Treść opublikowana przez sołtys85
-
[B6 AVF] Ubytek oleju, czy dolać?
chyba 1 litr na 10000 tys km to sie zgodze :> chociaz sam nie dolewam a jezdze po 2000 tys km w tym 1500 autostrada 150-160 Instrukcja mówi o 1l oleju na 1 000km twierdzą, że nie ma sie czym martwić, a tym bardziej reklamować produkt.
-
Ceny paliwa marzec 2026
:polew: Stacja zarabi na paliwie około 35gr z tego co sie orentuje. Z tych pieniedzy fundują Ci kibel, ręczniki, mydło, kompresor, kosz na śmieci. Akcja dziwna i nierealna, ponieważ nie uderza tam gdzie na prawdę tkwi problem -akcyza i inne rządowe podatki.
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
Polecam filmiki więcej na http://www.dobro-dobro.pl/index14.html
-
[B6 AVF] Ubytek oleju, czy dolać?
Jak to czytam to sie uśmiech pojawia. Przecież to śladowe ilości 1l=10kkm na diesla przy takich prędkościach. Niczym sie nie przejmuj bo wszystko masz w porządku nie ma się czym przejmować masz zdrowy silnik jak na 8-latka. Ja kieruję starą zasadą. W lato zalewam 3/4 między min i max. Wtedy silnik lepiej odprowadza ciepło z silnika w upalne dni i przy butowaniu. Zimą leję 1/3 miarki. Silnik ma łatwiejszy rozruch przy dużych mrozach i szybciej osiąga optymalną temperaturę. Acha i jeszcze jedno. Dolewka oleju to nic nadzwyczajnego producent dopuszcza nawet 1l na 1000km. Dopiero powyżej tych wartości uważa sie silnik za niesprawny. Ot takie zabezpieczenie koncernu vag przed reklamacjami.
-
[B7 BKE] Wymiana rozrządu
Nic mu nie będzie jak przelata tyle co daje gwarancji producent na pasek i rolki. Jak rolki nie piszczą ani nie ma niebezpiecznych objawów to nie ma sensu sie pchać w niepotrzebne koszta. Ja u siebie wymieniłem rozrząd po 90kkm i to był bład poprzedni własciciel założył wszystko ori ze znaczkiem audi i spokojnie przelatało by do tych regulaminowych 120kkm. Kumpel co mi to wymieniał to był w szoku, że taki dobre graty wyrzucam z pod maski. No ale cóż człwoek uczy sie na błędach jak już samochód rozbebrany to trzeba gonić robotę i już. Niektórzy mechanicy twierdzą, że raz zdjety pasek sie wyrzuca i zakłąda nowy nawet na stare rolki. Ja osobiście założyłem przy wynianie uszczelki pod głowicą stary i nic sie nie stało zaznaczam tylko kierunek, w który się kręcił i montuje zgodnie ze strzałką.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Najłatwiej wpiac sie w bezpiecznik chyba 16 i będzie wiadomo ile pożera. Nie wprowadzaj kolegi w błąd. Napisał wyraźnie że chce zmierzyć ile pobiera prądu auto w stanie spoczynku' date=' a nie dany odbiornik. Pobór prądu mierzy się rozpinając jedną z klem i wpinając w obwód amperomierz, jak masz zwykły miernik pomiarowy tam też można ustawić amperarz. [/quote'] Czytaj ze zrozumieniem rozpatrujemy przypadek radia i jego podłaczenia (z pominięciem włączenia zapłonu i po nim) A po co szukać klucza do odkręcenia klemy jak można zdjąć dekiel od bezpieczników i bez brudzenia sobie rąk zmierzyć ile pobiera radio? Jak znikome wartości to dopiero można grzebać dalej i się brudzić. Jak zacznie od radia to prawdopodobnie zaoszczędzi sobie zbędnej roboty. Jeśli zmierzy na klemie pobór prądu i wyjdzie, że jest ponad normę to i tak będzie musiał skorzystać z mojej metody. A z reszta zrobi jak zechce ja bynajmniej lubię sobie ułatwiać pracę.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Najłatwiej wpiac sie w bezpiecznik chyba 16 i będzie wiadomo ile pożera.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Radio posiada pamięć, która zużywa prąd w stanie czuwania. MOje radio alpine pobiera nawet 20w w stanie czuwania jak sie źle przewody podłączy. Możesz słuchac radia bez włączonego zapłonu? Drugą opcją jest alarm.
-
[B5 AJL] Jakie klocki hamulcowe na przód?
Audi ma gorsze heble niż fabia? Raczej to samo. raczej nie, w 1.9tdi tarcze są praktycznie takie same ale waga auta sporo mniejsza Waga skody 1,9tdi to 1190kg, a waga audi bez q to 1225kg w benzynie 1,8t. Róznica żadna wiec wątpię, że na hamowanie to wpływa tym bardziej, że skoda ma heble o 8mm mniejszej średnicy. Audi 1,8t 288mm średnica tarczy, a skodziana zapewnie ma 280mm.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Sory za OT, ale co jeszcze może rozładowywać aku oprócz żarówek? U mnie auto postoi dwa dni i już nie odpalę przy takich temperaturach jak teraz :wallbash: Radio
-
[B5 AJL] Jakie klocki hamulcowe na przód?
Audi ma gorsze heble niż fabia? Raczej to samo.
-
[ALL B5] Pytanie o podświetlenie
Przekaźnik pewnie padł lub coś nie łaczy
-
[B5 AEB] LPG? Przebieg 250tys. Montować czy nie? Gdzie? Okolice Poznania.
Oczywiście, że sie oplaca pakować LPG. A przelot 250kkm to dopiero rozgrzewka dla tego motoru. Polecam instalację stag4 plus, reduktor KME,scorpion lub zavoli (stare ale sprawdzone i bezawaryjne), wtryskiwacze hana lub z tanszych magic jet (tych podobno jakość sie ostatnio pogorszyła, ale cena i szybkosć ) butla w koło 55l bormech. Na takim zestawie robisz 100kkm i należy wtedy wymienić reduktor lub zregenerować. A tak to filtry i okresowa regulacja.
-
[B5 AFN] Problem z CD
Jak dla mnie brudny laser. Jak zimno to tłuszcze i inne syfy są w stanie stałym jak sie rozgrzeją to zaczyna wszystko się przemieszczac.
-
[B5 AFN] OC z winy sprawcy , wycena auta
Wklej zdjęcia po wypadku i tak z ciekawości pokaż fotel. Ja jak mam rzeczoznawcę to zawsze mówię, że licznik wymieniałem i dlatego ma taki duży przebieg bo dla nich auto jak ma 300kkm na szafie to już wrak. Poproś o wycenę innego rzeczoznawcę bo z tą wyceną się nie zgadzasz nie masz nic do stracenia.
-
[B5 ADR] Prawa łapa skrzyni biegów
Łatwizna dasz radę jak będziesz miał odp rozmiary kluczy to dasz radę.
-
Ford Sierra 2.0T 3xxKM by Kriss
Mój kolega ma lancera 1,3 w gazie wiec jednego na 100% objedzie.
-
[ALL B5] Audi custom FIS
Kiedyś czytałem, że w audi zliczany jest czas otwarcia wtryskiwaczy beznynowych wiec opcja druga raczej. Czas otwarcia wtryskiwaczy gazowych można odczytać z komp gazowego. W centralce stag wszystko jest ładnie podane. Co do wydajności wtryskiwaczy to na forum lpg raczej będa wiedzieć http://lpg-forum.pl/
-
[B5 AJL] Jakie klocki hamulcowe na przód?
Jeździłęm po Alpach włoskich skodą fabią 1,9tdi i jakoś z klocków sie nie dymiło. :gwizdanie:
-
[B5 ADR] Prawa łapa skrzyni biegów
Jak masz kanał to nic prostszego. Odkręcasz bodajrze 4 śruby i już. Ampul chyba 6 bedzie potrzebny
-
[B5 AJL] Jakie klocki hamulcowe na przód?
W górach hamuje sie silnikiem
-
[B5 ARG] Jak wyjąć pompę paliwa z kosza?
Tam są takie ząbki na wskaźniku paliwa i one mogły ulec uszkodzeniu. Ja miałem problem z wskaźnikiem paliwa i widać było, że ktoś jeździł głównie na rezerwie bo wytarte były ścieżki do 1/4 baku a potem były jak nowe. Wygiąłem ten wskaźnik to szoruje po tych ząbkach i jest teraz dotyka obszarów gdzie wczęsniej nie miał prawa szorować.
-
[ALL B5] Audi custom FIS
U mnie chyba pojawia sie śnieżynka od +5*C i poniżej zera również w nieskonczoność.
-
Ford Sierra 2.0T 3xxKM by Kriss
Fajnie się tym musi jeździć jak kazdy spodziewa sie chmury dymu ze starej sciery a ona robi lencera spod świateł jak chce, wykorzystując element zaskoczenia.
-
[ALL B5] LED Lampy tylne Avant.
Za tą cenę kiszka.