Treść opublikowana przez ciahciah
-
Filtry - Jakie firmy polecacie ?
nie wyglądał bo leprze jakości paliwo tankujesz
-
prośba o przeanalizowanie logów dynamicznych
regenerowałeś turbo? po co? na niskich biegach przy niskich obr to normalne ze szarpie, bo masz luzy w całym napędzie no ale np. na 5 biegu powyżej 2000obr jak coś szarpie trzymając pedał w jednej pozycji to już nie jest normalne, przeczyść pompki płynem, zasil pompki płynem i niech sobie tak popracuje lub na prawie pusty bak wlej płyn i wyjeździj
-
Nietypowe pytanie o podniesienie mocy AVG
o dobrym dole decyduje masę czynników, na czipie afn ma pełną parą ciągnąc od 1700obr na 3 biegu i od 1500obr na 4 gdy zaczynamy robimy loga od 1000obr, choć bywa często jeszcze lepiej brd wstawić żaden problem, a fmic już jest zabawy i kosztów leo , na serii przy 1900obr wyszło 165Nm, a na czipie jest jeszcze i tak poniżej serii, do 2100obr jest tragedia a potem strzał który bardziej szkodzi niż od samego dołu spokojnie równomiernie poprowadzony Nm, jak by do mnie ktoś przyszedł i usilnie chciał żebym tak zrobił to bym mu to wybił z głowy bo się nie zna, i nie wie co dobre, bardziej szkodzi duży przyrost Nm w krótkim okresie obr niż jeszcze większy Nm ale bez gwałtownego przyrostu, choć w seryjnym afn poruszanie ten temat to nie porozumienie no bo max Nm jaki może być nie ma prawa tam krzywdy zrobić o ile nie powoduje drżenia silnika co niestary zdarza się np. w A6 AFN i w nad wyraz zdrowych A4 co ma LMM do gadania... przecież na czipie skorygujesz go i będzie mierzył jak nówka ze sklepu
-
Nietypowe pytanie o podniesienie mocy AVG
leo, wypuściłeś do domu auto z takim dołem? przecież to auto nie było w pełni zdrowe skoro taki wykres wyszedł do 138km nie potrzeba 1,3bar'a, lepiej mniejsze doładowanie i mały dymek niż większe i jego brak jaki czas masz rozpędzając się od 1000obr i mierząc od 1700 do 4000obr na 3 biegu? powinno być 6,5s u mnie przy 1,475bar'a nie ma więcej jak 50C ale u mnie wlot na filtr jest bez zwężenia, przepływka bez siateczek, rura filtr-turbo bez zwężenia, ori rura awx na szybko złączkę, nadkole s4 i kolektor awx, i zero spoceń na łączeniach, fmic i obudowa filtra z brd leżą i się kurzą od kilku lat bo nie widzę sensu montować zrób logi to będzie jasne co świszczy
-
prośba o analize logów AFN - utrata mocy
nie pisz głupot! ja pytałem o przepływkę bo mierzy nad wyraz dobrze dawkę jałową możne na 3,0mg skorygować spr czy dolot jest szczelny wszystkie podejrzane wężyki podciśnienia wymień na nowe sztywne wymień gruszkę turbiny, może być używka ważny by sztanga mocniej odbijała zrób statycznego 013
-
prośba o przeanalizowanie logów dynamicznych
termostat jest na granicy, 85C to min dla sprawnego termostatu odmul turbo nowe elementy zawsze stawiają większe opory toczenia wiec to że silnik teraz jest bardziej ospały i więcej pali jest normalne, za jakiś czas wróci do normy
-
Prośba o analize logów
nie
-
prośba o przeanalizowanie logów dynamicznych
możesz młoteczkiem oklepać obudowę w koło w trakcie robienia czipa turbo nic na 4 biegu nie przeładowywało? pytam bo odpowiedzialny tuner takiego czegoś by nie wypuścił do ruchu...4200obr 1,54bara
-
Proszę o Analize logów afn brak mocy z dołu
logi w normie, zrób statyczne 007 013
-
Proszę o analizę logów dynamicznych
ori była przepływka pierburga to nic innego nie możesz wsadzić jak pierburga po jakiego grzyba kupiłeś przepływke skoro ori przepływki pierburga są nie zniszczalne jak przyjdzie zima zwróć uwagę na termostat kup coś do odtłuszczania i odtłuść starą przepływkę, siateczki i element pomiarowy, wsadź nią z powrotem na swoje miejsce, wymień filtr powietrza jak obecny ma już z 10tys km, wypal kolektor ssący i wyskrob wloty w głowicy i daj znać czy ja pomogłem bardziej niż osoba która poleciła ci zakup przeplywki, nie policzę ile osób dzięki mnie zaoszczędziło nie wywalając kasy w błoto na przepływkę ale pamiętam ze nie było takiej osoby której bym kazał kiedy kolwiek kupować przepływkę która tylko zaniża
-
prośba o analize logów AFN - utrata mocy
coś było robione z przeplywką?
-
Brak mocy notlauf
daje w podciśnieniu coś nie domaga, jeżeli wężyki już ok to w miejsce n75 wsadź na chwile n18 a wężyki przy n18 pozatykaj i zrób 011d
-
Prośba o analize logów
ogarnij logi może nie podpiąłeś wtyczki do przepływki, spr jaki błąd wywala vag
-
PROSZE O OPINIE :D produktu !! końcówki 216 bosio
zrobisz remonto kapitany głowicy i dalej będzie klepać, tyle z waszego myślenia może wyjść, ile już osób wymieniało szklanki i zero efektu a czemu? bo to wina dołu a nie góry
-
pomoc w stwierdzeniu usterki 1.9 tdi
ten schemat jest ok: http://obrazki.elektroda.pl/5158492600_1348175237.jpg masz prawidłowo podłączone wężyki tylko na twoim rysunku tam gdzie napisałeś n75 to jest n18 a tam gdzie jest n18 ma być n75 który ma wyglądać tak: http://img07.allegroimg.pl/photos/400x300/42/44/39/46/4244394673 poszukaj drugie 90km tdi i podmień n75 bo prawdopodobnie twój jest zepsuty, możesz swój spróbować naprawić, w necie są opisy albo kupić nowy a to z egr pracującym przerywało auto? dalej szarpie?
-
Audi a4 b6 1.9tdi ocena wykresu
overbost to przeładowanie turbiny, jest szkodliwe dla turbiny, skraca jej życie, to tak jak dla silnika obroty na czerwonym polu, zrób loga dynamicznego 011 to się zobaczy ile przeładowuje dół słaby, wygląda na to że auto nie było doprowadzone do ładu jak być powinno albo do 1900obr jest seria...tylko pytanie jaki to ma sens skoro 1900-2100 jest taki przyrost który skrzyni i dwumasowi na dobre nie wyjdzie ujęcie 1900-2100obr 20Nm nie poczujesz sprzęgło jeżeli nic się nie uślizguje to nie ma się co o niego martwić po czipie przyrost 25km wiec bez szału, zrób logi dynamiczne 001 003 004 008 011 to się zobaczy czy aby na pewno problem jest w czipie czy może po stronie mechanicznej czy teraz cokolwiek buczy lub drży z pedałem w podłodze?
-
Logi do sprawdzenia
katalizator jest drożny n75 nie musisz wyjmować ale wtedy ciężko wężyki zdjąć, z kanału nie trzeba nic cudować by go odkręcić na razie go olej skoro masz z tym problem i wymień wszystkie podejrzanej jakości wężyki w układzie, tych co są ok nie ruszaj bo poco, kup z 1m 3mm wężyka i do egr 4mm takiego paliwowego sztywnego
-
Logi do sprawdzenia
turbo osiąga zadane przy 2750obr to nie jest lekka ospałość, spr czy układ podciśnienia jest szczelny, podmień n75 na próbę
-
Odczytanie i diagnoza logów
ecu jest ok, co prawda trochę zawyża czujnik atm ale mniejsza z tym albo turbo źle złożone albo n75 walnięty, zrób dynamicznego 011 z odpiętym wężykiem od gruszki, po sprawdzaj po schemacie czy podciśnienie prawidłowo spięte, głownie n75
-
Chip do ECU bez hamowni
to nie nadłubane auto w którym koni i Nm będzie nie wiadomo ile, to seryjne auto więc zgadza się, hamownia jest zbędna, no chyba ze lubisz się jarać świstkiem papieru który nijak może się mieć do konfrontacji na ulicy z podobnym autem, z 5km błędu pomiaru na hamownie będzie, a wynik jaki cię czeka to 135 albo 140km, jaki to sens hamować auto tylko po to by się dowiedzieć czy jest 135 czy 140km? 50% sukcesy to profesjonalna diagnostyka auta i ogarnięcie wszystkiego co nie gra także nawet jak czip będzie ok to auto i tak może nie jechać jak by mogło
-
Odczytanie i diagnoza logów
statyczny kąt jak spadnie do 35 możesz przed zimą go skorygować na 54, teraz jak sam to potrafisz to z nudów też możesz go skorygować gdzie ty mieszkasz? jakie masz ciśnienie hPa w swojej okolicy? pytam bo jeżeli nie masz 1100hPa to trzeba wyjąc i zajrzeć do ecu możesz wypalić kolektor ssący, wyskrobać wloty w głowicy, przedmuchać wężyk idący do ecu, umyć siateczki przepływki a element w środku tylko delikatnie polać gorącą wodą lub środkiem do odtłuszczania ale nie jakimś agresywnym wypadało by wymienić wszystkie podejrzane wężyki w układzie podciśnienia na nowe sztywne najlepiej paliwowe takie by ciasno wchodziły i nie miały zapasu długości zastanów się nad wymianą gruszki turbiny, nie musi być nowa, ważne by była duża no bo ori masz małą która z czasem przestaje spełniać swoją role gdy auto mocno zagrzane zapala tak samo dobrze jak zimne? przegoń auto i jak ciągle będzie wpadać w tryb awaryjny lub tracić na chwile moc pomimo zrobienia tego co pisałem wyżej to czeka cię czyszczenie żaluzji turbiny ale według mnie to nie będzie konieczne
-
Odczytanie i diagnoza logów
najpierw rozruszaj sztangę
-
pomoc w stwierdzeniu usterki 1.9 tdi
zaślep egr bo to może być przyczyną problemów
-
Odczytanie i diagnoza logów
zainstaluj sobie vac com 311.2 i tym zrób logi ale zanim to zrobisz rozruszaj sztangę turbo kluczem/śrubokrętem i przegoń auto ale nie w trybie awaryjnym
-
Podniesienie mocy w silniku AHH
na czipie standardowo ustawiasz np. 3,0mg i nie powinien dymić więcej niż przeciętne tdi, na serii w zależności na jakie wtryski trafisz może zajść potrzeba ustawić 5,0mg żeby go nie zalewało, na czipie tuner dopasuje program do wydajności układu wtryskowego i nie będzie potrzeby ustawić dawek na poziomie 5,0 czy 7,0mg, tylko 3,0mg, pomyśl też o turbo np.awx by potencjał nie marnował się nadaremnie