Treść opublikowana przez wampir
-
[ALL] Odpryski
Jak moge sprawdzić jaki mam kod lakieru? Chce sobie kupic z 0,5l na podmalowanie tu i tam, a mam model z 96r akryl, to co w avatarze...
-
[ALL B5] Naprawa panela klimatronika
Powiedzcie jak sie mam wyciągnąć przycisk świateł przeciwmgielnych ? Co trzeb wcześniej rozkrecic, widze, ze rozbieraliście climatronic wiec macie doświadczenie, poratujecie...
-
Montaż LED zamiast postojówek
Witam, które diody W5W polecacie do B5 ? pojedyncze np tania : http://www.allegro.pl/item662736822_postojowki_w5w_led_xenon_efekt_hit_cenowy_vat.html droższa : http://www.allegro.pl/item665095807_zarowka_led_w5w_lub_ba9s_1hp_skuteczna_mocna.html poczwórne np http://www.allegro.pl/item647899855_diody_postojowki_4_led_w5w_tuning_vw_audi_bmw_fv.html z sześcioma ledami np http://www.allegro.pl/item665095821_zarowka_led_w5w_6_led_wiele_zastosowan.html a może jeszcze inne ? Jak mialem lampy valeo przed liftem to biale stożkowe diody świeciy mi raczej na niebiesko, a dokładnie tak teraz mam soczewki i w nich Philips blue vision W5W oraz Osram Cool blue H7 i chce sie pozbyc zółtego odcienia od postojowek... Co radzicie?
-
[B5 ADP] Wymiana uszczelki napinacza łancuszka rozrzadu
Chodzi mi o wymiane tego półksięzyca- kosztuje w ASO 35zł, czy konieczna jest przy okazji wymiana usczelki pod klawiatura (100zł) ?
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
PIsaliscie wczesniej i jakims linku jak podlaczyc halogeny do przycisku tylnych halogenow (ja mam model 96r i tam byly tylko tylne) poratujcie, jak sie dostac do tego przycisku ?
-
[B5 ADR] Proszę o analizę logów - błąd 00561 i nagły wzrost obrotów
obowiazkowo czyszcenie i dokładnie tez wyczysc cały dolot i odme. Jakim cudem masz 8-9l/100km ? jaki odcinek, jak mierzyłeś to ?
-
[B5 ADR] Proszę o analizę logów - błąd 00561 i nagły wzrost obrotów
U mnie przyczyną była bardzo brudna przepustnica oraz 2 sparciałe wężyki dochodzące do przepustnicy. Jakie masz kody błedów ? U mnie błąd 00561 nadal wystepuje, a czasami dochodzi do niego blad spalania stukowego cylindra 3 i/lub 4, ale autko jezdzi bardzo żwawo i do zaświecenia rezerwy po mieście robie 500km (odcinki po 10-15km)więc spalanie raczej jest w normnie ?
-
[B5 ADP] Całe podwozie w oleju - skąd może wyciekać ?
Ja mam ADR ale też pojawił się u mnie wyciek. Wstępnie kumpel zdiagnozował mi go jako wyciek z napinacza wałka rozrządu i ponoć wymiana tej uszczelki jest bardzo ciężka bez specjalnego narzędzia. Czy ktoś miał przyjemność wymieniać tą uszczelkę ? Może warto wymienić też uszczelkę pod klawiaturą ? wyciek jest mniej więcej tutaj : .
-
[ALL B5] Rezanie i montaż halogenów z polifta w zderzak przedliftowy
Wiecie ile kosztuja wtyczki do tych halogenow, ja u siebie w ogole nie mam instalacji i chcialbym podlaczyc halogeny pod tylne światła przeciwmgielne.. Jakiego przekroju musi być kabel? Wtyczki tylko z ASO, czy mozna je gdzie kupic taniej? o czym jeszcze zapomnialem ?
-
[B5 ADR] Pytanie o pare kucyków
Czekamy na foty...
-
[ALL B5] Otworki pod spryski w zderzaku
Czy do zderzaka przedlifotwego z modelu 96r podejdą bez żadnych problemów te spryski ? http://www.allegro.pl/item635811317_audi_a4_spryskiwacze_zderzak_dysze_l_p_1995_99.html otworki sobie wytnę... Pytanie, co oprócz tego potrzebuję, rozumiem, że większy zbiornik, węże i pompkę, tak ?
-
[B5 ALL] Chromowane obramówki szyb - sedan - (już wykonane...)
A co myślicie o tym http://www.allegro.pl/item626873516_audi_a4_b5_sedan_chrom_obwodki_szyb_nowosc.html
-
[B5 ABC] Zmiana kratek w zderzaku
Czy takie kratki podejdą do przedliftwego zderzaka ??? http://www.allegro.pl/item623354827_audi_a4_01_05_atrapa_ki_kratka_w_zderzak_nowa_pr.html
-
[B5 ABC] Zmiana kratek w zderzaku
Witam Czy ktoś z Was, ma może nieoryginalne halogeny w zderzaku przed liftem. Skoro i tak ORI nie mozna dopasowac bo same kratki się róznią to może by wsadzić z innej furki np z ... http://www.allegro.pl/item629154507_halogen_halogeny_skoda_felicja_1998_01_lewy_prawy.html cena 29 sztuka, a nie tak jak do Audi 129... Co o tym myślicie, eksperymentował z was ktoś tak kiedys ? PS: czy można podłączyć halogeny z przodu do przycisku włączającego halogen tylny ? W mojej wersji nie mam tego przycisku w panelu.
-
[B5 ADR] Proszę o analizę logów - błąd 00561 i nagły wzrost obrotów
jak się to sprawdza ?[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 12:33_________________________________________________Dzisiaj jak jechalem rano do pracy myslalem, ze oc**j...m na odcinku 12km w korkach obroty podskoczyly do 3000/min chyba z 10x co sie nigdy nie zdarzalo tak czesto.... PS: Mialem malo paliwa w baku, prawie rezerwa moze faktycznie wtedy jest wiecej oparow ktore zaburzaja prace silnika bo zawor sobie nie radzi ???[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2009, 09:26_________________________________________________Witam po przerwie Wymieniłem już świece na NKG Wczoraj z racji święta pracy wymieniłem przepustnice na inną (wyczyszczoną używkę). Dodam, że moja była uwalona, twardym nalotem, że aż wstyd. Pytanie: skąd w rurze łączącej przepływomierz z przepustnicą znalazł się olej ? Dodatkowo także wymieniłem zawór węgla aktywnego także na używany. Poprzedni niby "stukał" poprawnie, ale było podejrzenie, że może się zacinać. Jak dojechałem do warsztatu to sprawdziłem VAG i wyszło, że oprócz błędu 561 miałem także błędy 17735 i 17736 tak wyglądają logi po wymianie węża ale przed wymianą przepustnicy tak wyglądają logi po wymianie przepustnicy i adaptacji widać, że sona się już nie zacieła, czy to oznacza koniec moich problemów ? [br]Dopisany: 02 Maj 2009, 12:03_________________________________________________Wykrakałem po przejechaniu ponad 200km bład 00561 nadal powrócił
-
B5 ADR] Problem z pompką paliwa
Zawór węgla aktywnego sprawdź
-
[B5 ADR] Zaciski, tarcze , klocki
Miałem zmieniany obydwa zaciski z tyłu, nowe klocki i tarcze pomimo to po przejechaniu jakiś 2000km nadal tarcze z tyłu są miejscami zardzewiałe, hamulec dobrze działa, ręczny także. Co to może być ? tarcze mają rowki, czy to znaczy, ze klocki sa jakies lewe i nie biorą całą powierzchnią tylko w kilku miejsca żłobią tarczę? wymienić te klocki czy może wyciągnąć i jakoś samemu je dopasować/doszlifować ?
-
[B5 ADR] Co to za urządzenie (zdjęcie) ?
Czy jest możliwe zregenrowanie tego zaworu lub wyczyszczenie jesli sie zacina ???[br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 22:12_________________________________________________Poratujcie...
-
[B5 ADR] Jaki jest oryginalny numer sondy lambda ?
Numer się zgadza i wtyczka jest identyczna jak u mnie (96 rok)
-
[B5 ADR] Jaki jest oryginalny numer sondy lambda ?
A tak wygląda zaminnik http://www.allegro.pl/item601918842_sonda_lambda_audi_seat_vw_4_przewody_firmowa.html
-
[B5 ADR] Proszę o analizę logów - błąd 00561 i nagły wzrost obrotów
Witam - interface diagnostyczny [np.: KKL USB]; - oprogramowanie diagnostyczne [VAG-Com 409.1]*; - laptop z systemem operacyjnym MS WindowsXP SP3. Mam ciągle powracający (od 4 miesięcy) bład 00561 - Mixture Adaptation 15-00 - Adaptation Limit (add) Not Reached Auto miało zmieniany 4 miesiące temu: -olej (Mobil 10W-40) - filtry paliwa -filtr oleju -filtr powietrza -czyszoczona i adaptowaną przepustnice -wymienona odma Wczoraj -czyszczony był przepływomierz -wymieniono świece na NGK -Dolalem STP na zbiornik paliwa i zrobilem na nim 500km w trasie Objawy to: -przy dojezdzaniu do skrzyzowania i wysprzeglęniu obroty skaczą do 3000obr/min -obroty na biegu jalowym sa stabilne -auto pali 10L trasa (140km/h), 12L miasto UWAGA: testowo został odłaczony przepływomierz, ale problem z podnoszeniem odbrotów do 3000/min nadal występował Proszę o ocenę przepływomierza i sondy lambda[/b] Poniżej wklejam logi dynamiczne od 1500-6000 na poniższych kanałach oraz do pobrania plik z logami z jazdy i na postoju http://www.mediafire.com/?iwzyjjmzyrn
-
[B5 ADR] Czy warto kupić sondę lambda z allegro ?
a jak sie loguje sonde to ja sobie tez do zrobie dla porownania na mojej aktualnej sondzie ?
-
[B5 ADR] Czy warto kupić sondę lambda z allegro ?
a możesz podać numery tej sondy oraz swój nr vin ? Czy VAG znajduje CI jakies bledy ?
-
[B5 ADR] Czy warto kupić sondę lambda z allegro ?
Wg moich informacji powinieneś kupic ORI sonde o numerze 32 906 265 (32906265) - która kosztuje 724 pln, na allegro jest jej jakis tani zamiennik http://www.allegro.pl/item587977817_sonda_lambda_audi_seat_vw_4_przewody_firmowa.html, ale bałbym się go kupić... Przeczytałem na forum dziesiątki wątków i te same osoby piszą w nim, żeby kupować Bosha (ceny od 150 -400pln), ale wg nr VIN nie ma odpowiednika dla ADR z 96, albo ori za 724pln. Czy można prosić o przyjęcie jakiegoś jednego, rozsądnego wariantu najlepiej popartego praktyką. Informację tą można także dodać do FAQ bo to pytanie będzie powracać jak bumerang.
-
[ALL B5] Falujace obroty - Brak błedów w Vagu
jakbyś mógł to będę wdzięczny, jestem ciekawy co za model Ci zamontował bo powinien być 032 906 265 (32906265). Nie znalazłem nigdzie takiego oznaczenia w Intercars czy w Fota. Na allegro jest tylko coś takiego http://www.allegro.pl/item601918888_sonda_lambda_4_przewody_seat_skoda_vw_nowa.html ale nie wiem jaki to producent...