Treść opublikowana przez Flyer
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Bedziesz bardzo zadowolony.
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Tak samo.
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Z przodu nie mam na maksa w gore z tego co pamietam, z tylu tak mam.
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
No wlasnie. A masz zawias od sedana, czy avanta? Bo z moich poszukiwan informacji, to wynika, ze roznica w klasach wagowych zawieszen miedzy FWD SEDAN, a QUATTRO AVANT to tylko 65 kg (!). Michał ale to liczy się 65kg na koło czy na oś? No na oś. Nie wiem jak to interpretować. Czy jak kupie nowy gwint to mi siądzie -40/45mm na max podkreceniu w gore, czy jednak siadzie te ksiazkowe -35mm i bede mial mozliwosc regulacji w dol.
-
B6 DIVISION
Panowie, kazdych posiadaczy gwintow w B6/B7 prosze o zapoznanie sie z tematem... moze ktos pomoze rozwiaz rozne watpliwosci http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/dobor-gwintu-klasy-wagowe-316606/#post4082618
-
Dobór gwintu, klasy wagowe
Witajcie, moze ktos z Was spotkal sie z problemem podobnym do mojego. Obecnie mam gwint Weiteca dedykowany do sedana FWD. Z tabeli wynika, ze klasa wagowa sedana fwd to 1080kg (przod) i 1100kg (tył). Gwinty dedykowane do avantow quattro mają klasę wagową przód 1080-1250kg (przod) i 1165kg (tyl) ! Czyli roznica z tylu jest jakas komiczna... bo sedan fwd jest duzo lzejszy z tylu od avanta quattro. W tym momencie mając gwint od sedana fwd tył mimo regulacji podkreconej max do gory (nakretka juz w polowie zeszla ponizej gwintu) - stoi nisko i przy kazdym zaladunku / dodatkowych osobach na pokladzie jest mega nisko. Moj dylemat polega na tym, ze kupujac gwint dedykowany np. do 3.0TDI quattro avant (czyli 1080-1250 przod i 1165 tyl) - faktycznie poprawi to sytuacje, czy roznica bedzie max 1cm w gore? Ktos mial doswiadczenia w podobnym temacie? Czy ktos wie czym roznia sie zawieszenia dla roznych klas wagowych (sprezyny / amortyzatory) ? Bede wdzieczny za porady!
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
No wlasnie. A masz zawias od sedana, czy avanta? Bo z moich poszukiwan informacji, to wynika, ze roznica w klasach wagowych zawieszen miedzy FWD SEDAN, a QUATTRO AVANT to tylko 65 kg (!).
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Na 99% będzie to ST Suspension (dawny Weitec). Jest droższe, ale warto dopłacić moim zdaniem...
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
A ktos z Was mial problem z ustawieniem wysokosci na gwincie? Ze te fabryczne -30mm to tak naprawde dużo więcej?
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Tylko kupic uzywane KW jest ciezko, a cena nowego zabija.
-
[B7 ASB] sedan pospolity antygolas, mój "Dragon" ZDJĘCIA
Kup porządny gwint to zapomnisz o seryjnym 1BV, FK to typowy low budget...
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
No jakos nie moge na uzywki trafic... wiekszosc jest do FWD. Mam tez na oku nowy Vogtland.
-
Jakie zawieszenie gwintowane polecacie do Audi A4 B6/B7?
Myślę, że temat przyda się wszystkim w tym dziale, w zawieszeniu zaraz by zginął. Sporo Divisionowców lata na gwintach, fajnie byłoby zrobić tu małe kompendium wiedzy. Jeżdżę na gwincie Weitec'a i bardzo sobie chwalę... ale muszę kupić gwint dedykowany do mojego auta [mam od FWD]. Nowe AP jest w dobrej cenie, nowy Weitec (obecnie ST-suspension) kosztuje 700PLN więcej. H&R i KW to już niestety nie moja półka cenowa... Chętnie poczytam o opiniach n/t różnych gwintów w B6/B7.
-
A4 B6 2.7 V6 BiTurbo. Sprzedane, do zamknięcia.
Moze napinacze w glowicach od dlugiego stania... zlecial caly olej z nich i tyle. U mnie tez kiedys po paru dniach postoju lekko zaczal stukac na zimnym, ale tylko raz cos takiego sie zdarzylo.
-
[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
Hmmm... ale w ktorym momencie tracisz trakcje? Jedziesz sobie stala predkoscia na III, wciskasz gaz w podloge i ESP wariuje? Ja co prawda nie mam problemow z zerwaniem trakcji jak jest lekko mokro na I i II biegu, ale tak zeby przy wcisnieciu gazu w okolicach 100kmh na mokrym, to juz chyyyyba nie. Chociaz nie probowalem takich akcji w zakretach.
-
A4 B6 2.7 V6 BiTurbo. Sprzedane, do zamknięcia.
No i to sa wlasnie realne koszty swapa. Silnik mozna kupic tanio, ale wiekszy serwis w 2,7 to juz sa koszty. Niech jeszcze przyjdzie komus wymieniac napinacze lancuchow w glowicach, to juz w ogole mozna sie zlapac za glowe
-
[ALL B5] Audi S4
Dwie nowki Falkeny? a pozostale dwie?
-
A4 B6 2.7 V6 BiTurbo. Sprzedane, do zamknięcia.
imho robienie swapa bez ruszania dolotu i wydechu to tez bez sensu opcja, bo seria nie powala. FMIC + wydech to spokojnie 4-6k.
-
Chevrolet CORVETTE C6 6.0 Z51 Targa / FILM !!
no... ekhm... wlasnie wypowiedziales sie na temat montażu
-
A4 B6 2.7 V6 BiTurbo. Sprzedane, do zamknięcia.
Ło tylko tyle? A ja słyszałem, że swap z 10-15k kosztuje na 2.7 oO to dolicz do tych 3k: - nowe sprzeglo, dwumas - ROBOCIZNA - nowy rozrzad, podstawowy przeglad - rozne duperele, ktore wychodza podczas serwisu silnika - rozne rzeczy, ktore trzeba wymienic w aucie, jak np. lapa skrzyni ...i spokojnie 10-13k peka w podstawowym setupie.
-
[ALL B5] Audi S4
a jakbys zalozyl o 1" wezsze felgi na przod to nic to nie pomoze? Wydaje mi sie, ze naped nie bedzie sprawial problemow, ludzie w USA lataja i nie narzekaja (mowie o B6, nie wiem jak B5, ale pewnie mozna poczytac o tym temacie). tak, czy siak... mi ta felga w bialym kolorze nie widzi sie u Ciebie, na wizualce srednio to wygladalo
-
A4/B6 2.5 TDI V6 Avant#Gwint AP#Touareg Atheo 19''#Czarny Mat#
Soft gotowiec w multitronicu? Żadnego programu w tej firmie! Jesli zalezy Ci na silniku, skrzyni i chcesz podnosic moc, to jedz do tunera, a nie zwyklego mechanika. Z Sserwisem zwiazanych jest sporo historii bez happy-endu.
-
[ALL B5] Audi S4
Jest jezszcze jeden mod, ktory powinien juz dawno wpasc... PRAWE NORMALNE LUSTERKO, a nie ta krotka popierdolka
-
[ALL B5] Audi S4
Czarne listwy to OEM dodatki, a nie wydumki
-
[ALL B5] Audi S4
True dat. Czarne lampy w B5 zalatują wioską, sorry Moskal