Treść opublikowana przez kobra7
-
[SZUKAM] Soft do liczników.
Tak, mam taki UKnsi, ale od benzyny.
-
[SZUKAM] Soft do liczników.
Jakiego softu, do zmiany przebiegu? Jeżeli tak to tylko lutownica, programator, inaczej go nie zrobisz.
-
[B5 AJM] faktyczne zużycie paliwa a FIS
W liczniku jest możliwość korekcji wskazań spalania. Adaptacja kanał 3 Standard: 100 % Range: 85...115 % Increments: 1 % New Adaptation Value = Old Adaptation Value * Calculated Consumption / Old Display
-
[B5 AFN] Migajaca kontrolka, gasnacy silnik...pomocy
Problem z immo, poszukaj ostatnio opisywałem jak ten problem rozwiązać.
-
[A4 B6] Nawigacja RNS-E i brak łączności z FIS'em
Im dłużej w tym siedzę to mam wrażenie, że mniej wiem. Co chwilę coś człowieka zaskakuje. Odnośnie RNSE to przy współprzcy z licznikiem z B5, navi źle pokazuje czas (różnice w CAN), jak ustawiasz na liczniku godziny to do 15 jest ok, dajesz 16 w navi wskakuje 10 i to samo z minutami. Co ciekawe pozostałe komunikaty są prawidłowe.
-
[B5 AFN] silnik po rozgrzaniu trudno się uruchamia
Nic dodać nic ująć.
-
Czy nawigacja kupiona w USA bedzie dzialac w Polsce ?
Tu nie chodzi o taką płytę, tylko o specjalną serwisową.
-
[A4 B6] Nawigacja RNS-E i brak łączności z FIS'em
W liczniku w kanale 140 w wartościach mierzonych jest kontrola co jest zakodowane i czy jest połączenie z radiem i navi. Sprawdźcie najpierw ten kanał, jak będą tam 1 to znaczy, że licznik widzi navi, jeżeli nie trzeba szukać w adaptacji. Mam RNS-e na stole i podłączyłem go do licznika z A4 B5 i mam komunikaty na FISie, zobaczcie coding licznika i odczytajcie w adaptacji poszczególne kanały ( przede wszystkim 60, 61 i 62 ) i napiszczie co macie.
-
Czy nawigacja kupiona w USA bedzie dzialac w Polsce ?
Podobno jest płyta, która zmienia wersję amerykańską na europejską, bez zmian nie będzie chodziła. Zapytaj w serwisie.
-
[B5 1Z] problemy z Immo i centralką
Dokładnie to mieszkam u stóp Mogielicy, ćwilina, Łopienia i Śnieżnicy, dlatego only .
-
[B5 1Z] problemy z Immo i centralką
"Beskid Wyspowy" to nie miejscowość.
-
[B5 1Z] problemy z Immo i centralką
Nie chce się zerknąć na mapę , macie trochę za daleko do mnie, 60km na południe od Krakowa.
-
[B5 1Z] problemy z Immo i centralką
Jak chcesz to przyjedź do mnie
-
[B5 1Z] problemy z Immo i centralką
W swojej i paru innych tak zrobiłem i od tamtego czasu żadnych problemów. Przylutuj przewody do pinów możesz to samo zrobić przy centralce immo, one są zagniatane na przewód ( coś w rodzaju szybkozłączki i dlatego te problemy).
-
[B5 1Z] problemy z Immo i centralką
Sciągnij kierownicę, później dolną osłonę kolumny, przy cewce od immo masz wtyczkę, wypnij ją i rozbierz. Przylutuj przewody do pinów tylko ostrożnie żeby ni zalać cyną całych pinów i dognij styki w tych pinach. Dodatkowo wymien jeszcze elektrolity (kondensatory elektrolityczne w puszcze immo) i na 99,9% będziesz miał spokój.
-
[ALL B6] Komputer pokładowy
Spróbuj zrobić zmianę na trzeciej pozycji od lewej, wpisz np. 31201.
-
1.9TDI 90 95Rok przed chipem 88kucy po chipie 90 kucy.......108ps 260 moment
Może przez pomyłkę zaprogramowali układ orginalnym plikiem, jedź na reklamację i nie zastanawiaj się. Błąd może zdarzyć się każdemu, ja wysyłam klienta na jazdę próbną, aby poczuł różnicę.
-
Błąd ASR/ABS jaka przycznyna?
Szukaj go pod tylną kanapą.
-
Problem! - chyba immobiliser
Jak masz licznik firmy jaeger to na 99% pada Ci procesor w tym liczniku, tylko wymiana na inny rozwiąże twój problem. Jak masz vag to połącz się z licznikiem i odczytaj prawe górne okno, jak będzie między innymi "M73" to masz licznik o którym mowa.
-
[ALL] Autentyczność przebiegu da się sprawdzić Vag-iem??
Przeczytaj dokładnie cały post, to wszystkiego się dowiesz.
-
[B6 AWX] Taśma poduszki powietrznej - świecąca kontrolka AIRBAG
Dokładnie tak, rozepnij wtyczki ( wyłączony zapłon ) Kontakt i myślę że powinno być OK.
-
[ALL] Autentyczność przebiegu da się sprawdzić Vag-iem??
Jak na razie można sprawdzić przebieg w EDC15 (sterowniki grzechotników mniej więcej od połowy 99r.) i to nie we wszystkich. EDC16, czyli najnowsze silniki diesla zapisują błedy z tak zwaną ramką - informacja kiedy , przy jakim stanie licznika itd. wystąpiła usterka, ale jeżeli nie ma błedów w sterownikach to na razie ( chyba że się coś zmieniło ) nie da się odczytać faktycznego stanu kilometrów. Tak jak pisłem wcześniej, związku z tym że można sprawdzić przebieg, handlarze zaczynają cofać też w ECU silnika.
-
Dorobienie i zaprogramowanie klucza
Jest kilka rodzajów transponderów, te starsze można dowolnie klonować i dlatego mając jeden działający dorabiacze kluczy mogą to zrobić. W nowszych są pestki jednokrotnego programowania ( podobno są już maszynki do ich czyszczenia ) i te trzeba dopisywać do auta, mając odpowiedni transponder i vag i kod dostępu można samemu dokodować kluczyk. Procedury są dostępne w sieci, kod pin też można wydobyć z auta.
-
Wersje liczników A4 B5
Jak masz 26pinowe kostki, to immo masz nad nogami kierowcy z prawej strony, taka biała puszka.
-
Jak zresetować komputer w A4 ?
Jeśli chodzi Ci o sterownik silnika, to możesz odłączyć aku lub Vag - silnik - adaptacja - kanał 0 - odczyt - zapisz - wyjdź. Później na ciepłym silniku base setting kanał 000 i silnik musi popracować kilka minut.