Treść opublikowana przez biedruch
-
[B6 AVF] Spalanie z multitronic'iem
Multitronic to rodzaj automatycznej skrzyni, różnej od manualnej i też automatycznego tiptronica. Dlaczego więc sugerujesz dopisanie jej do rodzajów napędu?
-
[B6 AVF] Spalanie z multitronic'iem
AVF znajomego, 2004, multitronic, 225/R17 131 PS pali baardzo mało - znajomy wykorzystuje naprawdę silniczek jak trzeba, a spalanie w cyklu mieszanym od 4.7-6.5 l bodaj, ze wskazaniem na szybką jazdę. bez chipa. Więc prawdopodobnie masz jakiś problem. W ogóle multitronic jest chyba oszczędniejszy od tiptronica, i to sporo. Pytanie, czy w ogóle zawyża spalanie w porównaniu do manuala. pozdro
-
[B5 AFB] Wahacze - temat rzeka:)
Z tego co można wyczytać, wzmocnienie tych wahaczy MEYLE polega raczej właśnie na konkretniejszej budowie sworznia a nie samego ramienia. pytanie, czy jest w tym trochę prawdy, przekładającej sie na kilometry..
-
[B5 AFB] Wahacze - temat rzeka:)
Dzięki serdecznie za kilka rzeczowych uwag, nie wiedziałem... właśnie - tylko ja nie planuję wymiany amortyzatorów i sprężyn, więc nie będą to tak duże sumy pozdro, hej
-
[B5 AFB] Wahacze - temat rzeka:)
Dzięki. Kto robi? Normalny przyzwoity warsztat, nie żadne ASO, za to specjalizujący się w VW/Audi/Skoda itd - ile powinien wynosić przyzwoity koszt robocizny za wymianę kompletu??
-
[B5 AFB] Wahacze - temat rzeka:)
Witam, wahacze postanowiły przejść na emeryturę w komplecie - przez 15 kkm do wymiany zakwalifikowało się min 5 szt, w tym wszystkie górne:disgust: dlatego mam kilka pytań: -lepiej wymienić już cały zestaw (8 wahaczy, łączniki, końcówki) czy bawić się w sztukowanie? -firma MEYLE (allegro komplet ok 1400) produkuje ponoć wzmocnione elementy- lepsze to czy Lemforder (ponoć jednak różnica L. od Febi jest b. znaczna..)? -mój mechanik mówił coś o wymianie samych gum przy wahaczach, jeśli pozostałe elementy są ok - ma to sens? -ile powinna uczciwie kosztować wymiana całego kompletu - robocizna mam nadzieję, że wątek nie kwalifikuje się do usunięcia - odpowiedzi wprost szukając na forum nie znalazłem pozdrawiam
-
[B6 BFC] - 2.5TDI V6 - Projekt zakończony :)
Prześliczna, mi jedynie nie pasują końcówki wydechu - jak uczciwe TDI (i dopasione) to powinny być rury w dół.. i tek były dwie.. kwestia gustu, ale one jak dla mnie pasują do 1.8 T a w tdi zostawiłbym te co były.. ew zadbał o błyszczące nierdzewki, ale w dół ps. nie masz ich okopconych ani troszku? Tak czy owak śliczna:) pozdrawiam
-
[ALL] Olej w automacie - zmieniać czy nie ?
A słyszał ktoś z Was o metodzie przelewania czy jakoś tak - ponoć nie spuszczasz oleju po czym wlewasz nowy tylko przepływowo "wypychasz" stary zastępując nowym, ew jakąś część nowego też wylewasz traktując jako środek do przepłukania. Metoda droższa i podobno pozwala wymienić największą ilość oleju- ze wzgl na stopień skomplikowania skrzyni normalną metodą można wymienić tylko 60 -70 proc oleju. Jak to jest? Ktoś może się kompetentnie wypowiedzieć?
-
[B5 AFB] PROBLEM TIPTRONIC ??
Norbi ciekawe, ilu mechaników wymienia olej we współpracy z Vagiem [nie neguję Twojej racji nt. konieczności sprawdzenia temp. oleju] ale wydaje mi się, że to pobożne życzenia w kierunku polskich serwismenów. Obym się mylił
-
Nasza zwierzyna :) Psy koty chomiki świnie morskie itd itp
A ja mam labradora. Ma 15 miesięcy, jest niesłychanie przyjacielski i łagodny i nazywa się Karmel. Kupiłem go z rodowodem, a potem po dokładnym wczytaniu się "co i jak" okazało się, że ojciec ojca Karmela, jego dziadek, należy do Putina, tego Putina z Rosji Poważnie Ale Karmel nie ma w sobie nic z KGB-isty tutaj Karmel z kumplem Tofikiem (też labrador) - uwielbiam spojrzenia ludzi na światłach, gdy z nimi jadę notabene - avant jest do tego stworzony a tutaj siedmiomiesięczny Karmel [ Komentarz dodany przez: pre_pl: 06-05-2007, 17:30 ] poprawione linki
-
jaka wielkosc kol i profil opony na polskie drogi
sorry nie zauważyłem - liczyłem sam na czuja, myślałem że o to Ci chodzić może.. Wizualnie Ci nie pomogę - dla mnie 195/65 na R15 jest ok :twisted: choć przy wymianie letnich opon założę pewnie 215/55 lub 205/60...
-
jaka wielkosc kol i profil opony na polskie drogi
różnica wyniesie może pół cm, może cm więc raczej luz... poza tym inaczej będzie wyglądać i mierzyć opona 205/50 i 225/50 tu akurat jest spora różnica - policz sobie policzyłem-> 195/65 R15 powinny mieć średnicę 63,35 cm, co daje promień 31,67cm analogicznie 225/50 R17 średnica 65,68 - promień 32,79 czyli auto będzie stało wyżej o całe 11 mm w przypadku 205/50 R17 różnicy do oryginalnych kółek w praktyce nie będzie Jak widać cała różnica w prezencji i masie rotowanej. Ze wskazaniem na prezencję.
-
proble z tiptronicem
Przy zmianie D na R ma szarpać, bez przesady - ale jednak ma. Olej zmień, jesli tego nie robiłeś - powinno być spokojniej. Acha i nigdy nie ruszaj od razu po takiej błyskawicznej zmianie d/r, odczekaj aż właśnie szarpnie i zakoczy. powodzenia
-
[2.5 tdi AKN] wyciek oleju
Możliwości jest wiele te silniki lubią się pocić, najczęściej chyba przemaka uszczelka od pokrywy zaworów - tylko czy może lać aż tak, że kapie?? Hmm.. Ori ten przebieg 173 kkm? pytam bo gdzie się nie słyszy to każdy niezależnie od rocznika ma <200, już mi się przykro robi z moimi 240...
-
[B5 2.6 V6] Nowe Modyfikacje...
Powiem tak: za pracę, energię, środki włożone w auto - szacunek. Jest groźnie, sportowo, gangstersko Z drugiej strony czyli odczucia osobiste: uśmiech, małe zdumienie, upewnienie się, że to jednak nie beemka, następnie uśmiech zażenowania + cichutkie obawy czy za moment nie oberwę od właściciela z pukawki Dla mnie bez sensu, wybór złej drogi dla tego auta (a4), nie mój styl, nie moje klimaty ale doceniam to, że chce Ci się zrobić więcej niż wymienić olej czy klocki. I o to chodzi :exclaim: pozdro
-
Adam Małysz jezdzi piekna czarna B7 Avant
Fajny pomysł.. a pamiętacie jakie były hece po wygranym przez Adama TCS? Wtedy Audi nie dotarło chyba do Polski.. ale co się odwlecze to nie uciecze :twisted: i super :exclaim:
-
Na jakich felgach jeździmy
z premedytacją 15' i tak już zostanie w tym aucie 1) drogi mamy jakie mamy 2) wzór ori 15' mi się podoba 3) mniej sie rzuca w oczy - czasem to zaleta czasem wada nie zamierzam jeździć wizualnym monstrum, ale za to ledwo się toczącym za sprawą tego, że na fele było a na adekwatne do wizażu koniki już nie :twisted:
-
Automatyczny Nowicjusz - kto pomoże ? :)
hmm dobrze niedobrze, ja mam w granicach 6.8/100 przy tiptronicu na 2.5. tylko że Ty bedziesz miał po mieście max 11 - ja 14, ale przy niewielkich korkach:P słusznie, że nie dałeś sie zastraszyć, przyjdzie niedługo już czas, że manual będzie rarytasem dla sportowców, wszyscy będziemy jeździć na automatach, a w Porsche Cayenne za manuala już każą sobie dopłacić bodaj 8 tys. Euro :twisted:
-
Kujawski i oranżada
no słuchaj ja wcale nie uważam żeby mój diesel był "tani" nawet pod kątem oszczędności w spalaniu :exclaim: :biggrin: nie zmienia to faktu że i tak bp ultimate w kółko..
-
TIPTRONIC a osiągi
Norbi wydaje mi się że tiptronic przy bucie w podłogę zmienia bieg na wyższy w momencie kiedy gwałtowenie już spada moc/moment, zaraz po "górce" [optimum mocy ok 4050/min] tj. ok 4100-4200 dla mojego 2.5 a nie cisnie do maxa obrotowego tj ok 4500/min. tak jest efektywniej, wystarczy zajrzeć na zwykły wykres z hamowni, ja takie zachowanie skrzyni przy butowaniu obserwuję u siebie dlatego wydaje mi się, że paradoksalnie na pełnym automacie, a nie na sekwencji może być szybciej, a już na pewno nie jest wolniej. akurat przy przyspieszeniu do jakiejś bardzo konkretnej prędkości może nie być to korzystniejsze bo lepiej dociągnąć kilka km/h na jakimś biegu "na siłę" niż tracić czas na zmianę na optymalny [a tiptro w a4 to trochę tego czasu potrzebuje.. ], aczkolwiek to już są takie paradoksy. Ja i tak nie jestem w stanie pojechać setki na dwójce, wiec mi opłaca sie wrzucić 3 własnie ok 4100/min a nie dociągając do maxa obr, kiedy wchodzi sie w obszar dużej staty mocy.. pozdro
-
Chiptuning 2.5 tdi V6 tiptronic 150 KM
z tego co sie orientuje i pytałem w roznych źrodłach to sie da. zapytałem ile da sie wyciagnać z 1,9 tdi 130ps tiptronic i panowie z compsortu powiedzieli, ze robili takie silniki na 160PS i 370Nm ( jest to bezpieczny program)- wiecej nie robi sie przez wzglad na sprzegło. jesli tiptronic nie bedzie chcial z wiekszym momentem lagodnie wspolpracowac to przeprogramuja dodatkowo sterownik skrzyni i bedzie OK. [ Komentarz dodany przez: piotr1602: 10-04-2007, 11:31 ] regulamin kolego sie klania punkt 1 i 2 optymistycznie przedstawiony pogląd na sprawę... oby tak było:P
-
[2.5 TDi AFB] wymiana termostatu
6h no pieknie:D "nie trzeba ruszać rozrządu" - rzekłbym - marna pociecha.. za termostat zapłacę +- 70 za robotę fachowiec weźmie +-200:P pytanie czy warto jeździć z niedogrzanym 72-76C silnikiem. chyba nie...
-
Chiptuning 2.5 tdi V6 tiptronic 150 KM
pięknie... no z tiptronikiem to napewno nie da się na tym poziomie [370 Nm] zawalczyć jednak Twój przypadek może daje jakieś nadzieje... :biggrin:
-
Chiptuning 2.5 tdi V6 tiptronic 150 KM
wowo masz tiptronica? pewnie nie.. kiedy/przy jakim przebiegu robiłeś czipa? powiesz coś o spalaniu w odniesieniu do "przed czipem"? faaaaajny wykres musi jeździć
-
[2.5 TDi AFB] wymiana termostatu
Ja też dzięki.. nie znalazłem a było.. :redface: no ale info i tak niepocieszające, ciekawe ile mechanior weźmie za wymianę.. :confused: