Treść opublikowana przez mily
-
Sami kupujecie czesci czy przez warsztat?
Zależy od tego co wymieniam, rzeczy eksploatacyje kupuje u mechanika bo ma swoje i taniej niż ja bym kupił. W rezultacie płacę razem z wymianą tyle samo gdybym kupił taką część. Np. Olej + filtr oleju z wymianą to koszt ok 150 zł z wymianą, z grubsza tyle bym zapłacił za same części. Wymiana wszystkich wahaczy to koszt 800zł, kupując komplet wahaczy to ok 700zł plus koszty wymiany to ok 200 czyli mam 900zł, czyli dorżej niż jak zamówię u mechanika. Ale już pompa od wspomagania krzyknął mi 1000 zł więc musiałem na własną rękę coś zdobyć.
-
Świecąca kontrolka awaryinych
Po pierwsze ja Ciebie nie obrażam, tylko zwróciłem uwagę, bo błędy są rażące. Po drugie nie będziesz mi groził przez PW Po trzecie nie znam się na mechanice i tej kwestii doradzają mi inni koledzy, jestem elektrotechnikiem, a nie polonistą co nie zwalnia mnie od poprawnego wypowiadania się na publicznym forum. W kwestii CB i Car Audio pomagam innym. Jeżeli tak będziesz traktował kolegów z forum to długo tu nie pobędziesz.
-
Świecąca kontrolka awaryinych
Zanim coś napiszesz wykorzystaj word-a do sprawdzenia ortografii, ja zakończyłem czytanie tego tekstu po 6 błędzie.
-
Stacja multimedialna??
Ok w takim razie z nagrywania rezygnuję bo to jest trudne technicznie do zrealizowania. Chciałbym urządzenie które będzie w stanie odtworzyć filmy zdjęcia z sieci wewnętrznej domowej (to sie chyba DLNA nazwya) i żeby miało wbudowanego blu-ray-a (wewntualnie USB ale średnio mi to potrzebne) chciałbym też żeby było najtańsze (ale nie manta czy jakieś inne coś, może jakiś LG, samsung tak w okolicach 300zł, no maks 500zł) Priorytetem jest duża liczba kodeków żeby odtwarzało możliwie najwięcej formatów, bo bawiłem się PS3 i kodeki są tam bardzo ograniczone, mój 3 letni Samsung odtwarza więcej formatów niż PS3.
-
Stacja multimedialna??
Hmy nad tym się nie zastanawiałem ja to ma działać, ale faktycznie może być mały problem. Chyba nagrywanie odpada. Obecnie mam podłączony tuner cyfrowy (kablówka multimedia) do amplitunera przez HDMI, z amplitunera do TV też po HDMI. Teraz zamierzałem to urządzenie podłączyć pod amplituner przez hdmi (w amplitunerze mam 4 wejścia i jedno wyjście HDMI). To żeby coś nagrać to bym musiał z tunera do stacji i ze stacji do amplitunera i dopiero na TV, tylko czy to będzie działać?
-
Stacja multimedialna??
Witam, Poszukuję jakiegoś urządzenia z Blue-ray + wbudowany HDD żebym mógł nagrywać filmy z TV no i żeby to urządzenie chodziło w sieci domowej po LAN-ie? Może ktoś doradzić co kupić?
-
Dźwięk pracującego (męczącego sie) silniczka z okolic środka kokpitu /radia/klimy
A tam nie ma jakiegoś wiatraczka? Bo u mnie też to jest, myślałem że to wiatraczek się załącza na klimtroniku, która ma chłodzić układ elektroniczny.
-
[ALL AFN] Wymiary o-ringu dla G62/2
to jeszcze poszukam w takim układzie.
-
[ALL] Piszczenie alternatora - niepoprawna praca.
Przecież napisał że wymienił szczotki wraz z regulatorem
-
[ALL AFN] Wymiary o-ringu dla G62/2
Kurde nie mogę takiej dostać, muszę przełożyć ze starego układu. Chyba że ktoś ma na zbyciu taką w Łodzi?
-
[ALL AFN] Wymiary o-ringu dla G62/2
Witam, Zamówiłem czujnik temperatury podwójny ale przysłali mi bez uszczelki. Jakie wymiary ma o-ring?? Szukam w Etce ale nie mogę namierzyć tego czujnika. Tam było rozrysowane i wymiary o-ringa były podane, ale jak na złość nie mogę znaleźć.
-
Odłączenie baterii a kasowanie kopmutera.
To do radia będziesz musiał wprowadzić kod, chyba że już ktoś wcześniej kombinował i usunął zabezpieczenie, ale standardowo będziesz miał kod.
-
Odłączenie baterii a kasowanie kopmutera.
Nic mu nie będzie. Trochę jest błędny temat, błędów ze sterownika w ten sposób nie pousuwasz, ale też nie pojawią się nowe i nic się nie zresetuje. ---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:40 ---------- Aha chyba że radio, nie wiem jakie masz ale jak jest zabezpieczone to będziesz musiał podać kod. PS Spotkałem się nie raz już że kod był napisany na metalowej obudowie radia (w sensie na obudowie która się chowa do zabudowy).
-
[B5 AFN] Problem z odpaleniem gdy zimny i ciepły silnik
Właśnie zimą mam problemy z odpalaniem i szukając rozwiązania znalazłem info że pompa podaje paliwo dopiero jak obroty są większe niż 200 ob/min. U mnie niestety w zimę więcej jak 150 nie mogę uzyskać i odpala za 5-10 razem (tak przy -20). Tak czy inaczej może być to plotka i fajnie by było gdyby ktoś potwierdził lub zaprzeczył tą informację, bo ja u siebie zwalam problem właśnie na rozrusznik. A w twoim przypadku ciekawy jestem co się okaże uszkodzone. PS u mnie jak pompa padła to przestał odpalać. Nie ważne czy zimny czy ciepły (tylko z plaka odpalał).
-
Spotkanie z sarenką
AC zawsze działa, nie ważne czy był znak czy nie. Różnica jest taka że jak jest znak nie możesz się domagać odszkodowania z OC właściciela drogi/zwierzaka i nie dostaniesz mandatu po wezwaniu policji. Jak stał znak czeka Cię mandat i 0 odszkodowania z OC, pozostaje tylko AC. Chyba że masz w AC małym druczkiem jakieś wykluczenia (jakąś opcję mini). Ale normalne AC działa w takim przypadku
-
Spotkanie z sarenką
To nie wina zwierzaków, że im ktoś drogę zrobił przez środek lasu. To tak jak by Wam przez dom ktoś strefę komunikacyjną zrobił. Te sarna w która ja uderzyłem to chyba akurat do łazienki szła bo byłe we dwie Na szczęście nic nie popuściła
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
Nie widzę żadnej odpowiedzi, to ja się udzielę chociaż nie jestem pewien tego co będę pisał. Chodzi o to że nie można ich mieszać, nawet teoretycznie o tych samych właściwościach. Zaczynają się dziać później cyrki (nawet potrafi układ się zagotować). Dlatego jak nie wiadomo co jest zalane to każą wymieniać cały płyn, dla pewności. Sam widzisz że nie wiadomo jaki to jest olej ten G004000 bo na butelce tego nie napisali. Prestone też nie ujawnia co to za olej. Wydaje mi się że każdy płyn spełnia jakieś normy i dwa płyny spełniające te same normy mogą być wyprodukowane z innych środków i mieć inny skład chemiczny. Ja bynajmniej to tak rozumiem, może jest ktoś mądrzejszy i się wypowie.
-
[ALL B5] Wyje wspomaganie co robić?
Zależy, ja u siebie w A4 wymieniłem na Febi 6162 i już 3 rok jeżdżę a też mi wyła. Ale w A6 już nie jest tak pięknie, chyba będę miał pompę do wymiany.
-
[ALL B5] Wyje wspomaganie co robić?
A czy na zbiorniczku nie jest napisane Only mineral?? Nawet symbol pewnie masz napisany G002000, nie wiem o jakim aucie mowa bo nie widzę Twojego profilu (ach te przeprowadzki) Albo ori, tylko ten się nazywa teraz G004000 i serwisy twierdzą że to jest to samo co G002000 (i tu zdania są podzielone), a jak Febi to 6162. Jest trochę o tym na forum poczytaj i wybierz sobie opcję.
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
Wiesz co nie jestem (wbrew niektórym) że G004000 to minerał. Jest dużo osób twierdzących że G004000 jest olejem syntetycznym. Mało tego febi też tak sądzi. Jeżeli wejdziesz na stronę febi to okazjue się że odpowiednikiem G004000 jest Febi 6161 który jest syntetykiem (też zielony), natomiast odpowiednikiem G002000 (wycofanym) jest 6162 olej mineralny. Daje to trochę do myślenia oraz wątpliwości wielu ludzi na innych forach internetowych.
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
Jeżeli zamierzasz zalać febi to płuczesz febi, jeżeli ori to płuczesz ori
-
Wspomaganie - płyn G004000M2 to to samo co G002000?
Płukałem ori i zalałem ori, jeździłem 2 tygodnie ale było coraz gorzej. Teraz w weekend przepłukałem febi i zalałem febi. Jest trochę lepiej, ale i tak d*pa chyba mnie czeka wymiana pompy. Pojeżdżę ze dwa tygodnie i zobaczę. Na ori traciłem zupełnie wspomaganie na febi ciężko się kręci ale lepiej niż na ori. Nie tak się nie da, płuczesz tym czym później zalewasz. Nie wiem czy wiecie ale na wężu jest dławik, warto zobaczyć czy jest na nim przepływ, a w zbiorniczku jest siateczka, jeżeli wyleciała to znaczy że jest zapchana, tez warto ją wyczyścić, tylko że się średnio da. Ja Wyjąłem cały zbiorniczek i zanurzyłem w benzynie, później przepłukałem wodą pod ciśnieniem i wysuszyłem zbiorniczek, teraz mi siateczki nie wyrzuca (głupio że ten zbiornik nie jest rozbieralny, było by łatwiej wyczyścić tą siatkę). Przez mój układ przepuściłem już 4 litry w sumie i nadal po zalaniu płyn się robi bursztynowy, co ciekawe płynu nie ubywa. Czyżby tak był zasyfiony czy zmiana koloru to normalne??
-
[ALL B6] "Bicie"w czasie jazdy.
Ja bym się upierał przy oponach. Masz skrzywioną felgę albo opona ma "skacze". Najłatwiej to podczas wyważania przyłożyć kawałem prostej deseczki linijki i zobaczyć czy opona/felga skacze. Nie szukaj "jajka" bo nie znajdziesz. Te same objawy miałem u siebie. Jeżeli to na 100% wykluczysz to wtedy szukałbym głębiej jak koledzy piszą wyżej, czyli tarcze, przeguby itd. ---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:52 ---------- Jak tarcze będziesz miał mizerne to też będziesz czuł bicie podczas jazdy, przyhamowywuje Ci koło, ale podczas hamowania będziesz bicie odczuwał mocniej. ---------- Post added at 23:56 ---------- Previous post was at 23:54 ---------- Aha nowe tarcze jak najbardziej mogły się pokrzywić. Podczas zmiany powinieneś najpierw je ułożyć. Jeżeli tego nie zrobiłeś i na rozgrzanych tarczach wjechałeś w wodę/śnieg to mogły się wykrzywić.
-
Spotkanie z sarenką
Ja też miałem takie przygody. Wybiegła mi sarna ale zdążyłem odbić, niestety za nią biegła druga i miałem do wyboru albo rów albo sarna. Wybrałem sarenkę. Do wymiany reflektor atrapa i maska. PS wiecie że jak jest znak "Uwaga zwierzęta leśne" i uderzycie w sarnę to jest wina kierowcy. Ja nie wiedziałem, do kosztów doszedł mandat. Podobnie jest ze znakami "Uwaga zwierzęta domowe, piesi, rowerzyści itd".
-
[ALL B6] Zakręt na maksymalnie skręconych kołach- zawracanie. problem
Też miałem podobną sytuację, opisałem to jak by wspomaganie co ok 1 sekundę działało i za chwilkę nie. To były szarpnięcia kierownicą. Okazało się po wymianie na zimowe opony, że to właśnie letnia opona była "zwichrowana".