Treść opublikowana przez mily
-
[B5 AFN] Problem z oświetleniem w samochodzie
Wiesz co ja nie mam takich kolorów coś te moje schematy lipne), albo Ty masz audi starsze niż 96. W kostce jednak nie zamienimy. W module też nie bardzo, bo trzeba by było zmienić bieguny bezpośrednio przy żarówce, ale widzę że tam są blaszki. Chwilkę musze pomyśleć, bo jednak będie trzeba przelutowac te kabelki ale tam są diody musze dojść po co one tam są, ale uważam, że łatwiej będzie jak kupisz te diody z odwrotną polaryzacją, nie masz takiej mozliwości?? Jak sie upierasz żeby akurat te diody podczepić to muszę zobaczyć jak to działa bo moje schematy mi tego nie pokazują
-
[ALL B5] Instalacja tylnych głośników
A co to za różnica?? Przecież zależy jak się patrzysz na tą kostkę a nie która to jest. Pomógł bym ale nie wiem o czym mowa bo nie mogę uruchomić linków z fotosika , ale widzę że tak na oko to koledzy dobrze Cię kierują.
-
[ALL B7] Montaż anteny CB na klapie bagażnika (AVANT) lub relingu
Słyszałeś to gwizdanie?? Czy tylko udajesz, ja mam sedana i mam na kufrze na stałe, a bat mam 2 m i nic nie słyszę, tylko jak sie toczą opony. Może pasażerowie z tyłu słuszą, ale jeszcze nikt się nie skarżył.
-
[ALL B5] Hamulec ręczny - kiedy się podciąga ?
Hej!! Witam hamulec ręczy jest w naszych autkach samoregulujący i to już wiemy. Ale jak to działa, bo nie mogę zakumać? Kiedy on się podciąga?? Jak wciskamy hamulec nożny, a ręczny ma być w spoczynku?? O co w tym biega??
-
[ALL B7] Montaż anteny CB na klapie bagażnika (AVANT) lub relingu
Tylko antenk na stałę, i na relingu to jest lepsze rozwiązanie niż na klapie: 1. Możesz zastosować krótszą antenkę, przez co koszty mniejsze, 2. Jest ryzyko że klapa nie będzie miała masy, a wtedy lipa na maksa (już tak miałem i bardzo się zdziwiłem, bo światła były w klapie) PS Jak kupiłeś magnes to może swój odkupiłeś heheh[br]Dopisany: 13 Marzec 2009, 23:16_________________________________________________a co do anteny na stałe to nie ukrdną tak łatwo, jak zamiast motylka użyjesz zwykłej nakrętki, albo jakiejś nietypowej, na jakiś imbus, albo torx. Nie odkręcą za cholerę bo nie będą szli przez miasto z walizką narzędzi i szukali akurat Twojego auta. Takie kradzieże to często przypadek. Idzie taki koleś patrzy łatwy pieniążek, wyjmuje scyzoryk i bach antenki nie ma. Wątpię żeby chciało mu się chodzić z zestawem narzędzi i szukać szukać szczęścia.
-
[ALL] Jak dbać o turbosprężarkę
No niektórzy na trasie utrzymują 4000 obr/min i tak na 4 biegu przez 200 km, a później litr oleju dolewaja z tankowaniem. Ale to szczegół. Jak stwierdził właściciel mazdy 626 przebiegiem 200 tys tak musi być, mazda dopuszcza dolewkę 1 litra na 1000 km. Ale też jestem tego zdania że na wyprzedzaniu warto mu wcisnąc od czasu do czasu na maksa, ale nie jechac cały czas z takimi obrotami i później się dziwić że dymi i olej bierze.
-
[B5 ADR] Przy jakich obrotach zmiana biegu vs. przy jakich prędkościach zmiana biegu ?
Hehe, dolewasz już olej razem z tankowaniem?? Czy wszystko przed tobą?? Jak dla mnie to zakres zmiany biegów powinien odbywać się w zakresie maksymalnego momentu obrotowego i maksymalnej mocy auta (ale też bez przesady), np. Ja mam maks moment przy 1900 obr/min a maks moc przy 4000 obr/min (a Tu nie jestem pewien). Więc jak zmieniam bieg to staram się tak zmienić żeby następnym trafić na te 1900 obr/min, ale zazwyczaj nie trafiam Np z 4 (2500 orb/min) i już 5 (i trafiam na ok 1700 obr/min), pozatym zauważyłem że diselek ciągnie tak najlepiej od 2000 do 3500 a poźniej już nie chce (przynajmniej mam takie wrażenie, że już nie wgniata), w benzynce jest inaczej im wyżej tym lepiej ciągnie. A najlepiej to wsłuchać się w dźwięk silnika i wyczuć ten moment kiedy już ma dosyć, np jak się jedzie pod górkę to trzeba troszke wiecej mu wcisnąć, a jak z górki to już przy 1800 zdażyło mi sie wrzucić na 5. Nie wiem jak Wy ale ja to słyszę kiedy się dusi i trzeba mu dać troche więcej gazu a kiedy już mu styknie. To jest tak samo jak z jazdą na rowerze, spróbuj podjechać pod górkę na najcięższym obciążeniu (ciężko będzie), ale też spróbuj na najlżejszym kręcąc jak najszybciej (zadyszki dostaniesz). A teraz z górki możemy odrazu na najcięższe przełożenie sobie wrzucić i delikatnie naciskać na pedały i będzie ok. Trzeba słuchać silnika co do nas mówi i niech mówi jak najdłużej
-
[B5 AVG] Problemy z odpalaniem i elektryką
Halski-78 wydaje mi się że masz słabą baterię od alarmu (o ile takową posiadasz), lub robi się gdzieś zwarcie, bo zamiast zamykać próbuje otwierać. Tu jest potrzebna fachowa pomoc elektryka i przez forum nie zgadniemy co to może być. Titek1984 masz problem z immo. Luz w stacyjce nie ma znaczenia, ale podejrzewam że być może przez ten luz któraś z kostek nie łączy. Używaj opcji http://www.a4-klub.pl/smf/immobilizer-t2784.0.html
-
[B5 AFN] Problem z oświetleniem w samochodzie
Czytaj Ten moduł z żarówkami co wyjąłeś to odpinałeś kostkę z przewodami tak?? Moduł wziołeś do domu a kostka wisi w suficie w Audi tak?? To powiedz mi jakie są kolory przewodów w tej kostce co wisi w aucie, jak masz 2 kostki to podaj kolory przewodów z dwóch kostek, ale widzę że do modułu dochodzi 3 pinowa jedna kostka tak??
-
Co mam zrobić w tej sytuacji ?
Moje zdanie jest takie że wszystkie auta sprowadzone mają cofnięty licznik minimum o 100 tys. Liczy się stan techniczny i na to zwracaj uwagę. Jak Ci oleju nie bierze i chodzi tak jak powinien to nie wymieniaj, bo możesz trafić na gorsza wersję. Obok mnie chłopak sprowadza i on sam mówi że jak kupuje w niemczech to liczy się z tym że już ma cofnięty licznik. Ostatnio sprowadził z niecofniętym licznikiem Volwo S80 z 2003 roku z przebiegiem 560 tys km i było bardzo śliczne i zadbane. Ja się liczę z tym że mój tez ma -200 tys km, chociaż nie wiem tego na 100%
-
[B5 AHH] Automatyczna blokada drzwi po uruchomieniu silnika - czy to normalne ?
Ale to chyba tak nie jest w ori?? Masz najprawdopodobniej dołożony alarm. Można to wyłączyć, jednak trezba znależć centrakę i odciąć jeden z przewodów podający napięcie w chwili przekręcenia kluczyka (najprawdopodobniej centralka jest też podpięta do pedału STOP).
-
[B5 AFN] Problem z oświetleniem w samochodzie
Tego modułu co pokazujesz zdjęcie to zostaw go, przelutuj tak jak było, podaj mi kolory jakie są w kostce (w tej co została w podsufitce, bo to tam będziemy zmieniać). W tym module przelutowałeś najprawdopodobniej sposób włączania oświetlenia, dlatego jak wciskasz przycisk to Ci się co innego zapala.
-
[B5 ADR] Przy jakich obrotach zmiana biegu vs. przy jakich prędkościach zmiana biegu ?
to jak to robisz,ze jadac np 70/h i wrzucasz dwojke??? walisz czolem w kiere chyba... Da się uwierz, sam jestem świadkiem jak jechałem z pracownikiem do Świecia jego Mazdą 626 z jakieś 300 km. Całą trasę przejechaliśmy na 3 biegu (szybkości 120-140 km/h). Jedziemy już spokojnie za autem który jechał tak ok 110 a my za nim nadal na 3 (5000 obr/min), nie zamierzamy wyprzedzać, pytam się dlaczego nie wrzuci jej 5 biegu a on na to "że musi mieć moc" Po cholere komu moc jak jedziemy za autem i nie wyprzedzamy. 5 biegu delikwent ani razu nie wrzucil na całej trasie. Czasami 4, ale sporadycznie. Przy tankowaniu dolał litr oleju do silnika i dalej w drogę. To się nazywa jazda i fachowe niszczenie silniika. Aha dodam że on twierdzi że z silnikiem jest wszystko ok bo mazda twierdzi że litr oleju na 1000 km to jest normalne.[br]Dopisany: 13 Marzec 2009, 20:38_________________________________________________ Niezdążyłeś zobaczyć na jedynce ile pódzie??
-
[B5 ADR] Przy jakich obrotach zmiana biegu vs. przy jakich prędkościach zmiana biegu ?
Zgadza się ja tylko chciałem się podłączyć pod temat, bo też jestem ciekawy kiedy posiadacze dieselków zmieniaja biegi.
-
[B5 AFN] Problem z oświetleniem w samochodzie
Ja tam widzę też jakąś diodę, jeżeli przelutowałeś kable na pozycje odwrotne to diodę też musisz odwrócić!!![br]Dopisany: 13 Marzec 2009, 20:22_________________________________________________Napisz mi jakie masz kolory przewodów w tej kostce, co ją wpinasz, to Ci podpowiem jak to zrobić.
-
[B5 ADR] Przy jakich obrotach zmiana biegu vs. przy jakich prędkościach zmiana biegu ?
A to ja też się podłącze, a co z 1,9 TDI ?? Ja przełączam miejwięcej tak: 1 na 2 przy 1500 obr/min, 2 na 3 przy 2000 obr/min, 3 na 4 i 4 na 5 powyżej 2000 obr/min ale staram się nie przekraczać 2500 obr/min Ogólnie to i tak jedę na słuch, ale miejwięcej to tak wygląda w moim przypadku.
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
znympowiedzcie koledze jak to jest z tym zamkiem, bo rozpisujemy się już na 2 stronę a dalej nic nie wiadomo, niezwłoczna reakcja rygla zamka przy sterowaniu elektrycznym i pewna zwłoka przy sterowaniu pneumatycznym, mam Golfa Mk4, zamek elektryczny i reakcja natychmiastowa a wiem, że kumpel z A38L miał zwłokę przy pmneumacie - zaprzeczcie albo potwierdźcie bo jest to proste sprawdzenie i nie trzeba szukać żadnej pompy - tylko szybkie odpowiedzi. To już jest wyjaśnione jest tak jak piszes, pneumatyczny działa cicho i słychać ciche buczenie pompki i zamykanie trwa ciut dłużej niż w elektrycznym. W elektrycznym słychać siłowniki (tak jak by się zamykało sejf) i jest szybszy. Teraz kolega się pytał jak wykorzystać dodatkowy przycisk do kufra.
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
I oczywiście trzeba zaślepić w takim przypadku wężyk, bo pewnie masz pneumatyczny zamek.
-
[B5 1Z] Głośniej po wymianie poduszek silnika
Ja jak wymieniałem poduchy przy Audi 100 to jeszcze trzeba był wyosiować silnik, po założeniu było tragicznie i podjechałem do innego mechanika (specjalisty) i on mi go poprawił i jest super. Nie wiem czy takie osiowanie silnika przeprowadza się w A4. Po wymianie poduszek, cała karoseria latała a o tym że było strasznie głośno to już nie wspomnę. Po wizycie u speca jest cichutko i nic sie nie trzęsie, pewnie u Ciebie jest kwestia ustawienia silnika, ale nie wiem, podsówam tylko pomysł.
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
Kolego po pierwsze będzie Ci potrzebne coś takiego: http://www.stig.pl/produkty.php?id_produktu=103&id=284 Po drugie w większości systemów to chodzi o otworzenie klapy w sensie uniesienie jej (tak jak byś wcisnął przycisk na klapie), a nie o otworzenie zamka, nie wiem czy rozumiesz, bo ciężko to wytłumaczyć. Ten przycisk otwiera klapę bagażnika, a nie zamek w bagażniku, więc najpierw musisz otworzyć centralny a później klapę. Są centralki otwierający tylko klapę i jej zamek, ale to wtedy bagażnik musi być na innym kanale (a w Audi jest wszystko na jednym).
-
[B5 ADR] Coś stuka w prawym kole
U mnie też cos stuka, zwłaszcza przy zwalnianiu na dołkach, a prz yprzyśpieszaniu nic. Ja u siebie podejrzewam poduszkę od silnika, ale jeszcze nie wiem
-
[ALL] Pytanie o częstotliwość alarmu
No to może masz centralkę, tylko nie działa sprawdzałeś?? Może się ktoś bawił (poprzedni właściciel) i nie potrafił jej podłączyć. Myślę że jak masz kluczyk tego typu to musi być centralka radiowa. Kto by doraniał kluczyk scyzoryk, skoro nie może z przycisków zamykać i otwierać? Dla mnie jest to mało logiczne. Ja stawiam że masz centralkę radiową tylko jest źle podłączona, albo gdzieś się kabelek przetarł. A może kluczyk jest wybebeszony sprawdzałeś?? Może nie ma środka, albo baterii? Jeżeli już chcesz to kupujesz taki zestaw co Ci proponowałem i środek z nowego kluczka przełóż do ori, przeważnie pasuje, ale to u sprzedawcy sobie porównaj.
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
Kurde nie ten temat, sorrki pogubiłem się w tematach i zrobiłem troche zamieszania. Przeakźnik musisz podłączyc równolegle, czyli wziąść plus z tej centralki (modułu domykania szyb) a drugi koniec do masy. Jak włączysz w szereg to nie zadziała, bo po kilku sekundach gdy już się wszystko zamknie to nie będzie przepływu prądu i przekaźnik puści.
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
A z czego wynika to 10 sekund?? Jak z działania pompy to niestety tak nie zadziała. Bo impuls faktycznie jest puszczany na 10 sekund, ale pompka wyłącza się gdy zamkną się drzwi czyli jakieś 2-3 sekundy i pompa wyłącza styk, co powoduje że nie ma przepływu prądu i przekaźnik puści. To 10 sekund to jest czas maksymalny pompy, żeby jej nie spalić w przypadku jak by się przetarł (lub uszkodził) wężyk od pneumatyki, bo wtedy drzwi się nie zamkną i pompka by chodziła na okrągło. A teraz pytanie za 100 pkt, a gdzie dokładnie się włączyć z tym przekaźnikiem?? Jeżeli raz podawana jest masa, a raz +12 tym samym przewodem to przekaźnik w jednym przypadku nie zaskoczy (bo różnica potencjałów jest równa 0), dlatego trzeba zastosować 2 przekaźniki Jeżeli sterowanie odbywa się za pomocą 2 przewodów podających masę to trzeba zastosować jeden przekaźnik z diodami. Więc w sumie lepiej założyć czasowy przekaźnik i z tą czujką zmroku to dobry pomysł, bo po co mają się zapalać w dzień. Co do 3 przycisku to jest dobre rozwiązanie jeżeli ktoś ma taki przycisk i jeżeli nie zamierza wykorzystać go do otwierania bagażnika. Najłatwiej je zrealizować.
-
[B5 ABC] Czas świecenia - oświetlenie wnętrza
No tak też myślałem ale nie każdy ma przycisk do otwierania klapy, a pozatym to ma być automat.