Treść opublikowana przez wowo
-
[B5 AFB] Jak sprawdzić stan odmy w 2.5 TDI AFB
Przedmuchać, jak przedmuchać. Stalową siatke zawsze można umyć.
-
[B5 AFB] Jak tu zadbac o ten silnik??? 2.5 v6
Nie wiem czy chętnie być zapraszał, bo to za każdym razem jest reklamacja i wymiana za free :> Poza tym zvaginujcie swoje kondony i wtedy pogadamy.
-
[C4 AEL] Problemy z odpalaniem na zimnym a przepływomierz
Kolego, to że kontrolka świec się świci, to nie znaczyże one grzeją. Zacznij od poprawnego sprawdzenia świec!!
-
[B5 AFB] Jak tu zadbac o ten silnik??? 2.5 v6
Mówie przecież wyraźnie, ze max 4 miesiące. To że większość jeździ na padniętej i jest na tyle znieczulona, że nie odczuwa różnicy, to nie znaczy że jest sprawna i że tak ma być. Wystarczy zlogować auto i wszytsko wyjdzie. Kto idzie w zakładzik,że większość ma źle mierzący lmm?? Mogę nawet postawić swoje 200 konne AFB 4-ro miesięczne lmm ASO a tak mierzy nówka lmm ASO Różnica chyba widoczna i odczuwalna podczas jazdy. Filtr powietrza oki w obu pomiarach. Panowie, ten typ tak ma, zresztą panowie z ASO sami zawsze zapraszają mnie na ponowną wizyte po kilku miesiącach.
-
[B5 AFB] Jak tu zadbac o ten silnik??? 2.5 v6
Akurat w tych silnikach przepływka żyje około 4 miesięcy. Skoro nie wymieniasz i uważasz że jedzie oki, to jesteś w błędzie. Po prostu nie wiesz jak to powinno jeździć. Wsiądź w zdrowy egzemplarz ewentualnie shamuj swój. Poza tym jakby nie patrzeć w serii ten silnik jest do bani :>Dobry program ratuje osiągi tego kondona.
-
[B5 AFB] Korekta softu
Nie no spoko. Patrząc z perspektywy tego, iż donie dawna nic nie dało się zrobić, to jest rewelka. Mogłeś jednak pójść ostrzej, bo myśle że zapas jakiś jest.
-
POMPA PADLA !!!! GRATULACJE DLA ROGALA !!!!!!!!!!!
Może uda sie udowodnić, że to nie taki straszny kondon
-
POMPA PADLA !!!! GRATULACJE DLA ROGALA !!!!!!!!!!!
W moim przypadku program jest już w zasadzie max! Idzie nowa dmuchawka i wtryski.
-
POMPA PADLA !!!! GRATULACJE DLA ROGALA !!!!!!!!!!!
Iverson napisał: Na razie jest praktycznie 200PS, ale mogę Ci obiecać że będzie więcej :drool:
-
[B5 AFB] Korekta softu
hmm, no ja dalej nie kumam. 186PS ze 163 serii? Momentu też nie ma zbyt dużo. Jest wykresik przed robotką?? Tak czy inaczej fajnie że blokada pękła i czekam na wykres 180 konnej jednostki po virusie.
-
[B5 AFB] cisnienie po odkreceniu korka oleju
W krytycznym momencie, jak mi odme zapchało, miałem problem z przyłożeniem korka, tak ciśnienie go odpychało
-
[B5 AFB] Korekta softu
Nie. Są dużo mocniejsze i żyją :> Jeszcze wszystko przede mną
-
[B5 AFB] Korekta softu
Dla przypomnienia, około 10 miesięcy moje AFB miało taki wykres: Po tych kliku miesiącach użykowania, postanowiłem zafundować kurację wzmacniającą. Niestety w związku z chwilowym brakiem większych końcówek wtryskiwaczy do AFB nadzieja na zbudowanie potwornego 2.5 TDI odsunęła się w czasie. Na pocieszenie dorzucone zostało troszke koksu do wcześniejszego softu. Pomimo, iż moment nie jest jakiś ogromny (nie złamana bariera 400Nm) auto zdecydowanie lepiej jeździ. Bardzo możliwe że dzieki swojemu przebiegowi, rekompensuje "górke 400Nm" Poza tym moc jest już rewelwcujna, jak i jej przebieg. Zakres użytecznych obrotów, został sporo powiększony. Dymienia brak.
-
[B5 AFB] cisnienie po odkreceniu korka oleju
Nie powinno być żadnego ciśnienia, a jeśli już, to na pewno bez syczenia podczes odkręcania korka. Połóż korek na wlewie, ale nie zakręcaj i obserwuj, czy nie jest odpychany.
-
Intercooler od A6 2,5 TDI
Zrobione. AFB 150PS seryjnie. Podciagnięte na 188-185 PS
-
Intercooler od A6 2,5 TDI
Mam A6 2.5 TDI i jest tam jeden "duży" IC pomiędzy chłodnicami. Powyżej 25*C jednak nie daje już rady moim 185 PS uzupełnij profil
-
[B5 AFB] Problem z ruszeniem gdy postoje w korku - trzęsie mocno autem
Panowie. Zrobiło się upalnie i temperatura w naszych dolotach drastycznie wzrosła. Seryjny IC niestety już nie działa jak należy. Przy ruszaniu niestety trzeba dodawać więcej gazu i kłopoty znikną. Dodatkowo w takie temperatury aytko jest słabsze - momen obrotowy jest niższy i przesunięty wyżej w skali obrotów. O poddymianiu w takich warunkach już nie wspomnę. uzupełnij lepiej profil
-
[B5 2.8 V6 Quattro]......to na początek.
Bardzo często AAH są zkrzaczone i mają problemy z serią.
-
[2.5 tdi AKN] wyciek oleju
Dekle zaworowe, górna miska, dolna miska, uszczelniacz wału - to wysadza najcześciej. lcslooney :arrowr: też masz mały ten przebieg :biggrin:
-
[B-5 1,9 TDI AFN] Czy zmieniać olej mineralny na syntetyk???
Trudna decyzja, ale jeśli auto trzyma serie to nie widze problemu. Najwyżej uporasz sie z wyciekami i będzie po sprawie. Ja mam 300tys.km. i zalany syntetyk, więc z tym minerałem do większych przebiegów to też bajka (szkoła mechaniarów od młotka i przecinaka)
-
Czy silnik gasic na postoju czy lepiej zeby pracował?
Silnik podobno najbardziej zużywa się podczas rozruchu. Odkąd latam TDI to motoprka nie gaszę, a czasem stoję 15-20min :biggrin:
-
[B5 2,5TDI]Czy wiecie coś o dodatkowych konikach od fabryki?
Z tego co sie orientuje to raczej nie W gratisie za to możesz dostać dłuższe przeloty między wymianami hydrauliki
-
[2.5 TDi AFB] wymiana termostatu
Robota robocie też nie równa. Kilka wkrętów, pifko w towarzystwie i jakoś miło czas płynął.
-
[2.5 TDi AFB] wymiana termostatu
To że ja dłubałem to 6h nie znaczy, że wy nie zrobicie tego szybciej ważne jest iż wymanę przeprowadza się bez ruszania rozrządu - trzeba lekko paseczek nagiąć i będzie git.
-
Chiptuning 2.5 tdi V6 tiptronic 150 KM
Manual 5 biegów. Program robiony około 2 miesiące temu. Zrobiłem na cipku z 3 tys.km. Spalanie w zasadzie zostało bez zmian przy normalnym użytkowaniu. Jeździ lepiej niż poprzednie 2.8 AAH w Coupe.