Treść opublikowana przez mily
-
Włamanie do domu....jak uniknąć, jakie zabezpieczenia, alarmy....
Odezwał się znawca hahah Masakra, właśnie takie jest podejście ludzie nie mających pojęcia jak co działa. Rozumiem, że ty jesteś ekspertem ? Powiedz jakie zabezpieczenie jest nie do przejścia ? Każde poprawnie założone. Przypominam że alarm ma za zadanie sygnalizować, a nie zatrzymać włamywacza lub zapobiec włamaniu. Jednak pamiętajmy im więcej utrudnień tym większa szansa że pójdzie do sąsiada.
-
Włamanie do domu....jak uniknąć, jakie zabezpieczenia, alarmy....
Odezwał się znawca hahah Masakra, właśnie takie jest podejście ludzie nie mających pojęcia jak co działa.
-
Zamarzające wycieraczki.
Ani w A6 ani w Passacie nie miałem takiego problemu. Zamarzają ale to po nocy. Nawiewy spokojnie wydaja żeby rozmrozić zamarźnięty lód po nocy zarówno w passacie jak i w A6. Zanim odśnieżę przednią szybkę i dwie boczne zapalę fajeczkę i mogę jechać.
-
snieg na aucie
Wiem efekty leczenia nie przyniosły rezultatów Nie spinajcie się tak To tylko śnieg z dachu.
-
snieg na aucie
Nie raz się za takimi jeździ, jak jest możliwość to wyprzedzam, a jaki nie mam to zachowuje dystans. Za 5 km i tak przestanie lecieć, mnie to nie irytuje, jak ktoś z czapą jeździ. Jak śnieg pada też was irytuje albo jak jest mgła?? W różnych warunkach się jeździ. Osobiście mnie bardziej wkurzają osoby jeżdżące po lewej pasie równolegle do tego obok na prawym. Jeden i drugi 50km/h, ale to już inny temat. Śnieg na dachach aut mnie nie bulwersuje, zleci i już nie będzie "śnieżyło", nie widzę problemu.
-
snieg na aucie
Tak myślę że wielu z tego forum czy tez nie, włącznie ze mną, *było by niezadowolonych jak by jechali za tobą z tą 10cm warstwą śniegu na dachu....... pomyśl trochę chłopie* Jestem przygotowany na krytykę. Trudno, dla mnie ważniejsze jest żeby nie porysować sobie lakieru. Później pojawiają się liczne ryski, wtedy bym był bardzo niezadowolony. Zawsze można zachować większy odstęp lub mnie wyprzedzić. Zdarzają się też tacy co mnie zatrzymują, wylewają swoje żale (z łapami też co niektórzy lecą) i jadą dalej, trudno.
-
szum w kabinie
Stawiam na źle osadzoną szybę, dolny lewy róg (ten od kierowcy), ale to bym zostawił. Ja bym zaczął od regulacji drzwi, później sprawdził uszczelki i na tym zakończył. Nadkole masz??
-
szum w kabinie
Nie ma tak, albo miałeś szybę wymienianą i jest źle wstawiona, możliwe że drzwi do regulacji lub uszczelka do wymiany.
-
Strefa Śmiechu
Dodam że jest na tyle pomocny że jak zadzwoniliśmy o 3 w nocy że nie mamy czym wrócić z imprezy to po nas przyjechał. Zostaliśmy do 5 Życzę każdemu takiego księdza na parafii.
-
Strefa Śmiechu
Już to widzę jak u mnie w kościele będzie ten utwór leciał Mam księdza który był kiedyś Punkiem. Sam do kościoła zacząłem chodzić, bo jest fajnie Kiedyś był stary ksiądz i chodziły do kościoła mochery, teraz jest ksiądz młody który organizuje imprezy, wyjazdy, zabawy (oczywiście poza mszami). Teraz młodzież chodzi do kościoła a mochery siedzą w domach. Starsze pokolenie nie może zakumać jak to możliwe żeby ksiądz jeździł i organizował imprezy bawiąc się razem z młodzieżą. Nie wspomnę o imieninach księdza gdzie w kościele po mszy jest zawsze kosz cukierków i każdy musi się poczęstować A po cukierkach
-
snieg na aucie
Mów za siebie ---------- Post dopisany at 12:27 ---------- Poprzedni post napisany at 12:27 ---------- Chyba już wiem kto mi wycieraczkę zap... znaczy ukradł
-
snieg na aucie
Na marginesie mi dzisiaj wycieraczkę ukradli od pasażera więc nie przymarźnie i po h.. komuś używana wycieraczka?
-
snieg na aucie
Pomyśl ilość śniegu na dachu jest ograniczona prędzej czy później musi spaść. Mi spadł kawałek lodu z ciężarówki i uderzył w maskę, od tamtej pory nie trzymam się blisko takich aut.
-
snieg na aucie
Ja olewam przepisy i nie zgarniam śniegu. Odśnieżam tylko boczne przednie szyby i przednią. Lusterka same się odśnieżają. Ja mam uruchomiony samochód co najmniej z 5 minut, przy większych mrozach suszę go dobre 10 minut. Mandatu jeszcze nigdy nie dostałem, a jeździłem już z 10 cm warstwą śniegu na dachu. Nie uważam tego za niebezpieczne, minutowa przejażdżka z szybkością 90 km/h i już nic nie spada z dachu. Szyb też nie skrobię, nawiewy wszystko załatwiają. ---------- Post dopisany at 09:38 ---------- Poprzedni post napisany at 09:36 ---------- Dodam tylko że nie myłem go pół roku i teraz pojechałem na myjnie i wszystko puściło za pierwszym razem, obejrzałem lakier i jak zawsze żadnej ryski ---------- Post dopisany at 09:39 ---------- Poprzedni post napisany at 09:38 ---------- Najgorsza jest ta sól, ale widzę że nie robi na audi szkód (może za jakiś czas coś wyjdzie)
-
Concerct plus nie pamięta kodu.
Najprawdopodobniej trzeba zamienić żółty kabelek zasilający z czerwonym miejscami. Radio posiada dwa zasilania stałe +12 podtrzymujące pamięć i +12V wyłączane z kluczyka. Są one stosowane naprzemiennie. Może być tak że te dwa kable są ze sobą spięte i poprzednie radio miało kod usunięty na stałe. Trzeba wyciągnąć radio i sprawdzić połączenia jak jest to obecnie pospinane.
-
POMOCY!!! trzecia pompa wspomagania i dalej problemy 2.5 tdi
Pompa znowu do wymiany. Czy sitko jest na swoim miejscu czy je wyrzuciło?? ---------- Post dopisany at 10:03 ---------- Poprzedni post napisany at 09:58 ---------- Jak dla mnie musisz mieć syf w układzie (opiłki metalu ze starej pompy). Co byś nie włożył to będzie to samo, musisz solidnie wyczyścić układ przed założeniem nowej pompy. Takie jest moje zdanie, ale może jeszcze ktoś niech się wypowie. Sitko oczywiście czyściłeś i zbiorniczek?? ---------- Post dopisany at 10:04 ---------- Poprzedni post napisany at 10:03 ---------- Aha tam w układzie wężyków jest jeszcze kawałek metalu (nie wiem do czego on służy), ale mój mechanik też to wyjmował i czyścił.
-
Strefa motocyklistów
Ja niedawno zakupiłem na dojazdy do pracy Yamahę 250 YBR, wie ktoś może jaki olej zalać. Przy wymianie pierwszej jest wpisany 20W50, ale na stronie motula podają 10W40. Nie wiem jaki zalać. Może ktoś podpowiedzieć konkretny typ, silnik chłodzony cieczą, z mokrym sprzęgłem, na wtrysku rok 2010
-
kamera w lusterku pasażera
Kolego ja mieszkam na parterze i też miałem takie akcje. U siebie założyłem alarm z powiadamianiem (czujnik mikrofalowy), po załączeniu wyje Ci pilot i łapiesz na gorącym uczynku. Ma wadę ten system, jak wyłażą ludzie z psami i piesek wbiegnie po autko to też wyje (u siebie odciąłem syrenę i kierunki, żeby nie było widać że wiem ). Jak wspomniałem mieszkam na parterze a samochód stawiam dosłownie pod drzwiami i oknem więc widziałem dokładnie kto i co. PS Muszę powiedzieć że alarm mi się zwrócił, bo mi zarysował przy parkowaniu autko i też nie zdążył odjechać. Alarm kosztuje ok 500zł ale wystarczy że ktoś na parkingu przyrysuje i wiem że coś się stało z autkiem. Za uderzenie odpowiada czujnik uderzeniowy.
-
POMOCY!!! trzecia pompa wspomagania i dalej problemy 2.5 tdi
Sitko nie może się kolebotać bo je wypchnie, źle jest założone. Trochę trzeba się namęczyć żeby je upchnąć solidnie. Miałem to samo, po uruchomieniu sitko zmieni swoje położenie i cały syf znowu pobiegnie na pompę. Umieść je w rowkach i solidnie dociśnij powinno się zablokować i nie powinno drgnąć nawet milimetra.
-
OC Komisowe
Na polisie jest napisane do 25 Marca, nie lubię mieć przegląd w innym terminie co OC, bo wtedy zawsze o czymś zapominam.
-
OC Komisowe
Witam, Kupiłem motocykl na komisowym OC, ważnym jeszcze przez niecały miesiąc, ale przy sprzedaży powiedziano mi że OC będzie jeszcze ważne 3 dni. Zapytałem się Pana google i co osoba to inna wypowiedź. Jest na forum może ktoś kto ogarnia te tematy?? Nie chciałbym wykupować OC bo przegląd kończy mi się pod koniec marca i wtedy też chciałem wykupić nowe OC już roczne na mnie. No i jeszcze trochę zimno więc narazie strzała stoi i odpoczywa więc po co mi OC.
-
POMOCY!!! trzecia pompa wspomagania i dalej problemy 2.5 tdi
Ja przeczyściłem febim 6162 (zalałem i zlałem w sumie 2 litry kupiłem i wszystko wykorzystałem), jest to minerał.
-
POMOCY!!! trzecia pompa wspomagania i dalej problemy 2.5 tdi
Też z tym walczyłem, wymieniłem 2 pompy, kolor odrazu robi się brunatny. Po zalaniu Febi 6162 mam rok spokoju, narazie jest ok. Co do pienienia u mnie też się pieni jak jest go mało (u mnie muszę zalać prawie pod korek a nie jak pokazuje skala). Musi być sporo ponad maks. ---------- Post dopisany at 10:10 ---------- Poprzedni post napisany at 10:09 ---------- PS założyłem najtańszą pompę z allegro
-
Nie odpala, mruga kontrolką świec żarowych
No może dostało sie trochę ustrojstwa zwanego wodą. Kanały odprowadzające zamarzły była odwilż i nieszczęście gotowe. Kontrolka świec żarowych szybko mruga jak jest błąd w ECU, skoro się z nim nie możesz połączyć to jest duże prawdopodobieństwo że ECU zostało zalane. Myślę że powinieneś podmienić z innego autka i zobaczyć co się stanie. ECU ewidentnie głupieje, dlatego przekaźniki rypią. Sprawdź jeszcze połączenia na ECU (rozepnij psiknij czymś do styków i podłącz)
-
Nie odpala, mruga kontrolką świec żarowych
Chyba skończyło się ECU