Treść opublikowana przez mateogda
-
[B5 ADR] nie odpala rano / LPG logi
... i dobrze Ci się wydaje, widać to w logach z 8 grupy.
-
[B5 ANA] Po założeniu LPG brak ciepła w kabinie
Moim zdaniem nie!, ale jeżeli nagrzewnica robi się ciepła (jak twierdzą) to chyba inna opcja nie zostaje. Wcale tak nie uważam, bo nie było mnie przy tym, więc jestem daleki od osądów....
-
[B5 ANA] Po założeniu LPG brak ciepła w kabinie
Gdzie zamontowali przełącznik? Zbyt "nachalne" przepychanie kabla do niego to chyba jedyna możliwość uszkodzenia klimatronika lub jego obwodów elektrycznych (sterowanie klap). Swoją drogą możesz zażyczyć sobie żeby gazownicy wpieli reduktor szeregowo z chłodniczką oleju (a nie równolegle z nagrzewnicą jak to się zazwyczaj robi), chociaż należałoby najpierw sprawdzić czy rozgrzewa się ona razem z silnikiem.
-
[B5 ANA] Po założeniu LPG brak ciepła w kabinie
Nawet nie zamierzałem...., ale postawcie się też po stronie mechanika (gazownika) na którego zwala się wszystko, bo akurat on ostatnio grzebał przy samochodzie. Nie przeczę przecież, że karygodne jest niedokręcenie węży.
-
[B5 ANA] Po założeniu LPG brak ciepła w kabinie
Od swoich rodziców nigdy w życiu nic nie dostałem, więc przestań mnie rozśmieszać takimi tekstami.
-
[B5 ANA] Po założeniu LPG brak ciepła w kabinie
... a jaka jest ich wina, że Twój klimatronik nie działa poprawnie? Przy sprawnym układzie wpięty równolegle z nagrzewnicą reduktor nie powoduje niedomagań ogrzewania. Może dopóki było stosunkowo cieplo na dworze poprostu tego nie zauważyłeś. Z Twojej wypowiedzi wynika, że bez względu na to kto jest winny to i tak gazownicy mają zapłacić, więc nie wiem czy komentarz jest aż taki głupi.
-
[B5 ANA] Po założeniu LPG brak ciepła w kabinie
Za przepalone żarówki też mają Ci teraz płacić?
-
[B5 ARG] glosne szyczenie z korka od wlewu paliwa
http://www.a4-klub.pl/smf/b5_arg_syczy_przy_wlewie_paliwa-t33730.0.html
-
[B5 AHL] Którą instalację wybrać - STAG - AGIS
Właśnie o to mi chodziło, większość ludzi nawet nie wie co to jest.
-
[B5 AEB] Przepływomierz - błąd 16487
Prawdopodobnie jest to maksymalna wartość jaką może wygenerować przepływomierz (lub przyjąć sterownik).
-
[B5 AHL] Którą instalację wybrać - STAG - AGIS
Z dwojga złego wybrałbym STAGa, chociażby ze względu na dostępność serwisu. Instalacje podobnej klasy.
-
[B5 AEB] Przepływomierz - błąd 16487
Skoro po odpięciu wtyczki vag pokazał 0 i na brązowym jest masa to raczej przepływomierz. Nikt nie mowił, że będzie łatwo... jak chcesz mieć pewność to musisz jakoś wymęczyć.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2008, 20:19_________________________________________________ Na odpiętym raczej powinien pokazać 16486 (Mass or Volume Air Flow Circ Low Input)
-
[B5 ARG] Dziwne bulgotanie tak jak by z deski rozdzielczej
Skoro już się czepiasz nazewnictwa, powiedz czy jesteś w stanie zajrzeć do zbiorniczka tego drugiego?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Z TVNem chociaż jechali? Byłaby pamiątka
-
[B5 ARG] Dziwne bulgotanie tak jak by z deski rozdzielczej
Otwórz maskę i zajrzyj do zbiorniczka (płynu chłodniczego).
-
[B5 AEB] Przepływomierz - błąd 16487
Po pierwsze sprawdzasz na podłączonej wtyczce! Po drugie możesz zwrócić uwagę czy po odłączeniu wtyczki vag pokaże 0 g/s w drugiej grupie.
-
[B5 AEB] Przepływomierz - błąd 16487
Wstepnie stawiam na brak masy (brązowy kabelek). Sprawdź napięcie między masą na przepływomierzu, a zasilaniem (czerwony z zielonym) powinno być pełne napięcie zasilania. Dwa pozostałe są sygnałowe ale dokładnie nie pamiętam jak tam powinno być.
-
[B5 ARG] Dziwne bulgotanie tak jak by z deski rozdzielczej
Sprawdziłeś poziom płynu? Może nagrzewnica jest zapowietrzona.
-
[B5 AEB] Przepływomierz - błąd 16487
Silnik na wolnych obrotach i nic nie wkręcasz, powyłączaj też wszystkie odbiorniki energii: klima, światła, radio, itd. Blok drugi dla oceny przepływomierza wstępnie wystarczy.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Bardzo serdecznie [br]Dopisany: 12 Wrzesień 2008, 17:46_________________________________________________No i trochę spóźnione ale... Najlepszego na nowej drodze życia Ładnie się wiozłeś
-
[B5 AEB] Problem z odpowietrzeniem baku oraz porannym odpaleniem samochodu
Zaworek wypalania oparów paliwa ze zbiornika sprawdzałeś? Było wałkowane na forum![br]Dopisany: 12 Wrzesień 2008, 09:09_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/b5_arg_syczy_przy_wlewie_paliwa-t33730.0.html
-
[B5 AEB] Przepływomierz - błąd 16487
Na początek wystarczy statyczny, a jak będzie w normie to zrobisz dynamiczny.
-
[B5 AEB] Przepływomierz - błąd 16487
Brak masy na przeplywomierzu, zwarcie do plusa, uszkodzony przepływomierz. Jakie wartości pokazuje vag w drugiej grupie bloków mierzonych?
-
[ADR 1,8 B5] czy ktoś z forum ma złożoną instalację OMVL
Jeżeli masz listwę z oznaczeniem "fast" to będzie padać i to często. Z powodu problemów z tymi wtryskiwaczami firma OMVL na pewien czas wstrzymała ich produkcję/dystrybucję. Niedawno pojawiły się na rynku nowe zestawy o poprawionej konstrukcji. Dream jest w stanie współpracować z większością wtryskiwaczy dostępnych na naszym rynku, choćby z popularnym "Valtekiem". W tym przypadku niebędzie problemu z wtyczkami jedynie czujnik temperatury trzeba wymienić razem z listwą.
-
[B5 ADR] Dokładnie od kiedy stosowali sterowanie C.Z. na przemian "+" i "-"
Pytanie chyba raczej powinno być "do kiedy?". U Ciebie powinny już być dwie masy ("-"). Jak masz wątpliwości sprawdź miernikiem zanim kupisz sprzęt.