Treść opublikowana przez mateogda
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Bluzy i polarki !
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Chciałem wam powiedzieć, miękkie faje, że na dzisiejszym spocie była do odbioru odzież klubowa :gwizdanie:
-
[B5 ANB] Jakie mogą być przyczyny niedogrzania silnika ?
Od września jeżdżę z termostatem Wahlera i też nie narzekam.
-
[B5 ANB] Jakie mogą być przyczyny niedogrzania silnika ?
Niewiem czy normalne ale moja też tak robi. Tak! tymbardziej jeżeli termostat niedomaga.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Niewiem jak inni, Plichta do 2100
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Przecież możesz sam, wystarczy zadzwonić. Gajos - 058 551 33 17 Plichta - 058 669 96 83 (Gdynia) Groblewski - 058 511 90 35 (Gdańsk)
-
[B5 ANB] Jakie mogą być przyczyny niedogrzania silnika ?
Różnicy nie stwierdzono, napewno nie w zauważalny sposób.
-
[B5 ANB] Jakie mogą być przyczyny niedogrzania silnika ?
Silnik był ciepły czy zimny? Jutro sprawdzę.
-
[B5 ANB] Jakie mogą być przyczyny niedogrzania silnika ?
Podwyższone obroty na "ssaniu" są w momencie kiedy włączy się wtórna pompa pneumatyczna (ta suszarka w prawym przednim nadkolu), ale kiedy zrobiło się naprawdę zimno sterownik przestał uruchamiać owe urządzenie, więc zaraz po odpaleniu silnik schodzi na 900 i tyle. Zrobiłem "test wyjść" w module silnika (vag) i widać, że pompa pracuje, więc po prostu sterownik jej nie uruchamia przy porannym rozruchu. Sprawdziłem też czujnik temp. podłączając pod vag'a przed uruchomieniem i jego wskazania są raczej wiarygodne. Ponieważ poza brakiem podwyższonych obrotów w pierwszej fazie rozgrzewania nic więcej złego się nie dzieje, więc z braku czasu na razie nie drążyłem tematu.
-
[B6 AWX] Błąd 16955 układ sterujący prędkością przełącznik a hamulca
Łatwiej by było jak byś podał pełen opis błędu, a swoją drogą wpisz w szukajkę "16955" i masz sporo lektury w paru działach.
-
[ALL B5] Jak zrobić logi - silnik benzynowy ?
Logujemy inne grupy. Dla starszych silników tabela wartości mierzonych także jest w FAQ ( http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adp_wartosci_blokow_adpadraeb-t22138.0.html ), chociaż tu nie ma się co rozpisywać, bo jak już kolega wspomniał wcześniej tu bywa różnie. W nowszych mamy: 002 lub 003 - przepływomierz (dynamicznie) 031, 032, 033 - sonda lambda (statycznie, a dla wartości wyuczonych wystarczy wręcz "zrzut ekranu" z 032) 115 - ciśnienie doładowania. Pozostałe grupy w zależności od błędów i niedomagań silnika oceniamy statycznie lub, jeżeli trzeba wykonać jazdę testową, korzystamy z logowania (lub pomocy drugiej osoby) żeby nie odrywać wzroku od drogi.
-
[ALL B5] Jak zrobić logi - silnik benzynowy ?
Tylko w autach z przed 2000r. Faktem jest, że warto by zebrać w jednym miejscu logi dynamiczne z przepływki (tymbardziej jeżeli ktoś ją właśnie wymienił) dla danego typu silnika.
-
[ALL B5] Jak zrobić logi - silnik benzynowy ?
Sam sposób wykonania logów jest taki sam jak w dieslu, a bloki pomiarowe dla aut po '99 są tu: http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/
-
[ALL B5] Jak zrobić logi - silnik benzynowy ?
W wolnossącej benzynie praktycznie poza przepływomierzem nie ma co logować dynamicznie, a statycznie to w zasadzie wystarczy spojrzeć na interesujące nas parametry. W silnikach z turbosprężarką można dynamicznie logować ciśnienie doładowania ale to z kolei w autach po '99r. w których przepustnica jest sterowana elektronicznie.
-
[B5 ANB] Jakie mogą być przyczyny niedogrzania silnika ?
To by był już trzeci ANB na forum, który się w ten sposób zachowuje![br]Dopisany: 30 Grudzień 2008, 18:35_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/b5_anb_problem_z_zimnym_silnikiem-t58361.0.html
-
Spoty SŁUPSKIE - Słupsk Szczecińska 114B - ŚRODA godź. 19
...a, że Ice słusznej postury jest, więc nic dziwnego. Pozdrów ziomka i Wszystkigo Dobrego Wam Wszystkim
-
[ALL B5] Problem z głośnością radia Chorus - podgrzewanie "procka"
Rozwiń to stwierdzenie przoszę, bo chyba nie załapałem.[br]Dopisany: 23 Grudzień 2008, 13:49_________________________________________________Już kumam: http://www.a4-klub.pl/smf/profiles/fabiwgw-u13080.html Na ochotnika sprawdzę po świętach jakość usług kolegi, chyba że już ktoś skorzystał i się pochwali.
-
[ALL B5] Problem z głośnością radia Chorus - podgrzewanie "procka"
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1018315&highlight=concert&sid= dla zainteresowanych jak poszukać jest sporo takich anonsów.
-
[B5 AEB] Muł i dużo pali
5. przepływomierz Musi faktycznie słabo jechać skoro nawet na spota nie zawitasz
-
[B6 ALT] Błąd 17545 i moja hipoteza - czy to jest możliwe ?
Sprawdził bym jeszcze ciśnienie jakim podaje pompa paliwa i ciśnienie na listwie wtryskowej (zwykłym manometrem i najlepiej w czasie jazdy).
-
[B6 ALT] Prośba o analizę logów
http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/
-
[ALL B5] Automatyczna skrzynia biegów - jedno proste pytanie
W audi niema bagnetu, a poziom oleju w skrzyni sprawdza się przez korek (kominek) do nalewania.
-
[ALL] Kabele diagnostyczne róznice
Zwróć też uwagę, że takim skanerem nie zrobisz logów!
-
[ALL B5] Czy możliwy włam?
Zrób odczyt błędów w module immobilajzera i myślę, że sprawa będzie jasna.
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Zdecydowanie TAK, ale dotyczy to raczej pierwszego przełączenia po dłuższym postoju. Co do stacji to byłym skłonny się przychylić do tej opinii chociaż nie zawężał bym tego tylko do stacji BP, dodałbym jeszcze Shella i Stotoila.