Treść opublikowana przez samekgsx550
-
Czym jezdziłeś, zanim kupiłeś Audi?
Dużo tego było. Ale najlepiej wspominam Peugeot 406 sedan. Po przesiadce do audi a4 poczułem się jak w maluchu, albo żuku. W 406 komfort o niebo lepszy niż w audi.
-
Bardzo dymi po dopaleniu na zimnym silniku
Sprawdź czy nie ubywa płynu w zbiorniczku. Wszystko o logach znajdziesz w dziale diagnostyka VAG.
-
Taka prędkość czy sciema..
Licznik w moto dobrze pokazuje
-
Wymiana oleju prosze o pomoc
Ja bym został na półsyntetyku. Osobiście leje valvoline diesel 10w40
-
[ALL B5] Zamiana tylnych lampek na 2Lift a kostki
W związku z tym że nie udało mi się wypiąć tych cholernych Pinów !!!! postanowiłem zrobić to inaczej. Podnosimy tylną kanapę, na wierzchu widać wiązkę kabli idących z bagażnika. Znajdujemy po kolorach te od tylnych lamp. Rozcinamy i zamieniamy kable łącząc to na zakupione wcześniej dwie kostki 2 piny albo 1 kostkę 4 piny.Lub jak kto woli skręcamy na zwykłe kostki elektryczne. Na koniec zaizolowałem to ładnie taśma izolacyjną materiałową. Taką jak są wiązki fabrycznie izolowane. Sposób szybki i bez zmiany pinów. Zaoszczędzi wam to mnóstwo czasu, nerwów i zdrowia.
-
[ALL B5] Zamiana tylnych lampek na 2Lift a kostki
Koledzy dzisiaj zabrałem się za zmianę lamp. Za cholery nie moge sobie poradzić ze zmianą pinów. Podważam kombinuje ale nic z tego. Już się poddałem. Powiedzcie jak te piny wyjąć ?
-
[ALL B5] Zamiana tylnych lampek na 2Lift a kostki
W końcu ktoś opisał to jasno i wyraźnie.
-
Blacharstwo - Lakiernictwo
450 zł
-
[ALL] witam jakiego mechanika polecicie w szczecinie i okolice:D
A jeśli chodzi o dobrego i w miarę taniego lakiernika ? Może macie jakieś namiary.
-
[ALL B5] Tajemnica grzejącego się koła - przód prawy.
Twoi mechanicy to debile. Radził bym nie jeździć z grzejącym się kołem. Skoro farba się stopiła to pomyśl co się stało ze smarem w łożysku. Kup zestaw naprawczy do zacisków z tłoczkiem i wymień. najlepiej oba prawy i lewy.
-
[B6 AVF] Biegi "haczą"
Na zimnym też ci haczą ? czy tylko jak się rozgrzeje ? Częstym objawem padającego docisku jest to że na rozgrzanym nie idzie wbić 1 i R.
-
[B5 AFN] Problem z biegami
Płyn hamulcowy też nowy zalany i odpowietrzony. A do skrzyni dolałem valvoline dura blend 75W90 GL4. Pedał bierze może minimalnie wyżej jak od połowy. Dodam jeszcze że przy rozgrzanym silniku gdy postoje w korku pojawia się też taki objaw że jak ruszam z 1 biegu to delikatnie szarpie budą. Z 2 biegu problem znika.
-
[B5 AFN] Problem z biegami
Dzisiaj jadę sprawdzić olej. Dodam że jeśli nie idzie wbić wstecznego czy 1, to po zgaszeniu silnika wchodzi jak w masło [br]Dopisany: 20 Sierpień 2011, 08:41_________________________________________________Oleju brakowało ok 0,5L Wysączył się przez uszczelkę wybieraka. Ale 1 i wsteczny dalej haczą kiedy się rozgrzeje silnik. A wsteczny bardzo ciężko wbić. Mechanik powiedział że to może być końcówka sprzęgła już.
-
[B5 AFN] Problem z biegami
Witam Od jakiegoś czasu mam takie obawy że podczas jazdy po mieście, zwłaszcza w korku, kiedy silnik się rozgrzeje to zaczynają mi ciężko wchodzić biegi, Tzn Ciężko wbić 1 bieg. A jeszcze gorzej wsteczny . Dodam że podczas jazdy np. w trasie nie ma takiego problemu. Jak silnik jest zimny to biegi wchodzą miodzio.
-
[ALL B5] Gdzie kupić dobrą turbinę AWX po regeneracji?
Nie polecam regenerować w turbo expres, Szczecinek. Paru moich znajomych już się przejechało.
-
Polecane opony zimowe
Witam Koledzy watro zainwestować w takie opony http://moto.allegro.pl/opony-marshal-195-65-15-zimowe-i1752031714.html
-
[B5 AFN] Czy to przegub wewnętrzny ?
Witam Ostatnio zauważyłem że gdy skręcę kierownice na max w lewo to z prawej strony słychać stukanie. Takie obrotowe. Czym szybciej jadę to tym szybciej stuka. No moje oko to był przegub zewn. Wymieniłem oba no nowe Lobro. Wsiadam a tu znowu pukanie. Wyłącznie przy skręcaniu w lewo. W prawo jest ok. Jak sądzicie czy to jeden z przegubów wewnętrznych ? Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Szrpanie podczas ruszania
Tan typ tak ma
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
Raczej będę
-
[B5 AFN] Wskaźniki od Audi 80 ?
Witam Orientuje się ktoś z klubowiczów czy wskaźniki typu http://moto.allegro.pl/zegary-licznik-audi-80-b4-oleju-wskaznik-wskazniki-i1658816462.html Podejdą do a4 b5 w miejsce zapalniczki ? Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Wężyki podciśnieniowe turbiny syczenie przy przyspieszaniu
Moim zdaniem pomału zbliża się termin czyszczenia turbiny. Czasami zapieczone kierownice dają taki dźwięk.
-
[B6 AVF] Głośna praca po zmianie oleju
Moim zdaniem Valvoline jest najlepszy.
-
[B5 AFN] Czy turbina jest dobrze złożona ?
Owszem katalizator mam usunięty, ale na obecnej turbinie AWX nie gwizda jak oszalała.[br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 18:54_________________________________________________A tak poza tematem. Jak myślicie, czy zaślepiony zawór EGR nie ma wpływu na szybsze (zapiecznie) się kierownic ?
-
[B5 AFN] Czy turbina jest dobrze złożona ?
Czyli Turbo było dobrze złożone. Więc co jest powodem tak głośnego gwizdania, już od wolnych obrotów ? Dodam że przed czyszczeniem turbo gwizdało jak każde inne, zdecydowanie o wiele ciszej.
-
[B5 AFN] Czy turbina jest dobrze złożona ?
Dzięki koledzy za pomoc Czyli wychodzi na to że pierścień odwrotnie złożony.Jeszcze dręczy mnie jedna sprawa. A mianowicie na turbinie nie widziałem żadnych śladów żeby mechanik zaznaczał przed rozebraniem A przed rozkręceniem korpusu zaznaczamy sobie punkty na części powietrznej i spalinowej aby źle nie skręcić. [br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 16:03_________________________________________________Koledzy a czym smarowaliście kierownice u siebie ?