Treść opublikowana przez maciejhildek1982
-
akumulator
Kolego, skrajnie rozładowany akumulator najlepiej ładować prostownikiem (jeśli mamy taką możliwość) bo po odpaleniu z kabli jest on ładowany dość wysokim prądem nawet 80A i więcej a to mu tylko szkodzi. Lepiej prostownik i mały prąd dla aku 74 - prąd ok 8A i 10h(dla dokładnych 7,4A - teoria mówi o prądzie równym 1/10 pojemności aku) ładowania. Jeśli masz prostownik który realnie ma 4A to ładowanie wydłuży się do ok 20h do pełnego naładowania. Z korzyścią dla aku, bo lepiej małym prądem a dłużej. Piszę już tu o ładowaniu zwykłym prostownikiem, choć bezpieczniej jest ładować solidnym prostownikiem z kontrolą procesu ładowania, który po zakończeniu pracy zakończy proces sam. Ale nie odbiegajmy od tematu.
-
Temperatura silnika na postoju
Kolego a sprawdzałeś termostat, choć tak profilaktycznie? Mechanik może mieć rację, ale ja do grona podejrzanych dołożyłbym pompę wody i to akurat wnioskuję po tych objawach z ogrzewaniem - pompy mają plastikowe łopatki na metalowej osi i właśnie przy tej ośce pękają. Jeszcze jedno pytanie - stało się to nagle czy zachowuje się tak od dłuższego czasu, Płynu chłodniczego ubywa? Czy przy układzie chłodzenia było coś dlubane? Jeśli tak czy układ był odpowietrzony? Wiem, że dużo tego, ale przyczyn właśnie może być kilka.
-
Help
Witam, Kolego, dobrze by było jeszcze napisać jakie auto, jaki silnik - troszkę by to pomogło. Cewki pojedyncze na każdy cylinder? Jeśli tak to zamień miejscami i zobacz czy cewka nie dostała po du....
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
U mnie dolne też spline, nie wiem może coś było wcześniej kombinowane. jeśli dalej będzie ciekło to zakupię te wszystkie rzeczy, do tego nowy kawałek przewodu paliwa aby być pewnym, że to przy łączeniu z pompą nie leci, choć dziś sprawdzałem to ewidentnie przy tej dolnej śrubie gdzieś leci. Dziękuję serdecznie wszystkim za podpowiedzi, a przede wszystkim Koledze kamil-vag.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Chyba zakupię nowe śruby z podkładkami, kolejną (trzecią już!!!) uszczelkę i zabiorę się za to sam, bo już wymiękam.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Ta co podałeś to jeat na klucz torx a u mnie te śruby wyglądają tak jak na tym zdjęciu (pokazana górna,ale u mnie dolne takie same)
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Dzięki Kolego za szybką odpowiedź, pompa założona Bosh 038 145 209 z literką C. A czy przy nowszych BPW są śrubyodkręcane na gwiazdkę? No i jeszcze jaki skok tego gwintu?
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Witam Panowie, pacjent to 2.0 tdi BPW, potrzebne śruby dolne do montażu vaccum pompy lub chociaż ich numery, bądź po prostu średnica gwintu x skok x długość. i teraz najważniejsze - czy to możliwe,że jest tam klucz gwiazdka? Bo gdzieś czytałem, że powinien być imbus? Nie wiem czy jest tak w oryginale czy mechanik wkręcił to co znalazł na półce. Odebrałem wczoraj auto od mechanika, założona używka pompa (zdjęta z innego auta - była sucha, silnik również, więc obstawiałem,że w dobrym stanie), oczywiście nowa uszczelka i dalej leci ropa tak jakby spod tej dolnej śruby. Udało mi się ją jeszcze trochę ją dokręcić - oczywiście z wyczuciem, zobaczymy co będzie dalej.
-
Dziwny efekt po wymiane żarników na nowe
No i super, że sprawa załatwiona.
-
Wycieki oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI
Podejrzewam, że u mnie też dopiero zestaw naprawczy załatwi sprawę lub druga sprawna, pewna pompa.
-
Wycieki oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI
Witam Kolegów. Też mam podobny problem, też 2.0 TDI BPW, długo szukałem co i skąd mi leci, bo po jeździe w garażu rano zawsze plamka ok 10mm. Wyczyściłem cały silnik od góry do dołu brake cleanerem i okazało się że to leci ropa gdzieś z vacum pompy (może spod uszczelki choć już ją wymieniałem). Także lusterko w rękę, wyczyść okolice vacum pompy i po następnej jeździe sprawdź czy już się coś nie pojawiło.
-
Dziwny efekt po wymiane żarników na nowe
Wiem, że żarnik to nie to samo co żarówka H7, ale kiedyś mój Tata u siebie zmieniał właśnie H7 i źle ją zamocował (stała krzywo względem odbłyśnika) i też świeciła pod innym kątem niż powinna. Wypnij przewód, weź latarkę aby sobie tam dokładnie zobaczyć jak musi być zamontowane i powinno być ok.
-
Dziwny efekt po wymiane żarników na nowe
Może być, że to jakieś felerna seria, bo wymieniałem już w b5 żarniki D2S, teraz w b7 D1S i nigdy czegoś takiego nie miałem. A dobrze masz je osadzone? Czy na pewno dobrze zamontowane, spróbuj je zamienić miejscami i zobacz czy będzie tak samo.
-
Dziwna praca termostatu, prosze o radę a4 b6 tdi
Witam Kolegów, temp. łapie raczej poprawnie, ale spadać ona nie powinna, tym bardziej w korku. To byłoby możliwe gdybyś miał na maksa rozkręcone ogrzewanie. Wszystkie moje tdi a miałem ich 4 (3x 1,9 do tego obecne 2.0) grzeją się przy spokojnej jeździe do 90 stpni po ok 5-8km, oczywiście ogrzewanie na 19 stopni w aucie. W każdej wymieniałem termostat, takie skrzywienie że przy rozrządzie zawsze każę wymienić.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Z racji braku klucza dynamometrycznego, dokręcone z wyczuciem, ale dość mocno. Wiem, że to żadna odpowiedź, ale na starej uszczelce jak ciekła to dość mocno dowaliłem te dolne śruby gdzie podaje paliwo i niestety nie pomogło.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Witam Panowie dołączę się do tematu. Silnik 2.0 BPW, niestety i u mnie zaczęło lecieć paliwo w okolicy vacu a więc wymieniłem uszczelkę a ropa dalej gdzieś cieknie przy dolnej części pompy. Pompa o nr 038 145 209 M oczywiście Bosh. I tu pytanie do tych którzy już przez to przeszli - pompa do wymiany? Czy szukać innej przyczyny? Posiada ktoś pewną sprawną na sprzedaż? Pozdrawiam.
-
Szum przy drzwiach kierowcy
Pytanie czy tak już było jak kupiłeś auto czy stało się to jakoś teraz? Czy auto było naprawiane u blacharza czy lakiernika? Sprawdź optycznie jak drzwi "pasują" do karoserii czy nie ma gdzieś większej przestrzeni (szpary), czy nigdzie nie odstają. Może tylko się opuściły i trzeba je dobrze ustawić, bądź uszczelka już się "ubiła".
-
Brak elementu po zdjęciu nadkola - czego brakuje?
Żaden kłopot od tego jest forum. Pozdrawiam
-
Brak elementu po zdjęciu nadkola - czego brakuje?
Dokładnie tak jak napisał Kolega powyżej, niczego tam nie brakuje. Rzeczywiście co rusz ktoś o to dopytuje.
-
Gdzie zregenerować xenony ? A4 B8
Wejdź w kontakt z Kolegą z forum booolek (Michał) on zwykle ma soczewy w super stanie, może znajdzie czas i ogarnie Ci Twoje lampy.
-
Dziwne wachania temperatury
Wyjmij ten termostat i sprawdź go gorącą wodą, tak jak robiłeś z tamtym.Na forum było wiele razy pisane, ludzie wymieniali termostaty na nowe i brak poprawy - niestety jakość części w dzisiejszych czasach to tragedia. Jeśli to nie będzie termostat to w następnej kolejności sprawdź czujnik temp, jego wtyczkę i wiązkę.
-
Co powiecie O tym oświetleniu drogi
No i ładnie i rzeczowo Kolega wyjaśnił wszystkim różnicę pomiędzy projektorami czy jak kto woli soczewkami. Podziękowania.
-
Dziwne wachania temperatury
Kolego to go wymieniaj, najlepiej wg. mnie na termo firmy Wahler. Nigdy się na nich nie zawiodłem, koszt ok 40pln.
-
Dziwne wachania temperatury
Kolego, miałem to samo kiedyś w swojej byłej b5 po lifcie. Z termostatem wszystko było ok, winnym był licznik jeager - niestety pomogła dopiero jego wymiana. Nie sugeruje abyś od razu zmieniał licznik. Najpierw sprawdź dobrze temp na vcdsie lub czymś podobnym lub na panelu klimatronika (ukryte menu) i porównaj ze wskazaniami licznika. Jest jeszcze inna możliwość - uszkodzony czujnik temp lub jego instalacja. Sprawdź tylko czy Twój czujnik jest pojedynczy czy podwójny bo podwójny ma jeden pomiar dla ECU - sterownika silnika a drugi dla licznika. Wiem, że dużo tego na raz, ale posprawdzaj wszystko i po kolei wykluczaj winnych.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Witam, tak powinny podejść, nie wiem jaka jest tam cena, ale ja też mam 320 w czerwieni na sprzedaż. Sprawdziłem, są to zaciski 973 i 974 także standardowe zaciski pod tarczę 320*30. Jeśli chcesz te z aukcji to dowiedź się czy to normalna cena czy cena po zwrocie swoich zużytych, bo na innych aukcjach piszą coś o kaucji.