Treść opublikowana przez petrus
-
Przybliżony koszt serwisu w ASO
razem z częściami, w ASO dlatego że do tej pory wszystkie serwisy były robione w Audi i przy ewentualnej sprzedaży to ma jednak jakieś znaczenie
-
Przybliżony koszt serwisu w ASO
-wymiana oleju -wymiana wszystkich filtrów -wymiana świec -wymiana przewodów wysokiego napięcia -nabicie klimy Czy może ktoś powiedzieć jaki jest przybliżony koszt tego wszystkiego w ASO
-
[B5] Srebrny Avant, maly lift :)
Naprawde zadbany Avancik, fajne aluski, nowe lampki z przodu i jest cacy
-
[B5 ADR] Zbyt wolno spadajace obroty
no będe musiał, no faktycznie jest jak mówisz, na wolnych obrotach nie ma tego problemu, i ciężko sie do tego przyzwyczaić bo w poprzednich autach ten problem nie występował
-
[B5 ADR] Zbyt wolno spadajace obroty
przed chwilą sprawdzałem linke od gazu, wydaje się że jest wszystko w porządku, pedał to samo, a w waszych niuńkach nie ma tego problemu?
-
[B5 ADR] Zbyt wolno spadajace obroty
Jak w temacie, kiedy rozpędzam auto pow. 3000rpm to bardzo powoli spadają obroty, a wręcz nie zdążą w ogóle spaść gdy dość szybko zmienie bieg, na początku mi to nie przeszkadzało, ale teraz zaczyna mnie już to denerwować czy można coś na to zaradzić czy ten typ tak ma temat poprawiony
-
[a4 1.8t b6] problemy z pompa paliwową?
dziwne, bo wydawało mi sie że pompa paliwa uruchamia sie przy kręceniu rozrusznikiem, a nie w momencie włączenia zapłonu, ale może sie myle
-
[B5 ADR] Po odpaleniu nierówne obroty
niekoniecznie. Falują obroty na jałowym biegu np. na światłach? Wystepują jeszcze jakieś usterki? Katalizator masz? nie, nie falują, czasami na włączonej klimie coś zafaluje, katalizator mam, tak jak pisałem czasami dzieje sie tak na ciepłym silniku w deszczowe dni
-
[B5 ADR] Po odpaleniu nierówne obroty
Ale jeśli to przepustnica, to zdarzało by sie to przy każdym uruchomieniu silnika nie prawda?
-
[B5 ADR] Po odpaleniu nierówne obroty
Zauważyłem dzisiaj, że przy odpaleniu auta przez 2 sekundy tak jakby chciało zgasnąć, zaznaczam że przy ciepłym silniku, na zewnątrz od 3-ech dni pada deszcz, czy to kable? temat poprawiony
-
[B5 1.8 1995 sedan] Ładna Audi A4
Naprawde zadbana fura, lampy z tyłu naprawde bajer
-
Po jakim czasie powinna chłodzić klima?
chłodne dmucha od razu, ale zimne to już po jakiś 2 lub 3 minutach, więc chłodne a zimne to jest zdecydowana różnica
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
520 km na 48-miu litrach benzyny, 60% miasto, 40% trasa, przy w miare spokojnej jezdzie
-
Po jakim czasie powinna chłodzić klima?
dzięki za info, tak myślałem, bo klima jednak dobrze chłodzi, ale potrzebowałem potwierdzenia przez fachmana, bo nie byłem pewien czy tak powinno być
-
Po jakim czasie powinna chłodzić klima?
Gdy podczas jazdy włącze klime, to zimne powietrze dmucha po ok. 3 minutach, czy to normalne?[br]Dopisany: 24 Maj 2007, 17:37 _________________________________________________więc gdzie leży przyczyna, może kolega iceman sie wypowie
-
A4 1.8T 99r. eksploatacja? :)
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=8111.msg101626#msg101626 nie wiele tego, ale poszukaj jeszcze
-
gdzie? 1,8t gaz dac chip czy nie?
jasne że tak, ważne jest to jak to wygląda w praktyce nie w teorii
-
gdzie? 1,8t gaz dac chip czy nie?
cytat skopiowany z "Auto Swiat", ja nie mam o tym zielonego pojęcia jeśli chodzi o gaz i chipa
-
gdzie? 1,8t gaz dac chip czy nie?
Chip i gaz? To się nie uda! Każdy by chciał jeździć szybko i przy tym oszczędnie. Stąd też zainteresowanie chipami wśród właścicieli aut benzynowych wyposażonych w instalację gazową oraz dosyć częste próby montażu instalacji do aut stuningowanych. Tymczasem eksperci ostrzegają - albo gaz, albo chiptuning! Oczywiście wiele zależy od rodzaju instalacji. Największych problemów należy się spodziewać w przypadku wtryskowych instalacji gazowych, które korzystają z sygnałów fabrycznych sterowników (np. renomowana holenderska instalacja Prins). Z kolei instalacje wyposażone we własny komputer po prostu nie zareagują na żaden chiptuning - w czasie jazdy na gazie zmienione nastawy sterownika benzynowego wcale nie są wykorzystywane. Nowoczesne instalacje da się tak wyregulowaç, żeby moc auta na gazie była co najmniej taka sama, jak na benzynie."Auto Swiat"
-
[A4 B5] piszczy przy skręcie
miałem to przy poprzednim aucie, ustawiłem zbieżność i jak ręką odjął, no ale mogą to być również opony
-
[all tdi]odciecie doplywu paliwa po puszczeniu nogi z gazu, hamowanie silnikiem
tak jak kolega Murzyn napisał, to tak jakbyś znowu dodawał gazu, zresztą panowie jest to udowodnione testami firm specjalizujących sie w tego typu doświadczeniach, i nie ma co dyskutować na ten temat
-
[all tdi]odciecie doplywu paliwa po puszczeniu nogi z gazu, hamowanie silnikiem
Spalaj jak najmniej!Spalaj jak najmniej! Ograniczanie Emisji CO2 Skomplikowane wyliczenia zostawmy konstruktorom aut. Z punktu widzenia kierowcy sprawa jest zupełnie prosta: im więcej paliwa spalimy, tym większa będzie emisja CO2 Powyższa zasada sprawia, że ograniczenie emisji CO2 leży w interesie wszystkich kierowców, bo przecież każdemu powinno zależeć na zmniejszeniu spalania. Dużo można zyskać, pamiętając o rzeczach oczywistych. Wielu kierowców zapomina choćby, że nie opłaca się jeździć po mieście z boksem do przewozu nart albo pustym bagażnikiem dachowym. Podstawa to oczywiście dbałość o stan techniczny auta. Gaźniki odchodzą do przeszłości, ale wpływ na spalanie ma nie tylko właściwa regulacja układu zasilania. Niemal równie ważna jest dbałość o układ hamulcowy, właściwą geometrię zawieszenia i ciśnienie w ogumieniu. Decydujący wpływ ma jednak styl jazdy W wypadku pojazdu znajdującego się we w miarę przyzwoitym stanie technicznym największy wpływ na zużycie paliwa ma styl jazdy. Jak wielkie mogą być różnice? Podczas testów AŚ Ford Fiesta z silnikiem 1.2/75 KM spalił średnio 7,6 l na 100 km, ale w zależności od sposobu jazdy zużycie paliwa wahało się od 5,4 do aż 11,5 l na 100 km. Czyli cisnąc pedał gazu do oporu, można spalić nawet dwukrotnie więcej! Do tego dochodzi tzw. taktyka jazdy, której duże firmy transportowe uczą nawet doświadczonych kierowców. Nie ma np. sensu pędzić do świateł, jeśli nie pali się sygnał zielony. Lepiej spokojnie toczyć się w ich kierunku, a przyspieszyć dopiero wtedy, gdy ruch zostanie otwarty. Każde hamowanie oznacza wzrost zużycia paliwa i emisji spalin! W wypadku nowoczesnych aut o zasilaniu wtryskowym nie należy w powyższej sytuacji wrzucać biegu jałowego. Lepsze będzie hamowanie silnikiem, bo wtedy dopływ paliwa zostaje odcięty. "Auto Swiat"
-
[all tdi]odciecie doplywu paliwa po puszczeniu nogi z gazu, hamowanie silnikiem
czytałem gdzieś, że przy hamowaniu silnikiem spalanie jest zerowe, i zgadzam sie z tym, bo jeśli przy powyżej 6000-u prm odcinany jest dopływ paliwa, to auto hamuje silnikiem i nie pobiera paliwa bo jest odcinane a auto sie przecież toczy, więc jest to możliwe
-
Który wskaźnik kłamie???
jesli mieszkasz w anglii, masz tu linka, spoty itp http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=32665
-
[all tdi]odciecie doplywu paliwa po puszczeniu nogi z gazu, hamowanie silnikiem
nie wiem jak jest teraz, ale gdy ja chodziłem na kurs prawajazdy 16 lat temu, hamowanie silnikiem było wręcz obowiązkowe, na egzaminie hamowanie inne niż silnikiem, groziło oblaniem