Treść opublikowana przez pastaldo
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
no a czyja wina jak nie oleju? miałem 2 samochody i na jednym oleju potrafił kopcić na niebiesko przy rozruchu(castrol) a na innym nawet dymka nie puszczał (inne). Olej nie bierze udzialu w procesie spalania, a jak bierze i dymi to wina silnika a nie oleju. No niby po części masz rację, tylko powiedz mi dlaczego na jednym oleju był dym niebieski co świadczy o jego spalaniu a na innym nie było? Zaznacze że oleje o tej samej lepkości żeby nie było że się coś rozszczelniło. Pozatym żeby tez nie było że się coś popsuło po wymianie oleju to po przejechaniu 5tys km i powrocie na poprzedni jak ręką odjął skończyło się dymienie. Chętnie poznam Twa opinię.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
no a czyja wina jak nie oleju? miałem 2 samochody i na jednym oleju potrafił kopcić na niebiesko przy rozruchu(castrol) a na innym nawet dymka nie puszczał (inne).
-
Czy Wasze kobiety, też mają już dosyć forum A4 ??
też to mam
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
No niestety napęd daje rade i rozpędza to nawet na śliskim jak burza ale hamowanie takie jak przy ośce wiec trzeba się pilnowac Ale np ośka jak sa koleiny ze śniegu na drodze to rzuca a temu dałem po barkach i jakby nie było twarde zawieszenie to by nie zauważył że się wypruło z koleiny Ale teraz stoi na wsi i czeka na wymiane płynów i filtrów a dojeżdzam dalej ośkę Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia ale charakterystyka mojego AFNa mi chyba bardziej odpowiada. AFN szybciej reaguje na gaz nawet od 1 tys obrotów czuć że przynajmniej chce jechać. Ten mimo że 180KM to do 2000 obr delikatnie ale później jak dostanie w palnik to wkleja w siedzenie
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Chłopaki troche odbiegne od tematu. Bo nie chodzi o jaki olej (to wiadomo ) tylko ile Podpowie ktoś ile oleju wchodzi do 2.5TDI AKE?
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
Dokładnie tego się też obawiam Ale jak się dobrze naucze tego napędu to będzie luz. Poza tym 2.5TDI jest dodatkowo ciężką krową przed przednia osią to tez nie pomaga
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
przód też zarzuca:wink: wiem właśnie. Tak jak do teściów w taką drużke (90*) skręcałem z reguły na wciśnietym sprzęgle i dopiero puszczałem żeby pojechać tak wczoraj ten manewr z Q skończył się dziobem w zaspie Juz chyba wiem na czym polega magia Q żeby ryj nie odjechał musi go silnik ciągnąć i wtedy wchodzi idealnie jak trzeba. Ale to jeszcze się trza przyzwyczaić bo stare A4 waży 1200kg a nowe A6 1800kg więc ma co pchać
-
Tacierzyństwo
A no to co innego Trza życ i się bawić póki czas No ale to nie wyklucza że gromadkę poszerzysz i znowu będziesz młody tata:decayed:
-
Tacierzyństwo
O quwa to ty kolejność pomylił Luzik jak się bawić to się bawić ......
-
Tacierzyństwo
To teraz się hajtaj i dołączaj do grona tatusiów
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
No ja od wczoraj tez juz mam Q Fajnie dupcią zarzuca na śliskim
-
2.5TDI vs "oranżada" oto jest pytanie ;)
Apropo tego rzepaku to to ile go trzeba by dolewać jeśli sobie nie robisz jak? Ile tego Bioestra dolać do oranżady?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
zdrowy AVG tak jak AFN bo to samo u mnie nie dolewam nic. Troszkę poziom spada ale nie kwalifikuje sie do dolewki. Tak więc ja bym się rozejrzał za kims kto Ci to dobrze obajrzy i zdiagnozuje bo pewnie się walifikuje do remontu a nie zmiany oleju.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
skoro AVG żre ci tyle oleju to nic mu żaden olej nie pomoże ani nie zaszkodzi. Przeczytaj to co wyżej i wlej co trzeba.
-
Tacierzyństwo
Gratulacje
-
2.5TDI vs "oranżada" oto jest pytanie ;)
No to skoro polecasz do OO rzepak to jakiej ilości? Bo nie wiem czy napadać na biedronkę czy detalicznie kupowac Ewentualnie ile mixolu na bak? Z tego co wiem to tam bak 70l
-
2.5TDI vs "oranżada" oto jest pytanie ;)
no to mnie zamurowało z tym rzepakiem o mixolu słyszałem ale na to bym nie wpadł. Mimo wszystko dzięki za podsunięcie tego kontrowersyjnego pomysł Potwierdzam Mój AFN bardzo sobie chwalił oranżadkę
-
2.5TDI vs "oranżada" oto jest pytanie ;)
Chyba że tak jak powiedziałem kupuje się takie bo inaczej sie nie da O 10000000 razy bym wolał poczciwe 1.9TDI gdyby było z Q. Z silników jakie mnie interesują to w sumie 1.9TDI albo 1.8T ale jednego niema z Q a drugie znaleźć to jak igłe w stogu siana. Mówisz że 2.5 sie nie kupuje by oszczędzać. Spalanie w trasie pewnie nie jest jakies okrutne bo koło 7l/100 powinno wyjść ale miasto już się robi nie miło Mówisz o dolewaniu rzepaku. Pewnie to była forma żartu A poażnie jakby dolewać powiedzmy na bak opału literek czegoś własnie co by smarowanie poprawiło. Może nafta albo mixol
-
2.5TDI vs "oranżada" oto jest pytanie ;)
Powiedzmy że licze na to ale boje się troche tej pompy vp44 o nieczystości to bym się nie martwił bo wiele razy się spotkałem z opałem dużo czystszym niż gnojówka na stacji. Pytanie tylko jak ze smarowaniem lub innymi bolączkami tych pomp? tego tez bym się bał ale pompa to pompa Bo powiem tak, planuje zakup A6 C5 z takim silnikiem przez konieczność. Wolę 1.9TDI ale zalezy mi na Quatro Założenie jest takie że jak padnie silnik to pójdzie w jego miejsce 1.9TDI A co póki będę miał tego rzłopiącego smoka wolałbym troche taniej jeździć
-
2.5TDI vs "oranżada" oto jest pytanie ;)
Witam, Mam głupie (a może i nie) pytanie Jak silniki a w szczególności 2.5TDI sie sprawują napędzane "oranżadą"/opałem ? Chodzi mi po głowie kupno samochodu z takim silnikiem i myślę o oszczędnościach Powiedzmy że miałbym dojścia do sporej ilości tego kolorowego paliwka. Wiem że AFNem można jeździć bezkarnie bo szwagier zrobił juz tysiące km na tym wspaniałym paliwku i jest ok a i ja miałem z nim przygodę i spalanie wyszło mniejsze niż na zwykłym ON A jak to się ma w 2.5TDI? Chodzi o 2.5TDI 180KM z 2002r
-
Uciekający olej
Jest wiele opcji. Jeżeli na górze silnika nie widać nigdzie to można obejrzeć odmę czy nie jest pęknięta bo tez miałem tak że jak miałem pęknięta to troszke ubywało oleju i ściekał. Zobaczyłbym tez czy filtr oleju jest dobrze dokręcony czy może z pod uszczelki albo tam przy chłodnicy oleju nic nie ucieka. Jedno i drugie powinieneś ogarnąć i obejrzeć od góry, ewentualnie włożyć rękę o pomacac.
-
nie świecą kratki, kubek, wizytownik, włącznik świateł, ledy z sufitu.
Może we włączniku coś sie skopało. Może warto od kogoś na podmianę założyc sprawny i wszystko wróci do normy.
-
Podgrzewane fotele rezanie
dokładnie o czyms takim myślałem Ekran Zagrzejnikowy Mata aluminiowa PIANKA + ALU ! (2987006399) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
u nas w lublinie też pada ale jest ciepło wiec od razu się topi
-
Podgrzewane fotele rezanie
To ja jakbym kombinował juz w taki sposób to zalożyłbym własnie albo tam pod te gabke albo przynajmniej od spodu pod mate podłożył cos ala folia aluminiowa, jak sa ekrany termiczne żeby nie grzać dołu fotela tylko by ciepło szło tylko w górę. Pytanie tylko czy nie odbiło by sie to na wygodzie w siedzeniu.