Treść opublikowana przez sołtys85
-
[B6 AVJ] Wymieniłem świece przepływomierz zawór d-v ...i dużo pali
Gaz wypadało by wyregulować. Instalacja LPG szczelna?
-
Wasze niunie i mrozy
Jakie pokazuje Ci ładowanie jak sie nagrzeje? Gratulacje pali prawie jak benzyna. 14v wskazówka trzyma U mnie też tak jest, że przed odpałem jest prawie 12V po rozruchu ponad 14V a jak sie nagrzeje co niespełna 14V (delikatnie dotyka 14V)
-
[B5 AFN] Kontrolka ładowania.
Jak już dawał o sobie znak to padnie niebawem w najmniej oczekiwanym momencie. Radził bym już zakupić szczotki i nie czekać aż komutator wydrze bo będziesz szukał altka.
-
[B5 AJM] B. duży wyciek z chłodniczki oleju...
Z tego co pokazujesz to jest tam miby uszczelka ale wydaje mi sie, że kękła chłodnczka bo to w tych silnikach często się zdarza. Na allegro pełno tego i za 40-50zł dostaniesz drugą. Musisz obadać sprawę organoleptycznie tam tylko jedna śruba trzyma wszystko. Odkręcasz i widzisz co jest grane.
-
[B5 AFN] Padnięty rozrusznik?
Ale wałem kręcił czy nie? Bendiks pewnie przepuszcza
-
Wasze niunie i mrozy
Jakie pokazuje Ci ładowanie jak sie nagrzeje? Gratulacje pali prawie jak benzyna.
-
[B5 ABC] Smród spalonego oleu/parafiny po odpaleniu
Podejrzewam, że ubywa jak czuć spalaną oliwę tylko problem polega na dokłądnym zmierzeniu ubytku. Przy -20*C ma to miejsce wiec takowe temp mamy 1,5 tyg średnio na 52 w roku. Wtedy el gumowe są zdecydowanie mniej elastyczne niż normalnie wtedy nastepuje zwiększone zużycie. W pierwszej fazie powstawania problemu ubywa około 250ml na 10kkm więc śladowe ilości. Nikomu nie musze tłumaczyć jak dymi nawet kropla spalonego oleju.
-
[ALL] Koledzy powiedzcie, jak długo ładować akumulator takim prostownikiem??
Rozprogramuje CI sie radio i licznik dzienny km tak to wszystko pozostaje bez zmian. Acha ewentualnie wykasują CI sie błędy jak takowe są. Ja tam nic złego nie widzę w łądowaniu aku jak klemy są podłacozne. Przecież altek też łąduje aku jak klemy są zapięte :gwizdanie:
-
[B5 ADP] Zanikające wspomaganie
Wąż idący do maglownicy ori? Pompa nowa czy używana? Pasek sie nie ślizga?
-
[B5 ADR] Kawałek plastiku w zbiorniczku
Odpinasz wąż powrotny ze zbiorniczka. Samochód na kobyłki i krecisz kierownicą. Plastik może dojść jedynie węzem zasilajacym pompę i tam jest kolanko i możliwe, że tam zatrzyma sie ta miarka.
-
[B5 AEB] Wyciek oleju
Kompresor klimy jest po lewej stronie stojąc przodem do silnika. Jest odsunięty na lewo względem głowicy i raczej nic po nim z wałka nie poleci. Jak będę na dworze to zerknę dokładniej ale raczej to nie to. Z wałka jakby ciekło to po bloku na miskę raczej przy zleciało i dopiero na ziemię.
-
[B5 ABC] Smród spalonego oleu/parafiny po odpaleniu
Jak dla mnie uszczelniacze sparciały i po nocy spływa po trzonkach olej do komory spalania. Standard przy tych rocznikach
-
[B5 AEB] Kręci nie odpala - ECU NIE PODAJE MASY NA PRZEKAZNIK POMPY
ISkra na świecach jest? Pompa paliwa działa? Czujnik położenia wału do sprawdzenia?
-
[ALL] Koledzy powiedzcie, jak długo ładować akumulator takim prostownikiem??
Jak chcesz to mam coś takiego na sprzedaż http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=241630.0;highlight=prostownik Za 1/4 ceny masz prostownik z regulacją prądu ładowania.
-
[ALL] Koledzy powiedzcie, jak długo ładować akumulator takim prostownikiem??
Jak będzie miał powyżej 14v napięcie to będzie gazował dosyć głośno - należy przerwać ładowanie jak usłyszysz to. Jak dla mnie ten prostownik to troche pomyłka za taką kasę. Kup lepiej yato procesorowy jest sporo tańszy.
-
[B5 1Z] Audi nie chce odpalić :/ Zgasł w czsie jazdy. kontynuacja wątku o Leonie
Mam przejeba..e bo mam garaż pod górkę a A4 trochę waży i udało się nam ją wepchnąć tylko pod drzwi i progu już nie pokonaliśmy. Będziemy kombinować jutro. Filtr paliwa kupić? Ten co mam ma jakieś 7-8 miesięcy. Włóz 1 i zakręć rozrusznikiem to te 2 metry podjedziesz. Ja do służbowego citroena 2010r leję najpierw 5l pb a potem do pełna on ultimate na bp i zdecydowanie lepiej odpala.
-
[B6 AWX] NIska temperatura a warunki pracy zimnego silnika.
Z tankowaniem pod korek dokłądnie tak jak napisał Musashi.
-
[B6 AWX] NIska temperatura a warunki pracy zimnego silnika.
Przy mrozach ważne jest aby tankować ropę przystosowaną do niskich temp. Stacje sprzedają ropę przygotowaną na 3 dni w przód uzupełniając różne dodatki. Tak wiec ropa jak będzie na dworze +5 to tych dodatków na mrozy nie będzie miała, a ropa jak w prognozie pogody bedzie nadawane -20*C to już zostanie wzbogacona w te uszlachetniacze. Jak ktoś mało jeździ to lepiej lać pod korek w mrozy. Zapłon zależy od wielu czynników i diesel dieslowi nie równy. Długo można sie rozpisywać.
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
- Polecane instalacje LPG/CNG
Pewnie któryś wtryskiwacz nie trzyma i popuszcza gaz w kolektor i zalewa silnik po dłużym postoju.- [AS4 B5] Kaskolot swap 2,7T body RS4 : 420 ps / 550 nm :)
Do euro zdązycie? czy czekacie na autostrady bo będzie taka gleba, że o własnych siłąch nie dojedzie na pomoże- [ALL B5] Żywotność silników benzynowych
Wszystkie silniki beznynowe w audi są dobre oprócz 2.0.- [B7 BKE] Wymiana rozrządu
Około 700zł chyba wyjdzie- [B7 BKE] Wymiana rozrządu
Robocizna 300zł Częsci kup u forumowicza TOM_77 i bedziesz happy.- [B6 AVF] Ubytek oleju, czy dolać?
Kolego nie pisz takich głupot,weź taki olej po 15tys km i daj do zbadania to przekonasz się jak jest zużyty,nawet jak dolewasz sporo.15tys dla turbo diesla to max co można przejechać wg mnie,jak ktoś jeździ po mieście krótsze odcinki to co 10tys powinien zmieniać olej,a tu ASO teraz zaleca co 30tys... W nowych dieslach to dopiero dolewki trzeba robić,D4D Toyoty spokojnie ciągną 1litr na 1000km zwłaszca 2,2DCAT,w BMW też trzeba z bańką oleju się wybierać na trasy. spokojnie ja to napisałem pół żartem pół serio Wiem że trzeba wymieniac i wiem co sie dzieje z olejem To było z ironią i żartem napisane Peugeot mojej matki z powodu spruchniałych uszczelniaczy popychaczy zaworowych łyka 0,7l oleju na 1000km i ja tam oliwę tylko i wyłącznie dolewam. Jak mi sie przypomni to z regularnoscią raz na rok wymienię filtr i tyle. Tam jest taka rotacja świeżego oleju, że wymiana nie ma większego sensu. Olej kryształ bursztynowy kolor bo z LPG jest. Przelot roczny to jakieś 8kkm - szkoda jedynie środowiska. - Polecane instalacje LPG/CNG