Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pastaldo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pastaldo

  1. Zobacz łożyskowanie turbiny w Garrett T2 a T15. T15 to nie dość, że pchełka mała to jeszcze łożysko mniejsze a pompować musi tyle samo powietrza (turbiny stosowane w 1Z). A pomyśl, że w T2 sprzed 1987r łożyskowanie było jeszcze większe a wałek łączący wirniki gruby jak palec. Stąd stare turbiny mogły pracować na kujawskim z biedronki:wink: No i niestety wytrzymałość poszła w diabły Ale za to lżejszy wirnik to dużo szybsza reakcja i szybciej osiąga max doładowanie
  2. To może faktycznie może jedna jakas słabsza się trafiła. Z drugiej strony pewnie jak się siądzie od razu to szybciej sie poczuje ciepło niz jak się np włączy grzanie i wyjdzie odśnieżać i człowiek chciałby mieć ciepłe siedzenie ale jak powiedzmy skura do maty nie będzie dociśnięta to chyba nie bardzo się to zagrzeje. Dobrze mówię?
  3. Może jakoś styk ze skura trzeba by poprawić żeby dobrze przylegało. teraz się przyjrzałem na zdjęciach i widze mata założona jest tak Ja bym się zastanoił czy nie dało by rady włożyć tej maty przy samej skórze czyli tu gdzie zaznaczyłem strzałką między skóre a te gąbkę bo ta gabka zapewne dość mocno izoluje termicznie. Tylko trzeba by uważać i szybko zmniejszać grzanie żeby się nie oparzyć. A oglądał ktos ori grzane fotele? Może jest własnie np cieńsza ta gąbka.
  4. Aha bo myślałem że mata została umieszczona w miejscu gdzie na zdjęciu sa te szczypce a nie włożona pod gąbkę. Jesli tak to luz
  5. Myślę że efekt byłby szybszy gdyby mate umieścić między skórę a te gąbkę bo tak to najpierw tę gabke musi nagrzać. Pytanie tylko czy dalo by się tam dostać.
  6. Panowie przecierz nie trzeba jeździc do 2000rpm. Powiedzmy pierwszy kilometr może 2 i jak olej wszędzie dojdzie to oczywiście nie z pedałem w podłodze ale delikatnie operując gazem można go zakręcic do 2500 a nawet 3000rpm i nic się ani silnikowi ani turbinie nie stanie. Tylko jak mówie bez buta w podłode żeby turbiny nie obciążać.
  7. i zburzyłeś dzieciakowi światopogląd
  8. No a ja się wczoraj dowiedziałem że będę miał synka
  9. Popieram Ale jeśli moge miec prośbę to troszke poprawniej pisz bo ciężko się czyta.
  10. A Ty jeździsz samochodem czy przebiegiem? Niemieckie diesele robią pół miliona, przyjeżdzają do polski i robia kolejne pół miliona chyba że ktoś go skasuje. Więc nie wiem czym się podniecać jak się widzi w samochodzie przebieg 300tys. A wiesz dlaczego kręcą? Bo Ty i 90% ludzi tego "chce". A mianowicie na samochód z 300tys nikt nie patrzy a jak kręci się licznik do magicznych 180tys telefony się urywają. Wnioski same się nasuwają. Ludzie wolą kupic kręcone przebiegi z 400tys na 180 niz rzeczywiste 300tys no ale cóż. Polska.Polacy lubie oszukiwać i byc oszukiwanymi.
  11. za drogi źle, za tani jeszcze gorzej Trzeba go sprawdzic a nie dywagować. Może poprostu gość ma taki samochód, lat ma ile ma i przy cenie sugeruje się cena runkową samochodów z tego roku. Sprawdź a może będziesz włascicielem takiego rodzynka którego sprzedasz za 19tys i zarobisz albo będziesz miał unikat.
  12. To jest chyba najbardziej polecany olej na tym forum. Powinno wystarczyc
  13. Gratulacje
  14. Jeśli jednostka ma naprawde przejechane 130.000, to moim zdaniem to mało . a 14.000zł za AVANTA TDi AFN 99r. z przebiegiem autentycznym 370.000 . To dużo ? to może nie dużo ale sporo. A te 130000 to wyczarowane nie wierze w TDI z takim przebiegiem po 14 latach dlatego to raczej nie duża cena ale spora wg mnie.
  15. Przebieg pewnie kręcony ale to i tak niema większego znaczenia dla tego silnika. A tak w ogóle to dla kolegi cena za ten samochód to mało?
  16. Tu też się zgodzę choc na Castrolu nie odwazyłbym się 15tys przejechać tylko max 10tys
  17. :facepalm:Przeraża mnie to że wiekszość osób która pyta w tym watku jaki zalać olej wcześniej miało zalany Castrol. Pytanie czemu mnie to nie dziwi? Najgorsze jest to że ludzie pytają ciagle o to samo ale z drugiej strony chociarz to wyjdzie na dobre dla silnika
  18. Ale w poliftowych są. Nie wiem czy można je jakoś zaprogramowac i dołożyć. Ja miałem pierwszy lift i miałem więc myślałem że w 95' tez były.
  19. Będą. Ewentualnie chyba wtyczka od poduszek jest inna ale to idzie kupić za grosze i przelutować.
  20. Pierwszego zdania se trzymaj "do końca silnika, lub mojego" Motul X-Cess 5W40 Płukankę się stosuje tylko jak się zmienia między olejami o róznych lepkościach. Teraz zastosuj i potem nie trzeba.
  21. z szukaniem to miałem na myśli juz tylko sprawdzenie na obecność spalin w płynie.
  22. To jest jakaś nowa strona? Może jeszcze zaktualizować .NET Framework bo jest zrobiona w silverligt.
  23. ale tylko jedna stronę czy inne tez otwiera z problemami? Skoro głupaa to pewnie ze skryptami javascript abo flash. Zainstaluj najnowszą jave i flasha.
  24. Jak wspominałem nie jestem mechanikiem. Ja zdejmowałem raz głowicę ale to dawno i nie w audi to wymienilłem tylko uszczelkę pod głowicę i uszczelkę pod pokrywą zaworów. Co do rozrządku odezwij się do kolegi TOM77 on Ci dobierze dobre części w dobrych cenach do rozrządu. Zapytaj go tez o tę pod głowicę może podpowie czy coś jeszcze potrzebne. Ale zanim zrzucisz głowicę to niech mechanik posprawdza co się da bez zdejmowania co by sobie nie narobić roboty i kosztów choć obawiam sie że będzie jednak trzeba.
  25. Mechanik powinien wiedzieć co wymienić. Tzn może się okazac że trzeba będzie splanować głowicę jesli będa jakies wżery a jak nie to tylko podmieni uszczelkę. A co do rozrządku to koniecznie sprawdź pompę wody żeby ją wymienić jak coś nie tak.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.