Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

paweu1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez paweu1

  1. Otwórz drzwi, siądź na progu, popuść w drzwiach śruby zawiasu dolnego i pociągnij lekko drzwi do siebie 1-2mm, dokręć, zamknij. Powinna być minimalna różnica. Jeżeli jest poprawa, to metodą prób i błędów można ustawić. W ostateczności pozostaje wymiana zawiasu. Czy zawiasy z paska B5 pasują do A4 przed liftem?
  2. paweu1 odpowiedział(a) na Pretor temat w 1.9TDI
    Panowie zmieniłem opis klucza, jeżeli ktoś nie zauważył, klucz ma średnicę zewnętrzną 28mm (wczęsniej podałem 20mm i wprowadziłem was w błąd)
  3. paweu1 odpowiedział(a) na Maciek3c temat w 1.9TDI
    Proszę :gwizdanie:
  4. Zmieniałem na 00001 - Automatic gearbox ale nic się nie zmieniło, powinny obroty spaść, a tu żadnej reakcji nie ma
  5. Przeszukałem forum, ale nie znalazłem satysafkcjonującej odpowiedzi, Którą wartość należy zmienić? x?xxx - rodzaj skrzyni biegów 0 - Skrzynia manualna 1 - Skrzynia automatyczna czy xxx?x: Getriebe / xxx?x: Transmission 0 - 5-Gang-Schaltgetriebe / 5-speed manual transmission 6 - automatisches Getriebe (01N) / Automatic transmission (01N) Proszę o jednoznaczną odpowiedź, dotyczy to silnika 1Z Z góry dzięki za odpowiedzi
  6. Rozbierz lampę i sprawdź czy blaszki w przełaczniku nie odstają i powodują tym przerwy w obwodzie
  7. paweu1 odpowiedział(a) na Pretor temat w 1.9TDI
    Klucz ma średnicę zewnętrzną 28mm (wcześniej podałem 20mm, mój błąd) Na końcu wihajstra masz poziome oczko, które wkładasz na szpilke i przykręcasz nakrętką, będzie to punkt zaczepienia dźwigni. Jak to teraz widzisz?
  8. paweu1 odpowiedział(a) na Pretor temat w 1.9TDI
    Voila! Nawet nie musiałem wychodzić z domu. Proszę bardzo nazywa się to fachowo ściagacz sprężyn zaworowych i wygląda tak a oto efekt moich wypocin, tak to wyglada u mojego sąsiada mechanika lewy koniec urządzenia przykręcasz do śruby w głowicy, nasadkę z klucza rurowego opierasz na sprężynie, pomocnik naciska na prawy koniec wihajstra, sprężyna zostaje wciśnięta, a ty pensetą wyciągasz zabezpieczenie, wyciągsz sprężynę magnesem, wyciągasz uszczelniacz szczypcami, wkładasz nowy uszczelniacz, dobijasz go lekko młotkiem przez klucz rurkowy (z wyczuciem) i dalej już wszystko wiadomo co i jak. Ot i cała historyja Szczypce do uszczelniacza (allegro - 30zł) Proponuje dla pewności zrobić na rozrządzie znaki korektorem. Taki filmik znalazłem na YT, co prawda to nie Audi, ale warto rzucić okiem (jego dźwignia działa odwrotnie) POWODZENIA
  9. paweu1 odpowiedział(a) na Pretor temat w 1.9TDI
    Postaram się wstawić zdjęcie
  10. paweu1 odpowiedział(a) na Pretor temat w 1.9TDI
    Żeby wymienić uszczelniacze potrzeba (nie koniecznie) obcęgi do wyjęcia starego uszczelniacza, oraz starą świecę żarową z której wyciągamy wnętrzności, spawamy do niej kawałek rurki z zakończeniem na węża od sprężaki. Przyrząd ten dopradza ciśnienie do cylindrów, w których tłoki znajdują się DMP i zapobiega wpadnięciu zaworów do cylindrów. Potrzeba też dzwignie do wciśniecia sprężyn zaworowych, żeby zdjąć zabezpieczenie (można ją zrobić z klicza rurkowego). Z własnego doświadczenia wiem, że uszczelniacze przy przebiegu 250 tyś. są twarde jakby były wykonane z plastiku, efektem tego był siwy dymek po porannym odpaleniu. Po wymianie żadnego kopcenia, także polecam, koszt niewielki a naprawdę warto, tymbardziej, że będziesz miał wałek w górze. Powodzenia
  11. paweu1 odpowiedział(a) na Pretor temat w 1.9TDI
    Kolego przy okazji wymień uszczelniacze zaworowe. Ja wymieniałem u siebie popychacze i uszczelniacze, zdjąłem zderzak i popuściłem lekko cały przód, żeby był lepszy dostęp do napinacza paska. Największy problem bedziesz miał z odkręceniem śruby na wałku rozrządu, bez klucza pneumatycznego może być ciężko. Po wymianie cisza, warto było
  12. Co sądzicie o EUROBANK'u ?
  13. W Vag-u 01-Engine, grupa 007 temp dla ECU 17-Instruments, grupa 003 temp dla wskaźnika na desce Na zimnym silniku możesz porównać te wskazania z temp w dolocie 01-Engine, nie pamiętam która grupa (chyba 007) Jeśli się myle, proszę o poprawienie
  14. Napewno jest odwrotnie podłaczony stały plus i sterowanie po stacyjce
  15. Murzyn
  16. Może potencjometr od regulacji podświeltenia masz spalony
  17. Czy warto kupic takie głośniki http://moto.allegro.pl/gms-11602-hi-end-basy-zwrotn-tweeter-siat16-5-car-i1316827220.html zamierzam wstawić dystanse i wytłumić drzwi. Jak to zagra pod Chorusem i czy zmieszczą się w drzwi, czy nie będą za głębokie, nigdzie nie mogę znaleźć info na temat tych głośników.
  18. Czy pomiar MAF na wolnych obrotach jest prawidłowy? Czy egr działa poprawnie, nie jest zasyfiony?
  19. Psiknij jeszcze wiecej WD 40. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyjęcie zamka i dokładne umycie. Psikając WD 40 nie wypłuczesz całego syfu, w zamku prawdopodobnie zalega zaschnięty smar
  20. przepływka też, bo odmówiła posługi, obniż sobie wolne obroty
  21. Powodem słabego odbioru był brak zasilania wzmacniacza antenowego. Wzmacniacz antenowy znajduje się w tylnym lewym słupku (po stronie kierowcy). Kabel zasilający wzmacniacz powinien być we wziązce zasilającej radio, jest koloru białego. Jeśli podasz na niego 12V wzmacniacz zostanie zasilony. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=1010.0;highlight=pod%B3%B1czenie+anteny+wzmacniacz+antenowy
  22. Proszę o wypowiedz ekspertów na temat brata Zetora Logi statyczne http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28206.html 000 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28201.html 001 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28207.html 003 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28210.html 004 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28215.html 013 BS http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28204.html 000 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28205.html 003 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28203.html 004 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28217.html 011 Dynamiczne http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28200.html 001 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28202.html 003 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28203.html 004 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28211.html 008 http://vaglog.rtnet.pl/paweu_x_28216.html 011
  23. Panowie, mialem to samo, między 1800 a 2200 obrotów, coś drżało i hałasowało. Z braku funduszy na całe sprzęgło wymieniłem tylko łożysko oporowe, łożysko igiełkowe i tarcze sprzęgłową (używka). To był strzał w dziesiątkę, w aucie nastała cisza. Powodem drgań była tarcza sprzęgła. Dodam, że gdy bardzo się nagrzał, to ciężko było ruszyć, bo sprzęgło szarpało.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.