Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mateogda

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mateogda

  1. Jutro rano ma do mnie przyjechać ADP na diagnostykę to wrzucę na które grupy zwrócić uwagę (bo nie pamiętam), napewno 008 statycznie.
  2. Sonda jest ok, tak samo jak ładowanie Coś się dzieje z autem czy szukasz dziury w całym?[br]Dopisany: 03 Lipiec 2008, 21:03 _________________________________________________ Sonda musi oscylować to objaw poprawnej pracy. Sonda uboga, korektor procentowy (%) rośnie (idzie na plus), sonda bogata, korektor maleje (idzie na minus). Wyjątkiem jest "cut-off" kiedy hamujemy silnikiem, wtedy przy zamkniętych wtryskach sonda stanie na ubogiej i tryb "wzbogacenia" kiedy idziemy pełną mocą, wówczas sterownik przestaje regulować mieszankę od sondy podając taką ilość paliwa żeby cały czas było bogato. Przemek, sprawna sonda nie stanie na wartości mieszanki idealnej, to jest poprostu fizycznie niemożliwe!
  3. W moim aucie działa wedle tej procedury: Inspekcja oleju - OIL 1. Wcisnąć i przytrzymać przycisk A, 2. Włączyć zapłon, 3. W polu wyswietlacza licznika kilometrów pojawią się litery "Service OIL", 4. Zwolnić przycisk A, 5. Wyciągnąć przycisk B i przytrzymać aż na wyświetlaczu pojawi się "Service - - - Zwróć tylko uwagę, że wedle tego opisu przycisk A to ten z prawej, a przycisk B z lewej... i może tylko kwestia interpretacji ale "włączyć zapłon" nie oznacza "uruchomić/zapalić silnik".
  4. Ukrywam się W sobotę odwiedziłem wlkp., niestety poznaniaki spotują się w niedzielę, także wyjazd ograniczył się do załatwienia interesów. Teraz już raczej na miejscu.
  5. Na moje to tak jak sugeruje pre_pl, padła "wtórna pompa pneumatyczna", która wspomaga pracę zimnego silnika zaraz po rozruchu. Znajdziesz ją pod filtrem powietrza, zaraz za zderzakiem, a przed prawym kołem. VAG też powinien zdiagnozować błąd tego urządzenia.
  6. http://www.a4-klub.pl/smf/faq_forum_diagnostyka_vag-t5141.0.html
  7. Oznacza, że sterownik nie wykrył zmiany stanu sondy. Sondy się nie aktywuje. Błąd 16518 może być pochodną 16486. Warto wskazania sondy porównać z analizatorem spalin (może sonda pokazuje stan faktyczny) i zrobić logi z przepływomierza.
  8. Na moje szczęście nie ja robiłem diagnostykę :gwizdanie:
  9. Potraktujcie to jako przestrogę: http://www.dte.com.pl/polish/problem_airbag.htm Właśnie taka sytuacja miała miejsce w golfie mojego znajomego po próbie odczytu błędów w sprawnym sterowniku.
  10. ...to jak będą jakieś błędy to zanotuj. Zajżyj też w grupę 8, jakie wartości mają korektory składu mieszanki i zwróć uwagę na odczyt temperatury silnika. Sugerowałbym też zakręcić zawór gazowy na zbiorniku i pojeździć dwa dni na benzynie, wtedy wykluczysz jakikolwiek wpływ instalacji gazowej na problem z uruchomieniem samochodu.
  11. kiblos podłączałeś wogóle samochód pod vag'a??
  12. Wszystkie "seryjne" silniki w Audi dobrze tolerują LPG pod warunkiem poprawności montażu i regulacji.
  13. Powitać ziomka
  14. Bo to duża d.upa była
  15. Ja tam mam w D... grupowe zamawianie, z poprzedniej partii jeszcze mi dwa komplety zostały, bo połowa ludzi się wycofała.
  16. Za tego dziadka to żebyś w beret nie dostał nic do głowy
  17. Był podobny problem w reduktorach innego producenta (niechce robić antyreklamy bo sprzęt jest naprawde dobry), tam wystarczyło rozwiercić jeden przelot i rezonanse znikały. W następnej partji wadę usunięto. Skoro masz gwarancję to się nie zastanawiaj, jedź niech wymienią.
  18. Wydaje mi się, że każda instalacja IVgen. ma czujnik ciśnienia/podciśnienia w kolektorze ssącym, więc może rozwiń temat...
  19. Jeżeli masz dostęp do vag'a: Silnik->Bloki pomiarowe->Grupa 32 i to wszystko. Patrzysz jakie są wartości i przychodzisz na skargę.
  20. Witamy i zapraszamy na spoty trójmiejskie oraz do czynnego udziału w życiu forum.
  21. Sprawdź korektory długoterminowe w grupie 32 bloków mierzonych, jeżeli nie przekraczają 8% to jest prawie pewne, że jest wadliwa listwa wtryskowa gazu.
  22. Na jednym czy na kilku cylindrach?
  23. Wydruk dostałeś? Jak masz możliwość to warto zajżeć w grupę 8, bloków pomiarowych, sprawdzić jak wyglądają wartości wyuczone korektorów składu mieszanki.
  24. A jak zawór zrobi dziure w pokrywie podczas robienia logów to komu wystawisz rachunek?? Jeżeli chcesz sam próbować to sugeruje najpierw sprawdzić kompresje, a dopiero potem zabierać się za robienie logów.
  25. Katalizator jest zaraz za turbiną, na zdjęciu go niema jest widoczny od góry (widać go na filmie)... i na Boga nie męcz już tego silnika. Zapomnij o logach w tym stanie, laweta i do mechanika.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.