Treść opublikowana przez bakuś
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
jo tyż
-
Spotkania na drodze
Pozdro dla gościa, który dzisiaj prawie się rozwalił na zakręcie północnej i warszawskiej w Jastrzębiu Zdroju wyprzedzając mnie czarnym sedanem B5 z oznaczeniami 1.8T ... Chyba na tablicach SWD. To ktoś stąd?
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
dzińdybry
-
[INNE] TT ( 19" 8.5j /10j / Gwint KW V3 INOX / Audio ) fotki str 46
po co sciagac relingi? Z relingami i malowanym dachem avanty wygladaja super!
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Kazdy kolor inny i nie ma bananowego Jedynie te z trzeciego linku odrobine podobny kolor. Mam takie same plany. :gwizdanie: Ewentualnie srodek - skora perforowana...
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Bananowa lepciejsza!
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
arek87 - sorry, z radosci zapomnialem podziekowac za schemat! dzieki wielkie !!!!!
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
Gratuluje, masz auto chipowane przez ABT. A ta naklejka to plomba, aby nikt nie otwierał ECU. thx Auto calkiem inaczej reaguje na gaz - wczesniej, jak wciskalem gaz mocniej od razu to jechalo znacznie gorzej niz gdy dodawalem go stopniowo. Teraz, jak mu depne to auto gdzies powyzej 4 tys obr/min dostaje takiego strzala mocy, ze... hehe Trzeba udac sie na jakas hamownie na slasku i sprawdzic jak to wyglada na wykresie.
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Brak mocy http://www.autokrata.pl/lod/7017/audi_r8_spider/ Jest juz temat na forum. Tylko dlaczego nazwali to cabrio jak alfe (spider)? :|
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
1 bar w peaku
-
[B5 AFN] Jaki grill sportowy polecacie ?
Mozliwe, bo nie wiem co to za znaczek, ale uznalem, ze warto pokazac.
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
Dobre! Czyli N75 mam podpiety pod DV, a WG pod co? Pod kolektor chyba? Ladny misz-masz. Szkoda, ze jest ciemno, bo bym do auta polecial i juz w tym grzebal... :>
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
Bardzo prosze, bo wrzucilem wiekszy felunek i doskwiera mi brak pelnego doladowania (czyt. pelnej mocy w wyzszym zakresie obrotow).
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
Zrobię zdjęcie później jak to u mnie wygląda.[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2009, 14:32_________________________________________________http://img3.imageshack.us/gal.php?g=img5025u.jpg Na zdjeciu nr 2 krotki opis - prosze o pomoc(?)
-
[B5 AFN] Jaki grill sportowy polecacie ?
Pasuje W końcu to te same OOOO. Zarówno przedlift, polift, S4, RS4 i dowolnie można je przekładać. Nie byłbym tego taki pewien: http://img198.imageshack.us/gal.php?g=img5034p.jpg
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
Zauważyłem, że często w UK robią takiego rodzaju drastyczne filmy żeby uświadomić ludziom niektóre rzeczy. Myślę, że dobre to jest, bo bardzo wpływa na oglądającego.
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
Dzięki za pomoc. Poszukam, zamówię, zamontuję i zobaczymy czy coś pomoże.
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
wymień te paskudne ori wężyki i podłącz poprawnie dv i n75 . 0,3 bara jest jak sie jeżdzi z ciągle otwartym wg Na jakie konkretnie byś mi polecił wymienić?
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
A mogę prosić o pomoc? Szukałem i naprawdę przykładałem się do tego...
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
W takim razie co to jest to pierwsze na rurze dolotu zaczynając od puszki filtra? Jak wyciągałem N75 to jeden z przewodów, który był podpięty pod niego był też podpięty pod DV (na to wychodzi), ale bardzo lekko - praktycznie w ogóle się nie trzymał - ruszyłem N75 i spadł. Założyłem, ale nic się nie zmieniło... Chociaż... Wydawało mi się, jak teraz jechałem autem, że wskazówka wskaźnika doładowania nie dochodzi teraz do 0.3 bara, a zatrzymuje się zaraz przed, minimalnie. Może jednak miało/ma to jakiś wpływ? Pod jaką nazwą szukać DV w sklepach/na Allegro? Jak się to inaczej nazywa?
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
N75 sprawdzałem, ale może będzie trzeba do tego wrócić... Dv to ten pierwszy osprzęt na rurze dolotu łączącej turbo z puszką filtra powietrza, tak? Potem jest podłączony N75 i jeszcze kolejne COŚ Co to to ostatnie? Robiłeś ten test na załączonym silniku czy da się to zrobić na "sucho"? Jeśli mam już zamontowany wskaźnik ciśnienia to manometr nie będzie potrzebny chyba.
-
Strefa Śmiechu
Ja nie moge! Jon Lajoie moim nowym idolem! Koles jest niesamowity! Konkretne teksty.
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
Bo widziałem... hehe ;-) Nie no... Po tym, że miałem możliwość osobiście przejechać się i porównać z inną AEB. Przepływka daje ponad 120mg/s przy ok. 6000 obr./min. więc jest tak jak być powinno. Kurde no... Nie mam teraz kompletnie czasu. Konieczne jest wyjmowanie turbo? Tak czy siak będę je wyjmował, bo już DP czeka, ale to w późniejszym terminie... :/
-
[B5 AEB] Ostatnie odkrycie - naklejka ABT na ECU - kilka pytań
Hej. Jak w temacie: kilka dni temu montowałem nowo zakupiony wskaźnik doładowania i według zaleceń z forum przeprowadziłem wężyk do kabiny przez skrzynkę komputera. Co się okazało, mam naklejoną naklejkę jak na zdjęciu - http://img34.imageshack.us/i/20090907060.jpg/ Przepraszam za jakość, ale zdjęcie robione kalkulatorem - nie noszę ze sobą cyfrówki hehe ;-) I jak można zauważyć na zdjęciu są takie oto napisy: nadruk ABT i do tego jakieś seryjne oznaczenia plus czarnym pisakiem AEB i czerwonym 000687 (chyba ). I teraz pytanie pierwsze: wydaje mi się, że naklejka ta może świadczyć o ingerencji firmy ABT w mój ECU, czy tak?! No i kolejne z tym związane: po zamontowaniu wskaźnika okazało się, że turbo daje ciśnienie max 0,3 bara. Z tym, że auto jeździ jak inne (seria z doładowaniem 0,6 bara). Uznałem, że coś jest nie tak i zacząłem od szukania nieszczelności w dolocie - nie znalazłem. Potem (wedle rad znalezionych na forum) odłączyłem N75 (chyba taka kosta z trzema krućcami) i zaślepiłem wszystkie wężyki - bez wpływu na pracę silnika i turbo. Ale potem dojrzałem, że sztanga gruszki(?) WG(?) nie rusza się w ogóle w momencie kiedy dodaję gazu mało/dużo/popuszczam/itd. Pytanie drugie: czy to, że ten pręt idący do tego ustrojstwa gruszka/WG/aktuator czy jak się to tam nazywa nie reaguje na nic ma wpływ na zbyt małe ciśnienie doładowania? Oraz pytanie trzecie: dzwoniłem do wojtekce i doradził mi żebym zrobił logi, wrzucił na forum i koledzy udzielą mi pomocy, ale nie wiem które grupy zlogować - proszę o podpowiedź. Logi dynamicznie i statyczne jak mniemam. Dzięki wszystkim za pomoc!!!
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Konkretny... aż za.