Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. ja chyba kupie 5 takich uzywany i moze ktorys trafie, szlagm nie juz trafia, z opisu moich bledow widac, ze kazdy z 5 mi padl albo jest na wymarciu. j**ane B6, w 16letnim B5 nie wiedzialem co to jest usterka
  2. Mam prośbę, jezeli twórcy forum zmienią mechanizm wyszukiwania na taki jak byl dotychczas to chetnie sobie sam poszukam, ale poki co NIE DZIAŁA ON DLA MNIE ZADOWALAJACO BO MAM MILION NIE ZWIAZANYCH Z TEMATEM INFORMACJI. Wracając do tematu, zrobiłem tak jak w linku podanym przez turzola tzn: wchodzisz w (08) klimatronic i wykonaj "test", klapy i nawiewy będą sobie chodzić,klikaj "next" aż do zakończenia "END", powróć do odczytania błędów i jeśli jakieś się pojawiły wykasuj je , potem wchodzisz w basic settings(04), blok 001 - zaczekaj aż wszystkie wartości zejdą do zera i zrób [Adaptację -10] Chanel 00 [Test] > [save] - (czyli przywróć ustawienia fabryczne) . Odpowiedź w stylu silniczki są pod schowkiem też jest "prawie" zerowa, bo tą informacje znalazłem w każdym wątku, ale nikt nie pisze, który z nich jest do klapy sterowania nawiewem na szybe. Bo w ogole mi nie wieje na szybe i nie wiem co z tym zrobić. Bardzo proszę o bardziej prezycyjne odpowiedzi.Nie każdy jest wielkim masta wyjadaczem rezaczem i rozbierał auto 100x na kawałki. Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam
  3. Co lepsze, generacja valeo z xenonami (zwykle bez bi) czy zakup nowych podrobek np TYC ?
  4. Dzieki za informacje, zrobilem ten test, ale nie wiem czy poprawnie. Widze, ze jest tam przycisk start/next, czy to oznacza, ze sam przelaczam poszczegolne czesci testu czy czekam az on to sam zrobi? Ktory test odpowiada za nawiew na szybe? Gdzie znajde silniczek i ramie do sterowania i rozruszania klapy nawiewu na szybe ?
  5. jaka wartosc? Na wlaczonym silniku?
  6. Witam Czytam ten wątek i kilka innych i nadal nie wiem co robić. Oto lista problemów w B6 1.8T AMB : 1. Juz 2 razy prawa strona wiala mi gorącym powietrzem pomimo, ze mialem utawione na LO. Po kilku zmianach temepratur dla prawej strony z LO na HI i znowu na LO pomogło i prawa strona zaczeła poprawnie działać. Ale ten defekt powraca. 2.Jak nacisnę na przycisk "przedniej szyby" to włacza sie nawiew na nogi, a na szybe nic nie wieje. 3. Jak nacisnę przycisk "strzalka do gory" to nie wieje na szybe. podlaczylem vag i oto moja lista bledow: VAG-COM Version: Release 311.2-N Control Module Part Number: 8E0 820 043 L Component and/or Version: A4 Klimaautomat 1116 Software Coding: 00000 Work Shop Code: WSC 63351 7 Faults Found: 00710 - Defroster Flap Positioning Motor (V107) 41-00 - Blocked or No Voltage 01810 - Actuating Motor for Temperature Flap: Right (V159) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 01842 - Potentiometer/Actuator for Temperature Flap: Right (G221) 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent 01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113) 30-00 - Open or Short to B+ 00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113) 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent 00735 - Potentiometer in Positioning Motor for Air recirculation Flap (G143) 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent Czy moglibyście powiedzieć jak moją wersja VAG moge zrobic nadstawy podstawowe i co mam dalej robic z moimi problemami?
  7. a odnosnie logowania to ktore kanaly ?
  8. ile cc maja wryski z BEXa ? OK, glupie pytanie, info jest strone wczsniej, ze 320cc Jakie kanaly mam zlogowac aby zobaczyc czy soft ktory mam wgrany jest OK. Poprzednij wlasciciel cos kombinowal, ale nie pamieta nawet nazwy firmy gdzie to robil. Ponoć bylo to w Warszawie...
  9. a poduszki nie uszkodzili ? Ile zaplaciles za sruby i za cala robote?
  10. Poniżej zamieściłęm schemat elementów zawieszenia tylnego w Quattro, które wydrukowali mi serwisanci SKODA-JANO w Opolu. Oni walczyli z odkręceniem, a w zasadzie z rozruszaniem śrub zaznaczonych niebieskim kolorem, które służą do ustawiania zbieżności i nie udało im się ich rozruszać. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak obciąć te śruby i wybić. Obawiam się jednak, że zostaną uszkodzone poduszki (tuleje) oznaczone kolorem czerwonym. Jaki mają numer zaznaczone części i ile będą kosztowały? Chyba, że macie jakieś inne pomysły co z tym fantem zrobić ? EDIT: Mechanik musiał wybić stare tuleje i wstawić nowe, kupa roboty z tym była..
  11. Witam Właśnie dostałem telefon od mechanika, ze napełnianie mojej klimy gazem nie ma sensu bo są nieszczelności na kompresorze. Dostałem troche sprzeczne informacje. Z jednej strony urządzenie sprawdzające przez 20min podcisnienie nie wykazało nieszczelności, ale z drugiej strony kompresor jest ponoć cały brudny z czynnika i ma niby jakieś mikro wycieki. Panowie twierdzą, że trzeba wymienić kompresor. Co o tym sądzicie? Jaki jest nr kompresora do 1.8T AMB (usa) ? ---------- Post dopisany 25-04-2012 at 08:03 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2012 at 18:14 ---------- Temat ogarnięty przez speców z okolic Opola. Jakby co to polecam panów z Chrzowic Kompresor był brudny bo zalał go jakiś amator przy jednej z napraw. Po full diagnostyce, wyczyszczeniu, nabiciu, ozonowaniu wszystko działa idealnie.
  12. A mozna wiedziec jak sie skonczyl temat ?
  13. Oto moja fura Audi A4 1.8 (ADR) z 1996 r. Jestem jego drugim właścicielem w PL. Wyposażenie: • ABS • Climatronic • El. Przednie szyby • El. Lusterka • 2 poduszki powietrzne. ( poprzedni właściciel mówił coś o 4, ale chyba się mylił, póki co nie było okazji sprawdzić tego w praktyce) • 16” oryginalne alufelgi (opony Continental 5mm) • Kierownica z S4 • Alarm • Inne standardowe, których wstyd wymieniać Auto zostało sprowadzone w 2003 z przebiegiem ok. 100 tyś. Poprzednim jego właścicielem był wojskowy. Następnie odkupiła je moja Żona w 2008 r. z przebiegiem 157 000km. Aktualnie ma 191 000. Generalnie nie jest jeżdżone dużo stąd taki skromny przebieg w naszym wykonaniu. W aucie nie było instalacji LPG. Pracował tylko na PB95 SHELL. Co ok. 9 000km wymieniano olej na Castrol 10W40. Filtry Man, ostatnia wymiana tylko jest Knecht. Podczas ostatnich 34 tyś kilometrów wymieniono w nim: • Rozrząd przy 160 tyś kilometrów ( pompa SKF, INA itp. Na częściach polecanych na forum) • 2 zaciski hamulcowe z tyłu • Tarcze tył ATE, klocki tył ATE • Czujnik ciśnienia oleju (ASO) • Uszczelka pod chłodniczką oleju? (ASO) • Świece NKG W tym w ciągu ostatnich 12 miesięcy: • klocki przód ATE, klocki Tył BOSH • komplet wahaczy MS, końcówki drążków Lamforder • akumulator Varta Silver W tym w ciągu ostatnich 3 miesięcy wymieniono: • Tarcze przód TRW, klocki przód BOSH • Wahacze MS lewy i prawy dolny tył Średnie spalanie podczas jazdy po Opolu to ok. 9.5L/100km w trasie ok. 7.5L/100km. Generalnie delikatnie obchodzę się z pedałem gazu. Auto nigdy nie zawiodło jeżeli chodzi o silnik. Jedyna „awaria” związana z falowaniem obrotów 2 lata temu wynikała ze sparciałego wężyka podłączonego do przepustnicy. Było też profilaktycznie sprawdzane wielokrotnie VAGiem. W aucie dokonano pewnych modyfikacji, które miały upodobnić je do modelu po II lifcie (1999-2001) i poprawić humor kierowcy : • Przednie reflektory zespolone z soczewkami (DEPO) (org. światła mogę także sprezentować) • halogeny z modelu B6 • tylne lampy z modelu po II lifcie Oto zdjęcia auta zrobione dzisiaj: Auto ma 16 lat także nie będę kłamał mówiąc, że ma idealny lakier ponieważ są na nim rysy i otarcia czy też odpryski od uderzeń kamyków o maske. Pozostaje się też odnieść do kwestii wypadkowości. Auto podczas 4 ostatnich lat nie miało żadnego wypadku czy też stłuczki, ale wprawne oko stwierdzi, że maska nie jest dobrze spasowana. Może jest to wina nieudolnego mechanika, który nie potrafił spasować maski, podczas którejś z napraw? Mogę stwierdzić, że auto jest bezwypadkowe tylko w czasie mojego użytkowania.
  14. w jakiej ustawienia wejsc w vagu aby sprawdzic czy klima nie ma bledow ?
  15. I jak temat? Ogarniete graty?
  16. Panowie robie rozeznanie, bo przy okazji wymiany rozrządu, gdy będzie odsłonięty przód może zapodałbym coś do mojego AMB np FMIC. Czy są jakieś gotowe zestawy Plus&Play do mocy ok 250KM? Jak macie jakies namiary to dajcie znać.
  17. mam symphony2 o ile dobrze kojarze, ale wiem, ze w b5 mi wola i mam ten nr zapisany. Czy w b6 tez po resecie sie robi adaptacje przepustnicy? Mozna to zrobic metodą 'z kluczyka' tzn odczekac itp... ? EDIT: Po włożeniu nowego AKU nie było żadnych problemów z radiem także w B6 jest widać inaczej z tym kodowaniem niż w mojej poprzedniej B5.
  18. Pomóżcie mi proszę bo czeka mnie wymiana akumulatora. moj 1.8T amb ma aku 80ah. Pytanie co stanie się podczas wymiany? Jakie urządzenia się zresetują lub zablokują? Dodam, że nie znam kodu do radia, ani innych pinów. Czy można te kody. piny gdzieś zdobyć lub na nowo nadać np VAG lub ASO ? Czy można jakoś przełożyć aku żeby nie było tego resetu np przy pomocy trzeciego akumulatora, który byłby podpięty do klem kablami do odpalania auta?
  19. Panowie, mam przerdzewiały srodkowy tłumik i problem z dostaniem takiego samego do wersji 170KM. Mogę mieć z wersji 163KM albo 190KM, Który wybrać?
  20. a macie moze jakas fotke takiego slizgu do mojego modelu ?
  21. jak raz go dopchalem na sile to wskoczylo, ale potem wyskoczyl na wybojach. Czy taki slizg jest drogi? Ile to kosztuje ? Brac je tylko w ASO?
  22. Witam w moim adrze zona ostatnio przejechala przez kraweznik a potem cofając zahaczyła o niego tak, ze "odskoczył" z prawej strony zderzak i odstaje ok 1cm od profilu nadkola. Kiedyś na sile docisnalem ten zderzak, ze cos tam "kliknelo" i zderzak sie ladnie trzymał, ale na dziurach znowu wyskoczył i nadal odstaje. Co tam się mogło stać? Jaki element mam kupić żeby podjechać do kolegi mechanika aby mi to zrobil? Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc. pozdrawiam
  23. Zwrotnicach? A może jakieś zdjęcie bo jak to mowia 1 obraz wart jest tysiaca słów ?
  24. A gdzie znajduja sie te czujniki w przednich kołach? jak je sprawdzić czy są OK ?
  25. To dla mnie nowy temat, a jak to sprawdzić ? Tak jak pisałem drgania czuć na całej budzie...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.