Treść opublikowana przez mateogda
-
[B5 ADP] Moje pierwsze logi
Jutro rano ma do mnie przyjechać ADP na diagnostykę to wrzucę na które grupy zwrócić uwagę (bo nie pamiętam), napewno 008 statycznie.
-
[B5 ADP] Moje pierwsze logi
Sonda jest ok, tak samo jak ładowanie Coś się dzieje z autem czy szukasz dziury w całym?[br]Dopisany: 03 Lipiec 2008, 21:03 _________________________________________________ Sonda musi oscylować to objaw poprawnej pracy. Sonda uboga, korektor procentowy (%) rośnie (idzie na plus), sonda bogata, korektor maleje (idzie na minus). Wyjątkiem jest "cut-off" kiedy hamujemy silnikiem, wtedy przy zamkniętych wtryskach sonda stanie na ubogiej i tryb "wzbogacenia" kiedy idziemy pełną mocą, wówczas sterownik przestaje regulować mieszankę od sondy podając taką ilość paliwa żeby cały czas było bogato. Przemek, sprawna sonda nie stanie na wartości mieszanki idealnej, to jest poprostu fizycznie niemożliwe!
-
[ALL B5] Nie mogę skasować inspekcji OEL
W moim aucie działa wedle tej procedury: Inspekcja oleju - OIL 1. Wcisnąć i przytrzymać przycisk A, 2. Włączyć zapłon, 3. W polu wyswietlacza licznika kilometrów pojawią się litery "Service OIL", 4. Zwolnić przycisk A, 5. Wyciągnąć przycisk B i przytrzymać aż na wyświetlaczu pojawi się "Service - - - Zwróć tylko uwagę, że wedle tego opisu przycisk A to ten z prawej, a przycisk B z lewej... i może tylko kwestia interpretacji ale "włączyć zapłon" nie oznacza "uruchomić/zapalić silnik".
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Ukrywam się W sobotę odwiedziłem wlkp., niestety poznaniaki spotują się w niedzielę, także wyjazd ograniczył się do załatwienia interesów. Teraz już raczej na miejscu.
-
Czy a4 2.8v6 30v ma jakieś wspomaganie przy odpalaniu zimnego silnika
Na moje to tak jak sugeruje pre_pl, padła "wtórna pompa pneumatyczna", która wspomaga pracę zimnego silnika zaraz po rozruchu. Znajdziesz ją pod filtrem powietrza, zaraz za zderzakiem, a przed prawym kołem. VAG też powinien zdiagnozować błąd tego urządzenia.
-
[B5 ADP] aktywacja sondy
http://www.a4-klub.pl/smf/faq_forum_diagnostyka_vag-t5141.0.html
-
[B5 ADP] aktywacja sondy
Oznacza, że sterownik nie wykrył zmiany stanu sondy. Sondy się nie aktywuje. Błąd 16518 może być pochodną 16486. Warto wskazania sondy porównać z analizatorem spalin (może sonda pokazuje stan faktyczny) i zrobić logi z przepływomierza.
-
[INNE] Airbag błąd 65535
Na moje szczęście nie ja robiłem diagnostykę :gwizdanie:
-
[INNE] Airbag błąd 65535
Potraktujcie to jako przestrogę: http://www.dte.com.pl/polish/problem_airbag.htm Właśnie taka sytuacja miała miejsce w golfie mojego znajomego po próbie odczytu błędów w sprawnym sterowniku.
-
[B5 AEB] Ciężko zapala nie równa praca
...to jak będą jakieś błędy to zanotuj. Zajżyj też w grupę 8, jakie wartości mają korektory składu mieszanki i zwróć uwagę na odczyt temperatury silnika. Sugerowałbym też zakręcić zawór gazowy na zbiorniku i pojeździć dwa dni na benzynie, wtedy wykluczysz jakikolwiek wpływ instalacji gazowej na problem z uruchomieniem samochodu.
-
[B5 AEB] Ciężko zapala nie równa praca
kiblos podłączałeś wogóle samochód pod vag'a??
-
Jaki najlepszy silnik do instalacji LPG ?
Wszystkie "seryjne" silniki w Audi dobrze tolerują LPG pod warunkiem poprawności montażu i regulacji.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Powitać ziomka
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Bo to duża d.upa była
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Ja tam mam w D... grupowe zamawianie, z poprzedniej partii jeszcze mi dwa komplety zostały, bo połowa ludzi się wycofała.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Za tego dziadka to żebyś w beret nie dostał nic do głowy
-
[B5 ABC] Buczenie na gazie
Był podobny problem w reduktorach innego producenta (niechce robić antyreklamy bo sprzęt jest naprawde dobry), tam wystarczyło rozwiercić jeden przelot i rezonanse znikały. W następnej partji wadę usunięto. Skoro masz gwarancję to się nie zastanawiaj, jedź niech wymienią.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Wydaje mi się, że każda instalacja IVgen. ma czujnik ciśnienia/podciśnienia w kolektorze ssącym, więc może rozwiń temat...
-
Nowa instalacja stag 300
Jeżeli masz dostęp do vag'a: Silnik->Bloki pomiarowe->Grupa 32 i to wszystko. Patrzysz jakie są wartości i przychodzisz na skargę.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witamy i zapraszamy na spoty trójmiejskie oraz do czynnego udziału w życiu forum.
-
Nowa instalacja stag 300
Sprawdź korektory długoterminowe w grupie 32 bloków mierzonych, jeżeli nie przekraczają 8% to jest prawie pewne, że jest wadliwa listwa wtryskowa gazu.
-
Nowa instalacja stag 300
Na jednym czy na kilku cylindrach?
-
Nowa instalacja stag 300
Wydruk dostałeś? Jak masz możliwość to warto zajżeć w grupę 8, bloków pomiarowych, sprawdzić jak wyglądają wartości wyuczone korektorów składu mieszanki.
-
[AEB C5] 1,8T 150km Brak mocy - gorzej calkiem nie ma sily ruszyc !!!
A jak zawór zrobi dziure w pokrywie podczas robienia logów to komu wystawisz rachunek?? Jeżeli chcesz sam próbować to sugeruje najpierw sprawdzić kompresje, a dopiero potem zabierać się za robienie logów.
-
[AEB C5] 1,8T 150km Brak mocy - gorzej calkiem nie ma sily ruszyc !!!
Katalizator jest zaraz za turbiną, na zdjęciu go niema jest widoczny od góry (widać go na filmie)... i na Boga nie męcz już tego silnika. Zapomnij o logach w tym stanie, laweta i do mechanika.