Treść opublikowana przez mateogda
-
[ALL B5] ABS Bosch 5.3 kompatybilnosc
Ośka też ma EDS, a i w quattro EDS obsługuje chyba tylko przednią oś.
-
[B5 ADP] Czujnik Halla - Gdzie ?!
Czujnika halla, który pokazałeś na zdjęciu znajduje się w aparacie zapłonowym.
-
[B5 ADR] Jaka jest właściwa temperatura silnika 1,8
W ANB też! Na nowym termostacie nawet troszkę więcej.
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Może być uszkodzony wielozawór w zbiorniku i puszcza fazę lotną gazu z ponad lustra cieczy. Wystarczy popuścić rurkę przy reduktorze i zobaczyć czy pomimo małej ilości gazu (np. 10l) nadal dociera w fazie ciekłej. Nie namawiam żebyś sam to robił!
-
[B5 ADR] KTS czy VAG -- wyniki pomiarów powinny być podobne?????
Jeżeli dobrze rozumiem KTS pokazał -12o ATDC (After Top Dead Center - za punktem zewnętrznym zwrotnym), a VAG pokazał +12o ale BTDC (Befor Top Dead Center - przed punktem zewnętrznym zwrotnym) i w takiej sytuacji będzie to ten sam kąt.
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
No niby może......... Nie! on (awaryjnie) wypuszcza nadmiar gazu na zewnątrz.
-
[B5 AFF] brak mocy problemy z obrotami logi (prośba o analizę)
Możesz też zwrócić uwagę na kolektor wydechowy, jak pomęczysz trochę auto czy aby nie rozgrzewa się za bardzo (do czerwoności). Spójrz także na spaliny z rury czy dymek unosi się swobodnie i wyraźnie przyspiesza przy dodaniu gazu.
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Sterownik instalacji gazowej stag 300 posiada funkcję samodiagnozy podobną do tej w sterowniku silnika, która umożliwia odczytanie błędów zdiagnozowanych podczas pracy tego urządzenia. Więc skoro piszesz, że na przełączniku jest sygnalizowany "błąd sterownika" to zapewne po podłączeniu instalacji do komputera można ten błąd odczytać. http://www.ac.com.pl/autogaz/programy/pliki/Instrukcja%20Stag-200,%20Stag-300.pdf str.14
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Czyli mam z tego rozumieć, że pamięć błędów w sterowniku lpg jest pusta?
-
[B5 AFF] brak mocy problemy z obrotami logi (prośba o analizę)
Zakładam, że zgodnie z opisem auto nie ma instalacji gazowej i logi są robione na benzynie. W twoim silniku sprawny przepływomierz przy pełnym obciążeniu i maksymalnych obrotach powinien osiągać wartości rzędu 100 g/s, a ty ledwo wyciskasz w okolicach 40 g/s, więc albo masz uszkodzony przepływomierz, albo coś blokuje swobodny przepływ "gazów" przez silnik. Na początek sprawdź układ dolotowy czy jest drożny i szczelny, włącznie z filtrem powietrza (jego stanem) oraz dolotem do niego. Także stan układu wydechowego może masz zapchany katalizator lub ktoryś tłumik. Jeżeli tu będzie wszystko ok to zanim wydasz pieniądze na nowy przepływomierz popytaj może ktoś pożyczy na podmiankę i testy.
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Zasadniczo nic. Teoretycznie tak, chociaż bardziej bym to wiązał z modułem zapłonowym. W takim układzie zapłonowym zdecydowanie lepiej jest podebrać sygnał obrotów z wyjścia na "obrotomierz". Druga sprawa, że w stagu mamy w opcjach możliwość ustawienia minimalnych obrotów do pracy na gazie. Wiesz jaki błąd sygnalizuje sterownik???
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
O ile sie nie mylę standardowo w stagu jest ustawione na 0,59 bara (ciśnienie przy którym instalacja powraca na zasilanie benzyną).
-
[B5 AFF] brak mocy problemy z obrotami logi (prośba o analizę)
Trochę dziwne grupy wybrałeś do logowania... Tak wstępnie: przepływomierz (gr.003) i termostat niedomaga. Powtórz gr.003 (lub 002) statycznie na wolnych obrotach (tylko wyłącz klimę) i dynamicznie ale dociągnij do 6000rpm. Możesz też zrobić gr. 032 i 033 dla oceny pracy sondy, tu wystarczy statycznie.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Wierze w Twoje radio, chociaż jak by cisnęli z kamerą to i tak by mnie zdjeli.
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Podziękował
-
[ALL] montaż sygnału dźwiękowego / fanfary
Na początek daj jakiś mały 7.5A, a jak by go paliło to zmienisz na większy.
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Jeżeli jeździsz na krótkich odcinkach spalanie benzyny będzie stosunkowo duże.
-
[ALL] montaż sygnału dźwiękowego / fanfary
Większość przekaźników samochodowych jest bipolarnych, więc bieguny nie mają znaczenia. Zależy jakiej mocy masz tą dmuchawkę??
-
[ALL] montaż sygnału dźwiękowego / fanfary
Możesz je podłączyć do 85 i 86, już przekaźnik będzie sterowany. 87 do sprężarki (+), a na 30 podajesz zasilanie najlepiej prosto z akumulatora (tylko nie zapomnij o dodatkowym bezpieczniku). Masę (-) dla sprężarki możesz wziąć z nadwozia.
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Czujnik temp. na reduktorze jest odpowiedzialny za przełączenie na gaz przy odpowiedniej temperaturze oraz (nie jestem pewien czy w stagu też) wprowadza odpowiednią korektę dawki w funkcji temperatury. Bez niego by się raczej nie obyło, więc poszukaj dokładnie lub zapytaj gaziarza. "Niewykorzystany" króciec to zaworek nadciśnieniowy, który ma za zadanie upuścić z reduktora nadmiar gazu przy gwałtownym wzroście ciśnienia.
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Wycięte kable to czujnik temperatury, ten od staga ma inną charakterystykę więc pewnie gdzieś obok jest wkręcony drugi. "Niewykorzystany" króciec to zaworek nadciśnieniowy. Do drugiego, małego krućca powinno być podłączone podciśnienie (nie widać na zdjęciu).
-
[B5 AEB] Problem z instalacją LPG na STAG 300
Skoro sterownik sygnalizuje błąd to można go odczytać, prawda? Fajnie by było jakbyś wstawił fotkę z zaznaczonym króćcem i owymi kabelkami.
-
[B5 AAH] Od czego są te kostki ?
Gadżet w kółku to moduł zapłonowy.
-
[B6 ALT] Prośba o analizę logów
Tragedii niema chociaż faktycznie trochę bogato na jałowym, do sprawdzenia: wtryski, regulator ciśnienia paliwa, zawór zbiornika węgla aktywnego (czy nie przepuszcza), przepływomierz, sonda (lub jej grzałka).
-
[B5 ACK] [B5 ACK] Uszkodzenie sondy Lambda
Zużycie sond w jedenastoletnim aucie to nic nadzwyczajnego, grzałkę sondy w prostych słowach można porównać do świecącej żarówki - kiedyś się przepali. Wypalony katalizator może być tego konsekwencją. Źle wyregulowana instalacja raczej nie uszkodzi grzałki sondy ale będzie generować błędy strojenia mieszanki w ECU.