Treść opublikowana przez bobikos
-
Nie grają tylne głośniki z radio Concert w Audi A4 B7
Daj lepsze zdjęcie czerwonej kostki żeby mieć pewność ale jak dla mnie powinienieś podłączyć czerwony luźny przewód z czerwonej kostki z niebieskim z radia, wtedy wzmacniacz dostanie +12 V na pobudzenie. Poza tym koledze brakuje jeszcze tylko linii K i byćmoże jednego kanału od tylnych głośników ale to pokaże lepsze zdjęcie
-
A4b6 odcina zasilanie
Sprawdź całą linię zasilania od bezpiecznika na akumulatorze do listwy zasilania za MCE, może coś nie łączy lub się przegrzewa. Jednocześnie sprawdź błędy w modułach, może jednak to kwestia błędów w komunikacji na szynach CAN. Sprawdź też czy nie masz wody w obudowie komputera na podszybiu lub pod siedzeniem kierowcy.
-
Wentylator pracuje przy 60 stopniach
czujnik w termostacie sprawny? Masz jakieś błędy w sterowniku silnika?
-
Radio rozładowuje akumulator
To znaczy że w bagażniku masz moduł nawigacji i wg mnie to wymiana sygnałów między radiem a nawigacją powoduje brak przechodzenia radia w uśpienie. Sprawdź kodowanie radia i błędy radiu oraz navi.
-
Radio rozładowuje akumulator
Napisz które piny masz obsadzone w czerwonej wtyczce.
-
Radio rozładowuje akumulator
Jeżeli "podobno" rozładowuje akumulator to ja radzę najpierw radzę ponownie sprawdzić co pobiera prąd na postoju a nie pastwić się od razu nad radiem. Sprawdź sam jaki jest pobór prądu na postoju po zamknięciu auta i uśpieniu MK, potem odłączaj poszczególne rzeczy (bezpieczniki) i sprawdź również jakie błędy występują w sterownikach. Może np. MK nie usypia się i dlatego masz pobór prądu.
-
[ B7 BPW ] Problem z odpalaniem po nocy. Ręce opadają, wymieniona połowa samochodu
Test tak czy inaczej możesz zrobić, będzie wiadomo że z hydrauliką jest ok. Poza tym te bipy na minus są zastanawiające. Spróbuj może mimo wszytko wymienić filtr paliwa i sprawdź ciśnienie pompy tandemowej manometrem.
-
[ B7 BPW ] Problem z odpalaniem po nocy. Ręce opadają, wymieniona połowa samochodu
jakie szklanki włożyłeś? Czarne czy srebrne? Jak srebrne to podpiera zawory i jest problem z odpalaniem oraz mniejsza moc auta. Zeby to sprawdzić, na zimnym tuż po pierwszym uruchomieniu na zimno daj od razu do 3000 tys obrotów i momentalnie odpuść pedał, jeśli zgaśnie i przy ponownej próbie będzie kręcił bez kompresji to masz złe szklanki.
-
Migające oświetlenie wnętrza
Odepnij aku na chwilę. Mocą podświetlenia steruje licznik.
-
[B6 Limo][S-line/3.0 ASN/Quattro/Gwint Bilstein B6/19" RS6 C5/Servotronic/CLH+DRL/Big Brake/Bi-Led/DeCat Xpipe aktywny wydech/RNS-E+BT+MF/Recaro S6C6
Zrób poprawki ustawienia śruby jak kolega wyżej pisze. Następnie lekko skręć nakrętkę kontrującą tak by śruba mogła się jeszcze przesunąć przy użyciu niedużej siły, następnie zamknij kilka razy, wtedy pozycja śruby się dostosuje do zamka. Dokręć śrubę i masz to wszystko elegancko ustawione.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
1. Ja robiłem to chłodzenie kompletne z chłodnicą wody od automatu. Wg mnie możesz połączyć to na krótko i powinno być ok. 2. Kup dystans dedykowany do avf -były tu listowane numery w zależności od skrzyń. Bez tego dystansu sprzęgło 240 mm oprze się o obudowę skrzynia. 3. Co do podpory to ja zmieściłem rozrusznik od skrzyni 6b i dodałem podporę od avf (on jest wygięty).
-
Problem po zmianie wzmacniacza Harman na bose
Po montażu wzmacniacza BOSE należałoby wymienić również głośniki. Generalnie pod niefirmowe radio zupełnie niepotrzebnie rzeźbiłeś BOSE ( i to tylko na tył). W tej sytuacji wypadałoby wymienić wszystkie głośniki i podepnij pod wzmacniacz albo wrócić do poprzedniego wzmacniacza.
-
Montaż i działanie czujnika jakości powietrza klimatronic
Ostatnio uszkodził mi się czujnik więc poeksperymentowałem z zamiennikami i wychodzi jak niżej: Czujnik jakości powietrza 4H0907658 (kolor brązowy) nie działa w A4 B6/B7 (nawet wtyczka jest nieco inna) Czujnik jakości powietrza 5K0907659 (kolor czarny) działa w A4 B6/B7 (ja mam klimatronik od B7) Działanie czujnika można sprawdzić w kanale 14 bloków pomiarowych - wartości w 3 oknie zmieniają się od 5 (dobra jakość powietrza) do 1 (zła jakość). Dodatkowo jak się doda kanał (chyba 7) od klapy obiegu zamkniętego to widać jak zamyka się przy złej jakości powietrza.
-
[A4 B7 Avant] 2.0TDI 16v BLB by Twardyyy
z tym quattro to szukaj kompletu od jednego dawcy, inaczej będziesz miał problemy ze skompletowaniem wszystkiego w rozsądnych pieniądzach ( o ile dokładnie q w ogóle można nazwać finansowo rozsądnym)
-
Problemy z ogrzewaniem w naszych Audi A4 B6 i B7 od A do Z
Jeśli masz twarde węże i wyrzuca ciśnienie ze zbiorniczka po odkręceniu korka to raczej przygotuj się na uszczelkę.
-
Podłączenie przewodów CAN z zegarów do radia
czyli podsumowując, zamiast RNS-D który jest starym radiem, warto wymienić na RNS-E.
-
Podłączenie przewodów CAN z zegarów do radia
porównaj rozpiskę z concerta z navigation plus. Cany masz pociągnięte ale musisz gdzie indziej je wpiąć
-
Przetarty przewód paliwowy - naprawa czy wymiana ?
mogłeś kupić używany bak z przewodami
-
Przetarty przewód paliwowy - naprawa czy wymiana ?
Z końcówką H jest do 1.9 tdi. musisz szukać od 1.8T z napędem na przód. Możesz też go zesztukować przewodem gumowym do paliwa.
-
Samorozładowywanie akumulatora
Odczytaj błędy w MK vagiem
-
Samoczynne włączanie wycieraczek i kierunkowskazów
Do sprawdzenia moduł pod kierownicą, ale również przewody CAN łączące poszczególne moduły - gdzieś może być zwracie lub uszkodzona izolacja. Sprawdź też czy nie ma wody pod dywanem kierowcy przy MK
-
Problem z oświetleniem po otwarciu drzwi
sprawdź kable w przelotce najpierw i jeśli przewody nie są połamane to pozostaje zamek. Możesz założyć drugi ale i tak musisz kupić od B6 który będzie w podobnym stanie. Jeśli sam nie potrafisz lutować to daj to komuś do zrobienia. Jest też trochę gimnastki z wyjęciem zamka z drzwi.
-
Samoczynne włączanie wycieraczek i kierunkowskazów
Jaką centralkę sterującą wymieniałeś - MCE czy moduł pod kierownicą? Czy odczytywałeś błędy vagiem?
-
Problem z oświetleniem po otwarciu drzwi
najczęściej to jednak problem zimnych lutów styczników do płytki lub uszkodzonych samych styczników w zamku. Czy auto ma elektyczne szyby z tyłu (wtedy wszystko idzie po canie do modułu komfortu)? Czy drzwi tylne normalnie się blokują i odblokowują przy użyciu pilota/guzika w drzwiach kierowcy? Czy odczytywałeś błędy vagiem?
-
Zamykanie i otwieranie szyb w Audi A4 B7
jak szyba nie ma zaprogramowanej pozycji (np po odłączeniu akumulatora) to nie będzie się zamykała i otwierała z pilota/kluczyka. Generalnie wypadałoby podłączyć komputer i odczytać błędy. Jak sprawdzałeś silnik i przyciski że jesteś pewny ich poprawnego działania?