Treść opublikowana przez vikis4
-
[B5 AFB] Problem z przepływką
W lutym br. Zakupiłem przepływke w serwisie audi w Hamburgu (koszt ok. 86 eur. Bez zdawania starej) -wszystko ok ładnie piękne,ale już w sierpniu padła! Pojechałem do ASO na diagnozę i była jednoznaczna przepływka dawała 400 z hakiem czyli połowe tego co powinna! ASO odmówiło wymiany w ramach gwarancji ponieważ na f.zakupu nie było pozyji wymiany przy zakupie! Jedynie za podpiecie nic nie skasowali! (po num. części okazało się,że była po regen.) Zrobiłem wydruk i udałem sie przy okazji do Ham. Tam wymienili bez najmniejszych problemów! Nową założyłem 2,5 tyg. temu i znowu zaczyna dziać się to samo! Tydzień temu na vag-u miała 748! I mam wrażenie,że cały czas spada! Czy może z moim autkiem jest coś nie tak!? Czy to może lipne przepływki!?
-
Montaż tempomatu A4 B5
Serdeczne dzięki krzyniek!!!!
-
Montaż tempomatu A4 B5
Wszyscy tutaj piszecie o 1.9 lub benz. Czy ktoś montował tempomacik w 2.5? Sprawa wygląda tak samo czy występóją jakieś różnice?
-
[B5 AFB] wymiana uszcelek pod miska olejowa w 2.5tdi
Włśnie to był mój błąd! Ja niestety nie zaznaczyłem-tak to jest jak człowiek się spieszy!!! Szukam tych info po całym necie i nic! Może wiesz gdzie można coś takiego poszukać?
-
[B6 AKE] wymiana świec żarowych. prosze o opinie
Ja zakupiłem ponad rok temu takie same i jak narazie jest git! Bo ostatnio sprawdzałem. Smiało bierz! Ale to tylko moje skromne zdanie.
-
[B5 AKN] 2,5 TDi - czkawka na zimnym silniku - NOWE LOGI !!
Jeśli się okaże,że nie kupiłeś zajechanego autka to bedzie wszystko ok! Oczywiście silnik ten wymaga troszeczę więcej opieki niż 1.9 ,ale jak będziesz o niego odpowiednio dbał posłuży dłużej niż niejedna czterocylindrowa klepaczka!
-
[B5 AFB] Opadające paliwo, powietrze w układzie paliwowym
Dokładnie tak! U mnie na zasilaniu było pełno bąbli powietrza! Nawet jak przyłożyłeś ucho do zaworku było delikatnie słychać jak ciągnie powietrze-sprawdz to!
-
[B5 AJM] Słaby AJM 116 pomocy! :/
Po odpaleniu autka sztanga powinna podejść na maxa do góry (jest tam nawet jej ogranicznik) jeśli tak nie jest to sprawdz przewody podciśnieniowe które do niej prowadzą. Wyczyscić raczej sie jej nie da,ale możesz spróbować
-
[B5 AFB] Opadające paliwo, powietrze w układzie paliwowym
Gwarancji,że to ten właśnie zaworek nie daję,ale po jego wymianie możesz go wykluczyć. Pisałem na własnym przykładzie u mnie niby też wyglądał na dobry a po wymianie jak ręką odjoł! Tylko delikatnie przy wymianie-łatwo go uszkodzić!
-
[B5 AFB] A4 2.5TDI NIE ZAPALI
Posprawdzaj wszystkie przewody paliwowe (te przy zbiorniku też!) a zwłaszcza przy filtrze i pompie wtryskowej-po takiej wymianie może sie zdażyć,że któryś jest uszkodzony bądz niedokręcony. Jeszcze jedna ważna sprawa-mianowicie zaworek zwrotny na filtrze paliwa!!!Tam też często ciągnie luft! Pisałeś też wczesniej,że pompa w zbiorniku nie podaje paliwa i moim zdaniem to jest główna przyczyna twojego problemu! Zalej autko do pełna lub co najmniej 3/4 zbiornika i wtedy się okaże.
-
[B5 AFB] A4 2.5TDI NIE ZAPALI
Musisz dokładnie napisać o jaką pompe chodzi!? Pompa paliwowa a pompa wtryskowa to dwie zupełnie inne pompki! myślałem,że chodzi ci o pompę paliwową (tą która znajduje się w zbiorniku)
-
[B7 BLB] Poziom oleju
Spróbuj wyjąc czujnik-może jest zasyfiony (chociaż nie sądze) a jeśli nie to pozostaje ci tylko wymiana
-
[B7 BLB] Poziom oleju
Bagnet raczej nie kłamie-nie dolewaj oleju bo przekroczy max. Zapnij VAG-a i sprawdz,ale na mój gust to czujnik.
-
[B5 AFB] Opadające paliwo, powietrze w układzie paliwowym
Sprawdz dokładnie zaworek zwrotny na filtrze paliwa,bo najczęsciej tam łyka powietrze! Wiem-przerabiałem to samo! Jeśli to on ma winę najlepiej nie kombinować tylko kupić nowy-koszt ok. 100zł ,bo jest dostępny tylko oryginał!
-
[B5 AFB] A4 2.5TDI NIE ZAPALI
Miałem kiedyś A6 i dokładnie taki sam problem! Również kupiłem używaną pompę i była do kitu! Na allegro zakupiłem nowy silniczek do tej pompy (koszt ok. 100zł) ,bo najczęściej zdaża się tak,że sam silniczek chodzi,tylko ma wytary wirniczek i nie podaje paliwa. Problem tymczasowo znikinie,ale musisz pilnować pozimu paliwka powinno być cały czas jakieś 3/4 zbiornika,bo wtedy pompka nie musi pracować.
-
[B5 AFB] wymiana uszcelek pod miska olejowa w 2.5tdi
Kolega wyżej napisał,że wymieniał uszczelki pod miskami-ja już też jestem po tej robocie,ale nie wiem jak ustawić wałek wyrównoważający????????(napędzany łancuszkiem pompy olejowej) Założyłem nowego posta w tej sprawie,ale jak narazie zero odp!
-
[B6 AVF] Hałas spod maski - jaka może być przyczyna ?
Ja kolego miałem taki sam przypadek,co prawda nie w audiku,ale przyczyną były wadliwe koła pasowe!(fabrycznie!!!) Nic nie dawały wymiany pasków! Kupiłem nawet specjalny spray do piszczących pasków-było ok,ale do momentu,gdy płyn nie odparował! Pomogła za to wymiana kół pasowych i problem nie pojawił się do tej pory! Obejrzyj dokładnie koła pasowe!!!!!!!!!!!
-
[B5 AFB 2.5 TDI] Wałek wyrównoważający jak ustawić?
W moim aucie była wymieniana uszczelka pod górną miską olejową i chyba jest zle ustawiony wałek,bo na wolnych obrotach i tak około 1000 obr. drży. Przed wymianą było ok!
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszyskich! Jestem posiadaczem B5 2.5 TDI 98r. Pozdrawiam!