Treść opublikowana przez gelus
-
[ALL B6] Stuki w przekładni
tak, pomylilem sie troszke, za duzo tematow czytalem, i nie tu wpisalem przekopiuje sie;)
-
[ALL B6] Stuki w przekładni
mam problem... od pewnego czasu borykam sie z delikatnym pojedynczym stukiem podczas dodawaniem lub ujmowaniem gazu... wczoraj bylem u mechanika , wyczuwam delikatny luz na wale i pukniecia, wyglada tak jakby sie gdzies wyrobil na laczeniu (w srodku walu tam jest chyba wieloklin) przy podporze, jest to mozliwe? niestety samej podpory nie dojrzalem gdyz dostep jest tam niezaciekawy... przerabial ktos taki problem?
-
[B6 AVF] Wymiana oleju w skrzyni biegów
koledzy, mysle nad zmiana oleju w skrzyni przy a4 3.0 ASN manual, litr w ASO 110zl ... wchodzi do mnie 3.5 litra, probowaliscie kupic olej w sklepach motoryzacyjych o takich samych parametrach jak w ASO? , czy jednak tylko ASO zostaje?
-
[ALL B6] ESP- co daje wyłączenie?
no wlasnie czytalem wypowiedzi chlopakow z a6 podobno przytrzymanie dluzej przycisku daje kompletna dezaktywacje asr+esp (niby po pojawieniu sie ikony esp na zegarach niedokonca jest zdeaktywowany system kontroli, dopiero po dluzszym nacisnieciu kontrola sie wylacza) u mnie w a4 po dluzszym nacisnieciu dezaktywuje sie przycisk, bynajmniej takie mam wrazenie chyba pobawie sie z bezpiecznikiem;D
-
[ALL B6] ESP- co daje wyłączenie?
hmm panowie... u mnie przy dluzszym nacisnieciu przycisku esp jakgdyby dezaktywuje sie przycisk, lampka w liczniku sie nie zapala, a ponowne przyciskanie przycisku nie powoduje zadnych zmian, jak zatem wylaczyc u mnie calkowicie ESP ? a4 b6 3.0 w Q manual
-
[B6 ASN] A cityry ;) B6 3.0 ASN Quattro by GELUS
mysle jeszcze nad zrobieniem sobie jakis koncowych wydechow, przerabial ktos ten temat w 3.0 ?
-
[ALL B6] [B6 AWX] AUDI A4 sedan 1.9 TDI 131 km
ja niestety zbytnio nie pomoge Ci jesli chodzi o dobor sprezyn, w/g mnie sprezyny podejda Ci od wszystkich diesli 1.9 to ten sam przedzial wagowy, i pewnie od slabszych benzyn 1.8 i 2.0 no i musisz dobrac je pod to czy masz naped na oske czy quattro
-
[B6 ASN] A cityry ;) B6 3.0 ASN Quattro by GELUS
heh no kolego musze Cie zdziwic bo nie drze sie wogule, nawet za duzo odglos sie nie zmienil... niestety trzymaja bulgot silnika ostatnie wydechy, tza bedzie cos podzialac... bedzie sie darlo jak ch.oj :kox: w srodku bedzie slychac wydech a nie motor a ja bym wolal odwrotnie [br]Dopisany: 04 Sierpień 2011, 22:33_________________________________________________sprezyny kupilem na allegro, podobno -40mm, sprezyny dobieralem w odpowiednim przedziale wagowym no i pod quattro
-
[B6 ASN] A cityry ;) B6 3.0 ASN Quattro by GELUS
pewnie nie jest to kierownica moich marzen, lecz biorac pod uwage ze kupilem ja za cene poduszki airbag od b6 a jest skorzana, podgrzewana, dzialajaca multifunkcja to nie zastanawialem sie... trafii sie kiedys w rozsadnych pieniadzaj scieta u dolu to sie zakupi, poki co kwota ponad 1000zl za taka kiere to nie dla mnie.
-
[B6 ASN] A cityry ;) B6 3.0 ASN Quattro by GELUS
i tak byly sobie 4 katalizatory wydech robiony podemnie mam nadzieje ze bedzie git takie male spy foto pozostalo zamontowac, i wyciac jeszcze srodkowy auto zostaje na ostatnich dwoch wydechach, poczekamy na efekt ;D[br]Dopisany: 05 Lipiec 2011, 17:41_________________________________________________
-
Sportowy środkowy tłumik w Audi A4 B6 3.0 ASN
jak wrazenia po wlozeniu supersprinta zamiast srodkowego wydechu? ja obecnie juz mam wywalone 4 katy dzwiek za duzo sie nie zmienil, mysle nad wywalniem srodkowego wydechu i wstawieniem cos innego albo jakies inne koncowe, chcialbym bardziej basowe dzwieki uzyskac...
-
[B6 ASN] Problem z drżeniem silnika,które odczuwalne jest na całym aucie
ja osobiscie nie wierze w regeneracje kola dwumasowego a w tej kwocie to raczej dostaniesz komplet sprzegla w uzywce, aczkolwiek mozesz sie naszukac, jesli chodzi o jednomase, ciezko bedziesz mial dopasowac od czegos jednomasowe kolo.... sam z checia bym wlozyl jednomasa u siebie... aczkolwiek nie mialem czasu zajac sie tym tematem.. ale moze byc problem od czego by tu koilo jednomasowe pasowalo... mialem jednomas zamontowane u siebie w a3 1.8T tam mialem ponad 200km, bylem zadowolony, dopoki nie zjedziesz tarczki sprzeglowej to raczej masz to dozywotnio... tam nie ma sie co zepsuc, ewentualnie jeszcze docisk... jesli chodzi o konsekwencje, moga cierpiec bardziej poduszki, wal, poloski itp i dla osoby niewprawionej moga byc szarpniecia podczas przelaczania biegow (dwumas bral to na siebie)
-
[B6 ASN] Problem z drżeniem silnika,które odczuwalne jest na całym aucie
mi sie udalo znalesc uzywke w przyzwoitej cenie... ze sprzegiel pewnie luk albo sachs... ale ktore w tym przypadku bedzie lepsze oto jest pytanie..
-
[B6 ASN] 3.0 V6 Akcja Serwisowa - wymiana Cewki
jedz sam sie przekonasz...
-
[B6 ASN] 3.0 V6 Akcja Serwisowa - wymiana Cewki
przeciez kolego temat walkowany... bierzesz dowod rejestracyjny, jedziesz do serwisu audi, podajesz dowod, pytasz sie o wymiane serwisowa cewek, sprawdzaja, umawiaja CIe kiedy Ci pasuje, zaprowadzasz, czekasz 30 min i cewki wymienione...
-
[B6 ASN] Problem z drżeniem silnika,które odczuwalne jest na całym aucie
moze kolo dwumasowe?
-
[B6 ASN ] Świece irydowe
a jakie swiece do ASN 3.0 + lpg polecacie? czytalem ze najlepsze sa jedno elektrodowe... w oryginale NGK w tym ma bodajrze 2
-
[B6 ASN] Problem z drżeniem silnika,które odczuwalne jest na całym aucie
albo moze silnik nie pracuje na ktorys cylinder? jedz kolego do serwisu, jesli masz taki silniczek prawdopodobnie zalapiesz sie na wymiane serwisowa cewek za darmo, a moze akurat to bedzie przyczyna, przy okazji mozesz zerknac jak wygladaja swiece sprawdzic tez mozesz podpore na wale o ile drzenie wystepuje tylko podczas jazdy a nie na postoju...
-
[B6 ASN] A cityry ;) B6 3.0 ASN Quattro by GELUS
łoł nie dowierzam, dobrze ze nie zostałem zbanowany za niepoprawną pisownię ;D przepraszam, obiecuję poprawę ps. napiszcie do wikipedi http://pl.wikipedia.org/wiki/Quattro_%28uk%C5%82ad_nap%C4%99dowy%29
-
[B6 ASN] A cityry ;) B6 3.0 ASN Quattro by GELUS
kierownica jest z S8 wiec nie wiem Panowie czego chcecie , rozmiarem jest identyczna jak b6 trojramienna... wogule to mam sedana ;d
-
[B6 ASN] A cityry ;) B6 3.0 ASN Quattro by GELUS
cykl mieszany spalanie 15l/100km lpg przy 19nastce feldze [br]Dopisany: 25 Kwiecień 2011, 02:39_________________________________________________kiera z s8 juz na aucie, pelna multifunkcja sterowanie z kierownicy, podgrzewana wybieranie glosowe, obsluga telefonu poprzez BT nawet fajna sprawa:) od poniedzialku walka z kameleonem -czyli poprawka po lakierniku (malowanie przodu) wlatuje lotka na klape sline i w miedzy czasie wylatuje wydech (wycinka katalizatorow, prosta rura do ostatniego wydechu) :> zobaczymy jak bedzie brzmiec;D dzieki za pomoc Marek (Siemian) i Dominik (Dominikt1) ;-)
-
[ALL B6] Deska rozdzielcza b6/b7
nie, nie, zadne klejenie deski, to kategorycznie odpada....wszystko juz jest na aucie, rozchodzi sie o podlaczenie kabelkow do airbaga
-
[ALL B6] Deska rozdzielcza b6/b7
tak-poduszka pasazera,mialem od b6 to sprzedalem i kupilem od b7, sporo rzezby trzeba by bylo zrobic z uchwytem w desce by zamontowac poduszke od b6 do deski z b7
-
[ALL B6] Deska rozdzielcza b6/b7
koledzy deska jest inna, nie pasuje kratka od gory na deske srodkowa, nie pasuje rowniez poduszka z b6 do deski z b7 i odwrotnie... niestety ja o tym nie wiedzialem i kupilem deske od b7, myslalem ze moj problem skonczy sie po zakupie poduszki z b7 natomiast jest problem, nie pasuje kabel gdyz poduszka z b7 posiada dwa zapalniki, z b6 jeden zapalnik... stad moje pytanie, co mi radzicie? jak z tego wybrnac? z airbagu od b7 wychodza 4 przewody a w oryginalnej mojej instalacji w kostce mam dwa przewody, co mi radzicie? gdyz nie jestem elektronikiem nie wiem jak z tego wybrnac? dziekuje za odpowiedz
-
[ALL] Układy wydechowe - katalizatory, tłumiki, końcówki - Andrzej Gruchot
hmm to co jak wstawiles zamiennik kata to tez trzeba oszukiwac sondy skoro masz tulejki wspawane? moze jednak masz cos nie tak ze sonda?