Treść opublikowana przez darek
-
[ALL] Montaż pompowtrysków, ruchoma tulejka, jakie ustawienie.
Nie wiem jaki masz silnik.Ale najlepiej ściąg przewód od kolektora ssącego i bezpośrednio w kolektor ssący.A plak to ten środek do tapicerek.Tylko weź plaka bo na innych takich środkach do tapicerek nie zawsze da się odpalić czegoś im w składzie brakuje
-
[B7 BRD] Wyciąganie wtrysków
A może kolego spróbuj tego.http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=186089.0
-
[B5 ANB] Łańcuszek rozrządu wytarł dziury w pokrywie zaworów
Chodzi o to czy jakaś za gruba samoróbka nie była w co raczej wątpię.
-
[ALL] Montaż pompowtrysków, ruchoma tulejka, jakie ustawienie.
Zgadza się.Może nie odpalić gdyż całe paliwo z głowicy wleciało na cylindry.Teraz jak go kręcisz rozrusznikiem wspomóc go plakiem.Tylko taką mgiełkę psikaj w kolektor ssący i nie z bliska.Zapali na pewno.
-
[B5 ANB] Łańcuszek rozrządu wytarł dziury w pokrywie zaworów
Aż tak by się rozciągnął?trochę dziwne.A podkładka pod napinaczem była oryginalna?
-
[ALL B5] Silnik 1,6 nie osiąga temperatury
Masz klimę? bo może ci chodzi wentylator od klimy,ale to byś miał dwa wentylatory.Jeśli masz jeden wentylator to on się kręci cały czas.Najprawdopodobniej masz uszkodzony termostat.lecz jeśli masz możliwość podłączyć auto pod kompa to sprawdź tam temperatury bo również może być wina czujnika.
-
[B5 ANB] Łańcuszek rozrządu wytarł dziury w pokrywie zaworów
Koszt wymiany to pewno ładnych parę setek, bo to robota jak przy wymianie rozrządu + wyjmowanie wałków żeby wymienić łańcuch Jeśli napinacz masz elektroniczny to faktycznie nie jest tani.A co do wymiany to tylną część wałków wystarczy unieś by wyciągnąć napinacz nie ma potrzeby demontować rozrząd i wyciągać wałki.Ważne by nie przestawić prawego wałka.Na wałkach są znaki i ilość ogniw na łańcuszku od znaku jednego wałka do znaku drugiego wałka jest określona.Te znaki na początku przed demontażem ustawiasz do góry.A ile ogniw ma być już nie pamiętam 20 czy 21 ale jak co to pisz to sprawdzę dokładnie.Ups sorry pomyłka ma być 16 ogniw.
-
[ALL] Montaż pompowtrysków, ruchoma tulejka, jakie ustawienie.
nie ma znaczenia
-
[ALL] Pęknięta śruba od Alternatora!!
Tą tulejkę musiał byś wybić do tyłu o ile dojdziesz jakimś wybijakiem od strony chłodnicy.Przy wybijaniu uważaj byś nie utrącił tego kawałka alternatora co jest ta tulejka.
-
[B5 AFN] Nie gaśnie kontrolka świec żarowych przed odpaleniem silnika.
Udanego zakupu
-
[B5 AFN] Nie gaśnie kontrolka świec żarowych przed odpaleniem silnika.
Jeśli masz możliwość to podjedź z laptopem przed kupnem i posprawdzaj.Koszt czujnika nie jest wielki,lecz jeśli jest wypięty w celu lepszego rozruchu silnika ciepłego to już wina jest po stronie pompy wtryskowej co wiąże się z większymi kosztami
-
[B5 AFN] Nie gaśnie kontrolka świec żarowych przed odpaleniem silnika.
Najprawdopodobniej czujnik temperatury albo uszkodzony albo wypięty by na ciepłym silniku lepiej palił co zwiększa dawkę startową.
-
[B5 AHU] Odczyt błędów ze sterowników
To baw się dobrze :good:Tylko pamiętaj przed jakąkolwiek zmianą parametrów czy kodowań wcześniej zapisz sobie na kartce wartości jakie były przed twoją modyfikacją gdyż później mogą być problemy.
-
[B5 AHU] Odczyt błędów ze sterowników
Mogą na to co już napisałem wyżej.Skasuj je i będzie ok.A jak co to pisz.
-
[B5 AHU] Odczyt błędów ze sterowników
A po skasowaniu błędy powracają?
-
[B5 AHU] Odczyt błędów ze sterowników
Zawór odcinający paliwo N109 jak by był niesprawny to byś nie zapalił auta.Po skasowaniu nie powinien się błąd pojawić[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2011, 14:32_________________________________________________ pompa centralnego zamka przekroczony czas pracy.(nieszczelność w układzie centralnego zamka)
-
[B7 BRD] Brak mocy - niedoładowanie ? Zapieczone łopatki zmien. geometrii? logi
Przydała by Ci się pompka Vacum.Podpiął byś do gruszki turba i wtedy sprawdził czy działa w pełnym zakresie.Jeśli podczas tej próby nadal by pracowała na odcinku ok1cm oznaczało to by,że łopatki masz zapieczone.Posprawdzaj dokładnie podciśnienia jak i również zawór n75 lub może membrana w gruszce turba jest dziurawa.
-
[ALL B5] Wężyk-pytanie
Nic się nie stanie.Jak jest za szeroki na końcu to może wystarczy obciąć rozszerzoną końcówkę lub go obróć.Albo wymień na inny co pasownie wejdzie na odpowietrznik
-
[ALL B5] Wężyk-pytanie
Na pewno od akumulatora
-
[ALL B5] Wężyk-pytanie
W miejscu gdzie narysowałem strzałkę powinien być odpowietrznik akumulatora.Może u Ciebie jest on z drugiej strony co można przełożyć,lub inaczej jest rozwiązana sprawa odpowietrzenia.A o uszczelce jakiej pisałem to ta przez którą przechodzą obydwa przewody nagrzewnicy na dolnej ściance podszybia.Możesz nie widzieć gdyż masz plastikową harmonijkę na tych przewodach.Unieś ją lekko do góry to zobaczysz.Zresztą na zdjęciu widać,że tam wchodzi.
-
[B5 AHU] Pompa wody
Zaleca się.Koszt nie wiele większy a w miarę spokojnie śpisz
-
[B7 BRD] Wyciąganie wtrysków
Zgadza się.Jest taka procedura jak kodowanie wtryskiwaczy,lecz odbywa się to w silnikach o układzie wtryskowym Common Rail
-
[B7 BRD] Wyciąganie wtrysków
Bardzo dużo a na ile taka robote wyceniasz? za połowę ceny powinni zrobić.Żadna filozofia tylko poważnie brzmi
-
[B5 AFN] A4 1.9 tdi 110km Walka z telepaniem Pomocy
bo nastawnik masz uwalony
-
[B7 BRD] Wyciąganie wtrysków
Właśnie o to chodzi,że ja jestem mechanikiem i o niczym takim nie słyszałem.Wiele razy wymieniałem pompowtryski i należy je tylko wyregulować a na kompie ewentualnie sprawdzić korekcje.