Treść opublikowana przez grzemo
-
[B5 ADR] Trzęsie silnikem
Ustaw nie na mapę (już nie te czasy) tylko na korekty paliwowe w vagu lub na czasy wtrysku aby po zmianie na lpg były takie same jak na pb.
-
[B5 ADR] Juz brak mi sił-ogrzewanie
A może wystarczy jak zrobisz kalibrację klimatronica Podłączasz VAG Uruchamiasz silnik. Włączasz kllimatyzację w tryb AUTO: Wchodzisz w adres 08 AC/ HVAC lub inny opis dotyczący klimatyzacji. Dalej 07 Kodowanie Wpisujesz wartość i potwierdzasz. Teraz nie zamykając programu (nie rozłączając się z samochodem) odczytujesz błędy klimy, usuwasz je, jeśli się pojawiły i przechodzisz do Basic Settings. Silnik musi nadal pracować, i klima być włączona w tryb AUTO. 04 - Basic Settings n Potwierdzasz n Wpisujesz numer grupy 001 n Czekasz i obserwujesz oraz słuchasz. n Wszystkie silniczki sterowania przejadą sobie od jednego końca do drugiego, żeby poznać pozycje krańcowe. Po zakończeniu na ekranie pojawiają się w każdej pozycji zera (0). Jest to znak, że nastawy podstawowe zakończyły się. Jeszcze raz dla pewności odczytujemy błędy i kończymy pracę VAG-a. Od tej chwili możemy cieszyć się ponownie prawidłową pracą naszej automatycznej klimatyzacji. Tutaj wartości kodowania (dla każdego jest inne!!!!!!!): do 2001 roku # 00?xx - Państwo produkcji W zapytajnik wstawiamy odpowiednią wartośc -0 = Reszta świata (RoW) -1 = Nie Ameryka (NAR) -2 = Japonia (JP) # 00x?x: Silnik (Cylindry) * 4 = 4-cylindrowy silnik * 6 = 6-cylindrowy silnik * 8 = 8-cylindrowy silnik # 00xx?: Auto & Silnik (Typ) * 0 = Benzynowy silnik , po lewej stronie kierownica (LHD) * 1 = Benzynowy silnik , po prawej stronie kierownica (RHD) * 3 = Diesel , po lewej stronie kierownica (LHD) * 4 = Diesel , po prawej stronie kierownica (RHD)
-
[ALL B6] Audi A4 1.8 T pali baardzo dużo LPG
Oczywiście jeśli mapa zebrana w tych samych warunkach. A ustawianie na mapy to było kiedyś. [br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 09:34_________________________________________________ Nasz instalator.
-
[ALL B6] Audi A4 1.8 T pali baardzo dużo LPG
Nie wiem czy to daleko od ciebie ale jest kolega którego mogę polecić http://www.leadingpowergas.co.uk/
-
[ALL B6] Audi A4 1.8 T pali baardzo dużo LPG
A jaki kolor hanek?
-
[ALL B6] Audi A4 1.8 T pali baardzo dużo LPG
Aby sprawdzić jak stoi sonda wchodzisz w blok 033 i masz podgląd na sondy. Jeśli na max bucie będzie powyżej 0,7V to znaczy że jest na bogato i komunikat ze staga można zignorować, ale jeśli sonda będzie poniżej 0,5V (to znaczy że jest ubogo) musisz podnieść mnożnik dla tego czasu wtrysku aż sonda będzie na bogato. Aby ustawić lpg na korekty takie jak na pb otwierasz na laptopie okno ze stagiem a w drugim oknie vaga z blokiem 032 i ruszasz w drogę, najlepiej z drugą osobą do pomocy. I dla różnych czasów wtrysku tak operujesz mnożnikiem (czyli jeśli jest na sporym minusie to znaczy że za bogato i mnożnik w tym miejscu opuszczamy, a jeśli jest na sporym plusie to trzeba podnieść do góry bo jest za ubogo) aby korekty w vagu (pierwsza pozycja) oscylowały jak najbliżej zera (akceptowalne +-5). Ale jeszcze jest ważne jaki jest mnożnik po autokalibracji (przy jakiej wartości się zaczyna i na jakiej się kończy), bo może masz dysze nieodpowiednie.
-
[B5 AVV] Warsztat i stacja LPG w okolicach Wałbrzycha
Może warto przejechać się do kolegi Wrocek66 http://www.autogaz.wroc.pl/ Na pewno dobrze doradzi a i na pewno sobie poradzi z twoim autkiem.
-
[ALL B6] Audi A4 1.8 T pali baardzo dużo LPG
Wchodzisz w błędy i je kasujesz nawet jeśli ich nie będzie, wtedy zostaną wyzerowane korekty. Następnie zrób z 50km na samej pb aby ecu się zaadoptowało i dopiero ustawiaj lpg. I nie ustawiaj na mapy, to jest metoda z przeszłości. Reguluj na korekty krótkie vaga aby oscylowały tak jak na benzynie wtedy będziesz miał dobrze zestrojoną instalację i nie będzie ci wywalało błędów.
-
[ALL B6] Audi A4 1.8 T pali baardzo dużo LPG
Ks1adz Masz odpowiedź, lpg do regulacji. Jeździsz na ubogiej mieszance a to bardzo szkodliwe dla zaworów.
-
[B6 ALT] Problem z powtórnym zapaleniem
sgx Chodzi o to aby zrobić korektę od temperatury gazu w programie lpg, gdyż niektóre wtryski lubią lać gdy gaz i one są jeszcze zimne. Gdy jest zrobiona korekta to możesz ustawić temp przełączania na 25 stopni i nie zauważysz przejścia.
-
Vr6 LPG
Dobre graty, kumaty gazownik i nie będzie żadnego problemu a jeśli będziesz robił spore przebiegi to moment instalka się zwróci. Jeździ sporo VW z VR6 na lpg.
-
[B6 ALT] Problem z powtórnym zapaleniem
Może trzeba zrobić korektę od temperatury gazu gdyż niektóre wtryski lubią lać gdy zimne.
-
[ALL B6] Audi A4 1.8 T pali baardzo dużo LPG
Żeby zacząć diagnozę trzeba zacząć od benzyny aby było ok, może lpg rozjechało korekty. Na początek zakręć lpg, skasuj błędy nawet jeśli ich nie będzie lub odłącz akumulator wtedy wyzerujesz korekty. Zrób na samej benzynie z 50km aby ecu złapało nowe adaptacje i wtedy może będzie coś wiadomo.
-
[B6 BFB] Jaka Instalacja?
Reduktory ACR 01 są już poprawione i nie ma z nimi żadnego problemu i jako jedyne mają zaniżony próg obsługi KM.
-
[ALL B5] Błędne wskazania poziomu paliwa w baku
A lpg jest?
-
[B6 BFB] Jaka Instalacja?
Jak Mława to tylko Nowotczyński. Gość zna się na tym co robi.
-
[ALL B6] Audi A4 1.8 T pali baardzo dużo LPG
Ks1adz Sprawdź czy czasem nie jeździsz na ubogiej, bo to może być bardzo kosztowne.
-
[B6 BFB] Jaka Instalacja?
sterownik Stag reduktor AC R01 Wtryski Hana plus kumaty gazownik (na pewno nie w auto alsa)
-
[B5 AJL] Soft do brc 24sequent
Nie ma czegoś takiego jak ogólne ustawienia lpg, każdy silnik będzie inaczej reagował na lpg gdyż gazownicy mają różne montaże i są różne korekty wprowadzane przez ecu podczas pracy na pb. Dlatego ustawienia będą indywidualne.
-
[B6 AVJ] Wskazówka temperatury żyje własnym życiem
Bez vaga to tylko dywagacje Kub kabelek, program z netu i już możesz sam diagnozować swoje auto. Masz do sprawdzenia czujnik temperatury i do zrobienia test zegarów.
-
[B5 ANB] Wysokie wskazania lambdy na LPG
Pracę sond sprawdź w kanale 032 i 033 Jeśli zauważyłeś taką rozbieżność to masz odpowiedź, lpg do regulacji, powinno być ustawiona podobnie do wskazań benzyny.
-
Filtr gazu w BRC
Raczej ciężko będzie z podpowiedzią, najlepiej jak go wykręcisz i kupisz identyczny, a będziesz go miał przy elektrozaworze. Wcale nie musisz zakręcać butli tylko powoli odkręcaj filtr a ciśnienie samo zejdzie z układu (będzie trzymał wielozawór w butli).
-
[B5 ANB] Wysokie wskazania lambdy na LPG
Zależy o co pytasz. Jeśli o wskazania korekt to najlepiej jak są najbliżej zera, akceptowalne +-5 długie, +-10 krótkie
-
[ALL B6] Audi A4 1.8 T pali baardzo dużo LPG
Po zmianie ciśnienia na reduktorze powinieneś zrobić nową kalibrację i dopiero ustawiać mnożnik w trasie.
-
[B6 BRF] check engine swieci
Sprawdź w vagu jak pracuje sonda na pb i lpg. Mechanizm wycieraczek do wymiany.