Treść opublikowana przez leo...
-
[B5 AFN] Ciągły notlauf... brak pomysłów 575 nowy problem. LOGI
w tej chwili zajmij sie niedomaganiem przepływomierza - na ostatnich logach 003 zobacz jak wyglada przebieg przepływu powietrza - zazwyczaj jest to objaw zaolejonego elementu grzejnego przepływomierza (wystarczy to wyczyścic izopropanolem) sprawdzałeś vakumpompę ??
-
[B5 AHU] Jaki kupić komputer ECU
jesli problem nie zniknie na nowym ECU - odezwij się na priv'ie ... bede w stanie pomoc z tym problemem
-
[B6 AYM] Przerobienie mapki
przeczytaj manuala - winols ma bardzo dobra dokumentacje ...
-
[B5 AFN] Ciągły notlauf... brak pomysłów 575 nowy problem. LOGI
sztanga o 2 obroty + sprawdź czy EGR jest szczelny ...
-
[ALL] SDI czy da się podnieść moc ?
no to teraz ja ... mam 1,7 SDI jako drugie auto - po programie odczuwalna jest poprawa jeśli chodzi o moment obrotowy - auto jest bardziej dynamiczne (seria nie jedzie wcale) - można to podciagnąc wyżej ale z racji braku doładowania zaczynają się kłopoty z dymieniem jeśli ktoś pisze że da się tym jeździć - owszem ale tylko i wyłacznie w mieście - w trase - strach tym jechać (w sensie wyprzedzać)
-
[B5 AFB] Problemy po wymianie wałków
podaj numer ECU (komputera auta) - możesz odczytac go VAG'iem - rozumiem ze to manual (skrzynia biegów) ?? zaloguj auto - będzie można coś powiedzć o parametrach pracy silnika - bez logów to wróżenie z fusów ... BTW - mozesz zrobić mały test - podładuj AQ - i zobacz czy auto przy ~ 90'C płynu chłodzącego zapali dobrze
-
[ALL] Czyszczenie kierownic w turbo vs jej trwałość
rozwiń swoją myśl ... bardzo śmiała teoria
-
[ALL B5] AIRBAG A4 B5 - błąd 00654 - co on oznacza?
pewnie opornik z wtyczki wypadł
-
[ALL] Czyszczenie kierownic w turbo vs jej trwałość
takie są efekty niedbalstwa ... kolesie nie zalali olejem turbiny po montazu - po odpaleniu auta ośka wirnika chodzi w łożysku slizgowym na sucho - wystarczy kilkanaście sekund na wyżłobienie elipsy w łożysku - domagaj się regeneracji turbiny - zestaw naprawczy kosztuje smieszne pieniądze - jezeli znajdziesz zakład który dobrze wywazy wirnik po naprawie - turbina będzie śmigac jak nowa jeszcze bardzo długo BTW - zapytaj jak wygląda koło kompresji i wirnik - jeśli sa wytarte/wysczerbione po kontakcie z obudową - naprawa będzie znacznie bardziej kosztowna
-
[B6 AWX] Błędy po instalacji tempomatu-prośba o pomoc w tłumaczeniu i znalezieniu usterki
zle podlaczone zasilanie - lub tasma manetki uszkodzona - mozna ja wyciac i wstawic zwykle kabelki - jest to jednak zabieg trudny do zrealizowania bez dobrej lutownicy ... przede wszystkim zapnij VAG'a i ogladnij bloki pomiarowe
-
[INNE] Kąt wtrysku golf IV 1.9 tdi ahf
jest tak bo rozrząd ma małe rozbieżności synchronizacji w ustawieniu - zaadaptuj 004 VAGiem tak jak ciachciach opisał i dopiero wtedy zabierz się za ustawienie dynamiczne kąta wtrysku ...
-
[B6 AWX] Błędy po instalacji tempomatu-prośba o pomoc w tłumaczeniu i znalezieniu usterki
sprawdź VAG'iem 01->08->006 tu masz funkcje logiczne układu GRA
-
[INNE] Ustawinie kąta wtrysku [GOLF AHF]
ustaw 004 tak żebu się pokrywały - i dopiero wtedy ustaw pompę wtryskową wg TDI timing'a 004 to synchronizacja - BS 000 to kąt wtrysku - żeby zakres działania przestawiacza kąta wtrysku był taki sam +/- musisz miec ustawione synchro rozrządu i dopiero pozniej dynamiczny kat wtrysku
-
[ALL B6] Silniki 2.5tdi
szukaj silnika z oznaczeniem Bxx ... spalanie miasto ~ 10 (dynamiczna jazda) trasa ~ 7,5 (spokojna jazda) skrzynia manual 6 biegów
-
[B5 AFN] Ciągły notlauf... brak pomysłów 575 nowy problem. LOGI
tak - auto w tej chwili jezdzi na starym przepływomierzu ...
-
[B5 AFN] Logi do sprawdzenia-po regenracji turbo nie jezdzi
kąt wtrysku do ustawienia - turbulum nie pompuje wg tego co zadano w programie ... statyczne daj jeszcze 004/007/
-
[ALL B5] Swiecący AirBag - co to za błędy
połącz się ze sterownikiem i sprawdź kodowanie - jeśli w "nowym" będzie inne - będziesz musiał przekodowac go ... VAGcom załatwi sprawe jeśli chodzi o kodowanie
-
[B5 AFN] Ciągły notlauf... brak pomysłów 575 nowy problem. LOGI
przypadek bardzo podobny z zeszłego tygodnia - vw passat AVF z doładowaniem rzędu 1.9bara i idealnie chodzącymi kierownicami spalin ... logi rozjechane - logował amator sprawdzone było wszystko dookoła turbulum - podmieniona gruszka turbiny - regulowana sztanga - regulowany ogranicznik sztangi - podmieniony MAP sensor - wymieniony na nowy N75 ... po wymianie przepływomierza doładowanie wróciło do normy - nie znalazłem przyczyny przeładowania (mechanicznej) pomysły się skończyły - ruszyliśmy przepływomierz - co prawda pompuje o 0,5 bara (w piku) wyżej niż zadaje program ale jest wielele lepiej niż było zastanawiałem sie nad tym samym - jeśli nie znalazł single value boost limiter - to ciekawe jak wygląda reszta programu [br]Dopisany: 17-02-2011, 20:09:22_________________________________________________ 018S A4 w AFN'ie
-
[B5 AFN] Ciągły notlauf... brak pomysłów 575 nowy problem. LOGI
inny niż ori :] ... co do problemu - wyczyść przepływomierz (izopropanol będzie odpowiedni do tego zabiegu) opisz czy wyciągałes i rozbierałeś turbulum na stole do czyszczenia kierownic czy tylko psikałeś i rozruszałeś sztangę ?? podaj numer ECU
-
[ALL B5] Swiecący AirBag - co to za błędy
nie da się zadnym z VAGów ... do tego potrzebny jest interfej o nazwie crash-data - zaprogramuje uwaloną pamięć sterownika via OBD - sprawdź na alledrogo po ile chodza takie sterowniki - czasem taniej jest qpić drugi niż reanimowac uszkodzony - jedyna niedogodnośc to dostęp do sterownika
-
[B6 AYM] Pomocy!Jaki powinien być kąt wtrysku 2.5 TDI ?
wejdż w 01->08->004 - podaj jakie masz wartości w tym bloku - silnik ~ 90'C obroty biegu jałowego ...
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
skok PD jest za mały - nie ma odpowiedniej dawki ani ciśnienia - pompowtryskiwacze do sprawdzenia/ustawienia ...
-
[ALL B5] Swiecący AirBag - co to za błędy
2 mozliwości - słabe AQ lub mróz załatwił sterownik airbagów ... jesli auto stało na mrozie (w nocy) stawiam na uwalony sterownik - wymiana lub koasowanie cras-data ozywi go
-
[B6 AVF] Błędne średnie zużycie paliwa WSKAZUJE KOMPUTER
zaglądnij w VAG'a - 01->08->004 - tu będzie leżała przyczyna złego średniego spalania ... co do reszty objawów - logi beda pomocne w diagnozie
-
[B6 BFC] Błędy po wimianie pompy VP 44 2.5 TDI BFC
na pompe z boku powinna byc naklejka z kodem kreskowym i opisem softu pompy 02810xxxxx na ECU masz to samo - numer VW/Audi i opis Boscha - 02810xxxxx sprawdź te numery - przede wszyskim czy są takie same