Treść opublikowana przez mcm
-
[B5 1Z] Duże Spalanie ( Z 8 litrów Napewno;/ ) Proszę O Pomoc
może lekko podjechany silnik masz albo ktoś kiepski chiptuning zapoodał
-
[B5 ADR 1.8] Para z wydechu...
najprawdopodobniej brak katalizatora i uszkodzony tłumik to są przyczyny ale wszystko jest ok samochody na gazie tak mają
-
Jakie CB Radio i antena do Audi?
sqelcha lub głośność
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury ?
i tak mi wychodzi chyba że to czujniki G2 lub G62
-
[B5 AHU] prośba o analizę testu VAG-iem (temperatura silnika)
Silnik sie nagrzewa ale nie działa mi wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej Zrobiłem taki test: termostat oraz G2/G62 niniejsza procedura ma na celu określenie źródła niemożności uzyskania przez silnik temperatury roboczej. w razie wymiany termostatu zaleca się zakup oryginału w ASO. w razie wymiany czujnika G2/G62 zaleca się zakup oryginału w ASO. czujniki związane z badaniem termostatu: G62: czujnik określający temperaturę na potrzeby ECU; G2: czujnik określający temperaturę na potrzeby wskaźnika na desce rozdzielczej. do przeprowadzenia niniejszej diagnostyki konieczne jest dokonanie pomiarów w grupach: 01-Engine: 007; 17-Instruments: 003. pomiar dokonywany będzie dwuetapowo - na zupełnie zimnym silniku oraz na w pełni rozgrzanej jednostce napędowej. 1. pomiar na zimnym silnku*. *najlepiej jest dokonać pomiar rano przed rozruchem silnika. a. dokonujemy analizę grupy 007 w grupie 01-Engine - temperatury paliwa( u mnie 2,8 stopnia C), powietrza (u mnie 1,8 stopnia C) oraz płynu chłodzącego (m u mnie 1,8stopnia C) [G62] powinny być zbliżone do siebie. jeżeli temp. płynu chłodzącego odbiega od dwóch pozostałych - możliwe uszkodzenie czujnika G62. temperatury należy zanotować. b. dokonujemy analizę grupy 003 poz. 1 w grupie 17-Instruments (u mnie 30 stopni C) - poznamy odczyt z czujnika G2. wartość powinna być zbliżona do wartości z punktu 1a. jeżeli jest różna przy założeniu, że temperatury z pkt. 1a są zbliżone do siebie - możliwe uszkodzenie czujnika G2. 2. pomiar na w pełni rozgrzanym silniku. a. dokonujemy analizę grupy 007 w grupie 01-Engine - temperatury płynu chłodzącego [G62] - zazwyczaj poz. 4. temperaturę należy zanotować.(u mnie 72,9 Stopnia C) b. dokonujemy analizę grupy 003 poz. 1 w grupie 17-Instruments - sprawdzamy odczyt z G2 - powinien być niemal identyczny jak ten z pkt. 2a. (u mnie 71 stopni C) jeżeli odczyt z G2 i G62 jest jednakowy - uszkodzeniu uległ termostat. jeżeli odczyt z G2 i G62 różni się - uszkodzeniu uległ jeden z tych czujników [zazwyczaj G2 i G62 są połączone ze sobą]. I Pytanie co najprawdopodobniej jest uszkodzone bo ztego co ty pisz to chyba czujnik G2 [br]Dopisany: 11 Listopad 2007, 12:26 _________________________________________________chociaż wydaje mi sie że to może być również termostat bo chyba temperatura na rozgrzanym silniku powinna wynosić 90 stopni C ??
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury ?
na klimatroniku mi dobrze pokazuje a zegar raz zaskoczy raz nie może to być G2 Jutro z rana biore sie za diagnostyke podłącze VAG-a i zobacze co pokaze
-
Jakie CB Radio i antena do Audi?
ciężko jest chyba regulować w czasie jazdy ??
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury ?
mam ten sam problem tylko, że u mnie zegar działa sporadycznie W serwisie STER w Radmiu powiedzieli że nie da sie tego namierzyć komputerem i że trzeba pobawić sie z elektryką. Powiedzieli mi że może to być zarówno czujnik temperatury, zegar wewnętrzny lub przerwa w obwodzie gdzieś pomiędzy
-
[B5 AVG] Gdzie dokładnie znajduje się czujnik temp. wewnetrznej w podsufitce ?
a kratka nad klimatronikiem to też chyba czujnik temp wewnętrznej
-
Strefa Śmiechu
Wraca fecet na gazie do domu o 5 rano w progu wita go zona z wałkiem a facet na to: widzisz kochanie od kiedy założyłem ci internet to tylko czatujesz i czatujesz
-
[B5 AHU] Problem z rozrusznikiem
U mnie raz na jakiś czas przerwie przy odpalaniu i zaczyna świstać, jak skończy sie krecić słychać stuknięcie. Pewnie też bendyks
-
[B5 AFN] CYKANIE W OKOLICY TURBOSPRĘŻARKI ORAZ PORANNE KOPCENIE
Ja też sie zastanawiałem czy biały dymek z rana to normalka i właśnie w tej chwili sie uspokoiłem :> :> :>
-
[B5 AHU] potrzebuje zchpować ??
Gadałem z nim. Jak mi finanse pozwolą to może w tym roku jeszcze sie umowie
-
[B5 AHU] potrzebuje zchpować ??
może polecacie kogoś ??
-
[B5 AHU] potrzebuje zchpować ??
właśnie tyle by wystarczyło, i nic sie nie działo po chipie u ciebie ??
-
[B5 AHU] potrzebuje zchpować ??
Witam Potrzebuje dobrego i niedrogiego warsztatu w okolicach Radomia, ktory zajmuje sie podnoszeniem mocy. Mam audi A4 B5 AHU 90KM 1998 rok 220000 km przebiegu ??
-
[B5 AHU] 130 tyś. przebieg :-) dać mu chipa ???
Irek 41 a gdzie robiles chipa i ile cie wynoslo bo tez sie zastanawiam ??
-
[B5 AHU]!!! CZARNA PERŁA "DAJZEL" były mcmowóz !!!
bede wymieniał amorki to może sprężynki troche krotsze kupie jakieś 3-4cm wiecej chyba sie nie oplaca
-
[B5 AHU]!!! CZARNA PERŁA "DAJZEL" były mcmowóz !!!
tak 16", ale nie wiem czy go obniżać na nasze drogi to chyba zły pomysł
-
[B5 AHU]!!! CZARNA PERŁA "DAJZEL" były mcmowóz !!!
Tak wyglądała po sprowadzeniu A tu już moje modyfikacje - lampki ksenon Valeo i laczki 16" : nowy mieszek i gałka LEDowe lampki tylne nowy poliftowy grill polerowane rurki nowe lakierki 17" i gleba LOWTEC -35 /-30 Felgi Alutec Tornado c. chrom, ORI Ksenon VALEO, CHIP + Wtryski 216ki + Warszwa MR Motors mod = 128 KM i 292 Nm wykresik:
-
[B5 AHU] Moja Ślicznotka A4
moja też była taka na początku. Dołożysz ładne felgi troche chromu (bez przesady) ksenony lub soczewki jakiś audio i można furką jeździć :-))
-
[B5 ADR] Skrzypi po czym przechodzi w bicie...
mnie trzymał zacisk i sie tarcza zwichrowała miałem podobne objawy
-
[B5 1Z] Dylemat z wyborem lamp tylnich
JA NA 100% CZWóRECZKE BYM ZAPODAł. POZDRO
-
[B5 AHU] tuning KWP 2000
ok thanks any way
-
[B5 AHU] tuning KWP 2000
Witam Chciałbym zapytać czy tym interfejsem: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=247353411 da rade coś zrobić ??