Treść opublikowana przez sołtys85
-
Problem z ładowaniem
U mnie pokazuje identycznie od conajmniej 3 lat i wzystko śmiga. Co prawda wymieniałem raz szczorki bo sie skończyły. Przy klimie pracujące na maxa przy obrotach jałowych to spada nawet do 12v. Altek mam chyba 120A
-
Alternator
Używki na allegro bardzo tanie są. Przed założeniem sprawdź tylko ile szczotek pozostało i zakładaj. Na forum pewnie bez problemu coś znajdziesz z pewnego źródła.
-
Znikajace ładowanie (opis 2 strona)
Ja kupiłem same szczotki i wlutowałem w stary regulator bo ori trochę siana kosztował a chiński jakoś do mnie nie przemawia. Koszt szczotek 10zł
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wielkie dzięki Duras rozwiałeś moje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Duras, lepiej zalać x-cleana 5w/40 czy dołożyć 30zł i mieć specyfica 5w30? Czym róznią sie te oleje? Słyszałem, że oleje 5w/30 oszczędzają paliwo. Obecnie mam castrola 5w30 wiec może pozostać przy tej normie czy to nie ma większego znaczenia?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To co wybrać clean czy specyfić co lepsze?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Który wybrać? Droższy znaczy lepszy czy niekoniecznie?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Co aktualnie najlepiej wypada cenowo z polecanych olei? Pacjent skoda superb 1,9tdi AWX 2003 do tej pory był lany castrol 5w30 ale on jest w 4 litrowych bańkach i muszę dokupować litrową bańkę na dolewkę co jest wkurzające przy tej ekonomii opakowań 1l. Nadaje się motul x-cess 8100 który leję do audi 1,8t tania i dobra oliwa, a może lepiej ten specyfic lub clean oczywiście w 5l bańskach coś mnie interesuje. Autem robię dużo km wiec dobrze aby ta oliwa była zdroworozsądkowym i ekonomicznym wyborem z zachowaniem norm dla PD.
-
Gdzie jest wzmacniacz antenowy
Nie dopisałem, że ja kupiłem z ASO skody bo zawsze trochę taniej niż w audi czy WV. Na podstawie paragonu nie uzyskałem gwarancji bo montaż był we własnym zakresie. Więc jak kupować w aso to najlepiej z montażem wtedy masz gwarancję. Ale kogo stać na prowadzenie takich starych trupów do aso. Mi rozsądek na to nie pozwala. Zrobisz jak uważasz.
-
Gdzie jest wzmacniacz antenowy
Żadną. Jak kupiłem czujnik temperatury ze skody ori nowy oczywiście i też był zepsuty. Na forum jest wielu pewnych sprzedawców używanych gratów i oni raczej Cię nie przekręcą na kasę.
-
Gdzie jest wzmacniacz antenowy
Kup od angola lub rozbitka i po sprawie
-
Gdzie jest wzmacniacz antenowy
W avancie masz wzmacniacz dokłądnie pod anteną. Wyjmujesz światełko w bagażniku i masz go. Zobacz czy masz na kablu 12v idącym do tego wzmacniacza od radia, ponieważ ori radia generują napięcie aby działał wzmacniacz.
-
Wymiana silnika czy naprawa
Nie słuchaj i nic nie rób z głowica. Najpierw diagnoza, głowicę zawsze zdjąc możesz. Wyjmij termostat i sprawdz go w garnku czy działa. Pasowało by zdemontować pompę wody i zobaczyć czy wirnik sie nie urwał. Próba na obecność CO2 wyjaśniła by sprawę czy uszczelka padła ale do tego trzeba sie do mechanika dotoczyć co ma taki sprzęt. Jęsli powyższe elementy będą ok a próba na Co2 wyjdzie pozytywna to trzeba głowicę zwalać. ---------- Post dopisany at 14:36 ---------- Poprzedni post napisany at 14:36 ---------- Nie słuchaj i nic nie rób z głowica. Najpierw diagnoza, głowicę zawsze zdjąc możesz. Wyjmij termostat i sprawdz go w garnku czy działa. Pasowało by zdemontować pompę wody i zobaczyć czy wirnik sie nie urwał. Próba na obecność CO2 wyjaśniła by sprawę czy uszczelka padła ale do tego trzeba sie do mechanika dotoczyć co ma taki sprzęt. Jęsli powyższe elementy będą ok a próba na Co2 wyjdzie pozytywna to trzeba głowicę zwalać.
-
Wymiana silnika czy naprawa
Uszkodzony czujnik/niepodpięty lub syf go zablokował w pozycji górnej i nie opadł razem z poziomem płynu w zbiorniczku. Reasumując zapalasz silnik pracuje normalnie i po jakims czase wywala góra płyn? Jak silnik pracuje na zimno ida bąble do zbiorniczka? Czuć spaliny w nim? Termostat puszcza obiec na chłodnicę? Pasek na pompie wody jest? Pompa obraca sie, pracuje? ---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 22:52 ---------- Uszkodzony czujnik/niepodpięty lub syf go zablokował w pozycji górnej i nie opadł razem z poziomem płynu w zbiorniczku. Reasumując zapalasz silnik pracuje normalnie i po jakims czase wywala góra płyn? Jak silnik pracuje na zimno ida bąble do zbiorniczka? Czuć spaliny w nim? Termostat puszcza obiec na chłodnicę? Pasek na pompie wody jest? Pompa obraca sie, pracuje?
-
Wymiana silnika czy naprawa
Trudno coś z tego opisu wywnioskować ale jak na mój gust to tylko uszczelka pod głowica padła jak zbiorniczkiem wode wyrzuca. Trzeba psrwdzić głowicę czy cała. Jeśli tak to 600zł i masz nową uszczelkę i po zabawie. Oczywiście należy znaleźć przyczynę przegrzania silnika. ---------- Post dopisany at 22:26 ---------- Poprzedni post napisany at 22:26 ---------- Trudno coś z tego opisu wywnioskować ale jak na mój gust to tylko uszczelka pod głowica padła jak zbiorniczkiem wode wyrzuca. Trzeba psrwdzić głowicę czy cała. Jeśli tak to 600zł i masz nową uszczelkę i po zabawie. Oczywiście należy znaleźć przyczynę przegrzania silnika.
-
Czy warto założyć instalację gazową z dużym przebiegiem?
Przebieg nie ma nic do tego. Jeśli stan techniczny jest ok to można zakładać, nawet jeśli silnik ma już najlepsze lata za sobą to też można bo lpg nie niszczy silnika i tyle. Chodzi bardziej o fakt czy sie opłaca zakłądać do danego egzemplarza gaz bo są to już stare auta i installacja to spory % wartości auta.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
niektórzy mi mowili ze ja jestem nie teges bo zmieniam olej co 10tys, ale co 7 to nie jest nadgorliwosc? robisz jakies krotkie trasy, nie wiem w rajdach jezdzisz Nadgorliwość to wymiana oleu co 10kkm???? A ja myślałem, że to standard bo większość moich znajomych tak robi. Codzienne człowiek dowiaduje sie nowych rzeczy hahahhaa ---------- Post dopisany at 21:42 ---------- Poprzedni post napisany at 21:42 ---------- niektórzy mi mowili ze ja jestem nie teges bo zmieniam olej co 10tys, ale co 7 to nie jest nadgorliwosc? robisz jakies krotkie trasy, nie wiem w rajdach jezdzisz Nadgorliwość to wymiana oleu co 10kkm???? A ja myślałem, że to standard bo większość moich znajomych tak robi. Codzienne człowiek dowiaduje sie nowych rzeczy hahahhaa
-
Głuchy stuk przy wrzucaniu wstecznego i pierwszego biegu.
Da sie bez kanału tylko trzeba sie pomęczyć trochę. Wymiana u fachmana to jakieś 50-100zł zależy od regionu. Robota ogólnie łatwa i przyjemna.
-
Głuchy stuk przy wrzucaniu wstecznego i pierwszego biegu.
Wybierak jak machasz nim prawo/lewo to wraca na środek? W obydwie strony z jednakową siłą stawia opór. Zdejmij mieszek i luknij co pod spodem sie dzieje może na tej kulce siedzi jakiś brud lub smaru brak i nie pracuje w pełnym zakresie. Pod spodek może jakaś tulejka wyrobiona lub śruba kontrująca wybierak źle przykręcona. Poduchy bezwzględnie muszą być całe zobaczyś jak auto będzie sie prowadzić jak silnik i skrzynia będa siedzieć na swoim miejscu. ---------- Post dopisany at 16:07 ---------- Poprzedni post napisany at 16:07 ---------- Wybierak jak machasz nim prawo/lewo to wraca na środek? W obydwie strony z jednakową siłą stawia opór. Zdejmij mieszek i luknij co pod spodem sie dzieje może na tej kulce siedzi jakiś brud lub smaru brak i nie pracuje w pełnym zakresie. Pod spodek może jakaś tulejka wyrobiona lub śruba kontrująca wybierak źle przykręcona. Poduchy bezwzględnie muszą być całe zobaczyś jak auto będzie sie prowadzić jak silnik i skrzynia będa siedzieć na swoim miejscu.
-
Pasek rozrządu
Pewnie mieszkasz w Irlandii. Rozrząd wymienia sie co 120kkm lub co pieć lat. ---------- Post dopisany at 15:58 ---------- Poprzedni post napisany at 15:58 ---------- Pewnie mieszkasz w Irlandii. Rozrząd wymienia sie co 120kkm lub co pieć lat.
-
Audi nie chce odpalić, zablokowana skrzynia
Pewnie wysprzęglik padł i nie można rozłączyć silnika ze skrzynią.
-
Jak wymienić pompę sprzegla?
Wszystko wymieniasz w kanale. Wysprzęglik wkręcony jest w dzwon skrzyni. Na wysprzęgliku masz odpowietrznik z identycznym kapselkiem jak w zacisku hamulcowym. ---------- Post dopisany at 15:53 ---------- Poprzedni post napisany at 15:53 ---------- Wszystko wymieniasz w kanale. Wysprzęglik wkręcony jest w dzwon skrzyni. Na wysprzęgliku masz odpowietrznik z identycznym kapselkiem jak w zacisku hamulcowym.
-
Jak wymienić pompę sprzegla?
U mnie pompka jest przykręcona na 2 śruby 10 chyba (1,8T q) odkręcasz je i masz pąpkę w rękach, która trzyma sie na przewodzie hydraulicznym miekkim. Zapewne odkręca sie z pompki ten przewód . Wkręcasz nowy i montujesz w odwrotne kolejności. Z boku jest odpowietrznik taki jak w hamulcach, pompujesz pedałem i odpowietrzasz. Jak zrobisz podmiankę szybko to nie zapowietrzysz hamulców. A jak zapowietrzysz to wystaczy odkręcić odpowietrznik od zacisku najdalszy od pompy abs i poczekać płyn sam będzie leciał. ---------- Post dopisany at 15:29 ---------- Poprzedni post napisany at 15:29 ---------- U mnie pompka jest przykręcona na 2 śruby 10 chyba (1,8T q) odkręcasz je i masz pąpkę w rękach, która trzyma sie na przewodzie hydraulicznym miekkim. Zapewne odkręca sie z pompki ten przewód . Wkręcasz nowy i montujesz w odwrotne kolejności. Z boku jest odpowietrznik taki jak w hamulcach, pompujesz pedałem i odpowietrzasz. Jak zrobisz podmiankę szybko to nie zapowietrzysz hamulców. A jak zapowietrzysz to wystaczy odkręcić odpowietrznik od zacisku najdalszy od pompy abs i poczekać płyn sam będzie leciał.
-
czy ktos jezdzil na takich oponkach
To są łyżwy a nie opony. Kup lepiej markową używkę z młodym dotem jak chcesz tanio mieć oponki.
-
Głuchy stuk przy wrzucaniu wstecznego i pierwszego biegu.
Olej w skrzyni jest? Wybierak ma luzy? Poduszki silnika i skrzyni sprawne? ---------- Post dopisany at 14:24 ---------- Poprzedni post napisany at 14:24 ---------- Olej w skrzyni jest? Wybierak ma luzy? Poduszki silnika i skrzyni sprawne?