Treść opublikowana przez darek
-
[B5 ADP] Brak miejsca na łape kompresora?
Odkręcasz ten wspornik i w miejsce jego wkręcasz uchwyt na sprężarkę a wspornik silnika przenoszony jest wtedy na przód silnika tylko trzeba zamontować.Jak masz możliwość to oglądnij dokładnie jak to wygląda w aucie w którym jest klima
-
[B5 ADR] Błąd sondy lambda
podepnij oscyloskop jeden kabel wepnij w czarny przewód od sondy drugi do masy odpal silniczek i zobacz jaki ci sonda daje wykresik na oscyloskopie.Lub miernik w rękę.
- [B5 1Z] Imbus przegubu?
-
[B5 AVG] Dzwoniące klocki
Mi u klienta poskutkowało i dzwonienie ustało.Może nie profesjonalne rozwiązanie ale skuteczne,bo co miałem zrobić jak klient kupił takie klocki Jak co to zapraszam do siebie masz raptem 10km do Barda
-
[B5 AVG] Dzwoniące klocki
Taśmę kleiłem wzdłuż klocka (2 kawałki) tak aby nigdzie ni wystawała na boki.[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2009, 13:05_________________________________________________ zwykła dwu stronna około 1cm szerokości i niezbyt gruba.Jak dasz grubą to przez jakiś czas możesz mieć miękki pedał hamulca zanim taśma pod wpływem temperatury z hamowania nie wtopi się w jarzmo.
-
[B5 AFN] Jaka przyczyna takiego uszkodzenia?
A świeca żarowa nie urwała się?
-
[B5 AVG] Dzwoniące klocki
A czy na klockach posiadasz taśmę która się przylepia do zacisku?Już raz takowe bez tej taśmy zakładałem i efekt był taki jak opisujesz.Wewnętrzny klocek posiada 3 blaszki które wchodzą w tłoczek więc je zawsze minimalnie rozginam gdyż też zdarzyło mi się że wewnętrzny dzwonił.A na zewnętrzne w tym autku co zakładałem te klocki co było brak tej taśmy nakleiłem 2 paski taśmy dwustronnej i dzwonienie ustało bez pogorszenia skuteczności hamulców oczywiście.
-
[ALL] Ślizganie paska wspomagania
Sprawdź sprzęgiełko na alternatorze
-
[B5 ADP] Montaż klimatyzacji
Jak mam być szczery to nie wiem gdyż nie było mnie przy montażu.Autko zostawiłem na 3 dni tyle zajęło wszystko.Lecz ten co zakładał mówił że dokładał wiązkę oryginalną i fakt jak robiłem czy kratki podświetlane czy oświetlenie na nogi to zwróciłem uwagę na montaż i faktycznie jest dołożona oryginalna wiązka do klimy.
-
[B5 ADP] Montaż klimatyzacji
Ja montowałem u siebie klimatronik koszt robocizny wraz z częściami był 3500zł nie żałuje wszystko działa jak w fabrycznie montowanej.
-
[B6 ALT] Zbierzność i skręcona kierownica
Tak jak pisałem wyżej geometrię ustawiam wraz z podłączonym w tym czasie kompem i wszystko musi się zgrywać.Wierzę w to że opony masz takie same.[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2009, 20:05_________________________________________________A tak w ogóle to podłącz kompa i sprawdź w abs-ach na bloku chyba 4 czy działa czujnik kąta skrętu bo może masz uszkodzoną już taśme
-
[B6 ALT] Zbierzność i skręcona kierownica
Ja w takich autkach robię to tak.Podłączam kompa wchodzę w absy tam bodajże w kanał4 i tam mam pokazane wartości kąta skrętu.Ustawiam kierownicą tak by były same zera i reguluję zbieżność.Po całej regulacji sprawdzam jeszcze raz czy wszystko jest dobrze kontruję drążki i kasuję klienta.Kierownicy nie można przestawiać sobie jak pasuje gdyż może wyświetlać błąd kąta skrętu a zresztą po odkręceniu nakrętki mocującej kierownicę są znaki na kierownicy i na tym kawałku kolumny kierowniczej co nachodzi na nią kierownica i te znaki muszą się pokrywać
-
[ALL B5] Dołożenie klimatyzacji
Koszt montażu +klima ja zapłaciłem 3500(mowa o climatroniku oczywiście) Gwarancje na części mam pół roku i na reszte rok.Czas montażu był dwa dni mam ją już rok i żadnych problemów a przy obecnych temperaturach nie żałuję.
-
Ile pali Wam gazu?
Instalacja STEFANELLI trasa mieszana 9.5l gazu na 100km
-
[B5 1Z] Napinacz i pasek od klimatyzacji
Nie zachodzi potrzeba rozbierania przodu wszystko idzie wymienić od spodu.
-
[ALL B5] Dołożenie klimatyzacji manualne lub climatronic
To czy opłacalne czy nie to kwestia sporna.Ja u siebie zakładałem cały kompletny climatronic i nie mówię że nie opłacalne zapłaciłem 3500 i jestem zadowolony.A opinie by lepiej zmienić auto to dopiero nie opłacalne.
-
[B5 ADR] błąd wklimatyzacji
Podłączyłem VAG-a i pokazuje mi następujący błąd; 6 - Sygnał przedziału czasu wyłączenia zapłonu 27-10 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny Mógł by mi ktoś wytłumaczyć czym to jest spowodowane i gdzie szukać przyczyn?
-
[B5 ADR] Jak zakodować sterownik klimatronika
Jak masz ochotę to podjedź do mnie masz chyba niedaleko to zrobimy.Mam Vaga z Adako.Tel. do mnie 691 896 196
-
Ile pali Wam gazu?
Ja zrobiłem równo 425km nie wiem ile zatankowane było gdyż nie zapisałem (Ponoć pierwsze tankowanie nie jest do pełna ze względu na poduszkę powietrzną,tak mnie poinformowali i to w nie jednym warsztacie) butlę mam mam 52l z czego wchodzi 80% tj 40.8l i właśnie tyle dzisiaj mi weszło podczas drugiego tankowania.Licznik wyzerowany i już będę mógł następnym razem dokładnie podać spalanie.Instalacje mam Stefanelli sis.i jestem bardzo z niej zadowolony jak na razie :>
-
[Audi A4B51.8 20V]Instalacja lpg "Stefanelli sis"duże spalanie
Nie stwierdziłem na podstawie diod lecz z zegara ze wskazówką co jest na butli.Ale masz racje zatankuje i wtedy będę wiedział dokładnie jakie mam spalanie
-
[Audi A4B51.8 20V]Instalacja lpg "Stefanelli sis"duże spalanie
Mam od tygodnia wyżej wymienioną instalację zamontowaną w aucie.Wszystko by było pięknie gdyby nie ogromne spalanie jakie zauważyłem.Butlę mam założoną 52l z czego tankuje się 80% t/j jakieś 40l.Zrobiłem jakieś 130km i została mi 1/4 butli tak że do wyjeżdżenia do końca zrobię jakieś 200km na 40l :cry:Przed montażem diagnozowałem silnik i wszystkie parametry były ok i benzynki mi palił średnio do 9l.Czy to jest wina źle wyregulowanej instalacji czy jeszcze poczekać i pojeździć by wszystko jeszcze się dopracowało.Za wszystkie odpowiedzi dziękuję
-
[B5 ADR] Wskazania ilości gazu
Zamontowałem dzisiaj instalacje gazową i zatankowałem do pełna gazu.Na wskaźniku zapaliły się 3 z 4 zielonych diod.Zapytałem mechanika czemu nie świecą się wszystkie i chciałem mu pokazać lecz po ponownym odpaleniu autka zaświeciły się wszystkie.Odjechałem z warsztatu i po przejechaniu paru km znowu świeciły się tylko 3.Jest możliwość ustawienia wskazań ilości gazu?Coś mi mechanik mówił że po około 3 tankowaniach do pełna będzie wszystko ok czy tak jest? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
-
[B5 ADR] obieg wewnętrzny powietrza
Być może rozkodował Ci się klimatronika jeśli tak to musiałbyś przy pomocy VAG'a wpisać na nowo kod do twojego klimatronika i zrobic nastawy podstawowe. http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ahu_problem_z_klimatronikiem-t46909.0.html;msg521538#msg521538 robię wszystko łącznie z kodowaniami ma coś wspólnego, ponieważ silniczek ten steruje klapką która odpowiada za włączenie bądz wyłączanie obiegu wewnętrzego [br]Dopisany: 19 Październik 2008, 19:19_________________________________________________robiłem wszystko łącznie z kodowaniami
-
[B5 ADR] obieg wewnętrzny powietrza
Nie działa u mnie klapka od obiegu wewnętrznego albo inaczej gdy podepnę VAG-a to z opcji test elementów na VAG-u klapka się otwiera i zamyka,jak również robiąc nastawy podstawowe również klapka działa prawidłowo.na tym praca tej klapki się kończy,gdyż z panelu klimatronica jak nacisnę przycisk to ikonka samochodu się zaświeca lecz klapka ani drgnie.Podpiąłem inny silniczek luzem pd wtyczkę ze silniczka odpowiadającego za tą klapkę lecz żadnej różnicy nie było.Też z VAG-a działał silniczek lecz z przycisku bez reakcji.Co może być przyczyną takiej usterki czyżby panel miał usterkę?Dzięki za wszelkie podpowiedzi
-
[B51.8 20V]Instalacja lpg "Stefanelli"
Interesują mnie wszelkie opinie na temat tej instalacji,najchętniej od osób które ją mają założoną lub kiedyś eksploatowali ją w swoich autkach.Właśnie taką mi polecają.Z góry dzięki za wszelkie opinie.