Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. Myslalem, ze to ten a on jest manufactured by 034motorsport
  2. Jakby było ponad 30C to może faktycznie na postoju temp urosłaby jeszcze, ale u mnie nie było takiego cofania.
  3. i dobrze, bo cos forum przycichło ostatnio... Ma być moc, koks i dziwki na maskach !!!
  4. wampir odpowiedział(a) na tzc temat w 3.0
    Nie rozumiem podejścia. Ja jeździłem modelami 163/170/190/220/228/232KM i napisałem jakie są MOJE SUBIEKTYWNE ODCZUCIA z jazdy autem z takim silnikiem. Nie wypowiadałem się i nie mam zamiaru wypowiadać na temat awaryjności czy ekonomii silnika V6 3.0 220KM.
  5. 034 czyli powinno być OK. Ale chyba w tej cenie to nie lepiej zapodać od razu F21, które jest z dedykowanym TIP i kolektorem?
  6. wampir odpowiedział(a) na tzc temat w 3.0
    A po co mieć, skoro zupełnie nie odpowiada moim potrzebom? Przejechałem się i mi wystarczy kontaktu z tym silnikiem. Nie chce mieć z nim do czynienia. Wolę uczucie jak turbo się budzi. Wiekszą elastyczność, czuc, że jedzie od 2200obr i generalnie osiągi nad dźwiękiem. Nawet gdzies mam charakterystyczne "pssss" powodujące skok adrenaliny przy zmianie biegow w turbodoładowanej benzynie, którego nigdy w zyciu nie bedzie w wolnossaku.
  7. wampir odpowiedział(a) na tzc temat w 3.0
    Po co mam kupować krowe jak chce się napic mleka i to na dodatek taka ciezka krowe? Jezdziłem różnymi V6 i R6 i powiem tak. Dla mnie to nie jedzie i żeby leciał Beethoven spod maski i wydechu to nie chciałbym takiego auta. Jak ktoś ceni sobie takie walory i inne, o których pisałem wcześniej to niech kupuje. Dla mnie koniec tematu.
  8. Kto to wyprodukowal? Jaka ma srednice względem serii?
  9. wampir odpowiedział(a) na tzc temat w 3.0
    Nic nie polynałem. Napisałem, że w większości to kwestia wydechu i w większości tak jest. Kiedys widziałem Opla Astre 1.4 z modzonym wydechem przez entuzjaste, który bulgotał jak V8.
  10. wampir odpowiedział(a) na tzc temat w 3.0
    Jestem ciekawy czy ktoś z posiadaczy B6 V6 3.0 220KM był na hamowni. Ile przeciętnie te silniki maja mniej niż seria. Argument o niby kiepskim gazowaniu 1.8T to kula w płot bo nasz forumowy kolega Gregor10 akurat stroi 1.8T z reguły kilka a nawet kilkanaście KM więcej na LPG niż na benzynie z racji możliwości większego wyprzedzenia zapłonu. Wielość momentu obrotowego w wolnossącym 3.0 to też jakoś nie powala. 1.8T o kodach AVJ/BFB/AMB czyli 150/163/170KM po sofcie da bardziej odczuwalne wrażeni, że auto "jedzie" szczególnie z dołu mimo, że na kresce przegrają z 3.0 220KM. Jeżeli będzie to BEX 190KM po sofcie to już moment obrotowy i moc będą większe niż V6 3.0 220KM. Grunt żeby kupic zadbany silnik bo co bys nie kupil, a będzie w tragicznym stanie to będzie niezadowolony. V6 jest dla wygodnych osob, które nie lubia się babrać w modach. Masz te niby 220KM i aby podnieść to silnk musi być igła, poprawiony wydech i strojenie (najlepiej na lpg) i może do 23X KM dobijesz realnie 1.8T lubi ludzi z wyobraznia, którzy potrafią jezdzic autem z turbina i za to odwdzecza się podatnością na mody. Dźwięk to w większości kwestia wydechu
  11. Chyba jedynym pomysłem na plamy to osuszenie recznikiem z mikrofibry poprzez położenie i podniesienie a nie wycieranie.
  12. 55C na jalowym? Chlopie gdzie Ty to testujesz? W saunie? Pewnie masz icki bardzo brudne. Pokaz lepiej te logi bo cos mi sie wierzyc nie chce
  13. Griffe to powinienem myc szamponem np megsa i rekawica z mikrofibry?
  14. Jakieś 2-3 miesiace temu robiłem sam odwswieżenie lakieru maszynowo UC, potem nalozylem UP tez Megsa i na to NXT 2.0. Auto od tamtego czasu myje tylko natryskiem zimnej wody na myjniach i brud schodzi, nie ma zaciekow i ogolnie widac kropelki wiec zakladam, ze wosk sie nadal trzyma. Jak umyje auto w domu zwykla zimna woda i gabką na 2 wiadra bez detergentow to mam zacieki Zastanawiam sie nad tym co zrobić na zime. Trzeba bedzie zabezpieczyć auto juz w jesienie jak temperatury beda dodatnie i myślałem o kupieniu wosku Coli. Pytanie czy to dobry pomyśł. Lato: UP + NXT 2.0 Zima: UP+ Colli lub UP+FK Co myślicie?
  15. Cofanie zapłonu może być spowodowane, zlą jakością paliwa, złą mieszanką (AFR), temperatura w dolocie, doladowaniem, obciazeniem silnika np jazda w zapakowanym aucie pod górkę lub innymi drganiami, ktore mogą być interpretowane jako spalanie stukowe. Patrzać na kanal 3 bedziesz widzial jakie jest wyprzedzenie zapłonu BTDC. Jeżeli porownasz 2 auta i obydwa beda miały zera na kanale 20 to po wartosciach BTDC z 3 kanalu bedzie widać jakie jest wyprzedzenie i czy ktoś je cofnął np wzgledem serii. W zasadzie to nie wiem po co na serii ktoś miały cofać doladowanie ale niech bedzie temu mechanikowi ze ktoś cofnał. Porownaj kanał 3 a zobaczysz. Zobacz sobie na logi kogoś kto ma zdrowy seryjny silnik. Popatrz na 3 gdzie widać BTDC, 20 z praca stukowców oraz na 118 gdzie oprócz doładowania widac takze temperature w dolocie. Poszukaj logów seryjnych aut jak Twoje gdzie jest podobna temperatura. Zrób sobie logi na pb98 o wczesnej porze żeby temp była niska i porównaj z innymi na forum to zobaczysz, że coś u Ciebie jest nie tak. Na postoju to juz w ogole jakas pomyłka żeby było cofanie zapłonów.
  16. Ja tylko dodam, że takie zdjecie to mozna latwo spreparować. Wystarczy zresetować spalanie, jechac chwile delikatnie i zrobic pstryk Pewnie nie masz Quattro i jechales na 5/6 biegu 80km/h
  17. To wiem, ze to wersja USA tylko chodzi mi o podejscie praktyczne. Czy jest dozwolone stosowanie i czy stosujac taki alarm nie okaze sie, ze piosenka w radiu odblokuje auto?
  18. Panowie jak to jest z tym MK 8E0 959 433 BB. Moduł ma alarm 315Mhz. Gdzieś czytałem, ze ta częstotliwość jest niedozwolona w Polsce. To prawda???
  19. "Troche" sie pozmieniało w tym czasie.
  20. Temat AEB ogarnia tez doskonale nasz kolega z forum Gregor10. Polecam!!!
  21. Zależy od stanu auta, sterownika i modów. Ale kilka godzin minimum.
  22. Nagraj jakiś filmik jak to się rozpedza 0-100 i 50-150
  23. Tak, to sprzeglo LUK AMB/BFB/BEX, na poczatku gdzies podawalem jego numeru. Ja jezdziłem momentami na 1.38 bara i nie mialem problemów. Zrobiłem tak z 15tys już chyba tak pi razy oko i sprzeglo nadal lapie z dolu samego a takze ciagnie bez uslizgow.
  24. No kurde, nie wystarczy Ci, ze masz wieksze doladowanie u gory? Zrobisz u siebie FMIC i tez bedziesz mial duzo Nm.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.