Treść opublikowana przez VicVega
-
Jakie LEDy wybrać - proste czy zaokrąglone?
Kupiłem w końcu. Chciałem na początku kupić te: Światła dzienne LED marki NSSC 504HP , ale ponieważ obudowa jest w nich z plastiku i sam sprzedawca powiedział, że przy używaniu myjki ciśnieniowej mogą parować, zdecydowałem się na te: Światła dzienne LED marki NSSC 506HP Trochę brzydsze, ale jakoś solidniej wykonane, duża jest ta obudowa przezroczysta. Ponoć jeden z najtrwalszych modeli. Jeszcze ich nie założyłem, bo trochę się nadal waham czy nie za bardzo oszpeci mi to auta.. Nie wiem jakim cudem niektórzy zamontowali te bardzo zaokrąglone Światła do jazdy dziennej DRL-523 Nie ma możliwości zamontowania ich w zderzaku od B5 czy B6 tak, żeby świeciły na wprost. Odnośnie montowania pod kratkami, poniżej przepisowej wysokości. Może ciekawie wygląda i nie każdy glina się przyczepi, ale przy ew. stłuczce na bank będzie to sprawdzone dokładnie i mogą być problemy z ubezpieczeniem. Zastanawiam się czy montować to samemu czy lepiej komuś zlecić. Jak myślicie?
-
[ALL B6] Profil opony na felgę 17"
Nie wiem. Sprzedałem te felgi, tzn. wymieniłem się z dopłatą (z drugiej strony) na 16" i jestem bardzo zadowolony.
-
Jakie LEDy wybrać - proste czy zaokrąglone?
A to nie jest za nisko? nieprzepisowo w sensie? Też tak chciałem zrobić właśnie, ale jak u siebie mierzyłem, to było za nisko trochę.
-
Jakie LEDy wybrać - proste czy zaokrąglone?
Ja kupiłem takie ŚWIATŁA DZIENNE 5 LED HOMOLOGACJA AUTOMAT AUDI VW (2319940957) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. A wyglądają tak <br /><br /> No tak, ale ja mam B6 i przeciwmgielne, także takie długie u mnie nie wejdą. Ja wiem czy tak bazarowo znowu. Jak się jakieś schludne znajdzie, 5-cio diodowe i dobrze się je spasuje to nie jest tak źle. Kwestia gustu wszystko. Tzn. też nie jestem zwolennikiem takich dokładanych świateł, ale doszedłem do wniosku, że to jednak bardzo praktyczne. O takich w przeciwmgielne też myślałem, ale wtedy pozbywam się przeciwmgielnych właściwych przecież, a to trochę bez sensu chyba. Czy jak to jest, można z tego korzystać jak z przeciwmgielnych legalnie?
-
Jakie LEDy wybrać - proste czy zaokrąglone?
A jaki model konkretnie założyłeś?
-
Jakie LEDy wybrać - proste czy zaokrąglone?
A mógłbyś podrzucić jakieś zdjęcie?
-
Jakie LEDy wybrać - proste czy zaokrąglone?
Ale poważnie ładnie czy ironicznie mówisz? Trudno zdecydować, ale te płaskie są chyba odrobinę za płaskie. Najlepiej byłoby gdzieś podjechać i przypasować.
-
Jakie LEDy wybrać - proste czy zaokrąglone?
Koledzy! Po przejściach i kosztach związanych z wymianą ksenonów i naprawą przetwornicy postanowiłem założyć diody LED do jazdy dziennej. Moje pytanie, jak w temacie: czy do naszych A4 B6 pasują bardziej proste komplety (takie jak te: Swiatła do jazdy dziennej NSSC 507 HP) czy lekko zaokrąglone (jak te: Światła do jazdy dziennej Led)? Do osadzenia w kratkach zderzaka oczywiście, obok przeciwmgielnych. Pozdrawiam!
-
Pukanie przy dodawaniu gazu
Koledzy! Od jakiegoś czasu zaobserwowałem występowanie dziwnego puknięcia przy dodawaniu gazu. Słychać to z prawej strony bardziej i tylko gdy gazu dodaję po wcześniejszym całkowitym odpuszczeniu pedału przyśpieszenia. Czasem pojawia się też po zdjęciu nogi z gazu. Ja obstawiam przegub zewnętrzny, choć objawy nie są do końca zgodne. ALE przy prędkości ok. 140 zaczyna trząść kierownicą (nie zawsze), a ponadto zaglądając ostatnio pod auto, zauważyłem, że guma na przegubie ma malutkie pęknięcie. Było "upocone", więc smar przez nie wyłazi. Może to być powodem owego pukania i trzęsiawki? Przegub rozumiem, że w związku z powyższym do bezwzględnej wymiany? Pozdrawiam!
-
Po deszczu parują klosze. Lampy nigdy nie rozbierane (ksenon).
U mnie pomogły dwa zabiegi. 1. Przesmarowałem silikonem odpornym na temperaturę śruby regulacyjne - pomogło znacznie, ale nie wyeliminowało problemu. 2. Przy naprawie przetwornicy okazało się, że jej uszczelka jest w kiepskim stanie. Wymieniłem i przestało parować zupełnie.
-
Xenon - padające przetwornice po wymianie palników
No to spoko, dobrze wiedzieć. Ja swoją oddałem do naprawy póki co. Diagnoza jest taka, jak mówi kolega WRCLAGUNA, czyli użytkowanie wyeksploatowanego palnika. Zobaczymy ile wytrzyma. Jak padnie jakoś szybko to pomyślę nad tym Koito. A FIS przeszedł do porządku dziennego z tymi przetwornicami bez problemu?
-
Xenon - padające przetwornice po wymianie palników
Zdradzisz jak to zamontowałeś? Lampy są szczelne?
-
Xenon - padające przetwornice po wymianie palników
Czyli jest jakaś alternatywa. A jak ją wpasowałeś? W B6 przetwornice siedzą w kloszach, nie trzeba było rzeźbić?
-
Xenon - padające przetwornice po wymianie palników
Zgadza się. Z pół roku, jak nie dłużej mrugał mi ten ksenon, w którym teraz przetwornica padła.
-
Xenon - padające przetwornice po wymianie palników
Witam Wszystkich! Niedawno przepalił mi się palnik xenonowy. Wymieniłem i jakiś czas później (tydzień, dwa) padła mi przetwornica w jednej z lamp. Szukając zakładu, który naprawi mi przetwornicę trafiłem na taką opinię: Podobno te nasze przetwornice padają z powodu montowania złych palników, niekompatybilnych. Czyli np. chińskich, podrób philipsów, których jest masa na rynku, a nawet oryginalnych żarników philips lub osram. Ponoć technologię produkcji żarników mają opatentowaną tylko te dwie firmy i wszystko inne, w tym Xenotec, które kupiłem, są niekompatybilne ze względu na inne parametry (gazy, cisnienie, temperatura itd.), co powoduje padanie niektórych przetwornic. Moje są ponoć wyjątkowo wrażliwe (Valeo 4-pinowe, rok '03) i da się je naprawić, ale ponoć jeśli nie zmienię żarnika to znowu padnie. W przypadku oryginalnych osram i philips chodzi o to, że teraz produkuje się żarniki z obniżoną zawartością rtęci czy bez nawet, przez co charakterystyka takiej żarówy jest również inna od tych produkowanych np. w roku 2003. I tak w przypadku osram jest ok. 80% szans, że nie zniszczą przetwornicy, a te drugie dają tylko 50%. Pełnej kompatybilności nie mają już żadne żarniki. Przy naprawie koleś zakłada jakiś nowszy, usprawniony układ, ale ponoć jeśli nie wywalę tych Xenoteców, to prawdopodobnie przetwornica znowu padnie. Koleś sprawiał wrażenie ogarniętego, mówił tak, jak by faktycznie miał sporą wiedzę na ten temat, poradził mi też żebym wyjął drugi palnik, póki przetwornica działa, bo na bank padnie, ale teraz tak się zastanawiam czy przypadkiem nie naopowiadał mi tego żeby "zabezpieczyć się" przed ewentualną reklamacją, bo wie, że naprawa nie daje pewności, że będzie to działać dłużej niż miesiąc. Co myślicie? Palnik ma jakiś wpływ na przetwornicę?
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Hej! Masz może żarniki ksenonowe D1S o barwie 4300?
-
[ALL B6] Popękany żarnik ksenonowy
Ok, dzięki za szybką odpowiedź.
-
[ALL B6] Popękany żarnik ksenonowy
Koledzy, kilka dni temu padł mi ksenon. Dziś dobrałem się do lamp i okazało się, że winowajcą jest żarnik, który roztrzaskał się w drobny mak. Teraz moje pytanie, czy to normalne, że żarnik ksenonowy przepala się w ten sposób, czy też może zdewastowany został z jakiejś innej przyczyny? Lampa jest sucha, styki na przetwornicy w normie. Zwykły ksenon, z żarnikiem D1S. Sprawdzałem bezpieczniki, ale wg rozpiski za światła przednie odpowiadają pozycje 20 i 21, które u mnie są nieobsadzone. Dziwne.. Jeśli temat był przerabiany, mam nadzieję, że moderatorzy wykażą się wyrozumiałością ze względu na nowy silnik forum, w którym nie do końca się jeszcze odnalazłem oraz dość dużą pilność sprawy. Chciałbym uniknąć ewentualnego rozwalenia nowego żarnika. Pozdrawiam!
-
Ceny paliwa marzec 2026
Moja znajoma zalała na tym właśnie Auchanie paliwo do Forestera i zaczęły się problemy z sodą lambda. Niby nie udowodnione, że to od tego paliwa, ale jakieś podejrzenia można mieć. Ja tankuję ON na stacji 123 przy Aleksandrowskiej w Łodzi. Od dłuższego czasu 5,71, a na Neste przy Zgierskiej nawet ostatnio spadło do 5,69
-
[ALL B6] Wymiana klocków - robił to ktoś ?
Ok, tak tylko się zastanawiałem czy nie lepiej robić to kiedy wymieniamy klocki z tyłu i z przodu, bo wówczas nie ma dodatkowej roboty. Ale wymienię w takim razie, ponad dwa lata już jeździ. na pewno A powiedz mi jeszcze jedną rzecz, kupiłem dziś klocki TRW o oznaczeniu GDB1307 i zauważyłem, że nie ma takiego w zestawieniu oznaczeń klocków i tarcz, które przygotowałeś. Orientujesz się czy jest przełożenie z oryginalnych oznaczeń do kodów producentów, jak TRW np? Bo zastanawiam się teraz czy będą mi pasowały...
-
[ALL B6] Wymiana klocków - robił to ktoś ?
Koledzy, a takie pytanko: Jak wymieniam tylko klocki z przodu to jest sens wymiany płynu hamulcowego? I jeszcze jedno, od kiedy zaczęto montować zaciski, które odsuwa się komputerowo przed wymianą klocków? Sorry, że odgrzewam kotleta sprzed lat, ale bez sensu chyba tworzyć nowy wątek.
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Może się ktoś przyczepić do złej naklejki? Chyba przesada. Czym ona się różni od tej standardowej (od wersji bez przełącznika)?
-
Życzenia Świąteczno - Noworoczne
Wesołych świąt! Życzę Wam, by Wasze święta nie składały się tylko z prezentów i żarcia, ale również z tego specjalnego czynnika, który mamy w sobie. Choć prezentów i żarcia nigdy za mało smile Pozdrawiam!
-
[ALL B6] Kawałek metalu w misce olejowej skrzyni biegów TipTronic
O tym nie pomyślałem. Może faktycznie. Chłodnica była pęknięta, bo oparła się o osuszacz i napierdzielała w niego. Nie widziałem czy pęknięcie było aż tak duże, ale nie wydaje mi się.
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Koledzy, dobra rada dla poszukujących paneli oświetleniowych z kontrolką "pass. airbag off"! Panele te można dobrać od A3. Przez parę miesięcy szukałem tylko do A4 i nic. Przypadkiem odkryłem, że są jednakowe, zerknąłem na allegro i okazuje się, że od A3 było ich nawet kilka. Nie wiem czy nie jest to przypadkiem powszechnie znany fakt i czy się nie wygłupiam ale myślę, że warto się podzielić tą wiedzą. Wczoraj zamontowałem u siebie panel, wszystko gra perfekt. Bebechy musiałem tylko przełożyć, gdyż ten kupiony był totalnie goły, tzn. tylko i wyłącznie to główne światło, ale zajmuje to jakieś 10 minut, bo wnętrzności są 100% kompatybilne. Wiązka była poprowadzona fabrycznie. Kodowania jeszcze nie zrobiłem, ale to już formalność chyba. Dzięki wszystkim za porady i pozdrawiam!