Treść opublikowana przez sołtys85
-
Nie odpala po wymianie uszczelki
Czujnik zwalony i tyle.
-
1.8T + Chip - mozna gazować? logi dynamiczne
Centralka w zasadzie nie ma wiekszego znaczenia przy szarpaniu. Ja mam staga i smiga super. To wina wtryskiwaczy bo za zimny gaz dostaja.
-
[ALL B5] Żywotność silników benzynowych
Moj 1,8t ajl 180 Km ma aktualnie 414kkm nalatane. Przy 150kkm zalozylem lpg. Mierzylem kompresje i na kazdym jest po 12,5 bara. Olej 0w40 mobil a od jakichs 2 lat motuln5w40. Ubywa jakies 300ml na 10000km Turbina nie ruszana przezemnie. Halasuje juz napinacz rozrzadu.
-
Opuszczone drzwi
Na poczatek poluzuj te sruby co sa latwo dostepne podnies drzwi do gory i dokrec. Moze pomoze a jsk nie to trzeba te od slupka poluzowac a tam troche pracy wiecej.
-
wspomaganie działa przez chwilę
Jeden znajduje sie w śrubie, która przykręca wąż ciśnieniowy idący od pompy do maglownicy.
-
wspomaganie działa przez chwilę
W ciemno nic bym nie robil. Lepej pojechac do jakiegos speca lub kilku i zasiegnac jezyka. Moze te zaworki zwrotne cos nie dzialaja jak trzeba. Cieknie magiel?
-
wspomaganie działa przez chwilę
Nowa chińska? Działała kiedykolwiek?
-
Samoczynnie wyłączający się gaz
Bez komputera nic sie nie da zdjazgnozowac niestety. Mozesz kupic ksbelek z allegro i sam popatrzec.
-
wspomaganie działa przez chwilę
Plyn jest? Pozniej co sie dzieje? Piszczy, jeczy, trzeszczy. Jak dodaszgazunto jakas reakcja jest?
-
przewody olejowe w B6 1.8T
Moj brat dorabial waz w stalowym oplocie do 1,9tdi i zaplacil jakies 70zl w wawie na ul modlinskiej. Ten przdwld wyglada mega prof.
-
Audi A4 B6 (2000 – 2004) jaki silnik do LPG ?
Silnik wręcz stworzony do gazu. W zasadzie bezawaryjny i wyjątkowo tani w eksploatacji. Niestety jest mułowaty i jazda takim samochodem raczej frajdy nie sprawia. Ale jak komuś zależy na oszczednosci to idealny. Moze tak mało aż nie spala ale eksploatacja to grosze - nie ma co tam się zepsuć.
-
1.8 T Q 190 km?
Ja mam 1,8t ajl i pali tyle samo co 1,8t 150km. O spalanie nie masz sie co martwic.
-
1.8 T Q 190 km?
Roznice kosmetyczne wzgledem innych 1,8t mozna brac. Wiecej koni lepsza frsjda z jazdy.
-
ciśnienie w cylindrach
A jakie wiarygodne zrodlo znalazles skoro na mnie krzyczysz?
-
ciśnienie w cylindrach
Odnosnie temp zdania sa podzielone. Gaz do dechy i wykrecone wszystkie swiece.
-
Praca nowego napinacza łańcucha rozrządu ???
Jaki napinacz kuoiles?
-
Opuszczone drzwi
Ja kupilem od angola ale podczas wymiany stwierdzilem, ze nie potrzebnie. Wystarczy poluzowac sruby i podniesc drzwi do gory. Jest troche zabawy z odkreceniem ich ale wykonalne we wlasnym zakresie.
-
ciśnienie w cylindrach
Moj ma cisnienie na kazdym 12,5 bara. Licznik wskazuje 411kkm przelotu. Nie wiem czy ori ja nim zrobilem 250kkm na lpg. Kolego z tego co cxytalem to te silniki moga pracowac do 8 bar na cylinder wiec silnik ok. A silniki turbo maja mniejsza kompresje niz wolnossace.
-
Napięcie Akumulatora
Mi spada napięcie nawet do 12V jak odpalę klimę i na postoju się chłodzę jak pracuje na maxa zaraz po włączeniu. Miernikiem nigdy nie mierzyłem, wskazania z deski rozdzielczej. Wydaje mi się, że wiązane jest to też z wydajnością alternatora. Mi ładuje więcej jak jest zima niż lato i upał.
-
Renowacja felg stalowych ?
Szkoda roboty bo za kilka miesięcy znów wyjdzie niestety.
-
[1.8 20V] Napinacz paska rozrządu.
Duże imadło albo prasą da radę. Koniecznie prosto musisz go włożyć bo jest bardzo kruchy i lubi się złamać. I bardzo wolno operuj prasą.
-
Jaki macie przebieg w swoich Audicach???
Tylko pozazdrościć staruszka z tam małym przebiegiem.
-
Co myślicie o warsztacie samoobsługowym wasze opinie
Pomysl dobry nawet bardzo dobry tylko dla klientow, a nie wlasciciela. Ja niestety zarobku to na tym nie widze. Kazdy teraz oszczedza i nie pojedzie wymieniac klockow do warsztatu tylko wyszarpie je pod blokiem. W zime raczej zajedzie. Za duze koszty utrzymania do zysku. Lepiej sam zacznij wymieniac elementy eksploatacyjne i sapewne lepiej na tym wyjdziesz.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Sołtys - pytasz czy strach lać olej z normą 502.00 do 1.8T 1998 czy, że nie wiadomo co jest w baniaku??? Lepiej powiedz, że pytasz o to, co twój wujek może mieć w jakimś baniaku - bo jak zapytasz czy strach lać olej wg normy 502.00 do twojego to załamiesz tutaj kilka osób, które myślały, że takie pytanie padnie chociaż na następnej stronie. Myślę, że najwięcej na temat oleju u wujka napiszą zwolennicy mineralnego i 5W50 do audi - oni mają magiczne źródło wiedzy i w dodatku są nieomylni i nigdy nie zostawią cie bez odpowiedzi na nurtujące pytanie Norma norma ale czytalem, ze ten olej kiepsko smarujeb bo silnik glosno pracuje i klepia popychacze. Wczesniej jezdzilem na mobilu 0w40 i na cieplo czasem klepaly. Teraz motul 5w40 i cisza. Niby oba spelniaja normy wymagane dla mojego staruszka a roznica mimo wszystko jest. Olej nie otwierany kupiony w focie przez wujka pedanta, ktory grosza nie szczedzi. Kupil na dolewki ale nie potrzebnie. Kiepsko. O tym oleju nawet uzytkownicy opla sie o nim wypowiadaja pomimo, ze na etykiecie jest wystrzalowy.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Panowie wujo sprzedal vectre i zostala mu banka oleju GM dexos2 5w30, ktora dal mi. Spelnia on morme 502 000 wiec chyba sie nadaje do 1,8t czy strach to lac nawet za darmo?