Treść opublikowana przez wampir
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Moim skromnym zdaniem, przez seryjną strone gorącą k04-015 która jest taka sama jak k03s (k03-073) nie da się wycisnąć 280KM. Scrollproduct robiąc swoją hybryde rozwierca strone gorąca. Nie kojarzę już o ile, ale widziałem zdjęcia. Tak samo Frankenturbo F21, które ma większą stronę gorącą. F21 ma także większa strone zimną. Sam wlot jest kilka dobry mm większy, ze wymaga większej średnicy TIP. Do takich mocy obowiązkowo także kolektor wydechowy high flow bo o takich podstawach jak DP, FMIC i wtryski to nie trzeba powtarzać.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Przecież scroll jest z Warszawy co nie oznacza, że ich polecam
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Tej największej nie mają. Przerabiają na hybrydy rozwiercajac zimna i gorąca sgrone. Kolegą z naszego forum Dawid miał taka i stroil mu gto. Z dołu 1.4 a u góry niecaly bar. Potem turbo padło i nie uznali gwary.
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Dev, gratulacje Odnośnie małego turbo w V8 to pewnie poprawi znacznie moment z dołu, ale potem szybko zdechnie bo silnik będzie połykał więcej niż turbo może napompować.
-
Jaka aktywna piana i szampon?
Ale czy te szampony będą kompatybilne z woskami megsa?
-
Jaka aktywna piana i szampon?
Przez większość zycia myłem auto szczotka i ludwikiem. Swoje auta myje gąbką i szamponem autoland. Wczoraj kolega udostępnił mi swoja rekawice z mikrofibry i szampon megsa gold class. Powiem tak, dawno nie cieszyłem się jak dziecko z takiej prostej czynności. Myło się tak przyjemnie i może to zabrzmi głupio, ale miałem wrażenie, że masuję samochód tą rękawicą :D U kolegi była tylko zimna woda ze studni, ale szampon megsa się pienił. Po umyciu nałożyłem megsa NXT 2.0 na lakier oraz endurance na opony i efekt mi się bardzo podobał. Zastanawiam się czy tez sobie nie kupic takiego szamponu tzn http://showcarshine.pl/szampony/81-meguiars-gold-class-car-wash-18-l-szampon-klasyk-gratis-2-mikrofibry.html Na forum pisza, ze jest masa lepszych i tańszych szamponów, nawet ten http://showcarshine.pl/1602-4nano-ultra-violet-1l.html. Pytanie czy jak wezme ten szampon 4nano to czy nie zmyje on NXT 2.0 szybciej niż Megs Gold class? Pytam tez pod katem wosku zimowego. Miałem zamiar kupic FK1000p ale zaczalem analizować to pod katem współpracy innymi preparatami. Czy nie lepiej kupic Megsa #16 na zime? Wtedy byłby komplet NTX 2.0 (1/5 opakowania) na lato, #16 na zime i do mycia gold class. Czy też wziąć szampon 4nano i jednak fk1000p na zime bo suma summarum wyjdzie lepiej i taniej? PS: Czym się różni http://showcarshine.pl/1381-meguiars-16-paste-wax-312g-powrot-legendy.html od http://showcarshine.pl/woskowanie/419-meguiars-gold-class-carnauba-plus-paste-wax-gratis-mikrofibra.html pytam o efekt i trwałość..
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
Tak tylko pytałem, nie potrzebuje nic wymieniać. Ciśnienie oleju OK, wg logów i osłuchowo też wszystko jest 100% OK.
-
1.8Tq BEX by DYNOSOFT
Jeżeli pytasz się mnie czy ta hamownia zawyża to odpowiem Ci, że bazując na tym ile różnych wykresów widziałem, logów i modyfikacji, które zostały przeprowadzone w mierzonych autach to moim zdaniem hamownia zawyża. Pewnie się ze mną nie zgodzisz, ale nie chcę Cię przekonywać. Dla innych wkleje link do tematu na racingforum gdzie Elberoth zrobił pomiar mocy przed i po montażu downpipe. http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=39338&st=0 W B6 1.8T przyrost mocy 1-2KM. A teraz coś na wesoło Aby była moc to trzeba zamontować takie turbo!!! http://youtu.be/V1hEQbGRJ_Q?list=PLVyRAt2cxbxuw7ipOEe-JFsl_s1ubMX4Q
-
1.8Tq BEX by DYNOSOFT
ech
-
1.8Tq BEX by DYNOSOFT
Ja nie oceniam wykresu mocy po chipie tylko zastanawia mnie pomiar mocy serii. Po pierwsze to w internecie zapewne można znaleźć wiele wykresów pomiarów serii dla nowych aut bo w EU czy USA ludzie częściej chipuje nowe auta. Zgodnie z tą zasadą powinna być masa wyników tego rzędu z takim dużym bonusem. Czy są? Druga sprawa to czy nikogo nie zastanawia, że u pewnych osób auta nigdy nie trzymają serii, a u innych mają zawsze bonus? Czyżby akurat na te hamownie jeżdżą same perełki a strucle jeżdżą do innych? Nie oczekuje odpowiedzi na te pytania. Każdy ma swój rozum i oceni wg swojej wiedzy. Koniec tematu.
-
1.8Tq BEX by DYNOSOFT
Hamownia zawyżyła i tyle. Jakby był taki zdrowy to wyszłoby więcej KM. Pokaż logi 3 i 20 to zobaczymy ile w nim zdrowia
-
1.8Tq BEX by DYNOSOFT
Nie zrozum mnie źle, ale maks wykres jaki widziałem po zmianie na DP to było ok 6km na seryjnym sofcie albo i mniej.
-
1.8Tq BEX by DYNOSOFT
Przeważnie auta mają serię lub kilka KM mniej, a tutaj 16KM więcej.
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
będzie moc!!! Stroj to cudo bo się nie mogę doczekać
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
tzn, ze nie masz srodkowego tłumika?
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
To jak już tak szykujesz to weź normalny apart albo telefon od dziecka bo pewnie ma smartfona... takie czasy...
-
Seat Leon 1.9TDI GTB2260+HF80
Niezly wynik, ale host porazka, Otwiera się jakies małe gowno na którym nic nie widać i nie można powiekszyc. Oprocz tego reklamy :/
-
[B7 BFB] Niepozorne 1.8T quattro
Nie widziałem nigdzie opisanego projektu z k04-064 w Audi A4. Owszem w poprzecznym 1.8T w Octavi robili na śląsku.
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
To jak wstaniesz to naladuj kalkulator i rob foty
-
przekładnia układu kierowniczego- maglownica. Regeneracja czy kupić używaną?
Bieniek moglbys opisac na czym polega to sprawdzenie? Jak się do tego zabrać? Może jakies foty?
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Mamy weekend, a więc jest, ale nie trzysta tylko "czysta" ... i zagrycha
-
[B6 AGB] Bienkowoz 2.7 BiT
a ile KM ma Twoje 2.7bit?
-
[B6 AGB] Bienkowoz 2.7 BiT
Był już pojedynek 2.7bit vs 4.2 ?
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
No Panie, a co tak na łatwiznę ten Tip ? Było go zrobić na większej średnicy, najlepiej takiej jak MAF albo i przejść na MAF 3"... EDIT: Już się dowiedziałem, MAF jest 3" !!!
-
3.0 a 1.8T Pomoc Duży Dylemat
Allroad to nie jest jakiś super zawodnik. Ja ostatnio logowałem koledze bo przygotowywał się do zrobienia softu i chciał się upewnić, ze ma sprawne auto. Po logowaniu zrobiliśmy 3 przejazdy. Pierwszy był nieoficjalny od ok 80km/h do 160km/h i nie dogonił mnie. Kolejne były od drugiego biegu z rolki na znak, ale on recznie zmieniał biegi aby nie miał redukcji po wciśnięciu gazu. Za każdym razem odjeżdżałem mu od razu i potem jeszcze powoli zwiększałem odległość. Ścigałem się do 180km/h oczywiście na niemieckiej autostradzie. Jego auto to Allroad 2.7bitrubo 250KM tiptronic - większa masa Mój to 1.8T przed korektą softu. Myślę ze miał wtedy ok 222KM. Porównując logi przed i po korekcie. Nie wiem czy wykres przed korektą jest wiarygodny bo był dość optymistyczny jak na te logi. Obecny jest w mojej sygnaturze. Masa ok 1650kg podczas wyścigu. Po korekcie do 232KM ścigałem się z kolegi A3 Quattro 2.0TFSI modzonym na 246KM . Obydwa auta miały pomiar na tej samej hamowni. A3 wiadomo, że jest lżejsza. Scigaliśmy się od 1 biegu ale z rolki od 20km/h. Przy końcu drugiego biegu mnie wyprzedził, a potem zwiększał powoli odległość, ale nie było to takie drastyczne zlanie dupska. Myślałem, że będzie gorzej. Niestety z A3 jechałem tylko raz i nie wiem jakby wypadły kolejne porównania.