Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

VicVega

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez VicVega

  1. Koledzy, przy wymianie oleju w skrzyni znaleziony został kawałek metalu. Wygląda on jak pognieciony nit albo jakaś śrubka na imbus. Rozmiary to jakieś 0,5cm x 0,5cm, "grubości" ma może ze 0,3cm. Opowiem może w jakich okolicznościach doszło do jego znalezienia. Miałem wycieki spod auta. Dość konkretne, ale zasugerowałem się tym, że przy niedawnej wymianie płynu wspomagania mechanicy zalali mi całe osłony i myślałem, że stamtąd kapie. Po kilku dniach skrzynia zaczęła mi szarpać, więc udałem się do warsztatu. Okazało się, że walnięta jest chłodniczka oleju skrzyni i z niej się leje. Zmylił mnie też zapach oleju, ten od wspomagania i do przekładni mają prawie identyczną woń. Przy wymianie chłodniczki wymieniono od razu olej no i znaleziono w misce bohatera tego wątku. Po tym zabiegu skrzynia działa płynnie i cicho, ale zastanawiam się czy mimo wszystko nie powinienem udać się do jakiegoś skrzyniarza, przeboleć koszty i zlecić mu kompleksowy przegląd. Co radzicie?? Zdjęcia:
  2. VicVega odpowiedział(a) na czester temat w 1.9TDI
    Też tak miałem. Inny silnik co prawda, bo AKE. U mnie odma była zapchana, po wymianie przeszło. Inna sprawa, że niepotrzebnie kupiłem nową, bo w tych silnikach jest już taka plastikowa, którą wystarczy umyć, no ale nie chcieli mi jej przyjąć z powrotem w ASO i wsadziłem tę nową.
  3. Jak chcesz mogę Ci sprzedać taki czujnik. Mam używany, dobry. Jakiś czas temu myślałem, że powoduje on problemy z odpalaniem i wymieniłem. Okazało się, że byłem w błędzie Nowy kosztuje coś koło 100-120PLN. Mogę opchnąć Ci mój, używany za 50 + wysyłka. Tylko musiałbyś sprawdzić czy numer pasuje. Mój ma numer 059 919 501 A. Musiałbyś tylko o-ring w ASO kupić.
  4. Nie wiem jak w manualu (masz manualną, tak?), ale w automatycznych skrzyniach jest filtr. Jego wymiana jest tak samo ważna, jak wymiana oleju. Do tego dochodzi uszczelka miski olejowej. Doczytaj czy jest jakiś filtr i, jeśli jest, ja sugerowałbym pojeździć trochę i zrobić wymianę jeszcze raz, z filtrem. Dużo tego oleju do kupienia nie masz, a skrzynia na pewno doceni taki zabieg.
  5. Wymiana zrobiona,stary olej był dużo ciemniejszy niż nowy.Biegi wchodzą trochę łagodniej, prawdę mówiąc drastycznej różnicy nie odczułem,ale nie żałuję,że wymieniłem.Pozdrawiam! A wymieniłeś też filtr? [ Mobil produkuje oleje ze specyfikacjami zgodnymi, z tymi zalecanymi do pojazdów VAG.
  6. U mnie stary olej był ciemny, w wiaderku wyglądał prawie czarno. Przy pierwszej wymianie nie udało mi się odkręcić miski i wymienić filtra, bo zapiekły się śruby. Potrzebowałem auto, więc musiałem zalać skrzynię bez tego zabiegu i nawet po takiej połowicznej wymianie różnica w pracy przekładni była ogromna. Wymiana co 80 tysięcy chyba.
  7. Mam to samo. Z tego wątku dowiedziałem się, że najlepiej zdjąć zderzak do diagnozy i parę innych rzeczy, np jak uszczelnić spryskiwacz: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=211583.0 U mnie kapie z prawego spryskiwacza, na zdjęciu poniżej zaznaczyłem strzałką skąd dokładnie cieknie. W wątku, który podałem jest opis uszczelnienia tego, ale ja chyba spróbuję gdzieś dobrać o-ring. Tylko teraz nie wiem jak się ten spryskiwacz rozkłada? Nie chciałbym niczego połamać, a ponoć są dość delikatne te elementy. Da radę zdemontować np. tę dolną cześć (od strzałki w dół) bez wyjmowania całości? Myślicie, że dobrym sposobem na wydobycie spryskiwacza jest przytrzymanie go, jak się wysunie (też wspomniane, w wątku, do którego link zamieściłem)? Zdjęcie:
  8. Ok, dzięki za link. Oblookam to w wolnej chwili i dam znać. Dziwi mnie bardzo jakie warunki muszą zostać spełnione żeby wyskoczył błąd. Dwa razy mi to FIS komunikował w ciągu ponad 3 lat jak mam auto, odydwa razy na autostradzie. Poza tym w mieście i na małych trasach nigdy
  9. Są błędy: 01535 - Control Circuit for Right Headlight Range Adjusting Motor (V49) 30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent 00776 - Level Control System Sensor: Left Front (G78) 28-10 - Short to B+ - Intermittent I co myślicie? Kable?
  10. Koledzy, samopoziomowanie ogólnie działa bez zarzutu, ale problem pojawia się w trasie. Konkretniej: jak jadę ok. 40 minut autostradą ze stałą prędkością ok. 140km/h, w temperaturze powyżej 20 stopni, na FISie wyskakuje mi błąd samopoziomowania.. Dzieje się tak tylko przy dłuższej jeździe ze stałą, wysoką prędkością i tylko przy wysokiej temperaturze. Jak zgaszę silnik i odpalę ponownie komunikat znika. Po ok. 30-40 min. znowu to samo. Na co dzień samopoziomowanie działa idealnie. Macie jakieś pomysły co to może być? Popołudniu sprawdzę jaki błąd się zapisał w sterowniku i dam znać.
  11. Zlokalizowałem przyczynę. Kapie z prawego spryskiwacza, tak jak podejrzewałem (na zdjęciu poniżej zaznaczyłem strzałką skąd dokładnie cieknie). Spróbuję gdzieś dobrać oring, skoro nie występuje w ASO oddzielnie. Tylko teraz jak się ten spryskiwacz rozkłada? Da radę zdemontować np. tę dolną cześć (od strzałki w dół) bez wyjmowania całości? Zdjęcie:
  12. Idź do ASO, dobiorą Ci po VIN. Tak najlepiej chyba. A może spróbuj go najpierw reanimować?
  13. Co Ty powiesz? :> Nie wiem czy wiesz, że profil opony to procent od szerokości. Czyli w tym przypadku 55% od 215 lub 205. Wg Ciebie to są te same wartości?
  14. Ja kupiłem na alle wzmacniacz od A8, używany oczywiście, za 150. Jest dłuższy od tego do A4, ale pasuje idealnie w miejsce po fabrycznym. No i śmiga perfekt. Sprzedawca dał mi na niego gwarancję, także nie jest to znowu taka loteria na tym allegro.
  15. Dużej różnicy w komforcie nie będzie, choć może trochę bardziej miękko być. Myślę, że ten wyższy profil bardziej przyda się jako lepsza ochrona dla felgi, przed podziurawionymi przez zimę drogami. Jak już chcesz coś wyższego od 205/55 to może załóż 215/55. Jest trochę wyżej, a nie ma balonowatości. No i to jest jeden z zalecanych przez Audi rozmiarów, więc nie będzie problemów, że gdzieś Ci coś obciera.
  16. Mam takie same objawy, tylko bez czarnego bąka. Latem jest spokój co prawda, bo auto bardzo wolno stygnie. U mnie kończy się wtrysk sterujący. Kupiłem już nowy, mam uszczelkę, podkładki, oringi, wiem co i jak robić, ale nie mam czasu... Od przyszłego tygodnia powinienem mieć wreszcie trochę więcej luzu i pewnie zabiorę się za to i parę innych rzeczy, póki jeszcze jest ciepło. Jak zrobię to sam znać znać czy jest poprawa. Przede wszystkim podepnij Vaga, sprawdź błędy i zrób logi, może coś się wyjaśni. Pozdro!
  17. Na allegro, na szrocie? Ale wątpię żebyś dostał samą klamkę, prędzej cały schowek. Nie wydaje mi się też żeby w ASO występowała jako oddzielna część. Wyjmij najlepiej tę swoją i sprawdź co jest grane. Może da się naprawić.
  18. Zgadzam się. Ten piąty rok użytkowania Vredesteinów, o których wspominałem, to już było tak na mocnej granicy przyczepności, a w połowie zimy i tak musiałem je zmienić, bo bąble się pojawiły.
  19. Miałem oponki Vredestein Wintrac Xtreme i starły się chyba po 5 latach. W tym samym czasie straciły swoje właściwości i gumy zaczęły się rozłazić. W zimowych oponach bieżnik w okolicach 4mm oznacza koniec ich przydatności do jazdy w trudnych warunkach.
  20. Ja widziałem je najtaniej za 500PLN. A Continentale mam obecnie letnie i jestem z nich zadowolony - świetna przyczepność na suchym i mokrym nawet przy dużych prędkościach. Dobre hamowanie. Mają jednak jeden minus - są podatne na aquaplaning przy prędkościach powyżej 120-130km/h.
  21. Trudno tak naprawdę powiedzieć czy następca UG7+ będzie lepszą oponą. Często jest tak, że producent wypuszcza wyjątkowo dobrą oponę żeby pokazać się z dobrej strony w testach, a po takim dobrym marketingu wypuszczają nową oponę gdzie przy produkcji przyoszczędzono na mieszance. Póki nie ma niezależnych testów ciężko cokolwiek powiedzieć. Michelin - wiadomo, dobre opony, ale tak jak kolega Brysio napisał, za drogie są. Przepłacanie dla samej myśli, że ma się opony Michelin, które wcale nie są jakoś wybitnie wspaniałe, jak dla mnie nie ma sensu. Ja skuszę się chyba na te Fuldy Kristall Control. Wprowadzone rok temu, sprawdzone, same dobre opinie (o Fuldach w ogóle, nie tylko o tych zimówkach), do tego cena nie za duża, bo w rozmiarze jaki mnie interesuje (215/55/16) są po ok. 400PLN za sztukę.
  22. Dla świętego spokoju możesz sobie sprawdzić datę produkcji zbiorniczka albo samego korka. Powinny się chyba pokrywać z rocznikiem auta. Choć nie wiem czy są tak oznakowane te części. Musiałbyś zerknąć. Ale nie wydaje mi się żeby coś było nie tak, prędzej serwisanci coś kręcą.
  23. Fajny mają bieżnik. Fulda Kristall Control też ma ciekawy - w środku taki zagęszczony wzór "snow catcher", a na zewnątrz szerokie rowki do odprowadzania wody i śniegu, ponoć się sprawują. Pytałem znajomego z innego forum, który handluje oponami i mówi, że sprawdzone opony to na pewno Barumy, Fuldy, Klebery - cena/jakość = 10/10. Dunlop, GY, Michelin - testy przeprowadzone rok temu dowodzą, że najdroższe marki najsłabiej się przykładają do tematu... ale marketing robi swoje i utwierdza się przekonanie, że najdroższa opona jest najlepsza.
  24. Fajna stronka, na której dobierzecie sobie wszystkie żarówki w aucie: http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=in_en_consumer_lighting&parent=89083467512&id=in_en_car_lighting&lang=en
  25. Filtr oryginalny jest drogi. Lepiej kupić jakiegoś dobrego producenta, ale nie w ASO. Przecież filtrów paliwa czy oleju też nie kupujemy w ASO, oryginałów, a wcale gorsze nie są (przy czym dużo tańsze). Tylko trzeba iść do jakiegoś porządnego sklepu/hurtowni, żeby dobrali po VIN najlepiej. To samo z uszczelką miski. W ASO można kupić oring korka wlewu i korek spustowy. A jaki niby sprzęt jest potrzebny do wymiany dynamicznej? Robiąc to tak, jak podałem wyżej wystarczy mieć kawałek wężyka z OBI i drugą osobę do pomocy. Nic nie ma prawa się zepsuć. Naprawdę nie widzę wielkiego kłopotu w tym - masz raptem 3 litry więcej oleju do kupienia i 15 minut dłuższą pracę. A skrzynię masz zalaną w całości świeżym olejem. Wymianę masz co 80 tysięcy, także myślę, że warto się przyłożyć raz na kilka lat. Kolega gooryl np. nie wie kiedy była ostatnia wymiana, a i przebieg niemały, także myślę, że tutaj w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać. No ale każdy zrobi jak uważa. Audi np. w ogóle nie zaleca wymieniać oleju w tej skrzyni. Ja uważam jednak, że warto - widzę po swojej skrzyni, że zaczęła płynniej chodzić po wymianie dynamicznej. No i na chłopski rozum - 3 litry starego oleju zostaje w skrzyni przy wymianie statycznej. Odnośnie potrzebnych rzeczy: oczywiście olej Mobila, VAG koniecznie, klucz dynamometryczny i duży nasadkowy imbus do korka wlewu (chyba 17), coś do nalewania, jak wspomniana przeze mnie strzykawa (w ASO robią olejarką tak na marginesie), wężyki. Kanał/podnośnik to oczywiste. No i najważniejsze to wiedza, bo nie wystarczy spuścić olej i nalać świeży, a wiele mechaników tak do tego podchodzi. Od siebie dodam jeszcze, że należy uważać przy odkręcaniu śrubek miski. One lubią się zblokować, często też jakiś ynżynier dokręci je za mocno i jest problem, bo gniazda się łatwo wyrabiają wówczas. Jest ich 27 po 4PLN w ASO, także dobrze jest wsadzić w nie taki dłuższy imbus gwiazdkowy i puknąć młotkiem.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.