Treść opublikowana przez ogar
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Może komuś się przyda.Miałem dylemat jaki Motul-inne marki odrzuciłem bo większość to HC,ST,SEMI itp. a Motul jest w 100% olejem syntetycznym-zalać do mojego AWX.Mam zalany 5w-40 i przy nim zostanę bo: MOTUL SPECYFIC 505.01 5W-40 MOTUL SPECYFIC 504.00/507.00 5W-30 Klasa lepkości 5w-40 5w-30 Gęstość w temp.15oC 0.848 0.848 Lepkość w temp.100oC 13,9mm/s 11,7mm/s Lepkość w temp.40oC 84,9mm/s 72,3mm/s Wskaźnik lepkości 167 157 Punkt płynięcia -36oC -39oC Temperatura zapłonu 215oC 242oC TBN 7,4mg KOH/g 7,2mg KOH/g Dla osób chcących wiedzieć więcej o oleju silnikowym polecam ten artykuł http://www.zssplus.pl/www_prace_dyplomowe/praca_6_oleje.htm
-
[B6 AVF] Filry,Olej.Pomoc
Filtry z górnej półki-Knecht,olej-Motul a z dostawców polecam Tom77
-
[ALL] Rozmiar tarcz
Dzięki za szybką i konkretna odpowiedź :good:Pozdrawiam
-
[ALL] Rozmiar tarcz
Mam prośbę o podanie rozmiaru tarcz hamulcowych przód do A6 2001 2.5 TDI 180 PS silnik AKE koła 16cali.Dla fachowca podam vin na pw.Sprawa dość pilna bo jutro mam złożyć zamówienie,a audiczka ojca oddalona o 200km...
-
[B6 AVF] Wysoki stan oleju, inna praca silnika.
Olej wygląda normalnie, lekko czarny jak zawsze, gęstość wygląda też oki.[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2010, 12:05_________________________________________________Mnie niepokoi ten świst, jest on dobrze słyszalny przy gwałtownym puszczaniu gazu. Wcześniej też był słyszalny ale minimalnie, cichutko a z czasem stał się intensywniejszy. Jeśli chodzi o dzwięk podczas schodzenia z obrotów to poczytaj http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_niepokojacy_dzwiek-t17053.0.html temat rzeka...
-
[B5 AJM] Regenerowane turbo czy nowe ?
http://www.turbobygarrett.com strona garreta a na niej znajdziesz w zakładce Distributor Locator-z tego tak wynika-oficjalnego i jedynego dystrybutora tych turbin na terenie naszego kraju.Warto poczytać i przemyśleć czy regenerować czy jednak kupić nówkę.Cena za nową do AWX to 2500-2600netto,tak powiedzieli jak dzwoniłem:hi:
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Zrób prosty test.Zagrzej auto do 90st. na blacie bez włączania ogrzewania.Jak temp. na blacie będzie 90st. włącz ogrzewanie powiedzmy na 21st.Przy obecnych temp. wskaźnik nie ma prawa drgnąć z 90ts. przy sprawnym termostacie
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Jak termostat za szybko puszcza duży obieg-jest zepsuty-to i parę godzin jazdy będzie za mało,żeby silnik zagrzać
-
[B6 AYM] Brak mocy przy 120k/h 2.5 tdi
Tak na początek dobrze przegoń furę na rozgrzanym silniku 1,2,3,4 bieg po 4rpm i w tym stylu trochę pośmigaj .Najprawdopodobniej zapiekają się kierownice w turbo i łapie notlaufa.Powinno na jakiś czas pomuc,ale bez czyszczenia suszarki w dalszej perspektywie chyba sie i tak nie obejdzie
-
[B5 1Z] Zakup Termostatu, proszę o Waszą opinię
Co do ASO u ciebie to Gdansk ul.Jagiellonska. Z południowej Polski daję namiar :naughty:Jak byłby walnięty czujnik to wskaznik by latał po blacie od skrajności w skrajnośc,Nie dogrzewa silnika czyli termo ewidentnie za wcześnie się otwiera i płyn krąży w dużym obiegu
-
[B5 1Z] Zakup Termostatu, proszę o Waszą opinię
Tylko ORI z ASO :wink4:Pół roku temu miałem taki problem jak ty.Wymieniłem termostat i płyn chłodzący g12++ i wszystko jest jak trzeba
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Może komuś się przyda,mnie pomogło.Otóż po zimie-zbyt wolnej i spokojnej jezdzie na niskich obrotach,pokonywanych krótkich odcinkach 8-10km do pracy w większosci,typowy PSJ-dopadł mnie jakieś dwa tygodnie temu tak obszernie opisany problem dotyczący tarcia,szurania :wallbash:Podejrzenie padło od razu na turbo co potwierdziło się gdy ściągnąłem wężyk od elektrozaworu sterującego podciśnieniem suszarki i dzwięku nie było.Poczytałem trochę na forum i postanowiłem po rozważeniu wszystkich możliwych rozwiązań zacząc od najprostrzego.Znalazłem kawał prostej drogi tak 3-4km i audioli po garach.1,2,3,4 bieg i na każdym powyżej 4tyś/obr. i tak z 20min.Na drugi i trzeci dzień to samo,aż ku mojej uciesze pomogło,dzwięk tak wkur......cy zanikł :>.Pewnie za jakiś czas trzeba bedzie turbo przeczyścić bo i przebieg słuszny 220000km. ale doraznie jakos sobie poradziłem.Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Niestabilne wskazania temperatury silnika.
W naszych silnikach niestety nie ma tej opcji
-
[ALL B5] Jaki płyn do wspomagania mineralny czy syntetyczny
Kupiłem w poniedziałek w ASO taki olej za 43zł.Olej g004000m2 jest następcą produkowanego do bodajże 2005r 002000 zielonego minerała do naszych furek .Smiało wymieniaj bo to najlepsza opcja :wink4:Innego ori oleju do przekładni kierowniczych w Audi,VW nie dostaniesz
-
[ALL B5] Wymiana płynu na inny niż zielony FEBI??
ORI z ASO 43zł. za litr,starcza spokojnie na całą wymianę
-
[B5 AHH] Rozrząd -parę pytań
ewentualnie pasek klimy bo jak coś sie urwie to może naprawde wiele szkud narobić, czasem lepiej wymienić pasek jak jest wątpliwy bo może być niezły zonk.Wraz z rolką prowadzącą,przy takiej wymianie lepiej zrobić komplet i spać spokojnie.Ostatnio teściowi urwało śrubę przy rolce od klimy w A6 i dużo było zabawy.Dopiero ASO sprowadzało śrubę i było O.K.Na szczęście obyło się bez mielenia wnętrzności silnika,ale auto stało u mechanika parę dni
-
[ALL] Jak prawidłowo sprawdzić pozim płynu wspomagania?
Jak w opisie.Szukałem,ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.Jedni twierdzą,że po nagrzaniu silnika do temperatury roboczej i odczekaniu paru minut-tak jak przy oleju silnikowym,drudzy,że na zimnym silniku.Jaki stan płynu powinien być na zimnym i ciepłym,żeby smarowanie układu wspomagania było optymalne?I tak przy okazji czy jak płyn ma taki miodowy,bursztynowy kolor to nadaje się już do wymiany?Proszę o wypowiedz fachowców
-
[B5 AJM] Wysokie spalanie, niska temperatura silnika
ORI z ASO i długo będzie
-
[B5 1Z] Trzęsie autem przy wyłączaniu
Ups...nie dojrzałem kodu.Sory ;(
-
[B6 AVF] Zakup oleju na allegro
Do niedawna w ASO był Castrol,teraz leją Shela,a swoją drogą do twojej motorowni przewidziana jest zdaje się norma oleju 505.01.W większości na forum polecane są Mobil,Motul,Liqui Moly,które po dobrych cenach można dostać od forumowiczów z pewnością tego co jest w bańce
-
[B5 1Z] Trzęsie autem przy wyłączaniu
Sprawdź też dwumas...
-
[ALL] Zestawy hamulcowe, opinie charakterystki, zastosowania.....
Zobacz co masz napisane na zaciskach klocków hamulcowych i problem firmy dla ciebie będzie rozwiązany
-
[B6 AWX] Gaśnięcie silnika przy ruszaniu
Nic się nie dusi nie gaśnie!Też jeździłem cały czas benzyniakami a od prawie roku śmigam tym cackiem z opisu wspólnie z żoną i nigdy nie zdarzyło się żeby maszyna gasła-nikomu.Trochę wyczucia,słuchania obrotów i jest :good:Ale jak ktoś lubi inną markę to jego sprawa.Tom F kupuj B6 tylko jak najlepiej sprawdzone,a ta lalunia dostarczy ci wielu super wrażeń z jazdy bo silnik jest bardzo elastyczny i ekonomiczny :notworthy:Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Wymiana oleju + filtr oleju i co jeszcze?
Na przyszłośc polecam kolegę z forum TOM77.Kupowałem dwa tygodnie temu cały zestaw filtrów knechta+olej motul i jestem bardzo zadowolony .Te ceny,które podałeś powyżej to jakiś kosmos :thumbdown:Pozdro
-
[B6 AWX] Problem z odpaleniem rano po wymianie filtra
Nie powinno się zapowietrzyć.AWX wyposażone są we wstępną pompę paliwa więc paliwo nie powinno się cofać,nie ma powodu by po wymianie filtra paliwa napełniać go ropą-wymieniałem olej i filtry parę dni temu i nic takiego nie robiłem i wszystko O.K.Szukaj coś innego,a filtr paliwa jak zmienisz co 30tysi to na nasze warunki będzie gitara