Treść opublikowana przez ogar
-
[B6 AVF] Dziwna sprawa
To wartość kąta synchronizacji.Optymalne ustawienie jakie w zasadzie powinno być to 0.U mnie ta wartość jest taka sama jak u ciebie,ale problemów z odpaleniem nie mam.Opis ustawienia kąta synchronizacji jest w dziale warsztat.Sprawdź świece,szczelność dolotu,filtr paliwa,samo paliwo-można dolać jakiś dodatek i ewentualnie czujnik g2/g62-opis w dziale diagnostyka.Czarny dym to z reguły nie przepalona ropa.Pzdr
-
[B6 AWX] Nowe poduszki gorsze niż oryginały
W używki też bym się nie pchał może być podobnie jak obecnie gdzie wymieniłeś części i dalej nie wiesz na czym stoisz. Wbrew pozorom poduszki w silniku diesla są bardziej eksploatowane jak w silniku benzynowym i byle czym ich nie zastapisz. Febi to producent zamienników i myślę, że na pierwszym montażu raczej się nie pojawia. Nie oszukuj się, że jakość kupisz za grosze. Nie wiem kto produkuje oryginalne poduszki ale nie ma na nich wskazania na Lemfordera ani tym bardziej Febi. Miałem na myśli Lemfordera,a napisałem Febi.Pomyliłem się
-
[B6 AWX] Nowe poduszki gorsze niż oryginały
Dlaczego skusiłeś się na te poduchy?Przecież jak pytałeś kiedyś jakie kupić to wszyscy radzili,żeby kupić oryginały,ewentualnie o połowę tańsze,ale tak samo skuteczne Febi-bodajże idące na pierwszy montaż bo inne marki nie spełniają swojego zadania...
-
[ALL B6] Spadek mocy - turbina czy coś drobnego...?
Według mnie wszystko jest O.K.Nasze furmanki max. moc czyli te 130km osiągają przy 4000rpm,a więc powyżej tych obrotów nic w serii nie osiągniesz i pociskanie audiki powyżej tych obrotów pozbawione jest sensu
-
[B6 AWX] Świece do AWX
Bedą pasowały.Osobiście polecam Beru,Bosch-w tej kolejności.Obie marki szły na pierwszy montaż
-
[B5 AFN] Długie grzanie świec
Wymień czujnik g2/g62.Wskazanie nierealnej temp.-50st. wskazuje na jego uszkodzenie.ECU wariuje z dawką zadanego paliwa,podnosi od razu wysoko obroty ponieważ czujnik dostarcza złych informacji.Za duża dawka ropy,nieprzepalone paliwo-czarny dym z tyłu
-
[B5 AFN] Świece żarowe
Świece sprawdzasz miernikiem,a właściwie ich oporność bez włączania stacyjki na zapłon.Wartość okolo 1ohm wskazuje,że świeca jest dobra.Im większa wartość tym gorzej,a wartość około 20ohm właściwie kwalifikuje ją do wymiany
-
[B6 AWX] Dzwięk tarcia przy schodzeniu z obrotów
Zapewne chodzi o http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=17053.0;highlight=niepokoj%B1cy+d%BCwi%EAk Temat rzeka...
-
[B6 AWX] PASSAT AWX proszę o analizę logów nowego nabytku taty
Faktycznie zdało by sie podregulowac... Wyedytowałem Twoj post bo zawierał błąd merytoryczny. Racja.Trochę się zagalopowałem...
-
[B6 AWX] PASSAT AWX proszę o analizę logów nowego nabytku taty
Podreguluj kąt synchronizacji .............
-
[B7 BRE] Jaki olej do 2,0 TDI BRE z 2006r.
Nie ma u ciebie DPF-patrząc na kody.Masz kod 7GN = Koncepcja spalin eu4 i przygotowanie do filtra cząstek stałych,także
-
[ALL B6] Podpinanie VAG na włączonym silniku - czy można ?
Z ciekawości dzwoniłem do ASO bo też zaczynam zabawę z vagiem i facet stwierdził,że sterownik z tymi numerami nie był montowany do Audi tylko w vw,seat,skoda wybrane modele.Po numerze vin nic u mnie takowego nie znalazł
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Termostat do wymiany.Co do dźwięku to poczytaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=17053.0.Temat rzeka...
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
Dzięki.Pzdr
-
[B6 AVF] Wzrosły wolne obroty przy złym logowaniu 004
Jaką wartość obrotów miałeś wcześniej?U mnie jest na biegu jałowym 882 i jest gitara
-
[B6 AWX] Prośba o analizę logów
Witam.To są moje pierwsze logi więc proszę o wyrozumiałość jak by było coś nie tak.Zamieszczam tylko logi statyczne bo dynamicznych nie mam jak na razie zrobić.Z autem właściwie nic złego się nie dzieje,ale chciałem sprawdzić w jakiej jest kondycji bo nalatane ma ponad 228000tyś. i jeżdżę nim 1,5 roku Logi statyczne: 000-http://vaglog.rtnet.pl/kolrj_26587.html 001-http://vaglog.rtnet.pl/kolrj_26588.html 003-http://vaglog.rtnet.pl/kolrj_26589.html 004-http://vaglog.rtnet.pl/kolrj_26590.html 007-http://vaglog.rtnet.pl/kolrj_26591.html 013-http://vaglog.rtnet.pl/kolrj_26592.html 018-http://vaglog.rtnet.pl/kolrj_26593.html 023-http://vaglog.rtnet.pl/kolrj_26594.html BS 000-http://vaglog.rtnet.pl/kolrj_26595.html 003-http://vaglog.rtnet.pl/kolrj_26596.html 011-http://vaglog.rtnet.pl/kolrj_26597.html
- [B6 AWX] Rozrząd
-
[B6 AWX] Spadek mocy
Pewnie zapieczona zmienna geometria turbiny.Spróbuj przegonic auto porzadnie na rozgrzanym motorze w zakresie 3000-4000 tyś.obr.Jeżeli nie pomorze to turbo do czyszczenia
-
[ALL B6] Różnica między płynem chłodniczym G12 a G12++
Pewnie,że ten sposób jest lepszy,bezpieczniejszy.Wymieniłem plyn tak jak opisalem wyzej rok temu i bezproblemowo zleciala cala poprzednia zima także Lookas wybór należy do ciebie
-
[ALL B6] Różnica między płynem chłodniczym G12 a G12++
Kup 2l G12++.Litr w ASO to kwota coś kolo 40zl.Rozcieńczysz w stosunku 1do3 i po zalaniu ukladu zostanie jeszcze 0.4-0.7l na dolewke,a audika bedzie latać na tym co jest najlepsze
-
[ALL B5] Zablokowany zawór uszkodził tłok
AWX wychodził w B6 czyli od 2002 ] 2001-2004 AWX i AVF.AJM do 2001
-
[B5 AFN] Fabryczna pompa wody?
SKF z pewnego źródła
-
[B5 AFN] Fabryczna pompa wody?
Ruville,Hepu mają wirnik z plastiku.O ile się nie mylę SKF jako jedyna posiada wirnik metalowy co przekłada się na jej dłuższą żywotność
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Poczytaj trochę o olejach to będziesz wiedział czym różni sie w pełni syntetyczny produkt od robionego w technologii symtetycznej.Nawet LM zrobił podział na w pełni syntetyczny,technologia syntetyczna,półsyntetyczny,mineralny,a do mojej leje w 100 procentach syntetyczny olej-z pominięciem firmy-í każdemu takowy polecam
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ta,lepszy...Robione w technologii syntetycznej-te dwa które podałeś