Treść opublikowana przez ogar
-
[INNE] Niska temperatura płynu chłodzącego
Przerabiałem to u siebie ostatnio i takie same były wskazania na zegarze-wymieniłem termostat,płyn G12++ i :good:Jakby to był czujnik to wskaznik śmigał by po całym zakresie temperatur ze skrajności w skrajność
-
[B7 BLB] Drgania na 6 tym biegu przy około 1500rpm
Pamiętaj,że ten zakres obrotów jest przeznaczony dla 1,2 biegu a nie dla 6 :no:oczywiśćie jeżeli chcesz ta furą dużo i długo jezdzić
-
[ALL B6] jaki olej do 1.9 TDI 100 AVB
Mineralny :shocked:Zmieniaj szybko na pół lub pełny syntetyk z płukanką bo turbina ci tego nie wybaczy i zaczną się duże i nie potrzebne koszty
-
[B5 AFN] Poziom oleju
Poczekaj więcej czasu,tak z 15-20min.Niech olej spokojnie spłynie z góry do miski.Powinno być o.k,a wartości na zimnym czy ciepłym silniku podobne no i pamiętaj o równym podłożu podczas pomiaru
-
[B5 AKN] Jaki koszt wymiany termostatu
Nad wahlerami i innymi wynalazkami to lepiej się zastanowić bo ich"działanie" było wile razy opisane na forum.Ori w zależności do jakiego modelu kosztuje 100-130zł.+parę złotych za oring i masz pewność,że to będzie działać długo.Trzy dni temu wymieniałem termostat i z oringiem w ASO zapłaciłem 134zł. i jest .90* silnik łapie po 8,9km przy temp. 0*
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Zaleję motulem specyfic 5w-40 505.01,teraz mam zalany motor castrolem 5w-30ll 507.00 i zobaczę jak będzie.Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Problem z termostatem i temperaturą
Witam.Miałem podobne objawy.Jak jechałem autem bez załączania ogrzewania to temp. po paru kilometrach dochodziła na blacie do 90*,wskaznik zatrzymywał się na 87,88* i tak trzymało,wystarczyło włączyć ogrzewanie a temp. spadała na 70* i tak cały czas w zakresie 70*-87,88* pokazywało.Wymieniłem wczoraj termostat ori nowy z ASO+oring i do tego przy okazji płyn chłodzący g12++ bo nie wiedziałem czy był kiedykolwiek wymieniany-a chyba nie bo serwisowany w ASO w Belgii,a oni zalecają jezdzic bez wymian,ewentualnie uzupełniać braki.Moim zdaniem gdyby u ciebie to był czujnik to wskaznik latał by po blacie po całym zakresie temp. od skrajności w skrajnośc tj.0*-90* tym bardziej że vag pokazuje ci nagrzany silnik w temp. 70*-typowe niedogrzanie co wskazywałoby na termostat.Zakładałeś ori czy zamiennik?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Przecież dobór oleju jest kwestią indywidualną,nikt nikomu nic nie narzuca.Oryginalne oleje Castrol,Shell są dobre,stosowane przez ASO,ale pod warunkiem,że to faktycznie oryginały a nie rozlewane do baniek z beczki i sprzedawane w super cenach.Motul został oficjalnie,pisemnie dopuszczony przez Audi-jak i wiele innych marek.Z tego co jest na forum wiele osób sprawdziło Motula i sam tak z ciekawości zrobię i zobaczę jak to jest,a będę miał porównanie do Castrola.Nic nie stoi na przeszkodzie żeby póżniej go zmienić na jakiś inny w razie co Dobrego oleju szukasz?Według mnie to do ciebie powinien być 505.01
-
[B5 AHU] Zapieczona kierownica w turbinie + poranne dymienie
Biały dym przy niskich temperaturach to najszybciej kondensacja pary wodnej z paliwa bądz wydechu-nie ma się czym przejmować.Niebieski,błękitny o słodkawym posmaku to spalany płyn chłodzący co może prowadzić do wymiany uszczelki pod głowicą,czarne kłęby to lejące wtryski przy których czasami pomaga sama wymiana końcówek
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Kupiłem czarnulkę w czerwcu od Belga z przebiegiem 207000km.Przebieg oryginałny potwierdzony książką serwisową i po vinie w Polsce w ASO.Jak szukałem auta pół roku to były takie w naszym kraju z przebiegiem po 120,130tysi z tego rocznika w tak zwanych "okazjach",ale czytając posty wnioskuję,że wszystkie były "jakoś cudownie odmłodzone" .Szerokiej drogi
-
[B6 AVF] Temperatura dochodzi do 90 stopni i po kilku minutach spada do minimum
Najszybciej to czujnik temperatury bo wskazówka lata ci po blacie ze skrajności w skrajność.Nagrzewa się normalnie,temperatura dochodzi do 90*także termostat raczej odpada.Podepnij Vaga i będziesz w 100% pewien
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Hej.Na forum do naszych furek polecany jest motul specyfic 5w-40 505.01.Ja za 2tysie zmieniam olej i takowy zaleje .Obecnie mam zalanego castrola w trybie LL,ale robił to jeszcze Belg w ASO w Brukseli,Popytaj kolegów-Wilczur,Tom77,Dzik.Oleje maja napewno,a i o filterki w zestawie zapytaj.Pozdro
-
[B7 BRE] Jak często lać uszlachetniacz do wtrysków czyszczenia ?
Panowie radzę ostrożnie podchodzić do sprawy bo nawet producent zaleca stosowanie STP co 5tysi,a nie co 2,3,4 tankowanie...Nie znam skutków ubocznych takiego działania ale coś w tym musi być
-
[ALL B6] Kupno stalówek
Dzięki panowie za pomoc.Rozpoczynam poszukiwania.Łagodnej zimy życzę.Pozdrowienia
-
[ALL B6] Kupno stalówek
Witam.Od niedawna mam a4 b6 2001r na alusach fabrycznych 7jx15 h2 et39,opona 195/65.Kupiłem zimówki gy ug7+ 195/65 i szukam do nich felg stalowych.Chciałem taki rozmiar jak alusy ale nie mogę takowych znależsć,felga z oponą na aucie nieżle wygląda tzn. nie jest za bardzo schowana i nie chlapie na zewnątrz po całym aucie.Prosiłbym o podanie rozmiaru zamiennego do alu na zimówkę żeby tak samo wygłądała na niuni
-
[B6 AWX] Jaki jest najlepszy zakres obrotów dla silnika?
Na co dzień proponuję-dla ciebie-1750-2500obr./min,nie przekraczać 4000obr./min to maksymalna moc dla naszych furek (powyżej już nic nie osiągniesz).Spalanie w normie i w miarę fajna jazda
-
[ALL] Jakie felgi
Standardowy to znaczy jaki?Mam w homologacji jeszcze jedną rozmiarówkę do 15-195/65 91t m+s 6,5jx15 h2 et33.Może taki rozmiar?
-
[ALL] Jakie felgi
O.K dziękuję za poradę,ale jak bym musiał kupić te fele stalowe 15 to jakie rozmiary proponujecie,szczególnie chodzi o to et oprócz et39
-
[ALL] Jakie felgi
A tak na poważnie
-
[ALL] Jakie felgi
Witam.Mam kłopot.Wiem że tego dużo na forum ale chciałbym dostać poradę od kogoś z doświadczeniem bo nie mogę znalezść.Kupiłem niedawno a4 1.9 tdi awx 2001r na felgach 15 alu 195/65r15 7j*15 h2 et 39,wpis w homologacji auta-wiem że cienko to wygląda ale do przyszłego roku musi tak być.Muszę kupić teraz stalowe na zimę,zdecydowałem się na w/w parametry,ale za nic nie mogę takich znalezść z et39,opony już mam UG 7+ 15.Proszę o poradę jakie kupić,żeby opona nie była za bardzo schowana do środka ani żeby nie wystawała,najlepiej jakby była równo z błotnikiem.Z tym et 39 mniej-więcej tak wygląda.Pomóżcie
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Dzięki wielkie za pomoc.Teraz już wszystko wiem.Pozdrawiam
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Hej.Zalales motul specific 5w-30 czy 5w40 vw 505.01?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Tak AWX 505.01 ale potrzebuję rady jaki olej zalać po LL castrol slx 5w-30 bo do tej pory na takim maszyna brykała,żeby było wszystko o.k-chodzi mi o specyfikację i markę oleju
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Witam.Po przeczytaniu tego wszystkiego chyba jeszcze mniej wiem niż wiedziałem.Od czerwca jestem szczęśliwcem,który posiada A4 1.9 TDI 2001r AWX 130.Kupiłem auto od Belga,serwisowane-ostatnia wizyta w ASO 03.2009 potwierdzone w Polsce.Niunia ma przejechane 210000km,serwisowana co 15000km w Brukseli na oleju castrol slx profesional powerflow audi longlife 3 5w-30.Z postów większość optuje za motulem.Nie mam dojścia do oryginalnego castrola,a i tak z tego co czytam ponoć motul lepszy.Proszę kogoś z doświadczeniem o pomoc co teraz zalać.Myślalem o motul specific 5-30 vw 507.00.Z postów wynika,że i do castrola i motula znalazłoby się u nas na forum uczciwych doastawców .Dodam jeszcze,że chciałbym zmieniać olej raczej co 10000km niż 15000.Proszę o pomoc i poradę.Pozdrawiam
-
[ALL B6] Pęknieta sprężyna
Jakie to są rozmiary i oznaczenia oryginałów,ewentualnie nazwa,chodzi o dwie do tyłu.Wiedziałbym czego szukać