Treść opublikowana przez pastaldo
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Zobacz łożyskowanie turbiny w Garrett T2 a T15. T15 to nie dość, że pchełka mała to jeszcze łożysko mniejsze a pompować musi tyle samo powietrza (turbiny stosowane w 1Z). A pomyśl, że w T2 sprzed 1987r łożyskowanie było jeszcze większe a wałek łączący wirniki gruby jak palec. Stąd stare turbiny mogły pracować na kujawskim z biedronki:wink: No i niestety wytrzymałość poszła w diabły Ale za to lżejszy wirnik to dużo szybsza reakcja i szybciej osiąga max doładowanie
-
Podgrzewane fotele rezanie
To może faktycznie może jedna jakas słabsza się trafiła. Z drugiej strony pewnie jak się siądzie od razu to szybciej sie poczuje ciepło niz jak się np włączy grzanie i wyjdzie odśnieżać i człowiek chciałby mieć ciepłe siedzenie ale jak powiedzmy skura do maty nie będzie dociśnięta to chyba nie bardzo się to zagrzeje. Dobrze mówię?
-
Podgrzewane fotele rezanie
Może jakoś styk ze skura trzeba by poprawić żeby dobrze przylegało. teraz się przyjrzałem na zdjęciach i widze mata założona jest tak Ja bym się zastanoił czy nie dało by rady włożyć tej maty przy samej skórze czyli tu gdzie zaznaczyłem strzałką między skóre a te gąbkę bo ta gabka zapewne dość mocno izoluje termicznie. Tylko trzeba by uważać i szybko zmniejszać grzanie żeby się nie oparzyć. A oglądał ktos ori grzane fotele? Może jest własnie np cieńsza ta gąbka.
-
Podgrzewane fotele rezanie
Aha bo myślałem że mata została umieszczona w miejscu gdzie na zdjęciu sa te szczypce a nie włożona pod gąbkę. Jesli tak to luz
-
Podgrzewane fotele rezanie
Myślę że efekt byłby szybszy gdyby mate umieścić między skórę a te gąbkę bo tak to najpierw tę gabke musi nagrzać. Pytanie tylko czy dalo by się tam dostać.
-
1.9 TDi Nagrzewanie silnika zimą
Panowie przecierz nie trzeba jeździc do 2000rpm. Powiedzmy pierwszy kilometr może 2 i jak olej wszędzie dojdzie to oczywiście nie z pedałem w podłodze ale delikatnie operując gazem można go zakręcic do 2500 a nawet 3000rpm i nic się ani silnikowi ani turbinie nie stanie. Tylko jak mówie bez buta w podłode żeby turbiny nie obciążać.
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
i zburzyłeś dzieciakowi światopogląd
-
Tacierzyństwo
No a ja się wczoraj dowiedziałem że będę miał synka
-
Czy waszym zdaniem to prawda .
Popieram Ale jeśli moge miec prośbę to troszke poprawniej pisz bo ciężko się czyta.
-
Namiar na dobry komis samochodowy W Niemczech.
A Ty jeździsz samochodem czy przebiegiem? Niemieckie diesele robią pół miliona, przyjeżdzają do polski i robia kolejne pół miliona chyba że ktoś go skasuje. Więc nie wiem czym się podniecać jak się widzi w samochodzie przebieg 300tys. A wiesz dlaczego kręcą? Bo Ty i 90% ludzi tego "chce". A mianowicie na samochód z 300tys nikt nie patrzy a jak kręci się licznik do magicznych 180tys telefony się urywają. Wnioski same się nasuwają. Ludzie wolą kupic kręcone przebiegi z 400tys na 180 niz rzeczywiste 300tys no ale cóż. Polska.Polacy lubie oszukiwać i byc oszukiwanymi.
-
Czy waszym zdaniem to prawda .
za drogi źle, za tani jeszcze gorzej Trzeba go sprawdzic a nie dywagować. Może poprostu gość ma taki samochód, lat ma ile ma i przy cenie sugeruje się cena runkową samochodów z tego roku. Sprawdź a może będziesz włascicielem takiego rodzynka którego sprzedasz za 19tys i zarobisz albo będziesz miał unikat.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To jest chyba najbardziej polecany olej na tym forum. Powinno wystarczyc
-
Tacierzyństwo
Gratulacje
-
Czy waszym zdaniem to prawda .
Jeśli jednostka ma naprawde przejechane 130.000, to moim zdaniem to mało . a 14.000zł za AVANTA TDi AFN 99r. z przebiegiem autentycznym 370.000 . To dużo ? to może nie dużo ale sporo. A te 130000 to wyczarowane nie wierze w TDI z takim przebiegiem po 14 latach dlatego to raczej nie duża cena ale spora wg mnie.
-
Czy waszym zdaniem to prawda .
Przebieg pewnie kręcony ale to i tak niema większego znaczenia dla tego silnika. A tak w ogóle to dla kolegi cena za ten samochód to mało?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Tu też się zgodzę choc na Castrolu nie odwazyłbym się 15tys przejechać tylko max 10tys
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
:facepalm:Przeraża mnie to że wiekszość osób która pyta w tym watku jaki zalać olej wcześniej miało zalany Castrol. Pytanie czemu mnie to nie dziwi? Najgorsze jest to że ludzie pytają ciagle o to samo ale z drugiej strony chociarz to wyjdzie na dobre dla silnika
-
Wymiana foteli przed na po liftowe
Ale w poliftowych są. Nie wiem czy można je jakoś zaprogramowac i dołożyć. Ja miałem pierwszy lift i miałem więc myślałem że w 95' tez były.
-
Wymiana foteli przed na po liftowe
Będą. Ewentualnie chyba wtyczka od poduszek jest inna ale to idzie kupić za grosze i przelutować.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Pierwszego zdania se trzymaj "do końca silnika, lub mojego" Motul X-Cess 5W40 Płukankę się stosuje tylko jak się zmienia między olejami o róznych lepkościach. Teraz zastosuj i potem nie trzeba.
-
Problem z ogrzewaniem i nie tylko
z szukaniem to miałem na myśli juz tylko sprawdzenie na obecność spalin w płynie.
-
Laptop ne ładuje mi jednej strony? Stacjonarny otwiera normalnie
To jest jakaś nowa strona? Może jeszcze zaktualizować .NET Framework bo jest zrobiona w silverligt.
-
Laptop ne ładuje mi jednej strony? Stacjonarny otwiera normalnie
ale tylko jedna stronę czy inne tez otwiera z problemami? Skoro głupaa to pewnie ze skryptami javascript abo flash. Zainstaluj najnowszą jave i flasha.
-
Problem z ogrzewaniem i nie tylko
Jak wspominałem nie jestem mechanikiem. Ja zdejmowałem raz głowicę ale to dawno i nie w audi to wymienilłem tylko uszczelkę pod głowicę i uszczelkę pod pokrywą zaworów. Co do rozrządku odezwij się do kolegi TOM77 on Ci dobierze dobre części w dobrych cenach do rozrządu. Zapytaj go tez o tę pod głowicę może podpowie czy coś jeszcze potrzebne. Ale zanim zrzucisz głowicę to niech mechanik posprawdza co się da bez zdejmowania co by sobie nie narobić roboty i kosztów choć obawiam sie że będzie jednak trzeba.
-
Problem z ogrzewaniem i nie tylko
Mechanik powinien wiedzieć co wymienić. Tzn może się okazac że trzeba będzie splanować głowicę jesli będa jakies wżery a jak nie to tylko podmieni uszczelkę. A co do rozrządku to koniecznie sprawdź pompę wody żeby ją wymienić jak coś nie tak.