Treść opublikowana przez bobikos
-
Obudowa wentylatora z żaluzją A4 B6
koledzy ale o czym mowa. W 1.8 T jest rzeczywiście jeden wiatrak i żaluzja. w 1.9 tdi są dwa wiatraki i one muszą tam być! Jak nie podłączysz elektrycznego to na bank będzie wywalało błąd, poza tym klima zapewne nie odpali. Dodatkowo na pasie zamontowany jest regulator wentylatora. Kup pas od 1.9 tdi i już.
-
Napinacz rozrządu
Od 2003 montowany był już mechaniczny? Czy ewentualnie jakieś większe napięcie wstępne napinacza zastosować do planowanych modyfikacji czy po prostu częściej (co 60 tys km) wymieniać rozrząd?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
o ile wiem rozróżnienia między avantem a sedanem nie ma. Tak przynajmniej wynika z ETKI
-
Napinacz rozrządu
Witam Poradźcie koledzy co zrobić. Pacjent AVB, rok modelowy 2003, na obecnym rozrządzie nalatane ok 60 tys km. Auto ma zrobiony program i aktualnie ok 150 KM i ok 350 Nm, choć są plany na więcej. Pasek, rolki, napinacz kupiony od forumowego sprzedawcy z oryginału więc niby nie powinienem się jeszcze martwić ale.. Ostatnio przy logach zauważyłem że powoli przestaje trzymać napinacz bo synchronizacja przy wyższych obrotach idzie do 3,3 ( na jałowym okolice 0). W związku z tym chcę wymienić rozrząd, napinacz i rolki. Pytanie pierwsze czy mam mechaniczny czy hydrauliczny. Z jakiego powodu nastąpiła zmiana stosowanego napinacza? Pytanie drugie jaki napinacz lepiej jest zastosować do AVB po programie? Być może w którymś momencie wskoczą większe pompki a wtedy napinacz narażony jest na większe przeciążenia. Przeglądam logi innych kolegów, którzy robili program i bardzo często widać że synchronizacja się rozjeżdża przy wyższych obrotach. Wystarczy wymiana rozrządu i odpowiednie ustawienie napinacza czy wskazane są w takim przypadku modyfikacje? Wdzięczny będę za sugestie od osób które temat przerabiały a nie lajkoników bez własnych doświadczeń i jałowych dyskusji nt. wyższość oryginalnych rozwiązań.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Gdzie oryginalnie umieszczona jest chłodnica oleju skrzyni w 1.9 tdi quattro? Jaki olej do skrzyni i dyfra polecacie?
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Wydaje się że mylisz pojęcia. Jest coś takiego jak funkcja SAVE która podwójnie rygluje zamki. O ile wiem auta z USA tego nie mają i wtedy nie koduje się jej w MK. Coś co się nazywa selektywne otwieranie służy otwieraniu najpierw drzwi kierowcy a przy kolejnym przyciśnięciu pilota pozostałych drzwi. Temat dotyczy MK więc proponuję wszelkie dalsze pytania zadawać tu http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-lista-modulow-komfortu-opisem-funkcji-114454/
-
Montaż elektrycznie składanych lusterek zewnętrznych w Audi A4 B6
bez żartów kolego. To co może zadziałać jest opisane w pierwszym wątku i nie ma co kombinować.
-
Osuszacz, dławik - kompletny spis części
8 bar to trochę mało, ale wszystko zależy od tego co ustawiłeś na klimatroniku. Ok 10-12 bar powinno być. 33 to wartość graniczna. Sprawdź szczelność układu najpierw.
-
problem z wentylatorem klimy..
Ta sprężarka się nigdy nie wyłącza, jest regulowana za pomocą zaworu. Zamiast wymieniać w ciemno powinieneś podłączyć VAG i sprawdzić co się dzieje z parametrami układu powyżej 140 km/h (lub odpowiadających im obrotów silnika). Być może zawór w sprężarce źle steruje i ciśnienie rośnie ponad wartość graniczną.
-
ustawienie rozrządu, wieksze spalanie - odczytanie logów
Lata Ci kąt synchronizacji. Robiłeś logi przed wymianą rozrządu? Czy coś jeszcze było robione, np przy wtryskach? Spalanie na postoju powinno być rzędu 0,6 l/h albo mniej przy wyłączonych odbiornikach.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
czy do kompletu od AVF jest taki sam czy inny niż w AVB rozrusznik?
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
mam AVB i będę wrzucał quattro od 2.5 tdi. Powiedzcie proszę jaki zestaw sprzęgło-dwumas podejdzie do takiego zestawu. Czy mam szukać od AVF? Czy rozrusznik musi być też od AVF czy od 2.5 tdi? O ile wiem od AVB nie podejdzie.
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
Zmiana oznaczenia to standard, np. AR zamienia się w AS
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Nie rozumiem o czym piszesz. "...jest wylaczona gdzie byla montowana" co to ma znaczyć? W B6 lampka jest inna- szczególnie usytuowanie kontrolki airbag (umieszczona w szarej części obudowy). Zdjęcia w opisie są, więc nie rozumiem co chcesz dodać do tematu.
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
przecież to lampka od B5
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Nie sprawdzałem.
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
będą pasować i od B6 i od A6 C6.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
o ile wiem AVB ma właśnie tarcze 280 co rzeczywiście jest dramatem. toma085 zmieniaj na 320. Dev ogarnie Ci temat hamulców. Zimówki wtedy conajmniej 16"
-
Brak Mocy
na początek sprawdź pompę tandem i króciec podciśnienia, który z niej wychodzi (wyrabia się i zasysa powietrze z zewnątrz). Najlepiej weź vaccumetr i szukaj nieszczelności w układzie. Poza wężykami i króćcem potrafią puszczać też zaworki.
-
Modyfikacja podświetlanych klamek
Zdejmij najpierw boczek i sprawdź czy masz to w ogóle podłączone. Może ktoś kabli nie podciągnął. Podłączone są do silniczka szyb lub w przypadku korbek z tyłu bezpośrednio do kostki w słupku B (tam już jest przewód szaro-niebieski (iluminacja). Schematy podłączenia masz w wątku o montażu elektrycznych szyb z tyłu. Zastosowane są tam diody clear 3 mm wraz z opornikiem (zasilanie +12V), Normalnie są one obsadzone w plastiku z kostką ale możesz je wkleić na klej na ciepło (jeśli diodek w ogóle brakuje) tutaj widać diodki (po lewej): Archiwalne: Klamki podświetlane Audi A4 b6 / b7 , s-line. RARYTAS, POLECAM!! Czersk
-
Montaż elektrycznie składanych lusterek zewnętrznych w Audi A4 B6
Moim zdaniem nie podejdą bo MK się z nimi nie skomunikuje. Ale możesz kupić i sprawdzić, będziemy mieli 200% pewność.
-
Problem z oświetleniem-dziwne zachowanie oświetlenia!
spadki napięcia więc może jednak akumulator albo połączenia od niego. Sprawdź połączenia przewodów od akumulatora oraz przy alternatorze.
-
Problem z oświetleniem-dziwne zachowanie oświetlenia!
Alternator i akumulator do sprawdzenia.
-
zrywa sprzęgło przy większych prędkościach
Ciśnienia normalne, o ile wiem nie powinno być dużo wyższe. Zrób log tej grupy i może będzie coś widać.
-
zrywa sprzęgło przy większych prędkościach
Jeśli zrywa sprzęgło to znaczy że jest zbyt duże obciążenie. Ja bym podłączył VCDS i sprawdził najpierw jakie ciśnienie wytwarza przy wyższych obrotach, może zawór źle reguluje a może sama sprężarka już nadaje się do wymiany?