Treść opublikowana przez samekgsx550
-
Audi a4 b5 1999 brak grzania lusterek
Sprawdź miernikiem wkłady lusterek, czy przechodzi przez nie prąd. Na 100 % masz masz uszkodzone. Zmień wkłady i będzie pięknie parowało.
-
[A4 B5 AFN] Czy kąt wtrysku odczytuje się z BS?
Wystarczy poszukać jak odczytać kąt : ustawianie kąta wtrysku : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/6270-wszystkie-r4-tdi-oprocz-pd-ustawienie-kata-wtrysku/
-
Gniazdko zapalniczki - zasilanie po włączeniu zapłonu
Najbliżej pociągnąć z podświetlenia popielniczki plus. I tak cały czas jeździ się na światłach. Chyba że można to zrobić vagiem.
-
Gniazdko zapalniczki - zasilanie po włączeniu zapłonu
Kamerkę. Kiedyś w Pugu miałem taką opcję że przekładało się bezpiecznik w inne miejsce. Dziwne że audi tego nie stosuje.
-
Gniazdko zapalniczki - zasilanie po włączeniu zapłonu
Czy jest możliwość odłączenia stałego zasilania na gniazdko zapalniczki ? Potrzebuje mieć zasilanie dopiero po przekręceniu stacyjki.
-
[B5 AFN] Zmiana dawki paliwa
Zależy w jakiej kondycji masz wtryski. Ja w AFN ustawiłem 2.8 i kierownice szybko się zapiekały. Zmieniłem na 3.9-4.0 i problem z czyszczeniem turbiny raz na zawsze.
-
Wyciek na silniku, możliwy spod głowicy?
U mnie było identycznie. Uszczelka pod pokrywą zaworów pościła w standardowym miejscu przy kole pasowym rozrządu. Pod pokrywą leciało ładnie między kolektorem silnika na tył przy uszczelce głowicy. Umyj silnik i obserwuj małym lusterkiem od dołu.
-
AFN - notlauf. Prośba o analizę logów.
Sprawdź na początku drożność wężyka od czujnika podciśnienia w ecu. Może jest zabity olejem. Sam czujnik może pływać.
-
Ile wam ubywa oleju ?
Mój AFN 1.9 po mieście ponad 1L na 10tyś. Trasa 980km w te i z powrotem zero ubytku. Valvoline max life 10W40 polecam.Dużo mniejsze zużycie oleju jak na Liqui Moly MoS2 10W40 chociaż to olej lepszy.
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Tymczasowo możesz zdjąć wężyk z gruszki EGR. Nie zapomnij zaślepić wężyka Wyciek powinien ustać.
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest czujnik ciśnienia doładowania oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza?
U mnie czujnik był w ECU. Ale moja była 96r Zobacz mniej więcej na środku kolektora. Jeżeli pod spodem z kolektora wychodzi wężyk tzn. że masz w ECU. Zawsze możesz jeszcze odkręcić pokrywę kompa i będziesz miał pewność.
-
Odklejająca się podsufitówka
Są różne kleje do tapicerek. Ale jeszcze nie słyszałem żeby komuś się tam odklejało. Wrzuć foto jak to wygląda.
-
Chrobotanie po odpuszczeniu gazu w Audi A4 B6 1.9 TDI AWX
Daj znać na pw co ci się udało zdziałać. Kilka osób w tym i ja zaobserwowało szuranie właśnie po przejściu z 5W30 na 5W40. U mnie od razu praktycznie po wyjeździe z warsztatu gdzie zmieniałem olej usłyszałem szuranie. Wcześniej jeździłem na 5W30 Shella i nic nie szurało a słuch mam wyczulony na obce dźwięki. Niedługo będę zmieniał turbo na inne to zalewam 5W30 Napisz jeszcze z jakiej marki oleju przeszedłeś...
-
Chrobotanie po odpuszczeniu gazu w Audi A4 B6 1.9 TDI AWX
Jeżeli była by to prawda, to mogę uwierzyć w to że przyczyną jest zmiana oleju. Z 5W30 na 5W40. Olej gęstszy i być może na niskich obrotach idzie mniejsze ciśnienie na smarowanie turbiny i wtedy łopatki ocierają o obudowę.
-
[B6 AVF] Jakie uszczelki potrzebne do wymiany termostatu ?
Czyli jak kupie termos z samym oringiem to jeszcze muszę dokupić płaską uszczelkę oraz tą papierową.
-
[B6 AVF] Jakie uszczelki potrzebne do wymiany termostatu ?
Nigdzie nie moge odkopać. Pany na aukcjach są różne termosataty. W jednych jest tylko oring a w drugich dwa oringi i uszczelka papierowa. np. http://allegro.pl/termostat-audi-a4-b5-b6-b7-1-9-tdi-2-0-tdi-behr-or-i6260986747.html Co dokładnie jest potrzebne oprócz termostatu ? Czy ta uszczelka papierowa podajże pod króciec jest potrzebna ? do czego drugi oring ?
-
1.9 Tdi AWX Dźwięk silnika
Jesteś może przewrażliwiony Wiadomo nie cyka tak pięknie jak starsze klekoty ale moim zdaniem chodzi elegancko.
-
Chrobotanie po odpuszczeniu gazu w Audi A4 B6 1.9 TDI AWX
? nie rozumiem. Czemu służy ten zbiornik i czy coś ma wspólnego z tym tematem ?
-
Chrobotanie po odpuszczeniu gazu w Audi A4 B6 1.9 TDI AWX
Nie na każdym, w drugim 1.9 tego nie mam. I w poprzednich audi też 1.9 tego nie było.
-
1.9 AVF nie trzyma temperatury.
Witam, odkąd kupiłem małysza jego max. temperatura to niecałe 70 st. Na biegu jałowym po długim czekaniu złapie 90. Ale wystarczy ruszyć i spada. Na zimnym przed odpaleniem w grupie 17-Instruments: 003 pokazuje o 4 st. mniej niż 01-Engine: 007. Zaś po nagrzaniu temp. rośnie prawie równo z różnicą do 1 st. Wymieniać termostat czy sprawdzić jeszcze można w jakiś sposób.
-
Chrobotanie po odpuszczeniu gazu w Audi A4 B6 1.9 TDI AWX
Ok dzięki. Ale jakby komuś udało się znaleźć winowajcę to nie da mi znać.
-
Chrobotanie po odpuszczeniu gazu w Audi A4 B6 1.9 TDI AWX
Zdecyduj sie czy łapie awaryjny czy nie. Ktoś wymyślił jakieś filterki i wszyscy to łykacie jak pelikany, to ma tyle wspolnego co zeszło roczny śnieg z wczorajszą sraką. Układ doładowania ma być szczelny w 100% i nie sprawdzany na oko tylko cisnieniowo, podcisnienie ma być szczelne w 100% i nie prawdzane na oko tylko vacuometr i vag w ręke i sprawdzamy wszystkie zaworki, następnie sprawdzasz ręcznie jak wygląda wirnik turbiny, czy nie dotyka do scianek i czy olej nie leje sie litrami. Jak wszystko jest sprawdzone to jeździsz i nie wnikasz bo koszt regeneracji turbiny jest taki sam gdy robisz to z głupoty czy powodu zatarcia. Od siebie dodam ze ori turbina wytrzymuje średnio własnie 300/400 tys, wielokrotnie czyściłem turbiny po przebiegach 250tys i oprócz nagaru tam nie ma nic do roboty, dwa razy na życzenie klienta woziłem takie turbawki do regeneracji z powodu jakiś pierdół wymyślonych przez włascicieli, chłopaki śmiali sie w oczy i otwarcie mówili że gdyby tego nie regenerowali to wytrzymało by dłuzej niż po regeneracji. Jeszcze jedna sprawa co do zaworków, można je czyścić ale nie jakies filterki których nie ma tylko elektro magnes który sie utlenił i zatarł lub króciec który sie zapchał ale zeby to wyłapać zaworek musi stanąć na amen, patrząc na to z drugiej strony czyszczenie części która ma 15 lat i kosztuje 30zł a dodatkowo zeby ją rozebrać musimy ją trwale uszkodzić mija sie z celem. To to ja wiem. Nikt nie łyka jak pelikany, no może co niektórzy.Nie interesuje mnie debata na temat regeneracji turbin tylko szukam przyczyny chrobotania podczas schodzenia z obrotów. Kiedy wszystko jest w najlepszym porządku. Zaczęło się parę km po zmianie oleju i alternatora. Dlatego się zastanawiam czy to może napinacz paska, sprzęgiełko alternatora ? moim zdaniem NIE. Może olej 5W40 tak wpływa na turbinę ? Jak sprowadziłem auto był na Long 5W30. No chyba że kierownice się zapiekły po paru km
-
Chrobotanie po odpuszczeniu gazu w Audi A4 B6 1.9 TDI AWX
No dziwny zbieg okoliczności. U mnie wlany był wcześniej castrol i była cisza. Choć szczerze wątpię by olej miał jakiś wpływ.
-
Chrobotanie po odpuszczeniu gazu w Audi A4 B6 1.9 TDI AWX
Panowie ktoś rozwiązał ten problem chrobotania ? U mnie zaczęło się po wymianie oleju i alternatora. A może to napinacz albo sprzęgiełko alternatora wpada w jakiś rezonans ? Nie chce mi się wierzyć żeby po przejechaniu 2 km nagle mi się zapchały filterki od zaworów podciśnienia i zabrudziła geometria.
-
Czy tylne lampy podejdą od anglika ?
Też mi się tak wydaję że jak przełożę środek od starej lampy to powinno być ok. Tylko czy w lampie od ang. jest miejsce na żarówkę i czy lampa jest do tego przystosowana ?