Treść opublikowana przez wampir
-
[B5 ADR] Diagnostyka pompy paliwa, regulatora ciśnienia paliwa i wtrysków
Teraz sniegu od wuja i slisko wiec logi na 3 biegu to sobie odpuszcze. Jak coś ruszyw temacie to dam znać, żeby była informacja na forum dla potomnych. Odnośnie samego tankowania do pełna też sprawdzę.
-
[B5 ADR] Diagnostyka pompy paliwa, regulatora ciśnienia paliwa i wtrysków
Czy jest może jakiś szczegółowy opis tych operacji tak np jak to było dla czyszczenia i adaptacji przepustnicy ?
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Co myślicie o tym, aby poluzować połączenie z katem, aby spaliny mogły wydostawać się swobodnie ? jeżeli poprawi się dynamika auto to wtedy dopiero wyciąć, a jeśli nie to zostawić ?
-
[B5 ADR] Diagnostyka pompy paliwa, regulatora ciśnienia paliwa i wtrysków
Witam Czy ktoś mógłby szczegółowo opisać czy jest możliwa diagnostyka w 1.8 ADR z 96 r. diagnostyka: - pompy paliwa, - regulatora ciśnienia paliwa, - wtrysków oraz co jest do tego potrzebne np VAG, manometr itp ? Chciałby to sprawdzić samemu bo nie wierzę mechanikom. Rok temu walczyłem z falowaniem i sam sobie poradziłem!!! Pytam ponieważ nie mam instalacji gazowej, a dręczy mnie ciągle : 00561 - Mixture Adaptation 15-00 - Adaptation Limit (Add) Not Reached 17735 - Shareware Version. To Decode all DTCs P1327 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent 17736 - Shareware Version. To Decode all DTCs P1328 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent Auto pali za 3-4 obrotem po 2-3 sekundach. Jeżeli jadę na np na 3 albo 4 biegu i puszczę gaz tak, że auto zwalnia i nagle nacisnę gaz to czuję jedno szarpnięci i potem auto równo przyśpiesza. Nie mam problemów z falowaniem obrotów!!! Wydaje mi się, że auto dobrze przyśpiesza, ale jak byłem ostatnio na hamowni to wypluło 114KM na 125KM serii. Na chwilę obecną wydaje mi się, że błędy, spadek mocy i szarpanie może być spowodowane jedną z tych 3 części tj pompy paliwa, regulatora ciśnienia paliwa lub wtrysków. PS: Tak na wszelki wypadek to jakie są nr tych części i ile one kosztują ? Jeżdżę tylko na shell 95, 4000km temu wymieniane były filtry, paliwa, powietrza i oleju (MANN) oraz świece na NGK, przepustnica i przepływomierz były czyszczone z adaptacją.
-
[B5 ADR] Mam problem z mocą auta...
A jak wyszła diagnostyka silnik pod kątem utraty mocy ? Ja bylem swoim ADR na hamowni.. po 13 latach zdechło 11KM. Nie daję za wygranę i będę chciał je odzyskać. W planie mam sprawdzenie następujących rzeczy : - VAG to wiadomoa sprawa, ale załóżmy, że nic nie wykryje - sprezanie w cylindrach - pompa paliwa - wtryski ? Jak się sprawdza czy wtryski dobrze działają ? - Jak sprawdzić czy przepływomierz działą poprawnie ? - zbadanie składu mieszanki, czyli czujnik do wydechu i przejażdzka (tak mi przynajmniej jeden mechanik radził) - wypruć katalizator i w środku wstawić
-
[B5 APU] 1.8 T Quattro 196,8KM 296,7 Nm Compsport
A mogłbyś dodać jakieś fotki silnika jak to wygląda po przeróbkach ?
-
[B5 APU] 1.8 T Quattro 196,8KM 296,7 Nm Compsport
Witam Czy moglibyście napisać bardziej szczegółowo co zostało zmienione bo dla osób, które wchodzą w temat używanie skrótów jest bardzo kłopotliwe w zrozumienia
-
[B5 ADR] Auto gaśnie po zapaleniu i nie można zatankować do pełna
Od ostatniej soboty auto zrobiło 400km i póki co zapala poprawnie, jutro sprawdze vagiem czy jakies bledy sie pojawily, jak zacznie szwankować to wymienie przekaźnik... Sprawdze też te zegary vagiem chociaż tego nigdy nie robiłem i nie wiem jak to wygląda. Czy vag zgłosi mi błąd,a jeśli tak to co wtedy należy zrobić, czy też może skalibruje jakoś sam wszystko ?[br]Dopisany: 30 Październik 2009, 02:06_________________________________________________Po przejechaniu 500km powrocil jedynie blad mixture adaptation czyli 0562. Ten zawsze powracał wiec go można olać... Auto odpala i jeździ poprawnie... Zrobiłem też test zegarów, wszystkie wskazówki ustawily sie na 100%, a później 50% więc chyba jest OK ? PS: czy Wam na luzie,po zapaleniu też tak auto delikatnie drga,trzęsie na boki ? Czy to normalne boj już auto ma 13 lat czy też może jakas kolejna oznaka awarii ?
-
[B5 ADR] Auto gaśnie po zapaleniu i nie można zatankować do pełna
A jak on wygląda i gdzie się znajduje ten czujnik bo tego tematu jeszcze nie przerabialem ?[br]Dopisany: 27 Październik 2009, 20:36_________________________________________________Znalazlem, że czujnik temp cieczy jest niby tutaj ... a tak na marginesie to coś takiego mi kiedyś wpadło elstra za free, czy to jest ten czujnik ?
-
[B5 ADR] Auto gaśnie po zapaleniu i nie można zatankować do pełna
Czujnik temperatury czego ? gdzie go znajde, pamietasz moze jego nr ?
-
[B5 ADR] Auto gaśnie po zapaleniu i nie można zatankować do pełna
Dzięki za pomoc, oby to było to, chyba tylko dzięki temu forum jeszcze mam ten samochód. W srodę zabiorę sie za wymiane kostki i kusi mnie jeszcze wymienić przewody WN i może cewkę, czy one moga miec wpływ nato, że na świecach jest czarny suchy nagar ?
-
[B5 ADR] Auto gaśnie po zapaleniu i nie można zatankować do pełna
Nie ja kupowałem ten samochód, ale teraz już nie ma co płakać tylko trzeba żyć dalej, widziałem gorsze egzemplarze. Ta tableke już widziałem i wymieniałem te bezpieczniki oraz psikałem ich gniazda aby wyczyścić, a gdzie jest ten przekaźnik 372, o którym pisałeś, na co ona ma wpływ ? [br]Dopisany: 25 Październik 2009, 15:49_________________________________________________pytanie jak zrobic test zegarow ?
-
[B5 ADR] Auto gaśnie po zapaleniu i nie można zatankować do pełna
Witam Po aż 4 miesiącach spokojnej jazdy pojawił się kolejny problem, a mianowicie, auto 1-2s po zapaleniu nagle gasło i można było cudować, gazować, a i tak gasło. Przy odczytywaniu vagiem pojawiły się następujące błędy: 00561 - Kontrola dodawania mieszanki ( ten błąd mam od ponad roku i pomimo czyszczenia przepustnicy, przepływomierza, czujnika temperatury, termostatu, wymiany świec na NKG, zawsze błąd powracał po przejechaniu 100-150km. Auto spala w mieście 10-12l (odcinki 10km), w trasie 8l więc uważam to za normę. Obroty są stabilne i auto nie ma spadków mocy. Nie spotkałem jeszcze ADR, żeby nie miał problemu z tym błędem. 01249 -Cylinder 1 – usterka wtrysku – N30 01250 - Cylinder 2 – usterka wtrysku – N30 01251 - Cylinder 3 – usterka wtrysku – N30 01252 - Cylinder 4 – usterka wtrysku – N30 ( te cztery błędy pojawiają się także jako towarzyszące do błędu – 00561 i nie wydaje mi się, aby faktycznie był problem z wtryskami, dodawałem już 2x STP, ale nie odczułem żadnej różnicy, błędy pojawiły się nadal po jakimś czasie ale nie wszystkie naraz tylko co jakiś czas dochodził kolejny. 17978 - Contr.Module Locked – To jest nowy błąd. (Czytałem, że może to być immobilizer, który to powoduje odcięcie zapłony dlatego też auto gaśnie. Zgodnie z opisem rozkręciłem kierownice , odpiąłem wtyczkę do immo i psiknąłem środkiem do czyszczenia elektroniki. Teraz pozostaje czekać, czas zweryfikuje czy to była przyczyna błędu.) 01247 -Zawór kanistra regulatora odpowietrzającego EVAP – N115. To jest nowy błąd. (Wg vag „tank vent is on” i faktycznie zawór głośno cyka także przypuszczam, że wszystko z nim OK.) Znając te błędy ponownie wyczyściłem przepływomierz i przepustnicę, psiknąłem także styk immo, wyciągnąłem także bezpieczniki i psiknąłem styki, oraz sprawdziłem jak wyglądają świece. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale świece były wymieniane 2000km temu i teraz widzę, że jest na nich ciemny suchy nagar. Tak ma być ? Wszystkie filtry i olej były wymieniane jakiś 1000km temu. Gdy założyłem wyczyszczoną przepustnicę przyszedł czas na jej adaptację, ale po przekręceniu kluczyka nic nie było słychać spod maski więc wyłączyłem zapłon i zapaliłem auto. Silnik pracował bardzo nierówno i obroty falowały. Okazało się, że wtyczka zasilająca (sterowanie) do przepustnicy nie była założona (bez komentarza). Odpiąłem akumulator, skręciłem wszystko, podpiałem akumulator i zrobiłem adaptację. Silnik po zapaleniu już pracował równo i pozostawiłem go aby się nagrzał do 90C. Poprosiłem potem kumpla aby prowadził, a sam siadłem z lapkiem i cofamy sobie na puszczonym gazie aby wyjechać na drogą i nagle po przejechaniu 20m do tyłu auto zaczęło przerywać, jak kumpel nacisnął sprzęgło to obroty delikatnie falowały i brzmiało to tak, jakby silnik pracował na 3 gary. Zgasiliśmy silnik, zapaliliśmy i jeździliśmy potem znowu gasiliśmy i zapalaliśmy i wszystko było już OK. Po tym nieudanym adaptowaniu odczytałem błędy i pojawiły się : 00670 Czujnik pozycji przepustnicy – G127 16507 Obwód czujnika A pozycji przepustnicy – wysokie napięcie wejściowe Ale to rozumiem, przez wpadkę z odpiętą wtyczką więc tego nie analizuje. Aha w połowie jeżdżenia podjechaliśmy na Orlen bo był najbliżej aby zatankować. Ostatnie kilka miesięcy tankuje tylko na SHELU ale mam do niego dość daleko. Na stacji przypomniałem miałem problem z odbijającym pistoletem. Ma go od kilku miesięcy przy tankowaniu. NIE DA RADY ZATANKOWAĆ TEGO SAMOCHODU DO PEŁNA. Pistolet odbija i koniec. Na schelu też to miałem, ale myślałem, że to wina dystrybutora. Niestety na Orlenie jest to samo. Nawet naciskałem na przycisk odpowietrzenia (chyba do tego służy), który jest przy wlewie paliwa i był słychać „pssssss”. Po przekręceniu kluczyka brakowało jakieś 1/5 lub 1/6 do ostatniej kreski. Kiedyś pamiętam, że przy normalnym tankowaniu do pełna wskazówka wychodził nawet poza ostatnią kreskę. Co się dzieje ? Problem z zaworem węgla aktywnego? Przecież cyka… a może pływak się zablokował w baku o ile taki tam jest, albo wskazówka się zacina i nie dochodzi do końca skali ? Po usunięciu błedów, auto przez 2 dni odpala i pracuje poprawnie,gdyby jednak coś znowu zaczeło wariować to co robić oraz co z tym tankowaniem ? Pomóżcie zanim stracę wiarę w tą markę, bo doi mnie to auto niemiłosiernie, a ja jak głupi ładuje kasę i traktuje z sercem , a ono jak dziwka puszcza się na lewo i prawo.
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
hehe, siostra bliźniaczka
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
Ja to mam pecha, nie dość, że za pierwszym razem w sklepie wydali mi zamiast H11 inne żarówki to za drugim razem, jak mój wujek poszedł je wymienić to wcisnęli mu zamiast H11 "xenon" jakieś barwione na żółto tutaj tak tego nie widać, ale świecą mega zółto bez włączonych halogenów... z włączonymi przy okazji inne ujęcia i dupcia
-
[B7 BKN] Mironowóz cz.III - 3.0tdiQ - najbogatsza wersja
Nie ma co, tylko gratulowac ))
-
[ALL B5] Różnice w budowie pomiędzy ADR a AEB
Bardziej zależy mi na informacji typu, różnice w budowie korbowodu i tłoków, jakie są stopnie sprężania, jakie sprzegło, wytrzymałość KM miałem na myśli bhp czyli jakie mają zapasy mocy gdyby jeden i drugi miał turbine...
-
[ALL B5] Różnice w budowie pomiędzy ADR a AEB
Witam Czy ktoś mógłby wskazać różnice w budowie pomiedzy tymi 2 silnikami lub wskazać źródło gdzie znajdę taki opis? Czy bloki nie są identyczne? Ile KM wytrzymują?
-
Jak to jest z tym chiptuningiem 1.8?
TTom3k Co tam slychac z Twoja furka? Udało się przywrócić koniki? Zmieniałeś coś w układzie dolotowym, filtrze lub wydechu ???[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 23:19_________________________________________________Takie coś zamontowałeś ? http://www.allegro.pl/item675090782_chiptuning_audi_a3_a4_a6_1_8_125km_15km.html[br]Dopisany: 10 Lipiec 2009, 23:25_________________________________________________Oto moja korespondencja ze sprzedawcą z linka ; ------------------------------------------------- Ja witam Czy któryś z Klientów chwalił się może wykresami po zamontowaniu Pańskiego chipa w Audi A4 1.8 (wolnossący) ? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź pozdrawiam Sprzedawca gdzie mamy nawet wykres jednego klienta jak znajdziemy to podeslemy z tego co pamietam zyskal 13km 26nm ogolnie klienci sa zadowoleni z modyfikacji 1,8 125 roznica jest odczowalna Ja Witam Proszę podesłać wykres jakby Pan mógł i podać który z KLientów mający 1.8 125KM zakupił abym mógł zapytać go o szczegóły, jak się za to zabierał, czy coś oprócz tego jeszcze robił aby efekt był ciekawszy itp Sprzedawca niestety szukam i nie moge znalezc tego wykresu ale gwarantujemy ze sie pan nie zawiedzie po zalozeniu chipa od nas musi pan przejzec w komentarzach i poszukac przewaznie wymieniaja filtr powietrza na bawelniany
-
[ALL B5] Informacje o silniku 2.6 V6
Jakiś czas temu ścigałem się swoim 1.8 ADR 125KM z 2.6 150KM w Quattro i wynik był następujący 1 wyścig, ja lepiej ruszyłem (kolega jak przyznał "spalił" sprzęgło) i wystartowałem o przód auta lepiej i taka sytuacja utrzymywała się do około 70-80km/h, później wyrównał i przy 120km/h juz przegrywałem o przodu auta. 2 wyścig, ja spierdzieliłem przejście z 1 biegu na 2 i było po zawodach )) później sam jechałem tym autem i powiem tak, dźwięk silnika fajny, ale auto jest generalnie cięższe (przez quattro) i przy naciśnięciu na gaz, jak auto się toczyło na 1 i 2 to było bardziej ospałe (moje subiektywne odczucie, pewnie właściciel tego 2.6 by się ze mną nie zgodził, ale myślałem, że będzie się coś działo ciekawszego jak depnę). Mój ADR był bardziej żwawy, chodzi mi o przyśpieszenie takie od 1000 do 3000 obr/min Sam właściciel stwierdził, że auto ożywa dopiero powyżej 3000obr/min i to prawda, później jest już ciekawiej i zapewne przy wyższych prędkościach i wyprzedzaniu przy prędkości powyżej 100km/h pewnie jest jeszcze ciekawiej. Nie mniej jednak ja bym nie zmienił swojej taczki na 2.6 Może i jestem zmanierowany, ale dużo bawię się w overclocking kompów i analogicznie wolałbym mieć w aucie turbinę, aby móc założyć jakiś modzik niż być zablokowany przez wolnnossaka. PS: Właściciel owego 2.6 pisał w tym wątku i pewnie coś jeszcze dopisze od siebie )
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
Niestety zdjecia nie pokazuja wszystkich "nierownosci", których nie usunąłem z czystego lenistwa bo 4 dni mi to zajęło, grrr 1. Zaczęło się od wycięcia dziury w kratce do pionowego słupka mniej więcej w 1/3 kratki 2. Włożyłem halogen do kratki i całą kratkę do zderzaka, a następnie patrząc jak świci na ścianie w porownaniu do włączonych świateł mijania ustawiłem halogeny 3. Podszedłem do Forda Mondeo i u niego też sprawdziłem mniej więcej o ile niżej świecą niż mijania )) 4. Przyłapałem halogen do kratki w kilku miejsca szpachlą z włóknem (zielona) i odczekałem aż wyschnie. 5. Włożyłem do zderzaka i patrzyłem w którą stronę świeci. Halo są tak zamontowane, że ma możliwość kręcenią śrubą regulującą wysokość wiązki światła. 6. W lewym halogenie musiałem wyciąć 1cmx1mm plastiku ze słupka bo śruba od regulacji się nie mieściła 7. Miałem 2 klaksony i dolny został wykręcony bo inaczej halogen sie nie mieścił. na 1 też działa.. 8. Okleiłem szkło halo taśmą malarską i zapaciałem szpachlą wszystkie szczeliny fantazyjnie formując opływowy kształt ) 9. Po wyschnięciu wytarłem i odkleiłem taśmę - wyszło fatalnie, musiałem znowu nakleić i podszpachlować, ale tutaj polecam wszystkim szpachle wykończeniową 10. Pomalowałem podkładem 2x 11. pomalowałem czarnym matem 3x 12. Kupioną od Dropsone'a instalację (kable, przekaźnik, układ zabezpieczający z bezpiecznikiem) z jego świateł do jazdy dziennej podłączyłem do przycisku tylnych świateł przeciwmgielnych. Niestety nie ma w moim modelu przycisku do przednich świateł, a w tym wolnym miejscu na przycisk poprzedni właściciel wstawił diode od alarmu i nie chciało mi się w tym grzebać. Moim zdaniem i tak wzniosłem się na wyżyny swoich umiejętności doprowadzając wszystkie kable i podpinając je tak, że nic nie widać żeby było kombinowane. Aby to zrobić należy odkręcić pokrywę ECU oraz w kabinie pokrywę pod kierownicą i przełożyć kabel, a następnie przecisnąć go przez szczelinę środkowym pomiędzy panelem na którym są przycisku m.in do halo. Przycisk od halo wyciągamy 2 cieniutkimi śrubokrętami, podważamy i wyskakuje. Nie mam niestety zdjęć żeby pokazać do którego podłączyłem kabla, ale można to rozpoznać metodą prób i błędów )) 13. Skrecamy wszystko w odwrotnej kolejności 14. Niestety mam tylko 1 żarówkę, zwykłego Philipsa H11, ale jak chciałem dokupić drugą to mi w Opolu krzyknęli za nią 50zł. Olełem to i kumpel kupi mi za 23zł taki komplet, może i gorsze jakościowo, ale tańsze i ciekawiej świecą )) http://www.allegro.pl/item666563995_zarowki_platin_xenon_plasam_blue_h11_55w_6000k.html Tak wygląda auto po zamontowaniu, pojutrze będą fotki tego jak świeca
-
[B5 ADR] Pytanie o pare kucyków
Zrób, czekamy.... W Opolu jest http://www.44tuning.pl/, wiecie coś o nich ?
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
ja mam ADR, a nie AFN
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
Oto moje rezanie, szału nie ma
-
[ALL] Odpryski
zapodaj zdjecie kredkowanego miejsca i samej kredki..