Treść opublikowana przez mily
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
Tutaj kolega opisał co i jak zrobić http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_podlaczenie_sterownika_centralnego_zamka_na_pilota_domykanie_szyb-t68804.0.html [br]Dopisany: 04 Marzec 2009, 15:43_________________________________________________Aha alarm podłącza się identycznie, tylko dochodzą jeszcz czujniki.
-
[ALL B5] Po co jest katalizator ?
A co to jest plecionka?? Sorry za pytanie jak głupie, ale się nie znam na mechanice.
-
[ALL B5] Po co jest katalizator ?
a co miał to nie wiem, bo on już takiego kupił. Nie wiem co tam było, w każdym razie nie ma, jest wstawiona rura.
-
[ALL B5] Po co jest katalizator ?
Ja odpowiadałem na pytanie kolegi ile kosztuje rozrząd w ASO, a Ty mówisz o katalizatorze. Ja zamierzam wymiecić katalizator na strumienicę wyciszającą czy jakoś tak. Kolega ma rurę w golfie i strasznie to mu chodzi. Może jest mało profesjonalnie zrobione (nie wiem), wpada w takie dziwne wibracje wydech, nie wiem dlaczego, ja się na tym nie znam, ale był u mechanika który stwierdził że jest wszystko ok, wydech szczelny i nie ma prawa dostawac wibracji, a jednak dostaje. Ja nie chciałbym żeby po tej operacji mi też tak zaczął chodzić. Jak wstawię strumienicę, to mam możliwość na opaskach regulacji naprężenie wydechu, a jak wspawa się na stałe rurę to już lipa, może prężyć (bo podejrzewam że pręży wydech w tym golfie i dlatego tak jest).
-
[B5 1Z] Nie działające kierunki/awaryjne
Hehe, ja zakładałem że sprawdziłeś ten przerywacz. Złe założenie ;( Aha ten przerywacz jest razem z włącznikiem świateł awaryjnych?? Bo tak mam na schemacie, chciałbym się upewnić.
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
Rozumiem że moszesz zamknąć drzwi z przycisku przy klamce kierowcy. Jak tak to musisz odnaleźć kable które są wysyłane przez ten przycisk i podłączyć się pod nie centralką. Kable te są w tzw, słupku A, czyli przy lewej nodze kierowcy trzeba zdjąć osłną ze słuka i tam ona dochodzą. W weekend mogę Ci zrobić zdjęcia i powiedzieć pod które kable się należy włączyć. Teraz nie mam takiej możliwości bo nie mam schematów, a pozatym co foto to foto.[br]Dopisany: 03 Marzec 2009, 21:46_________________________________________________OK spojrzałem w schematy i według schematów to interesuje Cię złącze brązowe w słupku A czyli koło lewej nogi kierowcy. W tym złączu interesuję Cię przewód żółto-niebieski i czerwono-fioletowy, sterowanie za pomocą masy, czyli jak weźmiesz kawałek kabelka i podłączysz go do masy i dotkniesz któregoś z tych wymienionych przewodów, centralny powinien się zamknąć lub otworzyć (właśnie nie wiem który zamyka a który otwiera). Jeżeli masz w centralce coś takiego jak domykanie szyb z pilota to będziesz mógł sobie wybierać czy mają się zamykać tylko drzwi czy razem z szybami. Jak takiej opcji nie masz a chcesz żeby zamykały się i szyby to musisz ustawić żeby sygnał był podawany na układ pneumatyczny (czyli podłączasz jak do układu elektrycznego i teraz w zależności od tego jaką masz centralkę, ale w większości trzeba przeciąć przewód taką pętelkę) Jak sobie nie radzisz to pisz, najlepiej zamieść zdjęcia to wtedy one wszystko wyjaśniają w czym masz problem. [br]Dopisany: 04 Marzec 2009, 09:26_________________________________________________Ale nie jestem pewien tego co napisałem Tak wygląda to na schematach których mam, ale na 100% mogę Ci powiedzięc dopiero w weekend.
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
Zakładałeś to że wiesz?? Nadal nie wiem co kolega kombinuje. Pompa w Audi zintegrowana jest z modułem komfortu, więc się nie wczepisz między sterownik, a pompę. Podajesz normalny sygnał na pompę - krótki impuls (ale w pompie jest sterownik jej i to on decyduje na ile sekund włączyć pompę). mily jest różnica, u mnie jak zakładałem i ustawiony był sterownik na 0.8 sek to pompka tylko załapała na chwile ale sygnał był zbyt krótki, pompka nie robiła wystarczającego ciśnienia w układzie i tym samym zamek NIEzamykał się, dopiero przestawienie sterownika na 3,5 sek pomogło Chcesz mi powiedzieć że masz pompę oddzielnie i sterownik też?? Masz przycisk do zaymania drzwi przy klamce kierowcy?? Ile czasu przytrzymujesz przycisk?? Może 3,5 sek?? Może faktycznie masz jakąś wersję inną, nie wiem nie znam wszystkich audi, ale kolega raczej ma zintegrowany sterownik z pompą i należy podać krótki impuls.
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
Jak to pilot kupiłeś?? Chwilka bo nie kumam i z pilota wychodzą Ci kable ?? Masz je włączyć w przewody?? Bez sensu, chyba kupiłeś całą centralkę z pilotem i chcesz podłączyć centralkę?? Dobrze kumam?? Pokaż co kupiłeś, będzie mi łatwiej Ci powiedzieć jak to podłączyć.
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
Zakładałeś to że wiesz?? Nadal nie wiem co kolega kombinuje. Pompa w Audi zintegrowana jest z modułem komfortu, więc się nie wczepisz między sterownik, a pompę. Podajesz normalny sygnał na pompę - krótki impuls (ale w pompie jest sterownik jej i to on decyduje na ile sekund włączyć pompę).
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
Otwórz bagażnik, odchyl z prawej strony tapicerkę i jak zobaczysz coś w gąbce to tam jest pompka i masz pneumatyczny, jak pompki nie ma to masz elektryczny. Jak działa cichutko masz pneumatyka, jak wali tak jak byś zamykał sejf masz elektryczny. Jak zamykasz z kluczyka i chodzi ciężko masz pneumatyczny, jak chodzi lekko masz elektryczny. Nie wiem co robisz ale jak podłączasz alarm to nie ma znaczenia czy jest pneumatyczny czy elektryczny i tak podłączasz tak samo!!
-
[ALL B5] Po co jest katalizator ?
Z tego co się dowiadywałem to robocizna 400 zl + części. A części ok 300 do 430 zl. Czyli od 700-830 zl. A co mam zrobić?? Jak bym umiał to bym wymienił sam, ale ja jestem elektrotechnikiem i tak po krótce to moja dziedzina to prąd, kompy, radia itp. Trochę sie tam znam na mechanice tak jak każdy facet, wiem jak wyje zużyte łożysko, jak powinien pracować silnik, wymiana świec czy filtra powietrza. Ale głębsze zabiegi to ja się wycofuje. Myślałem o tym żeby jechać do mechanika zwykłego, ale on mi nie da gwarancji na 2 lata lub 90 tys km. Jak coś spie... to się później wyprze, a w ASO mam na wszystko dowód i oni odpowiadają za to jak spier..., więc wolę dołożyć.
-
Nowa inwestycja 1,9TDI 110KM
Całe zawieszenie jest zrobione, bo faktycznie była rozkołysana. Na mechanice się nie znam, ale prowadzi się pięknie. Hmy to był taki czołg duża droga hamowania, mało zwrotna i bardzo oporna na to żeby wpaść w poślizg (nie nadaje się do sportowej jazdy, ale za to komfort jazdy na bardzo wysokim poziomie). Jak zaciągałem ręczny żeby mnie obróciło to spokojnie mogłem iść na kanapkę, zanim się obróciła, zresztą zobaczcie jak ona wolno i opornie się kręci: http://www.autokrata.pl/ogien/1226/drifting_audi_100/
-
[B5 1Z] Nie działające kierunki/awaryjne
Kolego rozumiem, że łączyłeś za pomocą jakiegoś kabelka kolejno ze sobą piny. Zrobiłeś najzwyczajniej zwarcie. Te kable pod 5 i 7 o tej kolorystyce to jest: - brązowy - masa, żółto - zielony - plus, więc rypło aż tylko i dobrze tak ma być. Podjedź do elektryka, tak to nic raczej Ci nie podpowiemy, bo tylko strzelamy w ciemno. Bez omomierza, voltomierza i podstaw elektroniki się nie obejdzie.
-
[ALL] Problem z rozkodowaniem
Ja też miałem taki sam problem, ale poczekałem kilka godzin i znowu mogłem wpisać. Tylko ja nie czekałem na włączonym zapłonie, poprostu zamknąłem auto i poszedłem do domu. Wydaje mi się, że zapłon musi być wyłączony i radio też.
-
Nowa inwestycja 1,9TDI 110KM
Nie, to był słabiutki silniczek 2,0D napęd tylko na przód.
-
[ALL B5] Wymiana żarówki - podświetlenie popielniczki
Dokładnie, chyba filmik jeszcze dodam. To wszystko powinno wyjaśnić.
-
[ALL B5] Wymiana żarówki - podświetlenie popielniczki
Patrzyłem w etce, każde audi a4 ma taką samą popiołkę. Ja wyjmuję tylko jedną część plastiku druga sobie zostaje, po co ją ruszać? Nie ma sensu.
-
Nowa inwestycja 1,9TDI 110KM
Ja się zgadzam, zresztą po to audi kupiłem. Mój Passat ma szywne zawieszenie, jest fajne do szybkiej i zwrotnej jazdy, jak taką lubisz to obniżaj (albo kup passata), ja nie bardzo, bo czuje się jak w yaris czy seicento. Każdy dołek czuć zamiast płynnej amortyzacji. Ale musze powiedzieć, że audi 100 lepiej mi się jeździło niż A4, dla tamtego auta nie było znaczenia jak był duży dół. Zanim buda zdążyła zareagować to koło już minęło dziurę. Wspomnienia
-
[B5 AEB] Jaki olej silnikowy po remoncie silnika ?
Ja też kupiłem z takim olejem Mobil 15W/40, narazie się nic nie dzieje, ale już wiem że muszę jak najszybciej go wymienić.
-
[B5 1Z] Zaparowana lewa strona przedniej szyby
Tak spotkałem się. To było w Audi 100 (dlatego nie wiem czy to będzie to). Szyby mi parowały jak nie miałem w drzwiach maty, to chyba była wyciszająca albo ocieplająca (taki worek wypełniony dziwną matą). Nie wiem czy w A4 cos takiego jest.
-
[B5 1Z] Nie działające kierunki/awaryjne
No czyli masz namierzony przewód który wali zwarcie, jest to prawy górny. Informacja który to jest zacisk nic mi nie daje bo ja mam na schematach oznaczenia kolorystyki kabli. Jak możesz powiedz mi jakiego koloru jest kabel wchodzący na ten styk, to Ci powiem gdzie możesz znaleźć drugi koniec tego kabla. [br]Dopisany: 01 Marzec 2009, 21:44_________________________________________________Podaj mi kolorystykę obydwu kabli czyli 5 i 7
-
Montaż CB radio w Audi A4 B5
To są za małe moce, a bez zezwolenia nie możesz mieć więcej niż 4W.
-
[B5 1Z] Nie działające kierunki/awaryjne
Czyli gdzieś się ewidentnie robi zwarcie. U kolegi Nefryt jest przecięty plus, skoro wyrzuca bezpieczniki. Tak jak podejrzewałem uszkodzeniu ulega któryś przewód, ale który Wizyta u elektryka będzie konieczna, żeby znalazł ten odpowiedni, można też samemu się bawić ale to już trzeba wiedziec co się robi i czego się spodziewać. Ja bym zaczął od zbadania kostki od świateł awaryjnych, wydaje mi się któryś z kabli dochodzących to tej kostki ulega uszkodzeniu.
-
[ALL B5] Wymiana żarówki - podświetlenie popielniczki
No to ja już sam nie wiem, może faktycznie jeszcze inne są popiołki montowane w Audi. U mnie założenie żaróweczki trwa w tej chwili ok 1-3 minut.
-
Montaż CB radio w Audi A4 B5
Ale tylko na te, co mnie ciekawiły