Treść opublikowana przez ciahciah
-
[B5 AJM] Prośba o analizę logów
zrób komplet logów bo z tych aby widać nie stabilną prace turbo
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów.
Można i za pomocą oprogramowania i mechanicznie, ze względów bezpieczeństwa najpierw spróbuj adaptacji vag'iem, jak nie da to żądanego efektu trzeba będzie poluzować 3 śrubki nastawnika i stuknąć nastawnik młoteczkiem tu masz sposób pierwszy: wybieramy 1-engine 11 login i tu wpisujemy 12233 i klikasz Do it!, następnie wchodzisz w 10 adaptacja w adaptacji blok 01 ustaw 3,0-3,4 mg pewnie będziesz miał wartość 32768, wpisz np. 32685 i klikasz test i save i finito podczas zabawy silnik musi mieć 90C i muszą być wyłączone wszystkie urządzenia elektryczne: nawiew, światła, radio
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów ( doładowanie )
mówiłem żebyś wstawił komplet logów, komplet to znaczy wszystkie które mogą się przydać, tu pisze które: http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html mało wiesz skoro sądzisz że logi nie są w stanie pomóc..
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów.
autor pisze że czasem obroty mu skaczą, dawka do korekty i korekcje są marne, nie znam się na nastawnikach ale jakoś nie wydaje mi się że z byle czego zrobiła się dawka 1,2mg, ja w każdym bądź razie jaki kolwiek problem z nastawnikiem zaczął bym od wyczyszczenia go bo to nie kosztuje dużo i można samodzielnie, każdy nastawnik z przebiegiem 200tys kwalifikuje się do czyszczenia według mnie no chyba że ktoś tankuje wyłącznie porządne paliwo.. Macio może odpiąć wtyczkę impulsatora przy skrzyni biegów na próbę
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów.
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=75246.0;highlight=czyszczenie+nastawnika albo wpisz w szukajke: czyszczenie nastawnika poczytaj i sam sobie zadaj pytanie czy dasz rade sam to zrobić czy lepiej do mechanika
-
[B5 AFN] Prośba o analize logów
możesz zrobić adaptacje dawki paliwa vag'iem na 3,2mg, auto zacznie się ciut lepiej zbierać, po skróceniu sztangi wrzuć 011 i 010, jak nadal auto od dołu będzie zbierać się jak teraz można by sprawdzić czy pompa vacum nie daje za małego podciśnienia..
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów ( doładowanie )
Zrób komplet logów tylko takich w których nie będzie trybu awaryjnego, a przynajmniej na początku loga, jak złapiesz tryb awaryjny gaś silnik i dopiero następny log.
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
jak byś miał wszystko ok wskazania przepływki 1000 nie powinno przekraczać, do sprawdzenia szczelności dolotu, wszystkie miejsca zaolejone oznaczają nie szczelność którą trzeba zlikwidować, wężyk wchodzący do ECU też sprawdź
-
[B5 AFN] Logi -proszę o analizę (nowe logi zrobione )
oprócz sprawdzenia szczelności całego dolotu od turbo do kolektora ssącego sprawdź tez szczelność wężyka który wchodzi do ECU, po zdjęciu czarnej osłony ECU odepnij wężyk od ECU i przedmuchaj
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów.
zanim zaczniesz kombinować z wtryskami zajmij się nastawnikiem - wyczyść go no i ustaw dawkę jak należny czyli na zgaszonym silniku w log 001 wartość 0,74V a na zapalonym np. ~3,2mg 1,58V, ważne jest żeby podczas ustawiania silnik miał 90C i żeby wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne typu nawiew, światła czy radio
-
[B5 AFN] Prośba o analize logów
zaworki masz ok, auto zbiera się dobrze, turbo trochę wolno wstaje - skrucenie sztangi o jeden obrót pomoże faluje ciśnienie doładowanie, problem rozwiąże wymiana gruszki na nową, na aledrogo można kupić, jak auto masz zamiar jeszcze kilka lat użytkować lepiej wymień, przejrzyj też dokładnie cały dolot od turbiny na kolektorze ssącym kończąc czy gdzieś nie ma zaolejenia, będzie to oznaczać nie szczelność którą trzeba zlikwidować wrzuć loga statycznego 001 tylko przed zrobieniem go silnik musi mieć 90C i muszą być powyłączane wszystkie urządzenia elektryczne: nawiew, światła, radio wrzuć też loga na zgaszonym silniku 001, kluczyk w stacyjce przekręcony
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
nadal masz nie szczelny dolot albo nie szczelny układ sterowania N75 i gruszki, po wymieniałeś wężyki o których już dawno pisałem?
-
[B5 1Z] Prośba o sprawdzenie logów
nadal masz nie szczelność w dolocie albo w układzie sterowania turbiny, posprawdzaj wszystkie wężyki w okolicy N75, najlepiej powymieniaj wszystkie wężyki wstaw loga dynamicznego 010
-
[B7 BRD] Prośba o pomoc w analizie turbiny + log
test nic nie kosztuje a może pomoże
-
[B6 AVF] Prośba o analizę logów (po zakupie auta) nowe logi
zrób loga dynamicznego 011 tylko tak żebyś w trakcie robienia tego loga złapał tego mułka, jak na trzecim biegu nie złapiesz to próbuj na czwartym podmian miejscami N75 z N18, i też pokaż loga 011 czy termostat wymieniłeś? kąt synchronizacji ustawiłeś?
-
[B5 AFN] Prośba o analize logów
w logach widać że N18 kaput ale żeby mieć pewność zrób tak: wężyki te co idą do N18 zaślep, a w miejsce N75 wstaw jeden zaworek i zrób loga 011 dynamicznego, potem zgaś silnik i wstaw drugi zaworek i znowu zrób loga, podpisz logi że ten jest z N75 a ten z N18. Po każdym logu sprawdź czy nie wywaliło ci błędu, jeżeli wywali skasuj, zgaś silnik i powtórz loga.
-
[B5 AFN] Prośba o analize logów
fakt a jak robiłeś loga z podmienionym zaworkiem to czy ten przy ERG zaślepiłeś? czy sobie wężyki dyndały?
-
[B5 1Z] Proszę o analizę logów
jednak to nie wina N75.., sprawdzałeś czy sztanga gruszki się rusza? poruszaj ją ręka, ile milimetrów się rusza? i sprawdź ile ciśnienia daje pompa odpowiedzialna za prace układu sterowania turbiny
-
[B5 AFN] Prośba o analize logów
załącz 011 basic setting, podepnij cienki wężyk oraz zasilanie zaworka i sprawdź którym zasysa, co 10 sekund powinno zasysać innym to samo z N18 tylko na czas przepinania wyłącz silnik bo ECU wywali błąd podczas całej zabawy wężyk z podciśnieniem od ERG zatkaj
-
[B5 1Z] Prośba o sprawdzenie logów
nie ma jak oryginał, niestety w servisie ceny są koszmarne wiem może rozejrzyj się na aledrogo za używką
-
[B6 AVB] Prośba o analizę logów (zapowietrza się)
przyjrzyj się termice silnika
-
[B5 AFN] Proszę o ocenę logów
źle, ustaw na 55, będzie lepiej w zimie zapalał
-
[B5 AFN] Proszę o ocenę logów
masz nie szczelny dolot, sprawdź cały układ doładowania od turbiny na kolektorze ssącym kończąc, zaolejenie na rurach będzie oznaczać nie szczelność którą trzeba zlikwidować sprawdź wężyk wchodzący do ECU, przedmuchaj go masz katalizator?
-
[B5 1Z] Prośba o sprawdzenie logów
z turbiny wychodzi taka gruba gumowa rura i idzie do o koła silnika aż dochodzi do kolektora ssącego, ten układ masz dokładnie sprawdzić, tam gdzie będzie zaolejenie masz nie szczelność którą trzeba zlikwidować
-
[B5 AFN] Prośba o analize logów
albo wężyki źle podpiąłeś, albo złapałeś tryb awaryjny albo N18 kaput, jak wyjmiesz oba zaworki możesz porównaj którędy leci powietrze zasysając cienkim króćcem, popróbuj na rożne sposoby ciągnąc i dmuchając którędy będzie lecieć