Treść opublikowana przez Barn1
-
[ALL B5] Czy na LPG bierze olej ?
Nie wiem czy to normalne czy nie ale ja w poprzednim aucie po założeniu gazu też zauważyłem ubytek oleju ale nie wielki na 10.000 dolewałem 100-200ml. Niech inni się jeszcze wypowiedzą jak to jest u nich.
-
Spalanie benzyny podczas jazdy na gazie
NO nie wiem jeśli pompka chodzi nawet jak jest na gazie to myślałem że nie mozna jej odłączyć. Dzięki za informacje
-
[B5 APU] Zwiekszenie zużycia oleju
Ja bym już się lekko zastanawiał nad pierścieniami i uszczelniaczami chociaż jeszcze tragedii nie ma. Szkoda silnika dla oleju mineralnego ale jeśli już to zrobiłeś a jego ubywa to już tylko naprawa pozostaje. Wiesz, że ten przebieg to oryginał?? Bo przy takim przebiegu to pierścienie raczej jeszcze nie są do wymiany...
-
Spalanie benzyny podczas jazdy na gazie
A można tak przy sekwencji??
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
No ale chwila - przeciez kontrolka na fisie OIL MIN wcale nie nakazuje Ci sie zatrzymać i dolewać - ona tylko informuje o niskim stanie - jak widać po mnie zaraz mi trzaśnie 1000km odkąd sie zapaliła i co ? Jeździ dalej Mi sie ta kontrolka zapala juz od dobrych 3 tygodni, trzaskam dalej 300km tygodniowo i jeszcze nie dolewałem Tylko obserwuje bagnet... Pozatym jest to wiadomosc informacyjna. W starszych samochodach nie było fisa i ludzie sobie radzili. Mylisz z czerwoną kontrolką gdy niema ciśnienia oleju - wtedy fakt - trzeba sie zatrzymać Ona nie nakazuje ale informuje, że poziom oleju jest niski. Dlatego podziwiam osoby które pomimo palącej się kontrolki jadą dalej.... To jest moment- wał bez oleju czy panewka i po silniku. A jeśli sprawdzasz a poziom jest OK to może problem tkwi w czym innym choćby w czujniku??
-
[B5 AWT] Jaki nr czujnika abs
czujnik na przód 8D0 927 803 D
-
[B6 AVF] Zapytanie o nr częsci
Po tym numerze części w ETCE pisze skrzynia automatyczna - stufenlos
-
Spalanie benzyny podczas jazdy na gazie
Napisz jaką masz instalke. Ale nie wiedziałem że przy "bucie" gaz podpiera się PB...
-
[B5 AHU] Zmiana glośnikow z oryginalnych na...
Ja mam 13 i 16. Z 13 szału z basem nie ma. Przy głośniejszej muzyce dawają o sobie znać. Natomiast 16 grają bardzo fajnie. Polecam
-
[B6 ALT] Podskakują obroty silnika przy zmianie biegów
Dokładnie. Jechać na kompa, ustawią i po problemie. Czas jakieś 15-30minut żeby Cie nie naciągali że trzeba coś więcej trzeba robić. Najlepiej jak masz VAG podłącz i zobacz czy nie masz błędów bo może być walnięty sam czujnik ale jak będzie czysto to tylko przeprogramowanie.
-
Spalanie benzyny podczas jazdy na gazie
Ale widzisz że ubywa dużo tej benzyny?? Bo jeśli kierujesz się tym że wartość na komputerze niekiedy spala to jest to normalne. Wystarczy że zmienisz tryb jazdy na bardziej ,,agresywny" wtedy normalne, że pokazuje mniejszy zasięg na posiadanym paliwie gdyż jest dostosowany do tej jazdy. Jednak zauważ że jeśli powrócisz do spokojniejszej jazdy km te zwiększają się...
-
[ALL B5] Auto nie chodzi na gazie,czy Vag mi pomoże?
A na benzynie chodzi normalnie?? Problem występuje tylko na gazie?? Głupie pytanie ale filtry Ci na tym serwisie wymienili?? Może coś źle podpięli??
-
Polecane instalacje LPG/CNG
Nie kieruj się tylko ceną ale i renomą firmy. Bo nawet najlepszy gaz założony źle nie będzie współpracował z silnikiem. Większość osób zakłada wlew pod klapką i jest dobrze. A to fajny bajer bo nie widać że w ogóle jest założony LPG. 60L nie wiem czy nie będzie lekko wystawać ponad podłogę delikatnie. Ale niech się wypowie ktoś kto ma taką butle u siebie.
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Dlaczego oni tak skopcili te silniki?? Audi i nie tylko oni bo w VW też ten sam silnik i ten sam problem. Dobrze chociaż że sprzedający nie kłamią i mówią że te silniki biorą ileś tam oleju. Mechanik mi mówił że jak się wymieni pierścienie uszczelniacze i prowadnice zaworów i gowice zrobi to powinno być oki... Brat chce kupić A4 z takim silnikiem i zastanawia się żeby póxniej po zakupie 2000zł nie musiał włożyć na dzień dobry:/
-
[ALL B5] klimatronik 2 din
Przecież to nie jest panel 2 din...
-
[ALL B5] Dylemat przyszłego właściciela audi :)
A ja polecam STAG4. Cena standardowa to około 2500zł a na lepszych wtryskiwaczach 2800zł z reduktorem do 200KM.
-
[B6 BFB] Powolne spadanie z obrotów
Oczywiście że to nie jest normalne. Jeśli dzieje Ci się to po wciśnięciu sprzęgła kiedy zmieniasz bieg to jest to wina źle zaprogramowanej kostki od sprzęgła. Tam jest czujnik wciśnięcia sprzęgła. Jedź niech Ci go zobaczą bo na 90% wina leży właśnie w tym. Ten problem występuje ogólnie w niektórych AUDI. Nie tylko a4
-
[B5 ADR] Rusza jak z 2ki
Tak może to być wina przepływki. Sprawdź czy masz jakieś błędy, zrób jeszcze raz adaptację przepustnicy do końca. Jeśli wyskoczą Ci jakieś błędy to daj znać jakie.
-
Czy dostane zwrot za wymienione niedawno elementy przy szkodzie całkowitej ???
Przedstaw im. Tylko ostro ich żeby nie myśleli że dają jak za struchlałem auto i Ty się zgodzisz. Bo oni swoją cene dają i napewno będzie zaniżona.
-
[B5 AFN] Co to za stuki
Miałem podobnie w poprzedniej A3. Na postoju było słychać delikatne stuki więc okazało się że to krzyżak. Wymiana całej kolumny. Później stuki było słychać tylko jak auto stało tak z 8 godzin albo przez noc. Maglownica do regeneracji i też niby nie leciało mi z niej. Ale efekt z tych lepszych:)) Nic nie stukało:D
-
[B5 AHL] Toczenie tarcz hamulcowych
Jak miał pogięte wcześniejsze tarcze i przy wymianie na nowe nie wymienił klocków to nic dziwnego że nowe też się pogięły...
-
[B6 ALT] LPG 2001 jakie polecacie swiece
Ja mam NGK w A3 przy gazie i dają radę.
-
Polecane instalacje LPG/CNG
STAG 4. Dobra instalacja w normalnej cenie z dobrymi wtryskami i parownikiem. Samochód chodzi jak na benzynie. Przy przełączaniu na gaz nie czuć dosłownie nic. POLECAM
-
LPG - Dobre warsztaty oraz montażyści
Poznań
-
[B5 ADR] Cieknie olej z wałka rozrządu i korka wlewu oleju.Przedmuchy w silniku?
Dokładnie. Kolega miał tak samo. Zaraz po zakupie wymienił odme i jeździło 3lata i teraz niedawno miałe ten sam problem czyli olej wyciekał tylko z korka. Wymienił i jak ręką odjął. Sprawdź odme jeszcze raz