Treść opublikowana przez mily
-
Kosz
OK, niech już będzie po angielsku. Powiedz o co Ci chodzi, ja nadal nie kumam. Co to znaczy to: "szukam dokladnie technicznego opisu kodow"?? Znaczy się, że co?? Masz kod silnika i na jego podstawie, no właśnie, co chcesz się dowiedzieć ?? Jaką ma pojemność, moc, skok tłoków, kompresję, itp?? Czyli szukasz danych technicznych silnika na podstawie kodów?? Tak??
-
[ALL] Wybór anteny do CB-Radia
Kupisz Lemm, tylko pod inna nazwą. CTE, jest to "zamiennik", coś w stylu President a Uniden. Ja proponuję antenę na stałę, bo są najlepsze rezultaty, i wysokość ok 1 metra.
-
[ALL B5] Elektrozawór - gdzie wstawić ?
No a jak by tak dyskusja potoczyła się zgodnie z wątkiem to byłbym happy Jakie będą skutki zablokowania wężyka powrotu, a jakie zasilania?? Podczas zablokowania wężyka zasilania, pompa będzie zasysała ropę, ale ponieważ będzie zablokowany wąż to co się stanie?? Zapowietrze układ?? Jeżeli tak to w sumie dlaczego, powietrza nie dostarczam. Ktoś przeanalizował by takie opcje?? No i co się stanie jak zablokuje powrót przy baku?? Co się stanie z paliwem, które normalnie wraca do baku??
-
[B5 AEB] Nie wchodzą biegi - czy to wina sprzęgła ?
Ja tam bym się na Twoim miejscu wstrzymał i poczekał aż inni się wypowiedzą ten jeden dzień do jutra do wieczora. Ja bym sprzęgła nie wymieniał. Mi się wydaje że to któryś z mechanizmów puszczających tarczę nawalił a to nie są drogie elementy.
-
[ALL B5] Elektrozawór - gdzie wstawić ?
Ten elektrozaworem o którym mówisz jest tak zlokalizowany że każdy wie gdzie jest. Unieruchomienie pompy odpada, bo jest za łatwo ją uruchomić "ręcznie", rozrusznik podobnie. Długo się zastanawiałem jak to zrobić żeby w ciągu 10 minut nie udało się ślicznotki uruchomić i nie ma innej opcji w dieslu jak dołożenie dodatkowego elektrozaworu ukrytego gdzieś przy baku lub w jakimś innym miejscu, ale nie w komorze silnika. Mój problem głównie polega na tym, że nie wiem ile tam idzie wężyków i do czego one służą. I jakie będą skutki zablokowania przepływu ropy przez elektrozawór na każdym z nich z osobna.
-
[B5 AEB] Nie wchodzą biegi - czy to wina sprzęgła ?
A która część sprzęgła?? Bo chyba nie tarcze i docisk?? By się raczej ślizgało?? Zresztą nie jestem mechanikiem to się może nie będę odzywał.
-
Spotkania z sarnami i inna zwierzyną na drogach
To co ja podesłałem to nie wiem czy działa, ale nic od tamtej pory mi nie wskoczyło. Może zbieg okoliczności a może faktycznie to działa, nie potrafię tego udowodnić. Kolega pisał że były nad tym badania w Turbo i stwierdzili że nie działa, ale ja zawsze dmucham na zimne i czy działa czy nie to montuje (przez 10 zl raczej nie zbankrutuje, a może cos pomoże). To nie jest na baterie, jak jedziesz to gwiżdże wytwarzając jakieś dźwięki niemiłe dla zwierzaków.
-
[B5 AEB] Nie wchodzą biegi - czy to wina sprzęgła ?
Ja też bym raczej skrzynię odstawił, bo jak na postoju wchodzi to raczej jest ok. Samo sprzęgło tez bym wykluczył, tylko skupiłbym się na tych ciulstwach co sprzęgło obsługują. Jak dla mnie wygląda to tak że teraz Ci niżej łapie i dlatego 1 i R nie możesz włączyć. Normalnie żeby włączyć 1 musisz wcisnąc sprzęgło do końca ale już z 2-3 nie trzeba go wciskać do końca bo na tych biegach łapie wyżej. A teraz tak sobie jeszcze myśle że może syncho poszło. Ale niech się mechanicy wypowiedzą.
-
Kosz
Nic nie zakumałem, ze 3 razy czytałem i nadal nie wiem co co chodzi.
-
Spotkania z sarnami i inna zwierzyną na drogach
Nie no zgadza się jak nie ma warunków na drodze żeby normalnie jechać to wiadomo że każdy jedzie wolno. Np teraz u nas jest prawdziwa zima, aż dzisiaj chyba pojadę pod market poszaleć trochę. Chodzi o to że kiedyś jechałem z Łodzi do Sochaczewa w godzinę czasu, a teraz półtorej, bo na tej trasie zawsze trafi się jakaś niemota co tamuje ruch i o dziwo nie są to ciężarówki.
-
[ALL B5] Elektrozawór - gdzie wstawić ?
Witam! Chciałbym zrobić zabezpieczenie polegające na odcięciu dopływu paliwa do silnika, tylko nie wiem gdzie są w A4 przewody zasilające silnik w ropę. Gdzie najlepiej wciąć się w wężyk w taki sposób żeby nie zapowietrzyć układu podczas odcięcia. Czy jest taka możliwość?? Jakie będą skutki zablokowania wężyka powrotu, a jakie zasilania??
-
Spotkania z sarnami i inna zwierzyną na drogach
Tylko nie to, bo zaczną niedługo wszyscy jeździć 60 na drodze do 90 co mnie strasznie wku...a. Jak w mieście to zap...ala jak głupi z pasa na pas, pod 100 mu podchodzi i znajduje się 1-2 samochody przedemna, a ja jade sobie normalnie, bo i tak go światła zatrzymały, a jak z miasta wyjedzie to 60 i się wlecze jak ten niedzielny kierowca. Zauważyłem że takich delikwentów jest coraz więcej, a mało tego zamiast pozostali go wyprzedzać to jada za taką niemotą i poźniej zamiast jednego do wyprzedzenia który toruje trzeba 10 na raz brać bo każdy na zdeżaku jedzie.
-
Spotkania z sarnami i inna zwierzyną na drogach
ja mówie o czymś takim http://moto.allegro.pl/item556709185_straszaki_na_zwierzeta_gwizdki_ultradzwiekowe.html w markecie kupiłem to za parę groszy
-
S8
Śliczna Pani, pozazdrościć. A mnie jej wielkość nie przeraża, wcześniej jeździłem Audi 100 i jak teraz się do A4 przesiadłem to jakaś taka malutka ta moja Pani i tęsknię za tą przestrzenią. Na pewno nie będziesz żałował, najwyższa klasa, tylko to spalanie, dla mnie sie liczy ekonomika i dlatego A4 mi pasuje, bo 100km kosztuje mnie 15-20zl
-
Spotkania z sarnami i inna zwierzyną na drogach
Ja nie wiem czy to zdaje egzamin, ale kosztuje 10 zl i od tamtej pory nic mi nie wbiegło pod koła. Może zbieg okoliczności, a może działa, cholera wie. 10 zl to nie pieniążki. Odnośnie kota tez miałem takiego delikwenta, przychodził od sąsiada, poczekałem aż zejdzie z maski i dostał z wiatrówki. Więcej go u mnie nie widziałem Teraz to mnie zamkną za znęcanie się nad zwierzakami ;(
-
Spotkania z sarnami i inna zwierzyną na drogach
Ja miałem notoryczne wypadki ze zwierzakami i zainwestowałem wkońcu w piszczałki. I od tamtej pory nic, narazie odpukać. Rozbiłem się 4 razy Audi 100 więc ten czołg w sumie za bardzo nie odczuwał, ale robić trzeba było za każdym razem maskę. A najlepsze jest to że jak potrąciłem sarnę i wezwałem policje to jeszcze dostałem mandat w wysokości 300 zl, bo na tej drodze był znak "Uwaga dzikie zwierzęta" i jak jest taki znak i potrącisz zwierzaka to jest Twoja wina (o czym nie wiedziałem bo bym po prostu odjechał) Trochę to dla mnie chore no ale cóż z prawem się nie dyskutuje. Raz miałem pecha podwójnego bo wybiegła mi sarna i ją ominąłem ale już byłem w zasadzie w rowie i pole manewru się skończyło, ale ku...wa za nią biegła druga i w tą drugą uderzyłem. Teraz do A4 już na wszelki wypadek od razu założyłem te piszczałki.
-
[ALL B5] Montaż CB i oświetlenie podłogi
Mnie ta półeczka jest potrzebna, ale tu bardziej chodziło o stronę techniczna jak prawidłowo podłączyć. Miejsce każdy może sobie wybrać dowoli. Natomiast miejsce z którego CB jest zasilane jest ważne i to w którym miejscu będzie antena i jak zamocowana. Gdyby były jakieś problemy, np słaby zasięg, zakłucenia itp umieszzcać pytania na pewno cos wymyślimy.
-
[ALL B5] Jak podciągnąć hamulec ręczny ?
Wiecie tak sobie czytam i myślę że Audi chyba specjalnie robi fuszerkę z tym ręcznym żeby nie szaleć. No co spotkam Audi którym koleś chce sobie poszaleć na śniegu to albo ma słaby ten ręczny albo na jedno koło łapie. W 100 i 80 miałem tak że po wyjechaniu z warsztatu aż tydzień było dobrze a później to już jedno koło łapało. Po kilku takich wizytach sobie odpuściłem. W A4 bierze elegancko, ale poszalałem troszkę na śniegu i mi się o 2 ząbki już uniósł, a jak go brałem to max był 3 ząbek, teraz jest 5.
-
[ALL B5] Montaż CB i oświetlenie podłogi
Wiem właśnie operuje się radyjkiem na czuja. Ale że ja ustawiam wszystko przed ruszeniem w trasę a później już się nim nie bawię. Trzeba sobie zadać pytanie co jest ważniejsze, czy żeby widzieć radio podczas jazdy czy mieć miejsce na dokumenty itp. Mi się ten mały schowek podoba i nie chciałem go zajmować.
-
[B5 ADR] Kasujące się ustawienia radia
Przy mrozie jest większa oporność przewodów. Moim zdaniem akumulator nie wyrabia już. A kiedy Ci się to stało?? Przy odpalaniu, czyli gdy rozrusznik kręcił?? No ciężko jest to stwierdzić co sie dzieje powód jest na pewno taki że następuje zbyt duży spadek napiecia. Teraz pytanie tylko w którym momencie, na którym styku. Jeżeli masz omomierz weż podłącz go do masy akumulatora (ale zdejmij klemę i podłącz się do klemy), a drugim końcem sprawdź masę rozrusznika powinno być ok 0,2 ohma. To samo zrób z plusem, efekt powinien być taki sam. Jeżeli masz więcej to masz przyczynę, gdzieś którys styk zaśniedział, może kabel się przetarł.
-
[ALL B5] Montaż CB i oświetlenie podłogi
Witam!! Radio CB które jest montowane w niuni to Uniden 510, z anteną na stałe, zasilany poprzez układ filtrowania zasilania oraz z dodatkowym głośnikiem. Zapomniałem jeszcze napisać, że kabel antenowy od CB nie powinien być zwinięty (tworzy wtedy cewkę) może to powodować dodatkowe straty. U mnie gruszka będzie przewieszona przez kierownicę, bo nie chcę kaleczyć niuni. Oświetlenie podłogi tylko z przodu za pomocą diodowych lamp stopu, co daje ładne czyste czerwone światło i mocne, przy niskim koszcie. Podłączone jest tak, żeby reagowało na zmianę intensywności oświetlenia. Zapomniałem jeszcze dopisać, że po założeniu CB należy jeszcze podjechać dostroić antenę (SWR) koszt ok 20 zł. Cała instalacja jest zrobiona tak żeby nie kaleczyć naszych ślicznotek, ale nie da się wyeliminować niektórych dziur Tu są moje wypociny: cb.pdf A tu efekty (jeżeli chodzi o oświetlenie to nie bardzo wiem jak zrobić zdjęcie w nocy, umieściłem te które najlepiej wyszły ale to nie to samo) efekt.rar PS Jeżeli ktoś zauważy jakieś błędy proszę zwracać uwagę na moje PW lub GG. POZDRAWIAM MILY[br]Dopisany: 15 Luty 2009, 19:13_________________________________________________Proszę wyrażać swoje opinie zarówno pozytywne jak i negatywne, ja się krytyki nie boję Chodzi o to żeby zrobić to dobrze więc jak ma ktoś jakieś inne pomysły montażu głównie CB to piszcie. Bo w B5 jest naprawdę mało miejsca na dodatkowe radio. Dla mnie schowek odpada, ta mała półeczka z lewej strony mi sie bardzo przydaje więc też odpada, no za bardzo nie ma gdzie wmontować to jest chyba jedyne i w miarę rozsądne miejsce. Miejsce montażu pod podłokietnikiem: Wygląda to tak: CB zamocowane jest za pomocą dwóch czarnych gum 5 cm kupionych w pasmanterii (potrzeba 1m, co kosztuje ok 1 zł). Metrowy odcinek rozciąłem na dwie równe połówki i na maszynie do szycia solidnie zszyłem otrzymując pętlę: Po otwarciu podłokietnika wygląda to tak: Ponieważ CB może się ślizgać po plastiku, bo gumy mogą za słabo dociskać (ale dociskają solidnie i nie potrzebny był ten zabieg, ale dla pewności zostawiłem) .... hmy ale też i amortyzuje drgania, więc może lepiej takie coś sobie zrobić, ale do rzeczy. Na jedną stronę za pomocą taśmy dwustronnej przykleiłem kawałek gąbki, co wygląda tak: Myślę że ten sposób montażu jest lepszy niż moja poprzednia propozycja. Aha podziękowania dla patrykbor, on mi podsunął pomysł na taki montaż ja go tylko wykonałem i przedstawiłem.
-
[B5 AFN] Twardy Hamulec
Ale czy po tym centymetrze hamuje czy nie?? Co się dokładnie dzieje, nie możesz wcisnąc bo ABS odbija Ci?? Jak wciśniesz z całej siły też nie hamuje?? Czy na sprzęgle nie zauważyłeś żeby Ci inaczej łapało?? Może łapiej ciut niżej?? Ja bym na wstepie wymienił płyn hamulcowy i od wspomagania koszt nie wielki a może pomóc. Obydwa czynniki z tego co pamiętam powinno się wymieniac co 2 lata. Jak nie wymieniałeś to i tak Cię to czeka. Ale niech ktoś to jeszcze potwierdzi.
-
[ALL B5] Dlaczego G12 i Motul??
Ja muszę wymienić rozrząd, no własnie pytałem się w ASO o wymianę rozrządu dla mnie to było logiczne że i oleju. Chyba olej też wymienią w tej cenia, o to się nie zapytałem. Jeszcze raz musze zadzwonić. W każdym razie krzyknęli niecałe 900 zl więc 300 zl taniej niz w passacie. Czy to zła cena?? Za drogo?? Mam mechanika zaufanego ale za wymiane w passacie krzyknął mi 1200 zl a w serwisie 1250 i dali gwarancje na 2 lata lub 90 tys km. Więc się średnio opłacało. O audi muszę się jeszcze dowiedzieć u mechanika ile by skasował. Wogóle da się rozrząd napinacze itp wymienic bez spuszczania oleju??
-
[ALL B5] Dlaczego G12 i Motul??
No na mechanice się nie zmam jestem elektrykiem, czyli podsumowywując mogę spokojnie spuścić wszystko i zalać Mobilem 10W-40 (do mobila jakoś mam sentyment). Ale chyba się skończy na ASO niech oni się martwią, w końcu dają gwarancję.
-
[ALL B5] Dlaczego G12 i Motul??
Kolega w Vektrze miał 15W-40 wymienił olej na 10W-40 i zaczęły pojawiać się przecieki, których nie zauważył olej wyleciał i zatarł silnik. Z tego co mechanik mu tłumaczył to zalał rzadszy olej który sobie znalazł gdzieś ujście i wyleciał. Gdyby zalał taki sam to podobno nic by sie nie stało.