Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

paweu1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez paweu1

  1. paweu1 odpowiedział(a) na Maras temat w 1.9TDI
    Włóż dwumasę w imadło, wyrzuć docisk i tarczę, wkręć 2 śruby od docisku, włóż między śruby rurkę, brechę, łom i kręć w jedną i drugą stronę będziesz czuł narastający opór (tłumienie)
  2. Możesz, wszystko p&p
  3. BS grupa 011 i obserwuj sztangę czy się rusza. Wygląda jakby stała miejscu.
  4. paweu1 odpowiedział(a) na Toskańczyk temat w 1.9TDI
    Pasek między alternatorem a pompą wspomagania nie powinien tak skakać, sprawdź sprzęgiełko alternatora
  5. Jak jest z jakością wykonania w stosunku do B6, plastiki trzeszczą?
  6. Czy wałek posiadał jakieś ślady zużycia? Oglądałem swój ze wszystkich stron, mierzyłem, ale nie znalazłem nic podejrzanego. Wczoraj zmierzyłem ciśnienie oleju i kompresję Kompresja równo 26 na wszystkich cylindrach Ciśnienie oleju jałowe obr - 1,25 bar 1400 obr/min - 1,75 bar 1600 obr/min - 2 bar 2200 obr/min - 2,75 bar 2500 obr/min - 3,5 bar 3000 obr/min - 4,5 bar Zdjąłem rurę doprowadzającą powietrze do filtra, zmienił się dźwięk buczenia, teraz słychać bardziej metaliczny dźwięk Spróbuje jeszcze podmienić wałek i szklanki, jeśli nie to nic nie da, to pozostaje tylko zdjąć głowicę i sprawdzić stan zaworów, sprężyn, tym bardziej, że powyżej 3500 obr/min coś dzwoni. Jakieś sugestie? edit: 02.04.2016 Dzisiaj podmieniłem wałek rozrządu, żadnej poprawy nadal buczy. Wałek pochodził z 1Z który nie buczy.
  7. Jeśli masz kabel. to zrób przynajmniej logi 003 i 011.
  8. Jeśli pasek rozrządu cały to, włącz 4 bieg i pchaj powoli auto do przodu. Jeśli pójdzie bez oporu 2-3m to znaczy, że nie było kolizji. Dla pewności zdejmij pokrywę zaworów, ostaw 0 na kole zamachowym i sprawdź wałek i pompę, czy można włożyć blokady
  9. paweu1 odpowiedział(a) na robertmmk temat w 1.9TDI
    Wykręć swiece żarowe i sprawdź czy w ogóle grzeją, z najdź kogoś z VAGiem i ustaw kąt wtrysku. Zalej dobrego paliwa Jeśli to zrobisz, to można szukać dalej
  10. paweu1 odpowiedział(a) na mocarz18 temat w 1.9TDI
    Nie koniecznie. Ostatnio sam się o tym przekonałem, była iskra, ale jak wykręciłem świece i zapiąłem pod aku, to świeca się nie żarzyła, była tylko ciepła, ale nie gorąca. Dla pewności wykręć świeczki i sprawdź czy rozgrzewają się do czerwoności i w jakim czasie.
  11. Musze jeszcze sprawdzić ciśnienie sprężania i ciśnienie oleju. Może pomiary rzucą nowe światło U ciebie problem występuje przy przyspieszaniu i ewidentnie wskazuje na dwumasę. U mnie buczy na postoju i przy jednostajnej jeździe i przy przespieszaniu
  12. paweu1 odpowiedział(a) na piciuok temat w 1.9TDI
    Przyczyna, to zmęczenie materiału, przebieg, wiek. Każde auto jest inne, jedno bardziej dostało w d... inne mniej. Możesz spróbować zmienić samą tarczę i docisk, ale ich cenę kupisz używany zestaw dwumasa+sprzęgło
  13. paweu1 odpowiedział(a) na piciuok temat w 1.9TDI
    Miałem to samo w 1Z drżenie przy przyspieszaniu i szarpanie przy ruszaniu, tam było sztywne koło, wymiana sprzęgła nic nie dała, dopiero po włożeniu dwumasy, problem ustąpił. Może u ciebie też siedzi sztywne koło? Rozglądaj się za kompletnym zestawem dwumasa+sprzęgło. udało mi się kupić cały zestaw za 200 zł
  14. paweu1 odpowiedział(a) na piciuok temat w 1.9TDI
    Przy przyspieszaniu wciśnij sprzęgło , tak żeby jechać na granicy poślizgu sprzęgła
  15. to w końcu gdzie buczy w silniku czy nie? Bo jak zapłon wyłączyłeś to silnik nie pracował Zapłon był wyłączony, ale silnik był na biegu (koła napędzały silnik) i zwalniał razem ze spadkiem prędkości. Dzięki tej próbie można wykluczyć wpływ układu wtryskowego na buczenie
  16. Byłem w Holandii 1450km w jedną stronę, cała drogę 140-160km/h, nie pomogło
  17. Cześć. Mam problem z moim AFN'em, z filtra powietrza w zakresie 1500-1800 obr.min dochodzi nieprzyjemne buczenie, po zdjęciu rury z kolektora rury idącej do IC buczenie jest nie do zniesienia. Występuje na postoju i w czasie jazdy. Zrobione: - usunięty kat, wspawana rura w miejsce kata, - wymieniona plecionka za katem, - wstawiona druga plecionka 150mm na wysokości skrzyni biegów, - zmienione wieszaki wydechu, - wyczyszczone turbo, - wymienione szklanki INA od dzika, - zmierzone krzywki na wałku rozrządu około 46,5mm, - silnik zalany Motulem 5w40 Silnik zdrowy, dobrze przyspiesza, mało pali. Poprzednią zimę nieświadomie przejeździłem z jedną sprawną świecą żarową, palił od strzała przy -15 Buczenia prawie nie słychać przy przyspieszaniu, pewnie dlatego, że szybko przechodzi przez ten zakres obrotów. Po rozpędzeniu auta do 80km/h na 4 biegu, zdjąłem nogę z gazu, wyłączyłem zapłon i przy zwalnianiu buczenie było słyszalne. Mam w domu dwie A4 1Z i tam słychać delikatne buczenie po podniesieniu maski, ale w środku jest ono nie słyszalne. Według mnie pozostaje tylko zdjęcie głowicy i sprawdzenie zaworów: prowadnice, uszczelniacze, szczelność gniazd zaworowych. Ktoś ma jakieś inne pomysły? edit: W zakresie obotów 1500-1800 i 2300-2500 silnik pracuje wyraźnie głośniej, wydobywa się nie tylko buczenie, ale też klekot i delikatne drgania. Przy 2000 i 3000obr/min jest cisza i żadnych drgań Dodam, że podmieniałem wtryski i zdejmowałem pasek napędzający osprzęt, żadnego efektu
  18. Ustaw wał na zero, patrz w okienko w skrzyni. Zdejmij dekiel z zaworów i sprawdź czy w wałek rozrządu można włożyć blokadę. Może długo kręciłeś rozrusznikiem i napompowałeś hydraulikę i podparło zawory. Odpowietrz układ paliwowy, zalej filtr paliwem.
  19. paweu1 odpowiedział(a) na kondi169 temat w 1.9TDI
    To nie nieszczelność, tylko coś ze sterowaniem turbiną, Może źle złożyłeś turbo, lub coś z podciśnieniem. Podłącz bezpośrednio do gruszki turbo, przewód podciśnieniowy wychodzący z vacum. Z tak podłączonym przewodem zrób próbę dynamiczną, ale tylko do 2200 obr/min, bo turbo będzie ładowało na max, trzeba uważać, żeby nic nie strzeliło.
  20. Do świecy żarowej z podgrzewacza płynu. Z tyłu głowicy masz podgrzewacz płynu z trzema świecami żarowymi, kabel do jednej ze świec.
  21. od grodzi wężyk do plastikowej rurki (bez rozgałęzienia na N18) , która leci w stronę N75 logi z gruszką na ostro http://vaglog.pl/log_208974.html http://vaglog.pl/log_208975.html po czyszczeniu N75 http://vaglog.pl/log_208976.html http://vaglog.pl/log_208977.html troche dziwnie wyglądają te logi, jest duży rozrzut wartości między nimi, ale czuć poprawę
  22. OK zrobiłem tak jak pisałeś. Wszystkie wężyki zmienione, podciśnienie zapięte bezpośrednio do N75, usunięte rozgałęzienie na N18, jeden log zrobiony dla N75, drugi dla N18 http://vaglog.pl/log_208746.html N75 http://vaglog.pl/log_208747.html N18
  23. Turbo wyczyszczone, przycinało się w połowie zakresu, a później szło lekko. EGR wpięty w miejsce N75, przy okazji wyszedł jakiś problem z N75, zapiąłem go w miejsce EGR, nie ma błędu, ale nie steruje EGRem , bo nie widać różnic w grupie 003 w BS. logi na 3 i 4 biegu http://vaglog.pl/log_208512.html 011 3 bieg http://vaglog.pl/log_208513.html 011 4 bieg Dawka 3.0 mg, Czy turbo nie wstaje za późno?
  24. Dzięki odpowiedź. W sobotę posprawdzam. Ostatnio jak próbowałem ruszyć gruszkę strzykawką 100 ml, to coś się przycinało, Wyciągnąłem cały tłok strzykawki, a sztanga ruszyła się około 5 mm, gdy pociągnąłem sztangę palcem, zaczęła chodzić normalnie w pełnym zakresie. Wcześniej też kilka razy ruszałem sztangą za pomocą strzykawki, ale nigdy sztanga się nie blokowała. Może grucha daje ciała, jest syf w środku.
  25. OK. Jutro przyjże się wężykom podciśnienia i N75 Edit: N75 wymyty benzyną i przedmuchany, wężyki sprawdzone. Zrobiłem logi od 1000 obr/min http://vaglog.pl/log_206811.html 003 i 011 http://vaglog.pl/log_206812.html 003 http://vaglog.pl/log_206813.html 011 Co dalej, czy jest problem z geometrią, czy ze spalinami?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.