Treść opublikowana przez VicVega
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w automacie
VAG jest potrzebny żeby poprawnie skontrolować stan oleju po wymianie.
-
Polecane opony zimowe
A co myślicie o GoodYear Ultra Grip Performance? Można je dostać poniżej 400PLN za sztukę, bo wyszła już nowa - Performance 2. W poprzednim aucie miałem UG7+ i byłem z nich bardzo zadowolony, a była to tylnonapędówka. Druga opona, o jakiej myślę to Fulda Kristall Control HP. Podobno letnie robią za***iste - Carat Exelero zebrała świetne opinie. Pozdrawiam!
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w automacie
Ja znalazłem na forum A6, zobaczcie: http://www.a6klub.pl/all-tiptronic-zf-zbior-wiedzy-wymiana-filtra-i-oleju-atf-vt10267.htm Dwie rzeczy bym zmienił jednak. 1. pomysł z nalewaniem oleju przez baniak uniesiony wyżej niż otwór jest ok, ale strasznie upierdliwy. Raz, że ciężko jest osadzić wąż w otworze do nalewania tak aby było poprawnie, a dwa, że olej leci bardzo powoli. O wiele lepsza jest duża strzykawa, z nałożonym wężykiem. Precyzyjnie się nalewa i dość szybko. Trzeba tylko opracować system nalewania oleju do strzykawy - ja posłużyłem się baniakiem z kranikiem. Bardzo dobre rozwiązanie. 2. Odpalenie silnika na 20 minut po pierwszym zalaniu skrzyni. To jest zdecydowanie za długo wg mnie. Olej się wtedy za bardzo nagrzeje i z resztą czynności trzeba będzie czekać wieczność, aż ostygnie. Poza tym ma to być wymiana dynamiczna, a po odpaleniu auta na 20 minut i tak cały olej się wymiesza. Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś wątpliwości to mogę Ci potem napisać jak ja to robiłem, krok po kroku, ale myślę, że ten opis z forum A6 jest prawdziwą kopalnią wiedzy.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w automacie
Chodzi o wypompowanie starego oleju, który siedzi w konwerterze. Jak już zlejesz stary olej, wymienisz filtr, umyjesz i założysz miskę itd., trzeba odkręcić wąż powrotny na chłodnicy oleju (ja odkręciłem na skrzyni, bo nie miałem dostępu do chłodnicy oleju), montujesz do niego jakiś wężyk i odpalasz silnik na 4-5s, a druga osoba obserwuje jaki olej spływa z tego węża powrotnego. Gasisz silnik, zalewasz skrzynię ponownie, patrzysz jaki leci olej i tak w kółko, aż z węża powrotnego poleci świeży olej. I dalej zgodnie z procedurą. Masz jakąś instrukcję tej operacji? Pamiętaj też, że potrzebny jest VAG, żeby pilnować temperatury oleju. Ten pierwszy olej, co podlinkowałeś to jakiś shit. Uniwersalny jakiś. Nie kombinuj, nie eksperymentuj i kup ten olej, który Ci podałem. To ważne. Ten drugi wygląda na właściwy, ale pierwszy raz spotykam się z litrową butelką. U nas w każdym razie dostępny jest tylko w 20l baniakach, jak tu: http://www.multi-shop.pl/index.php?products=product&prod_id=320 Na wymianę dynamiczną potrzeba ok. 10l oleju, także taki baniak wystarczy Ci na dwie. Powinien przynajmniej. Tylko trzeba się zastanowić czy zrobisz tym autem 80tysięcy żeby tę wymianę robić. A czemu w ogóle wymieniasz?
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w automacie
Masz powiedzieć, że chcesz inny Panowie, do skrzyń 5hp19 produkcji ZF lejemy olej Mobil (dawniej Esso) LT 71141. On spełnia normę G 052162Ax (x - pojemność baniaka), jest zalecany przez producenta, używany w ASO. Można go dostać na allegro. Jak coś to walcie na PW, podam Wam namiar na sprawdzonego sprzedawcę. Ja kupowałem w hurtowni i było sporo taniej, także warto sprawdzić lokalnych sprzedawców. Kupić trzeba bańkę 20l, ale przyda się. Bardzo ważna jest procedura wymiany, sposób nalewania, momenty dokręcania, także jak będziecie to robić w warsztacie, to wypytać ich o wszystko. Jak nie będą czegoś wiedzieć, to nie pozwolić im dotykać auta. Ja robiłem sam. Zajęło mi to trochę czasu, ale drugi raz robiłbym to już dużo krócej. Wszelkie instrukcje są w necie, także przy odrobinie chęci, pojęcia i przy dobrym zapleczu da się zrobić. Trzeba pamiętać o elementach podlegających wymianie czyli uszczelka miski, filtr, oring korka wlewu, korek spustowy. Aha, i odpuście sobie wymianę statyczną, bo mieszacie w ten sposób stary olej z nowym. Tylko i wyłącznie wymiana dynamiczna. Dużo więcej zachodu wcale nie ma, a naprawdę warto, uwierzcie mi. Pozdro!
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Damn, ta sama Muszę być bardziej czujny Swoją drogą ciekawe dlaczego do B5 jest ich tak dużo, a do B6 bida.. W ogóle to te lampki są bardzo podobne. Ciekawe czy bebechy z tą listwą mocującą by nie podeszły Od B5 jest chyba szersza, ale sama dioda myślę, że podejdzie. Bebechy wyglądają prawie identycznie..
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
To ja ją kupiłem. Ty dziadu A byłem tak blisko.. Taką szarą kupiłeś? No tak, to by się zgadzało - mój wóz jest z marca 2003 i instalacja dachowa jest przygotowana pod lampkę. Tylko lampki nie ma
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Możliwe, pewnie tak. I prawdopodobnie wersja z czujnikiem ruchu ma już wycięcie. Ciekawe czy nie kłóci się taka airbagowa kontrolka z czujnikiem ruchu No to wypas. Dzięki za rady [br]Dopisany: 05 Wrzesień 2011, 13:23_________________________________________________Kurde, do B5 tych lampek jest cała masa na allegro, a do B6 była jedna i ktoś mnie podkupił..
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Piny 4 i 7 obsadzone, także wiązka przygotowana pod kontrolkę Uff... Ciąć faktycznie trzeba. Powiedzcie mi tylko do czego jest ta mała kostka, którą oznaczyłem strzałką? Wygląda to u mnie tak: I druga sprawa - czerwone LEDy od oświetlenia tunelu środkowego. Wyglądają na totalnie plug&play, pod warunkiem, że te płaskie zakończenia, na które wsunięte są kabelki od LEDów (oznaczone strzałkami) występują w każdym panelu. Kojarzycie, jak to wygląda u Was? Zdjęcie:
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
To chyba zainteresuję się kupnem używki. Skontroluję jeszcze jak to wygląda, ale jakoś nie przemawia do mnie wycinanie otworów Oby tylko była wiązka poprowadzona :gwizdanie:
-
[ALL B6] Przekładka klamki schowka pasażera
Trudno tak właściwie przewidzieć co taki złodziej sobie umyśli, bo z jednej strony brak zamka = łatwiejsza robota, ale z drugiej strony zamek = ciekawe łupy w środku Ale chyba przełożę, nawet jakoś tak łyso wygląda bez niego Aha, czyli zbieg okoliczności. Myślałem, że może gdzieś są jakieś różnice konstrukcyjne
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
A to blenda nie jest kompatybilna? Z zewnątrz wyglądają tak samo - zdjąć jedną, założyć drugą. Gdzie dokładnie ten otwór miałby powstać, bo jakoś nie potrafię sobie tego zwizualizować Aha, czyli piny 4 i 7, i wszystko jasne, ok. To co tam należy włożyć? Obojętnie jaką diodę? Szukam na allegro lampki, która miała opcję Pass. Aribag Off fabrycznie, ale znalazłem jedynie taką bez tych dwóch małych, czerwonych lampek do oświetlenia tunelu środkowego.. Orientujecie się czy to jest przekładalne plug&play? Panel zewnętrzny i tak musiałbym wymienić, bo jest szara, a ja potrzebuję czarnej, tylko o bebechy chodzi.
-
[ALL B6] Przekładka klamki schowka pasażera
Koledzy, musiałem ostatnio wymienić schowek pasażera z racji montażu zmieniarki. W fabrycznym schowku miałem klamkę z zamkiem, w tym nowym już nie. Zastanawiam się teraz nad przełożeniem klamki ze starego schowka do nowego, ale nie wiem czy istnieje taka możliwość. Samo wyjęcie klamki trudne nie jest, jak dowiedziałem się na forum, ale moja wątpliwość pojawiła się, ponieważ wszystkie schowki pod zmieniarkę jakie widziałem miały klamki bez zamka. Dlaczego? No i nie wiem czy tak na prawdę jest sens montowania tego zamka. Nowy schowek jest w lepszym stanie niż poprzedni, więc klamka pewnie też lepiej się trzyma. Dla ewentualnego złodzieja taki zamek to pewnie żadna przeszkoda.. Poradźcie, jest sens?
-
Know How odnośnie poprawy odbioru radia Concert Symphony
Poobserwowałem jeszcze trochę pracę mojej nowej anteny od A8 i wyszło na to, że wszystkie mainstreamowe stacje typu RMF czy Eska działają wzorowo zarówno w mieście jak i w trasie. Problem pojawia się jedynie z bardziej niszowymi stacjami jak Chilli Zet czy Radio Pin - w mieście odbierają perfekt, ale w trasie zaczynają przerywać. Wychodziłoby na to, że nie jest to już zależne od anteny. Zauważyłem też inny ciekawy objaw. Czasem na pozycji, po którą zapamiętane mam Chilli Zet pojawia mi się zwykła Zetka. Wie ktoś o co chodzi?
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Koledzy, dołożyłem ostatnio zmieniarkę i schowek, który pod nią kupiłem jest z przełącznikiem AIRBAG OFF. Ta nowsza wersja, plastikowa. Oczywiście po podpięciu zaraz wywaliło mi komunikat na desce, więc trzeba doreazć kontrolkę. Bardziej podoba mi się ta obok przycisku ESP i Parktronic, ale nie mam teraz zupełnie czasu i ochoty na wyciąganie całego tunelu, więc zdecydowałem się na tą "sufitową" (jeśli wiązka jest już pociągnięta). Z elektryką u mnie słabo, więc mam kilka pytań: 1. Jeśli okazałoby się, że wiązka sufitowa jest pociągnięta, to czy muszę robić coś poza wymianą panelu oświetlenia i przekodowaniem sterownika? Schowek, przypominam, z fabrycznym zestawem. 2. Jak, a właściwie gdzie sprawdzić czy wiązka dachowa jest przygotowana? Wiem, że mam szukać pomarańczowej kostki pod dolną osłoną na słupku A i tu nie bardzo rozumiem - domyślam się, że chodzi o ten słupek z przodu, ale czy jego dolna część to nie jest już słupek B? No i z której strony - lewa czy prawa? A może wystarczy zerknąć czy na panelu oświetlenia są kabelki czerwony i zielony? 3. Części - jak dobrze rozumiem, wystarczy, że kupię tylko blednę z kontrolką, element 8 na schemacie poniżej, oraz diodę do niej i teraz nie wiem czy to ta, ale wydaje się, że element 14. Zgadza się? Numery odpowiednio: 8E0947126A 6PS i 8E0919063A Schemat:
-
[ALL B6] Uchwyt na napoje - składanie
Dzięki, ale u mnie problem jest innej natury. W tych uchwytach dla B6 nie ma już prowadnic, które autor filmu wskazał jako przyczynę zacinania i zeszlifował. Zdaje się, że u mnie wszystko jest po prostu lepiące od coli i trzeba będzie to dokładnie wymyć. Tylko czym najlepiej pozbyć się kilkuletniej, klejącej się coli? Benzyna ekstrakcyjna? Jakiś domowy środek czystości?[br]Dopisany: 31 Sierpień 2011, 15:02_________________________________________________Zrobione. Śmiga jak złoto Przeczyściłem wszystko dokładnie i lekko przesmarowałem wazeliną techniczną w paru miejscach. Cola schodzi bez problemu ciepłą wodą. Radzę tylko wszystkim uważać przy demontażu uchwytu i wyjmować radio!!! Klejenie tej srebrnej ramki to masakra. Powierzchnia styku jakieś 0,5mm od góry i 1mm od frontu Ale udało się. Pozdrawiam!
-
[ALL B6] Uchwyt na napoje - składanie
No właśnie przed chwilą to ustaliłem po dokładniejszych oględzinach Dzięki! Łatwo to przeoczyć, bo to taka wąska szparka w szufladce/obudowie tego uchwytu. Pleksi na szczęście nie pękła, ale czeka mnie czyszczenie uchwytu (po coli poprzedniego właściciela) i klejenie chromu radia... Zamieszczam zdjęcie, może komuś się przyda: [br]Dopisany: 30 Sierpień 2011, 15:00_________________________________________________A nie wiesz, który element odpowiada za zablokowanie/odblokowanie uchwytu po wciśnięciu? Bo w tym momencie mi się przycina..
-
[ALL B6] Uchwyt na napoje - składanie
Koledzy, uchwyt na napoje przestał reagować, więc wziąłem się za demontaż. Szło dość gładko, ale nie doczytałem, że trzeba wyjąć radio i standardowo urwałem chromowaną ramkę od Concerta i chyba pękła mi plexi od podświetlenia w szufladce schowka , ale nie o tym miało być.. Wyjąłem ten wyjeżdżający element uchwytu z szufladki i wypadła mi z niego taka płaska, blaszkowa sprężynka nawinięta na mały cylinderek. Nie bardzo wiem teraz jak to poskładać. Wypadałoby chyba zaczepić gdzieś na froncie szufladki, ale jakoś mi nie pasuje nigdzie. Przerabiał to już ktoś? Zdjęcie sprężynki:
-
[B6 AKE] 2.5 tdi mułowate?!
A co zrobiłeś? Czyściłeś ją?
-
Know How odnośnie poprawy odbioru radia Concert Symphony
Cena 150PLN. Jak z osiągami dam znać za parę dni.[br]Dopisany: 22 Sierpień 2011, 22:12_________________________________________________Koledzy, potestowałem trochę radio z tą nową anteną i powiem tak: poprawa jest ogromna, ale rewelacji nie ma. Konkretnie, w mieście jest perfekt. Poza miastem na ogół też, ale niektóre stacje lekko przerywają, tak na pół sekundy dosłownie i bardzo sporadycznie, ale jednak. Zazwyczaj, jak jest dużo wysokich drzew Nie wiem teraz czy powinienem reklamować tę antenę, bo moja poprzednia w podobny sposób zaczynała się pieprzyć (tzn. od początku było tak, że w mieście super, poza miastem lekko przerywa). A może taka już jest charakterystyka tych naszych zestawów radiowych i nie co wymagać od nich idealnego odbioru za miastem? Myślę też, że może być problem z moim radiem (Concert II), bo wywala błąd co jakiś czas. Nie pamiętam już teraz jaki, ale to było coś enigmatycznego w stylu Fault in instrument cluster Będę go wyjmował za parę dni żeby podłączyć zmieniarkę to poprzeczyszczam styki i co się da, może będzie lepiej.
-
Know How odnośnie poprawy odbioru radia Concert Symphony
Koledzy, mój oryginalny wzmacniacz zaczął odmawiać posłuszeństwa. Objawy typowe - na ogół działał ok, ale słabł sygnał za miastem, czasem bez żadnego ostrzeżenia zupełnie gubił zasięg, a po dociśnięciu, w miejscu wskazanym przez założyciela wątku, odbierał lepiej. Postanowiłem, że pójdę za radą kolegi manius_29 i kupiłem na allegro wzmacniacz od A8 o numerze 4E0 035 225 AH. Wzmacniacz ten jest dłuższy od tego montowanego w A4, ale są dodatkowe zaciski przygotowane jak by pod niego, więc z montażem nie ma problemu. Wszystkie złącza oczywiście te same. Na aukcji faktycznie nie było nigdzie napisane "produkt sprawny", ale sprzedawca zapewnił mnie mailowo, że wzmacniacz działa i daje na niego gwarancję. No i faktycznie działa. Zamontowałem go dziś, przeleciałem po stacjach i odbiera wszystko idealnie, podczas gdy stary miał już problemy u mnie w garażu (mieszkam za miastem). Pojeżdżę trochę, potestuję i dam znać czy rozmiar ma znaczenie
-
[ALL B6] Fabryczny hak
Dlaczego? Bo odpinany? W Briefie mam napisane, że przyczepa z hamulcami może mieć 1800kg, a bez 750.
-
[ALL B6/B7] styropian w koło zapasowe
Mnie wychodzi 8E9012109C (tool kit bag / for spare wheel with normal tire/ AVANT) lub 8E5012109 (tool kit bag / for models with detachable towing attachment (ball type)) To są numery wg www.vagcat.com i mogą się nie zgadzać, także załóż sobie tam konto, jeśli nie masz, i pogrzeb trochę w katalogu części. Najlepiej jak by ktoś w ETKA to sprawdził. Albo idź do tego serwisu i niech Ci dobiorą. Jak zamówią zły to oddasz, ale mi jeszcze się nie przytrafiło żeby coś pomylili. Masz te numery, które Ci sugerowali?
-
[B6 AKE] Lewarek / podnośnik - numer OE
Ok, rozumiem. A zobaczcie zdjęcie poniżej. Zaznaczyłem na nim gdzie puściło. Metal się lekko skrzywił pod obciążeniem, ten poprzeczny wałeczek wyskoczył i lewarek się spierdzielił, a razem z nim auto. Wiem natomiast, że są lewarki, które mają tę część tak obudowaną, że niemożliwe jest by ten wałeczek wyskoczył. I na takim lewarku by mi zależało, tylko nie wiem czy będzie pasował. Zdjęcie:
-
[B6 AKE] Lewarek / podnośnik - numer OE
Nie mam koła zapasowego, tylko hak, koło zapasowe w spray'u i sprężarkę małą. Lewarek mieści się w takim pudełku zamocowanym na górze tej wnęki, zaraz pod podłogą bagażnika, po prawej stronie. Czyli z jaką literką na końcu powinien być?[br]Dopisany: 15 Sierpień 2011, 18:01_________________________________________________Koledzy, sprawdziłem numer na tym starym lewarku, który nie wytrzymał i jest końcówka D. Wg katalogu części na www.vagcat.com właśnie taki powinien być, z tym że nie mam tam rozróżnienia, takiego jak podaje kolega Golem1. Numerki są wg typu nadwozia i napędu. Z końcówką L jest oznaczony "KSA", z literką N w ogóle nie występuje... Zrobił się mały bałagan, dlatego ponawiam prośbę o pomoc w dopasowaniu numeru lewarka. Może ktoś z ETKĄ rozwiałby wątpliwości?